Skocz do zawartości
Zdjęcie

Miasta Pustej Ziemi


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
121 odpowiedzi w tym temacie

#1

Eury.

  Researcher

 • Postów: 3467
 • Tematów: 975
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Miasta Pustej Ziemi
Czas miłości i zjednoczenia


3 kwietnia 1829 roku Olaf Jansen, 19-letni rybak, razem ze swoim ojcem popłynął na kutrze na południe, przez cieśninę Hinlopen w stronę Ziemi Franciszka Józefa. Płynąc do West Coast, znaleźli się w jakiejś przepięknej i, o dziwo, nieoblodzonej zatoczce. Jej brzegi pokrywała bujna roślinność. Za zatoczką otwierało się morze, którego według map nie powinno tam być. Pożeglowali w tę stronę, a wtedy wciągnął ich wir. "Coś wciągnęło nas w głębiny" - zanotował szyper w dzienniku pokładowym. Po trzech godzinach znaleźli się niespodziewanie na spokojnych, acz nieznanych wodach. "Promienie słońca padały ukośnie" - opowiadał potem Olaf - "jakbyśmy znajdowali się gdzieś na półkuli południowej, a nie tak daleko na północy". Słońce obracało się, kołysząc jednocześnie, i unosiło się coraz wyżej i wyżej. Najdziwniejsze było to, że woda w morzu otaczającym kuter rybaków była słodka. Kompas pokładowy informował, że dzieje się coś dziwnego. Wciąż pokazywał, że północ jest przed nimi, a przecież według trasy zaznaczonej na mapie, minęli biegun północny i teraz płynęli na południe! "Słońce świeciło białym światłem" - czytamy w dzienniku pokładowym - "jak gdyby spoza dalekiej ławicy chmur naprzeciwko nas. Świeciło jak dwa księżyce w pełni w całkowicie bezchmurną noc. Po 12 godzinach ta biała chmura znikła z oczu, jakby zasłoniło ją jakieś ciało i następne 12 godzin odpowiadało naszej nocy..." Wtedy właśnie Olaf i jego ojciec uznali, że przepłynęli przez zakrzywienie lub skraj otworu w Ziemi i znajdują się wewnątrz ziemskiej skorupy...

Historię Olafa Jansena opisał Willis Emerson w biografii pt. "The Smoky God". Olaf żył przez blisko dwa lata w jednej z kolonii sieci Agharty, o nazwie "Shamballa the Lesser".


SIEĆ AGHARTY

Sieć Agharty formuje ponad 100 podziemnych miast. Shamballa the Lesser jest siedzibą rządu podziemnego świata, wewnętrznym kontynentem, kolonie satelitarne natomiast stanowią mniejsze zamknięte ekosystemy zaraz pod skorupą Ziemską. Wszystkie miasta w sieci Agharty są fizyczne.

Dlaczego kultura ta żyje pod ziemią?

Z powodu poważnych geologicznych zmian na Ziemi, które dotknęły powierzchni planety ponad 100,000 lat temu. Drugim powodem była długa wojna pomiędzy Atlantydami a Lemurianami i niszcząca siła termonuklearnej broni, która ostatecznie przyczyniła się do zatopienia i zniszczenia tych dwóch bardzo zaawansowanych cywilizacji. Sahara, Gobi, Australijskie odludzia i pustynie Stanów Zjednoczonych to tylko kilka przykładów zniszczenia i zagłady. Podziemne miasta zostały stworzone jako schrony dla ludności i jako bezpieczne niebiosa dla świętych zapisów, nauki i technologii pielęgnowanych przez te starożytne kultury.


MIASTA - STOLICE

POSID: Główny ośrodek Atlantów, zlokalizowany pod Mato Grosso - regionem Brazylii. Populacja 1,3 miliona

SHONSHE: Schronienie dla kultury Uighuryjskiej, odłamu Lemuryjskiej, która zdecydowała na założenie własnych kolonii 50,000 lat temu. Wejście jest chronione przez Lamów. Populacja 750,000

RAMA: Pozostałość po naziemnym mieście Rama, zlokalizowanym w Indiach blisko Jaipuru. Mieszkańcy są znani jako posiadający hinduskie cechy. Populacja: 1 milion

SHINGWA: Pozostałość północnej migracji Uighurów. Zlokalizowane na granicy między Mongolią a Chinami, wraz z małym podrzędnym miastem w górze Lassena w Kalifornii - Telos. Telos w wolnym tłumaczeniu znaczy "kontakt z duchem". Populacja: 1,5 miliona.


JĘZYK

Podczas gdy dialekty różnią się w każdym z miast, "Solara Maru" przetłumaczone jako "Solar Language" (Język Słoneczny) jest powszechnie używany. Jest to główny nadrzędny język dla naszych świętych języków takich jak Sanskryt czy Hebrajski.


RZĄD

Rada dwunastu, sześciu mężczyzn i sześć kobiet, razem z RA i RANA MU, rozwiązują problemy i służą jako przewodnicy i strażnicy ludności.


KOMPUTERY

Komputery Agharty oparte są o system aminokwasów i pełnią szeroki zakres funkcji. Wszystkie podziemne miasta połączone są ze sobą siecią łączoności energii duchowej. System monitoruje wewnętrzne miasta i zapewnia komunikację z galaktyką, podczas gdy równocześnie zapewnia realizację potrzeb indywidualnych każdego domostwa. Sieć zapewnia np. możliwość raportowania o brakach minerałów czy witamin w ciele lub gdy to konieczne przekazuje istotne informacje z Kroniki Akaszy - wykorzystywane dla osobistego rozwoju jednostki.


PIENIĄDZE

Nie istnieją. Wszyscy mieszkańcy mają zapewnione podstawowe potrzeby. Istnieje wysokiej klasy system wymiany barterowej.


TRANSPORT

Ruchome chodniki, wielopoziomowe windy i elektromagnetyczne sanie. Do podróży pomiędzy miastami, mieszkańcy wykorzystują "Tubę", elektromagnetyczny system kolejek zdolnych poruszać się z prędkością powyżej 4000 km/h. Aghartyjczycy należą do członków Konfederacji Planet. Udoskonalili oni podróże kosmiczne i posiadają zdolność do przesunięć (skoków) międzywymiarowych.


ROZRYWKA

Teatry, koncerty i szeroki wachlarz sztuki. Systemy typu holodecks, które umożliwiają wybór filmu lub rozdziału w historii i stanie się jego częścią.


PORÓD

Pozbawiony bólu okres 3 miesięcznej ciąży. Święty proces na mocy którego, kobieta przed poczęciem udaje się do świątyni na trzy dni. Dziecko jest natychmiastowo witane piękną muzyką, pozytywnymi myślami i myślokształtami. Standardem są porody odbywające się w wodzie w towarzystwie obojga rodziców.


WZROST

Z uwagi na kulturowe różnice, średni wzrost mieszkańca wewnętrznego świata waha się między 2-2.2m. w Telos, do prawie 3,5m. w Shamballi.


WIEK

Nieskończony. Śmierć przez degenerację (starzenie) nie istnieje. Większość mieszkańców Agharty wybiera wygląd w wieku pomiędzy 30 a 40 rokiem i taki zostaje zachowany. Technicznie mieszkańcy mogą mieć tysiące lat. Poprzez brak wiary w śmierć, społeczeństwo nie jest przez nią ograniczone. Po wypełnieniu życiowych celów, na życzenie, ma miejsce deinkarnacja.Dlaczego mieszkańcy Agharty wciąż zamieszkują podziemny świat? Ponieważ, nauczyli się bezsensu wojen i przemocy. Czekają cierpliwie aż my sami wyciągniemy wnioski i dojdziemy do takiej konkluzji. Jest to tak delikatna kultura, że nawet nasze negatywne myśli wyrządzają im fizyczną krzywdę. Sekret ich istnienia jest ich ochroną. Aż do dziś, prawda o ich istnieniu jest zasłonięta przez Ducha. Kiedy będziemy mogli ich spotkać? Możliwość wejścia do wewnętrznego świata zależy od czystości intencji i naszej zdolności do pozytywnego myślenia. Ciepłe powitanie obydwu światów musi wyrażać się w potężnej sile myśli. Nie wystarczy mała grupa entuzjastów. Aktualnie kilkuset odważnych mieszkańców podziemnego świata pracuje na powierzchni. Aby byli oni podobni do ludzi świata powierzchni planety, zostali poddani tymczasowej przebudowie komórkowej, tak, że fizycznie nie różnią się od innych ludzi. Można ich jednak rozpoznać przez ich łagodność, wrażliwą naturę i nieco tajemniczy akcent.

Księżna Sharula Aurora Dux, córka RA i RANA MU, z Telos została wybrana jako ambasador świata powierzchni. Ma 267 lat, choć wygląda na 30. Ten tekst został sporządzony za jej zgodą. Zadaniem ambasador jest przygotowanie drogi połączenia dwóch światów... dostarczenie ideii, informacji, nowych archetypów, które pomogą zjednoczyć planetę. Sharula pojawiła się aby zaprezentować plan pokojowej zmiany dla tych, którzy będą słuchać. Mieszkańcy Agharty osiągneli punkt, w którym nie mogą doskonalić się już bardziej pod względem duchowym, dopóki nie nastąpi to połączenie. Jesteśmy jedną planetą nie połową. To wola Boska, wykonanie kolejnego kroku razem. Im szybciej dojdzie do zjednoczenia, tym szybciej uwolni się magia. Zapraszają nas do wykonania naszej części w przywitaniu naszych braci. Czas zależy w dużej mierze od naszego nastawienia, chęci. Udane połączenie zaplanowane jest nie dalej niż za 10, 20 lat.

Kochani, nie ma się czego bać, wiele jest do zyskania. Dary jakie przynosi Agharta są liczne. Sekret nieśmiertelności to prawo, przysługujące wam od narodzin. Wolność aby żyć w dostatku jest waszym prawem.


Tłumaczenie: Eurycide
www.paranormalne.pl
oryginalny tekst "Hollow Earth Cities" pochodzi ze strony http://www.2012.com
w tekście wykorzystano fragment artykułu ze strony: http://www.gwiazdy.com.pl
 • 0#2

pawki.
 • Postów: 214
 • Tematów: 18
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiadomo o rządziem, wiadomo o życiu, wiadomo o miastach, języku itp, ale nie wiadomo gdzie jest wejście. Wątpię żeby było to prawdziwe. Nie ma szans, żeby ludzie na naszej planecie się zmienili (może po śmierci?). My zamiast się rozwijać stajemy się coraz bardziej prymitywni w tym kierunku.
 • 0

#3

Eoz.
 • Postów: 40
 • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bardzo ciekawy tekst :)

Pawki ta zmiana ludzi ma nastapic wlasnie po roku 2012 :) Zmiana duchowa oczywiscie.
 • 0

#4

Halley.
 • Postów: 316
 • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

bardzo ciekawy tekst.
 • 0

#5

Voytex.
 • Postów: 13
 • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No prosze ;) Ja jak kiedys gralem w "AGHARTE" (taka gra przygodowa) to myslalem ze to jest bujda na złotych kółkach a tu prosze prosze ;) moze jest w tym choć nić prawdy...Swoja droga chcialbym zeby tak bylo.

A tak nawiasem to mozliwe jest zeby planeta byla pusta w srodku??
 • 0

#6

Eoz.
 • Postów: 40
 • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Najwidoczniej tak :)
Trudno to sobie wyobrazic, ale ludzie po tej stronie planety maja niewielki zasob wyobrazni :P (bez urazy - ja tez jestem z tej samej strony :D )
 • 0

#7

losiu99.
 • Postów: 155
 • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tekst jest ciekawy, tak można właśnie wyobrazić sobie utopię, ale niestety nie wiemy na ile jest prawdziwy.
 • 0

#8

spa10.
 • Postów: 47
 • Tematów: 4
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mi to ten tekst przypomina taki rozbudowany łańcuszek z gg :P
Brakuje jeszcze tylko na końcu "Wyślij to do 10 osób, a... " :P

Nie przemawia do mnie w ogóle ten tekst ;)
 • 1

#9

Indoctrine.
 • Postów: 1450
 • Tematów: 7
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Biorąc pod uwagę, że Ziemia nie jest pusta w środku (nawet Eurycide nie odważył się dalej bronić tego na gruncie naukowym bo dowody przeciw są zbyt silne), to i miast żadnych tam nie ma. Stety ale albo niestety, taka jest prawda.
 • 0

#10

widmus.
 • Postów: 48
 • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

załamujecie mnie.... atlandyda miała broń nuklearną;/ a potem się okaże że jej wogóle nie było.... miasta pod ziemią i inne bajki to kompletne bzdury
i pamiętajcie!! [b]DATA NIE MOŻE ZMIENIĆ ŚWIATA LUDZI MUSZĄ TO ZROBIĆ!!
 • 0

#11

Mariush.
 • Postów: 4319
 • Tematów: 60
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Najwidoczniej tak  
Trudno to sobie wyobrazic, ale ludzie po tej stronie planety maja niewielki zasob wyobrazni  (bez urazy - ja tez jestem z tej samej strony

Niektórzy ludzie po tej stronie planety (po jedynej) mają także spory zasób ignorancji :P .
Prędzej uwierzę w orby i Nibiru niz w pustą Ziemię. :lol : W koncepcji Hollow Earth NIC nie trzyma się kupy.
 • 0#12

k..
 • Postów: 4
 • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sahara, Gobi, Australijskie odludzia i pustynie Stanów Zjednoczonych to tylko kilka przykładów zniszczenia i zagłady


Pan, który to pisał, miał chyba wielkie problemy w szkole. Pustynie od zawsze powstają na równikach, a on mi powie, że to wynik wojny nuklearnej :lol : Na Saharze jeszcze pareset lat temu była zieleń, także ta ich wojna musiała być dosyć niedawno :)
 • 0

#13

Jequon.
 • Postów: 116
 • Tematów: 0
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Takie połączenie futuryzmu z religią... jak dla mnie sci-fi klasy B,
Nie umierają żyją tam od niepamiętnych czasów, a cały czas jest ich dość mało, coś słabo się rozmnażają.
Pieniądze nie istnieją, rządzi rade mędrców... coś jak komunizm.

Mieszkańcy Agharty osiągneli punkt, w którym nie mogą doskonalić się już bardziej pod względem duchowym, dopóki nie nastąpi to połączenie. Jesteśmy jedną planetą nie połową. To wola Boska, wykonanie kolejnego kroku razem. Im szybciej dojdzie do zjednoczenia, tym szybciej uwolni się magia. Zapraszają nas do wykonania naszej części w przywitaniu naszych braci. Czas zależy w dużej mierze od naszego nastawienia, chęci. Udane połączenie zaplanowane jest nie dalej niż za 10, 20 lat.

Przecież to jakiś pseudo religijny bełkot, pasujący do jakiejś sekty, a nie poważnych naukowców.
 • 0#14

Macha.

  Ciekawski

 • Postów: 2267
 • Tematów: 76
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Przecież to jakiś pseudo religijny bełkot, pasujący do jakiejś sekty, a nie poważnych naukowców.


Skoro tak mówisz to zdefiniuj mi pojęcie sekta. Bo mi tu nic nie pasuje do sekty.
 • 0#15

aph.
 • Postów: 684
 • Tematów: 3
 • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Skoro tak mówisz to zdefiniuj mi pojęcie sekta. Bo mi tu nic nie pasuje do sekty.

do sekty pasuje chodzby to, ze pojawiaja sie elementy istniejacej religii z dopowiedzianymi faktami nie znajdujacymi zadnego potwierdzenia w zrodlach tej religii.

chodz dla mnie to wyglada tak, ze ktos siada przed kompem, odpala worda i zaczyna pisac. takie nowoczesne scifi tyle, ze ludzie w to wierza...
 • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u