Skocz do zawartości


Zdjęcie

Senny świat


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1

Percepcja.
  • Postów: 363
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ostatnio przyszedł mi zaraz po pewnym śnie który miał miejsce w miejscu w którym już inny sen się odbywał, pomysł. Mianowicie uznałem coby po każdym śnie rysować w dzienniku mape miejsca w jakim sie wydarzał. Z czasem pewne miejsca nabierałyby szczegółów, łączyły się tworząc mój senny świat. To pozwoliłoby na głębsze poznanie sensu moich snów i odnoszenie ich do świata na jawie.

I teraz pytanie do Was. Czy ktoś z Was próbował czegoś takiego? I z jakim efektem. I co sądzicie o tym pomyśle.

A może można by poprowiadzić większy eksperyment. Aby każdy kto chce tworzył własną taką mape i udostępniał ją w jakiś sposób. Może zdarzyłby się że pewne miejsca będą podobne i powstanie wielki świat snu. Pozwoliłoby to na pełniejsze poznanie snu i jego symboliki.

Poprawił pit

#2

Ringëril.
  • Postów: 589
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Bardzo dobry pomysł. Zacząłem czytać i z leksza mnie przytkało, bo to na prawdę ciekawe :D . Gratki za pomysł. Jutro jak zapamiętam sen, to coś spróbuję narysować.

#3

makaryn.
  • Postów: 59
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Myślę, że jest to naprawdę świetny pomysł. Niestety bardzo rzadko pamiętam sny, jeszcze gorzej jest z miejscami. Ostatnio akcja mojego snu odbywała się w autobusie i w jakimś mieście z pagórkiem z którego jakaś kobieta do mnie krzyczała różne rzeczy ;) ...No ale to nie miejsce na opis snu...Tak więc: pomysł mi się podoba i spróbuję sporządzić takową mapę po następnym śnie :)

#4

SP-TBZ.
  • Postów: 88
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie trzeba rysować, wystarczy dokładnie opisać ;)

#5

Szefo.
  • Postów: 425
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"Ty masz jednak swój świat w głowie"
tak się czasem o kimś mówi ale to może być prawda
może kazdy z nas ma jakiś świat w głowie a każdy sen pokazuje nam jakąś część tego świata, może kiedy zasypiamy przenosimy się do tego świata :]

daje to dużo do myślenia :)

#6

Percepcja.
  • Postów: 363
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie trzeba rysować, wystarczy dokładnie opisać ;)


Opisać też można tylko, że chodziło mi szczególnie o to miejsce a nie wydarzenia w nim dziejące się. A wydaje mi się że mapa najlepiej odda dokładność miejsca niż tekst. Takie jest moje zdanie możecie sie nie oczywiscie zgodzić.

może kazdy z nas ma jakiś świat w głowie a każdy sen pokazuje nam jakąś część tego świata, może kiedy zasypiamy przenosimy się do tego świata :]


Taką właśnie miałem koncepcje. I chce to sprawdzić mam nadzieje że mi pomożecie.

Jak tylko znajde chwile na podłączenie skanera to zamieszcze zaraz mapę lokalizacji mojego ostatniego snu.

#7

Ringëril.
  • Postów: 589
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja pamiętam dokładnie swój dzisiejszy sen, ale nie zamierzam rysować miejsc. Po głębszym przeanalizowaniu doszedłem do wniosku, że ten sen to wydarzenia z mojego wcześniejszego dnia i tyle :/ Jak pojawi się u mnie niewyjaśniony sen to wtedy coś narysuje.

#8

Maresco.
  • Postów: 16
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja również uważam, że jest to dobry pomysł, ale nie dla wszystkich łatwy, ja wcale nie umiem rysować. Na dodatek już od dawna nie pamiętam swoich snów, więc ja się w to raczej nie włączę, ale uważam, że pomysł jest dobry.

#9

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja żałuję, że nie potrafię rysować. Mam często niesamowicie realistyczne sny, które na ogół pamiętam. Po każdej nocy mam co rysować, ale tego nie robię. Nie wychodzi. Chcę teraz sobie kupić jakąś książkę, gdzie będą objaśnione tajniki rysowania.
Widziałem moje miasto w przyszłości (chyba za kilkadziesiąt, może dalej lat), widziałem we snach tak niesamowite rzeczy, że trudno to ująć słowami.



#10

Szefo.
  • Postów: 425
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

i jak będzie wyglądał nasz kochany Poznań za kilkadziesiąt lat? :D

a ja rzadko pamiętam niestety sny a do tego mam dwie lewe ręce jeżeli chodzi o rysowanie, malowanie itd :]

#11

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Szefo - tego nie da się opowiedzieć. To trzeba by narysować, ale nie potrafię. Trochę można to porównać do Starego Browaru, dużo tego typu zabudowy, ogólnie 'zimny' styl, dużo metalu, tak jak w filmach przedstawiających świat np w 2200 roku. I co dziwne nie widziałem ludzi, sam przed czymś uciekałem, ale miałem świadomość gdzie jestem :|
Trudno to ująć słowami.



#12

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hm. sam sie przylapalem na tym, ze jakis czas temu (ale w roznych odstepach czasu) mialem kilka snow (nie powiazanych ze soba wydarzeniami), ktore odbywaly sie w pewnej "modyfikacji" mojego miasta. czesc byla taka sama, ale bylo kilka dodatkowych osiedli i jakas stara zamknieta fabryka, ktorej nie ma.
dosc interesujace, bo zwykle mi sie nie zdarzaja sny w jakis sposob powiazane, czy bedace kontynuacjami innego.

#13

Percepcja.
  • Postów: 363
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie trzeba od razu rysować dzieł sztuki, ja też nie umie rysować. Tylko taką orientacyjną mapke. No a umieć rysować to dobra rzecz mi też czasem śnią sie takie rzeczy że aż trudno opisać.

#14

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jeśli chodzi o mapki, to dobre by było rysowanie techniczne. Ja często tak robiłem jak mi się jakaś ciekawa okolica przyśniła. Natomiast gorzej z plastyką i rysowaniem jakiś postaci, wzorów, symboli, itp.

Percepcjo narusuj tamtą mapkę. Będzie łatwiej ci wyjaśnić.



#15

Percepcja.
  • Postów: 363
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Percepcjo narusuj tamtą mapkę. Będzie łatwiej ci wyjaśnić.


Narysowałem problem w tym że nie mam skanera zeby ja wrzucić. Myśałem żeby zrobić zdjęcie i wrzucić ale to wydjzie beznadziejnie.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych