Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obrabianie kamieni w starożytności ?!


  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Czas skomentować kolejny temat z dziedziny
"NAUTILUS na tropie starożytnych technologii" :)

_________

Starozytne ludy obrabiały kamienie ultranowoczesnymi urządzeniami ?!



Jest marzec 2003 roku. Na zaproszenie Fundacji NAUTILUS do Polski przybywa Erich von Daniken. Ostatnim punktem pobytu znanego pisarza jest tajne spotkanie z ludźmi Fundacji, które odbywa się w sali konferencyjnej jednego z warszawskich wieżowców. Daniken odpowiada na wiele pytań, mówi rzeczy, których nie można usłyszeć na jego wykładach ani przeczytać w jego książkach... Kończy się spotkanie, ale nadal kilka osób ma pytania do autora „Wspomnień z przyszłości”. Wreszcie pojawia się pytanie, która rzecz spośród wszystkich punktów „paleoastronautyki” na mapie świata jest najbardziej zadziwiająca, Erich von Daniken bez namysłu odpowiada natychmiast: otwory! Po chwili tłumaczy, że chodzi mu o idealne otwory w kamieniach, które zostały znalezione m.in. w mieście Tiahuanaco. Istotnie, zdarza się, że otwór prowadzi pionowo do wnętrza głazu, w środku gwałtownie skręca i wychodzi z boku głazu! Tego typu „numer” jest niemożliwy do osiągnięcia nawet przy pomocy dzisiejszych metod obróbki! Jak to zrobiono? Daniken nie ma wątpliwości, że była to skromna próbka możliwości „kosmicznych kamieniarzy”. Taka drobnostka, mały i skromny „pokaz sprzętu do obróbki”. Trzeba przyznać, że ma wiele racji.

Tiahuanaco to najbardziej znane wykopaliska w Boliwii. Niewiele wiadomo o starożytnej cywilizacji, która zbudowała to miejsce. Budowle Tiahuanaco wyróżniają się gigantycznymi rozmiarami. Do ich budowy wykorzystano olbrzymie, wygładzone płyty z bazaltu i piaskowca. Duży podziw budzi Brama Słońca, wielki łuk wykonany z jednego kamiennego bloku pomysłowo ozdobiony rzędami uskrzydlonych postaci i centralnie umieszczonym wizerunkiem bóstwa. Istotnie obróbka kamieni to istna perfekcja. Zresztą zobaczmy zdjęcia dzieł "starożytnych mistrzów".

Screen

W czasie rozmowy Daniken miał prośbę, aby uważnie obserwować kamienie podczas podróży po świecie, bo wcześniej czy później znajdziemy podobne otwory.
„Będą one idealnie pionowo prowadzące w dół, zero śladów obróbki” – twierdził Daniken. Nie spodziewaliśmy się, że z czymś podobnym zetkniemy się w Polsce. Informację o swoim znalezisku przysłał nam Tomek. Zdjęcia nas zaintrygowały.

...


Źródło :

Info : Nie chodzi mi tu o ocenianie tez Danikena (można przy okazji oczywiście wypowiedzieć się na TEN temat) ... lecz po prostu posłużyłem się tym przykładem aby poruszyć owy temat... zapraszam do wyrażania swoich opinii ...
  • 0



#2 Gość_prb

Gość_prb.
  • Tematów: 0

Napisano

Skąd wiadomo, że te obiekty nie zostały stworzone w czasach współczesnych?
  • 0

#3

Borte Czino.
  • Postów: 431
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie, to choćby Egipcjanie potrafili lepiej ociosać kamienie:P
Dziurki faktycznie są zastanawiające, jednak po co szukać jakiegoś kosmicznego wyjaśnienia?
Ludność, która nie znała pisma, bawiła się kamieniami, tworzyła wielkie świątynie dla bogów miałaby używać ultranowoczesnych urządzeń?
Jak dla mnie ta teza jest dość mało realna, żeby nie powiedzieć dosadniej:)
  • 0

#4

Di.Joke.
  • Postów: 132
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Prb chyba niedoczytałeś


=]Tego typu „numer” jest niemożliwy do osiągnięcia nawet przy pomocy dzisiejszych metod obróbki!


  • 0

#5

Metatron.
  • Postów: 256
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kłania się tu sprawa Puma Punku. Nikt nawet nie próbuje się tym zajmować bo nikt nie ma pojęcia co z tym począć a szkoda bo to co się tam znajduje jest naprawde ciekawa.
  • 0

#6

nikson.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie tylko chodzi tu o kamienie. Kilka lat temu oglądałem program w którym egiptolodzy zachwycali się umiejętnościami mieszkańców starożytnego Egiptu do robienia różnego rodzaju dzbanów z litej skały (nie pamiętam czy to był bazalt, gabro, sjenit, czy może granit). W sumie nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie to, iż naczynia te miały przekrój podobny do naczyń wykonanych z gliny!!! Dodatkowo pikanterii dodaje fakt, że naczynia te są wypolerowane i brak jest na ich powierzchni śladów obróbki. Zostały one przebadane też przez amerykańskich "speców" od obróbki skał, którzy stwierdzili, że w chwili obecnej nie ma technologii umożliwiającej wydrążenie w taki sposób, takiego właśnie kształtu... Jednak nie sądzę by owe naczynia i wspomniane przez Danikena otwory miały związek z UFO. Wg mnie odpowiedź na te zagadki bedzie prosta, tylko musimy poczekać aż ktoś na nią wpadnie ;-)
  • 0

#7

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Daniken to juz wpadl w paranoje, do pewnego momentu jego teorie sa ciekawe, ale od jakiegos czasu gosc tak przegina palke ze glowa boli, wszedzie widzi zwiazek z ufo, nie biorac nawet pod uwage mozliwosci racjonalnego wyjasnienia. On poprostu chce zeby bylo tak a nie inaczej.
  • 0

#8

Borte Czino.
  • Postów: 431
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzbany z litej skały, moze więcej informacji? Ciężko mi uwierzyć...
W to, że coś jest niemożliwe do wykonania dzisiejszymi metodami nie wierzę :) Zauważyłem, że wszyscy pseudonaukowcy jeśli chcą uczynić coś bardziej tajemniczym niż jest w rzeczywistośi powtarzają w kółko ten frazes. Dlatego jeśli już widzę, to zdanie to jak dla mnie artykuł jest mało wiarygodny...
  • 0

#9

nikson.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niestety, nie mogę powiedzieć więcej na temat tych dzbanów ponieważ dokument ten, w którym była mowa o nich oglądałem jeszcze będąc w ogólniaku (czyli ponad 6 lat temu). Poszukam coś na temat owych naczyń. Jeśli coś znajdę to zamieszczę to na pewno na forum.

W to, że coś jest niemożliwe do wykonania dzisiejszymi metodami nie wierzę :)

Ja też :smile:, i tak jak wcześniej napisałem uważam, że technika ich wykonania może okazać się niezwykle prosta, tylko na razie nikt na nią nie wpadł... Ale to jest wątek na inny artykół.
  • 0

#10

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

jak dla mnie artykuł jest mało wiarygodny...


Text ma być tylko naprowadzeniem do tematu. Postaram się na jutro dodać obszerniejszy text tyczący owych obróbek :)
  • 0



#11

Borte Czino.
  • Postów: 431
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm Puma-punku to nie jest właśnie czasem część kompleksu Tiwanaku? :P
  • 0

#12

Metatron.
  • Postów: 256
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dokładnie, jest jego częścią
  • 0

#13

Borte Czino.
  • Postów: 431
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cóż...mieszkańcy Tiwanaku nie znali pisma, więc raczej niewiele możemy o nich powiedzieć.
Brak znajomości pisma wśród kultur andyjskich jest faktycznie dużym problemem...
  • 0

#14

reaper.
  • Postów: 532
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mieszkańcy Tiwanaku nie znali pisma

Takie rozwinięte kultury musiały znać pismo inaczej nie mogłyby się wspiąć na ten poziom rozwoju :P
  • 0

#15

Metatron.
  • Postów: 256
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Puma Punku to praktycznie tylko kamieniarstwo. Kto jeszcze nie widział polecam szukać w internecie. Wiele wzorów się powtarza jakby schodziły taśmowo. Wiele kształtów daje dużo do myślenia. Naprawde polecam ten temat.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych