Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prośba o pomoc w magii


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#1

katabas.
  • Postów: 306
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nigdy nie zajmowałem się magią - w sposób praktyczny - bo trochę o niej czytałem ogólnie. Nie spodziewałem się, że tak się kiedykolwiek stanie, ale jest mi potrzebna. Otóż mieszka ze mną krewny, który jest bardzo męczący. Ciągle gada, i to tak raczej trzy po trzy, zawraca... głowę, ogólnie zamęcza człowieka sobą. Przychodzi także do mojego pokoju i to samo, głupie dyskusje itp. Ostatnio już jakby szału dostał, a ja lubię przebywać sam w spokoju i nawet w domu go nie mam. Paradoksalnie najgorsze jest to, że jest to zasadniczo bardzo dobry człowiek, i on to traktuje jako coś dobrego, że chce być razem, pogadać i nie wyczuwa kiedy starczy. Kulturalne tłumaczenie nie działa lub działa na krótko, a innego nie chcę stosować bo mimo wszystko nie zasługuje na wrzaski czy jakiś gniew. Zmiana mieszkania przez jakiś czas z różnych przyczyn nie wchodzi w grę. Stąd chcę spróbować rozwiązania magicznego, tzn. sprawić, by czuł w moim pokoju jakiś dyskomfort, i nie chciał za bardzo w nim bywać. Wykonałem biedarytuał znaleziony w sieci. Miał on służyć zabezpieczeniu domu przed nieproszonymi gośćmi, ale to w sumie to samo. Sporządziłem roztwór soli w wodzie, "naenergetyzowałem" go swoją wolą, by X nie przychodził do mnie, a następnie posmarowałem tym roztworem próg i framugę drzwi wypowiadając jako zaklęcie swoje pragnienie. Pozostały roztwór wylałem do muszli klozetowej. I, o dziwo, działa w pewnym stopniu, tzn. wizyty są zauważalnie rzadsze i krótsze. Jednak to wciąż za mało. Poczytałem ostatnio o sigilizacji i na dniach sporządzę odpowiedni sigil. Mam pytanie: co byście radzili jeszcze zrobić? Myślałem o udaniu się do profesjonalisty, ale boję się o "BHP", tzn. że działanie będzie za silne/nie takie i zaszkodzi poważnie X, a ja mu źle nie życzę, bo nie jest moim wrogiem w ścisłym znaczeniu.
  • 0

#2

asbiel.
  • Postów: 394
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To tzw. wampir energetyczny.


  • 0

#3

Taper.
  • Postów: 293
  • Tematów: 44
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Jest taka magiczna ingrediencja, zwana dla niepoznaki faSO-la. Należy ja po prostu naenergetyzować wolą, ugotować, spożyć możliwie dużo i gotowe. Po jakimś czasie wytworzy się wokoło ciebie silne pole magiczne, które skutecznie zniechęci potencjalnych gości. Z tym, że wszystkich. To masowa destrukcja.
  • 9

#4

katabas.
  • Postów: 306
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@asbiel, bardzo możliwe.

@Taper, nie skomentuję, tzn. mam poczucie humoru, ale nie o to pytałem.

Użytkownik katabas edytował ten post 22.04.2018 - 22:23

  • 0

#5

Taper.
  • Postów: 293
  • Tematów: 44
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No, to do dzieła!
  • 0

#6

Hardy.
  • Postów: 150
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jak czytam, takie tematy, i zdaję sobie sprawę, że to jest pisane, na poważnie, to marzy mi się, aby istniał czar, na wyłączenie głupoty.


  • 1

#7

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A czy nie łatwiej by było po prostu powiedzieć "Stary, nie bierz tego do siebie, lubię Cię, ale trochę zbyt często zawracasz mi głowę, potrzebuję więcej czasu dla siebie, rozumiesz"? Potrzeba od razu jakiejś magii żeby zwalczyć nieśmiałość? Bo jeśli już tego próbowałeś i do gościa nie dociera to raczej z nim jest problem niż z Tobą. W takim wypadku zalecałbym jednak wyprowadzkę jeśli poważna rozmowa nie pomoże, bo z takim człowiekiem raczej ciężko żyć i żadna magia tego nie zmieni.


Użytkownik Legendarny. edytował ten post 23.04.2018 - 03:45

  • 0



#8

katabas.
  • Postów: 306
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Pewnie, że najlepiej byłoby się wyprowadzić, ale przez pewien czas nie jest to możliwe. Gdyby było, w ogóle nie zajmowałbym się magią, przynajmniej w tej sprawie. Natomiast czy nie jest w stanie pomóc? Opisany rytuał trochę pomógł, może to zbieg okoliczności, może nie. Nie jest to forum racjonalista i może ktoś będzie znał jakieś zastosowanie magii w tym zakresie.
  • 0

#9

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pewnie ten twój krewny nie ma sobie z kim pogadać i dlatego do ciebie mówi. Zamiast stosować magiczne zaklęcia jak papa smerf z bajki to lepiej zastosować sprawdzone metody. Więc jak masz swój pokój to powieś na nim kartke że jesteś zajęty i żeby ci nie przeszkadzał, powinno trochę pomóc. Albo weźcie jeszcze innego lokatora żeby sie zakolegował z nim to tobie da spokój. Są różne sposoby, trzeba tylko pomyśleć.
Żadnej magii nie ma. Jedyna jaka jest, to ta wykonywana przez iluzjonistów. Na takiej się znam, jeśli cię interesuje.
  • 0



#10

katabas.
  • Postów: 306
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No nie bardzo, mam na myśli magię polegającą na wpływaniu w sposób nadnaturalny na rzeczywistość, której to magii według Ciebie nie ma.
  • -1

#11

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bo nie ma. Na tego kolesia możesz wpłynąć tylko fizycznie, czyli słowami i gestami. Może ten twój krewny jest homo i szuka partnera. Miał kiedyś dziewczynę? 

Sam musisz sobie z nim poradzić. Daj mu do zrozumienia np. wyrazami twarzy że nie podobają ci się jego częste wizyty. Jeśli nie chcesz mu o tym wprost powiedzieć.

A magię sobie daruj. Bo co ma niby ci pomóc, abracadabra i hocus pocus albo przepis na gumisiowy sok?  Chociaż są plemiona które wierzą że rytualny taniec powoduje że pada deszcz. Im też nikt nie zabrania w to wierzyć. Więc rób jak uważasz.


  • 0



#12

riseman.
  • Postów: 705
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Drogi Autorze postu, weź się za jakąś robotę bo chyba cierpisz na nadmiar czasu wolnego. Zdecydowanie popłyną z tego same korzyści. A kuzynowi daj zwyczajnie w papę i każ mu się zamknąć po prostu.


  • -3



#13

asbiel.
  • Postów: 394
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wcale magia nie jest złym pomysłem. Możliwe, że samo zainteresowanie w tym temacie go pogoni. Gadaj z nim o magii, o tym, że chcesz zostać magiem. Odpuści sobie sam. Słuchaj się pajaców z forum, którzy namawiają ludzi na przemoc. Sam niech sobie da w papę. Taki mądry.


  • 1

#14

Bohun.
  • Postów: 229
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Albo jeszcze bardziej się nakręci i zacznie kupować ingredienty by wspólnie odprawiać różne magiczne rytuały. Nie wiesz nic o tym natręcie.


  • 0

#15

asbiel.
  • Postów: 394
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

2 magików to nie jeden. Może razem otworzą portal. Odkryją równoległy świat gdzie są przyjaciółmi. Wtedy autor tematu zrozumie, że to jego wina. 


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych