Skocz do zawartości • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#31

Kwarki_i_Kwanty.
 • Postów: 510
 • Tematów: 44
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Otchłań, nieskończona pustka tak zimna, spowita absolutną nicością, że wyzierająca z niej niemożebna martwota jest dużo gorsza niż najgłośniejszy dźwięk. Tak często wyobrażam sobie umysł tych antropomorficznych, noszących tylko ludzką powłokę, a będących ludźmi tylko z nazwy, bestii - istot, które z perspektywy oceniających ich postępowanie zwykłych ludzi stają się abominacją, społecznym plugastwem i chaosem pogrążającym chaos. Mordercy, obłąkani psychopaci - choć ich natura i zachowanie, czy sposób widzenia siebie w modelu społecznym, to wciąż sprawa dyskusyjna - stanowią wymykającą się naszej percepcji tajemnicę. Czikatiło, Bundy, Nilsen, Manson - na dźwięk tych nazwisk wpadam w katatoniczne osłupienie, a temperatura wokół mnie momentalnie się obniża. Określenie ,,psychopaci są wśród nas" nie wystarczy, aby zaznaczyć wagę problemu seryjnych morderców. To coś dużo głębszego.


 • 0

#32

negatyvv.
 • Postów: 4
 • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 

Na niektórych zdjęciach Ted ma "to" spojrzenie", zwłaszcza przy uśmiechu jego oczy dużo mówią. Taki wzrok wypatrzyłam raz czekając na pociąg na dworcu. Stał facet jakieś 4 metry ode mnie i gapił się na mnie z takim właśnie uśmiechem. Wiem "czym" jest, to się wyczuwa.

 

Większość psychopatów i morderców ma raczej pusty wzrok bez emocji, czytałem ostatnio artykuł, w którym w wyniku badań dowiedziono, że np. u psychopatów źrenica zachowuje się inaczej niż u osób zdrowych, gdy np. pokazuje się im fotografie, czy filmy z scenami wyjątkowego okrucieństwa, zwłok, itp. Także te bajdurzenia o demonicznym spojrzeniu, itp., można schować między bajki. Osobiście obejrzałem wiele artykułów, fotografii i filmików o Bundy'm i nie dostrzegam niczego wyjątkowego w jego wzroku, takie same odczucia co do Richarda Ramireza, ludzie sami sobie tworzą jakiś wyidealizowany wizerunek takich osób i się nakręcają.

 

Prawda jest taka, że z czasem na dożywotce każde oczy mętnieją i widać w nich nic więcej jak tylko śmierć duszy.

Mała cela  z ubikacją i kończą się "demony" zostaje tylko stłamszony nic nie znaczący numerek więzienny do odfajkowania. Osobiście nie jestem zwolennikiem kary śmierci ale właśnie dożywocia, tyle, że nie z siedzeniem i nic nie robieniem, o nie.

Wyjście to kopalnia uranu, kamieniołomy i tak aż do śmierci aby było o czym rozmyślać.

 

Nie nakręcam się słońce. Trzeba mieć choć cząstkę tego, by zrozumieć. To jak zmiana klimatu duszy. On nie miał demonicznego spojrzenia, co Wy z tymi demonami :facepalm: .

Kiedy społeczeństwo przestanie negować ciemną stronę natury człowieka, zacznie ją rozumieć. Przede wszystkim rozpoznawać symptony wczesnodziecięce, by zapobiegać rozwojowi dewiacji. Wyłapywać wrodzone i nabyte zaburzenia natury socjologicznej. Społeczeństwo jest ślepe,głupie i ignoranckie, jak owce, dlatego są i będą ofiary.  


 • 0

#33

Shiver.

  Silent Reaper

 • Postów: 656
 • Tematów: 18
 • Płeć:Nieokreślona
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem to się bardziej wyczuwa w samej aurze, zachowaniu, wyglądzie ogólnym a nie akurat stricte tylko w samym spojrzeniu. Zwierzętą  podtrafią to dobrze odczuwać. Np. psy umieją rozróżnić substancje chemiczne wydzielane przez człowieka i na ich podstawie wyrabiają sobie opinię o danej osobie.


Użytkownik Partuszew edytował ten post 27.01.2022 - 21:11

 • 0


 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: Ted Bundy, Chaos, psychokryminologia, Psychologia, zbrodnia, deprawacja, zaburzenia psychiczne, społeczeństwo, megalomania, zło

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych