Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tajemniczy metal z czasów II WŚ...

v-7 hanebu ufo niem cy wojna wunderwaffe vrill

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1

azrael97.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzień dobry!
Do założenia konta na tym forum jak i tego tematu zainspirował mnie nowy post z  forum DWS  o następującej treści:
kasacja.gif
 
 

QUOTE
Tajemniczy materiał?
Post Kastore N 25 wrz, 2022 16:34
Witajcie, parę lat temu na portalu Joemonster.org pojawił się artykuł o ufo i Drugiej Wojnie Światowej, nie było by w tym nic ciekawego, gdyby nie to, że jeden z użytkowników JM podzielił się dziwną historią swojego dziadka z czasów rzecz jasna DWŚ...

  

Coś w tym może być. Mój dziadek w czasie wojny był na robotach przymusowych w Niemczech, w Furstenberg. Mówił, że pracował tam w montowni dziwnych płaskich powłok z lekkiego metalu. Dziadek tam był jako pracownik fizyczny, ale z wykształcenia był technikiem i znał się na metalurgii, i mówił, że takie stopu nie znał, że był to jakiś dziwny, porowaty metal - tak jakby płaskie płaty gąbki metalowej. Dziadek mówił, że te pory w tym materiale były tak zrobione jak sieć kanalików, jakby można było w nie wtrysnąć żywicę. I wg dziadka sam taki płat był bardzo kruchy i lekki, ale po wstrzyknięciu żywicy mógł nabrać elastyczności, i być takim materiałem kompozytowym. Po wojnie dziadek starał się o reparacje, ale okazało się, że w Furstenbergu nie było oficjalnie żadnych zakładów metalurgicznych i dziadek dostał tylko za wywóz na roboty, ale nie był w stanie udowodnić, gdzie i przy czym pracował, nie było żadnych dokumentów na to. Po wojnie dziadek próbował znaleźć samolot, dla którego były te dziwne częsci - ale nie było takiego samolotu.

https://joemonster.o...rt/44931/A_co_j ... i_spodkami
(ostatni wpis pod tekstem)
Jak myślicie, czy cała historia jest zmyślona, czy też nie do końca, i ów dziwny "kompozyt" mógł istnieć, a jeśli tak, do czego mógł być używany?

P.S. Z góry zaznaczam, że o metalurgii i materiałoznawstwie mam raczej mgliste pojęcie...

 
 
 
No właśnie, czym był ten dziwny metal, powłoką dla Ubootów, pianką metalową, a może elementem jakiegoś nieznanego wunderwaffe? :wtf:

 

Reklamowanie innego forum jest tu niedopuszczalne, mogłeś nie wiedzieć więc kasuję ;)

TheToxic


Użytkownik TheToxic edytował ten post 30.09.2022 - 07:34

  • 0Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u