Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwne nagranie z Twittera

dziwne nagranie twitter niewyjaśnione samolot obcy

 • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1

Asmodean.
 • Postów: 139
 • Tematów: 18
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Anglojęzyczny internet, a zwłaszcza użytkownicy mediów społecznościowych zainteresowali się niedawno kwestią niezwykłego nagrania udostępnionego za pomocą Twittera. Okazało się bowiem, że skrzynka głosowa użytkownika przedstawiającego się jako Ty, zarejestrowała wiadomość od nieznanego numeru posługującego się wojskowym szyfrem NATO. Czy jest to jedynie prowokacja? Czy może ślad po jakiejś rządowej akcji?

 

 

Wszystko rozpoczęło się od postu na portalu Twitter. Niejaki Ty udostępnił tam interesujący przekaz pochodzący z jego poczty głosowej. Zgodnie z tym co wiemy otrzymał on ją w okolicach 13 marca i niedługo po odsłuchaniu jej treści przekazał ją w ręce użytkowników Twittera. Już wkrótce okazało się, że mamy tu doczynienia z bardzo niepokojącą wiadomością.

Jej treść okazała się dość intrygująca:

 

 

"Danger SOS it is dire for you to evacuate be cautious they are not human SOS danger SOS"

 

 

Zdaniem internautów jest to tak zwany szyfr NATO czyli wojskowy sposób kodowania wiadomości dzięki któremu pierwsze litery kolejnych wyrazów mają symbolizować pojedyncze znaki alfabetu. Przykładowo Alfa odpowiada literze A, Tango literze T i tak dalej.

 

To jednak nie koniec tej historii. Towarzyszył jej również zestaw koordynatów, które jak się okazało wskazywały na lokalizację położoną bardzo blisko miejsca zaginięcia słynnego lotu MH370. Niemal natychmiast internet eksplodował od rozmaitych teorii spiskowych. Dominująca wersja zakłada iż przekaz (który jak się okazało jest odtwarzany w pętli) pochodził z czarnej skrzynki samolotu. Internauci sugerowali rozmaite metody w jakie miałby on dostać się na skrzynkę pocztową Ty'a poczynając od anonimowego przecieku któregoś z rządowych oficjeli po tak szalone koncepcje jak udział ostatniej burzy magnetycznej we wzmocnieniu sygnału skrzynki i odebraniu go przez telefon mężczyzny. Jak się okazało, niedługo po publikacji treści tej wiadomości, Ty zaczął otrzymywać dziwne wiadomości pochodzące z Indonezji, w których to nieznane mu osoby domagały się usunięcia nagrania z Twittera. Początkowo, mężczyzna wyrażał w swoich kolejnych postach coraz większy niepokój aż w końcu, wszystkie wiadomości z jego profilu zostały usunięte. Zgodnie z informacjami z reddita, obecnie twitterowy profil mężczyzny jest wyłączony. Nie wiadomo czy to on zdecydował się na taki krok oraz usunął swoje posty czy może został do tego zmuszony przez administrację Twittera, ale na ten moment nie posiadamy żadnych informacji na temat jego dalszych losów.

Cała ta historia budzi zrozumiałe emocje ponieważ do tej pory uważano, że zaginiony Boeing 777 malezyjskich linii lotniczych rozbił się GDZIEŚ na Oceanie Indyjskim. Już w 2014 roku pojawiły się opinię zgodnie z którymi wygłaszane z marsowymi minami oświadczenia władz malezyjskich i szefostwa Malaysian Airlines wyglądały na wyreżyserowane, ale ze względu na brak dowodów odrzucono je jako teorie spiskowe. W jakim celu malezyjski Boeing 777 zamiast do Pekinu leciał w kierunku Antarktydy? To dokładnie odwrotny kierunek. Czy ktoś zadał sobie tyle trudu, aby dezaktywować transpondery i systemy nadzoru silników tylko po to aby rozbić się w oceanie?

Ostatecznie, wygaszono jednak wszelkie zainteresowanie tym tematem i w miarę upływu czasu, zagadka lotu MH370 została uznana za rozwiązaną. Czy zatem niezwykłe nagranie które poprzez moc marketingu wirusowego rozprzestrzeniło się w sieci ma jakiś związek z tą tajemnicą? Mamy tu doczynienia z bardzo świeżą sprawą a zatem wszelkie tezy w tym temacie należy stawiać bardzo ostrożnie. Całą sprawą zainteresował się już reddit oraz 4chan, który wespół z użytkownikami Twittera usiłuje dość do sedna całej sprawy. Kwestia tego czy mamy tu doczynienia z oszustwem, akcją reklamową czy raczej spontanicznym ujawnieniem prawdy na temat losu zaginionego Boeinga bądź innej wojskowej tajemnicy pozostaje bez ostatecznej odpowiedzi.

 

 

źródło - http://innemedium.pl...spolecznosciowe

Temat z Reddita - https://www.reddit.c...oicemail_story/

 

Co sądzicie na ten temat?

Wiece coś może więcej?

Jako, że mój angielski nie jest najwyższych lotów to w zasadzie opierałem się tylko na Innemedium.pl

 

 

 

 


 • 1

#2

Agnieszka81.
 • Postów: 319
 • Tematów: 29
 • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Hm, przypomina mi się historia opisana w książce zatytułowanej ,,Trójkąt śmierci'' autorstwa Macieja Aleksandra Janisławskiego. W jednym z początkowych rozdziałów tej niewielkiej objętościowo książeczki, który poświęcony został zaginięciom piątki Avengerów w dniu 5 grudnia 1945 roku czytamy, że już po utracie kontaktu z samolotami, w godzinach, w których nie miały one prawa być już w powietrzu z uwagi na brak paliwa, rzekomo stacja naziemna usłyszała strzępki zdań i słowa, jakie miał powiedzieć porucznik Taylor. Brzmiały one: ,,...nie podchodź do nas...wydaje się, że oni są z przestrzeni kosmicznej...''

 

Nie wierzę w te słowa, a i ta powyższa informacja jakoś do mnie nie przemawia. Zaginiony samolot, dziwny przekaz, który nie powinien się pojawić - jak dla mnie dziwnie znajome. Zresztą do artykułów z portalu innemedium.pl, podchodzę nieco z przymrużeniem oka. ;)


 • 1

#3

Nick.
 • Postów: 1527
 • Tematów: 777
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Zaginiony samolot, dziwny przekaz, który nie powinien się pojawić

tajemnicze telefony, faceci (tu - facet) w czerni nakazujący zapomnieć o wszystkim, a w tle NATO, kody wojskowe, no i to cudowne

 

they are not human

Uwielbiam takie historie! A czy to wszystko zdarzyło się naprawdę, czy nie... :)


 • 1


Also tagged with one or more of these keywords: dziwne, nagranie, twitter, niewyjaśnione, samolot, obcy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

stat4u