Skocz do zawartości


Zdjęcie

DOGRYWKA - Wakacyjny Konkurs Fotograficzny


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
17 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: DOGRYWKA - Wakacyjny Konkurs Fotograficzny (24 użytkowników oddało głos)

Zwycięzcą konkursu zostaje?

  1. "Trzpiotka" by Kazuhaki (2 głosów [8.33%])

    Procent z głosów: 8.33%

  2. "Paranormalne szlaki a na nich Szaraki" by Dziewoja (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  3. "Skalne upiory" by Terra (2 głosów [8.33%])

    Procent z głosów: 8.33%

  4. "Eye in the Sky" by pishor (1 głosów [4.17%])

    Procent z głosów: 4.17%

  5. Głosowano "Opuszczony szpital" by Schwarz (4 głosów [16.67%])

    Procent z głosów: 16.67%

  6. "Abdukcja" by Dziewięć (7 głosów [29.17%])

    Procent z głosów: 29.17%

  7. "Cmentarzysko motyli" by Zaciekawiony (3 głosów [12.50%])

    Procent z głosów: 12.50%

  8. Zdjęcie eszelonhaubica (5 głosów [20.83%])

    Procent z głosów: 20.83%

Głosuj

#1

Alis.

    "Zielony" uspokaja ;)

  • Postów: 690
  • Tematów: 171
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Panie i Panowie w związku z tym że w głosowaniu na zwycięzce Wakacyjnego Konkursu Fotograficznego  mamy dwa pierwsze miejsca, dwa drugie i cztery trzecie (bardzo śmieszne :D ) postanowiłam zrobić dodatkową ankietę w celu wyłonienia najlepszej trójki.

W głosowaniu biorą udział już tylko te zdjęcia które zdobyły głosy w pierwszej ankiecie.

 

Ankieta zostanie zamknięta w niedziele (18go września) wieczorem.

 

 

Zdjęcia na które głosujecie:

 

 

"Trzpiotka" by Kazuhaki

Trzpiotka.jpeg

 

 

 

 

"Paranormalne szlaki a na nich Szaraki" by Dziewoja

Paranormalne szlaki.jpg

 

 

 

 

"Skalne upiory" by Terra

Skalne upioty.jpg

 

 

 

 

"Eye in the Sky" by pishor

Eye in the Sky.jpg

 

 

 

 

"Opuszczony szpital" by Schwarz

Opuszczony szpital.jpg

 

 

 

 

"Abdukcja" by Dziewięć

Abdukcja.jpg

 

 

 

 

"Cmentarzysko motyli" by Zaciekawiony

Cmentarzysko motyli.jpg

 

 

 

 

Zdjęcie eszelonhaubica

eszelonhaubic.jpg





#2

dziewięć.

    Apprentice

  • Postów: 472
  • Tematów: 9
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja chciałabym tak zapytać o pewną delikatną kwestię. Głupio mi, bo też udział w konkursie biorę, niemniej uważam, że jest to istotne. Kilka ze zdjęć zgłoszonych do konkursu nie spełnia jego kryteriów (element lata/wakacji obowiązkowy). Mnie to w tej chwili lotto. Ale tak na przyszłość: czy to znaczy, że jak w przyszłości będą organizowane tego typu konkursy, to jak cyknę byle jaką fotkę, to też będzie ona dopuszczona do głosowania?





#3

Alis.

    "Zielony" uspokaja ;)

  • Postów: 690
  • Tematów: 171
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Trochę się dziwię że taki głos pojawia sie teraz, przy drugim głosowaniu...
Konkurs trwał dwa miesiące, był temat do wrzucania zdjęć i taki do komentowania. Przez ten czas praktycznie nic się tam nie działo, zainteresowana tematem nie było (to moje zdanie) dlatego po 1 przy tak małej frekwencji pod głosowanie zostały poddane wszystkie zdjęcia, po drugie jeżeli każdy zabrałby się za interpretacje czy poszczególne zdjecie spełnia kryteria to obawiam się że nie byłoby żadnej ankiety...

Ten mini konkursik to tylko forma zabawy.
A co do innych konkursów to trudno mi odpowiedzieć na pytanie jaką ktoś kiedyś podejmie decyzje w zwiazku z "byle jakim" zdjęciem.



#4

dziewięć.

    Apprentice

  • Postów: 472
  • Tematów: 9
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ok, rozumiem, że to w związku z małym zainteresowaniem.

Tak nawiasem. Poprzez "byle jakie zdjęcie" mam na myśli takie, które nie spełnia kryteriów a niekoniecznie jest brzydkie. Żeby nie było. 

 

Zdaję sobie sprawę z tego, że głos pojawił się późno. Dlatego też napisałam, że teraz to już nie ma znaczenia. Chciałam tylko wiedzieć jakie jest podejście do kryteriów we wszystkich konkursach organizowanych na tym forum. Ale dostałam odpowiedź wydaje mi się.





#5

Alis.

    "Zielony" uspokaja ;)

  • Postów: 690
  • Tematów: 171
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dziewięć, jeśli Ci się chce to napisz do mnie pw ze swoją opinią na temat tego które zdjęcia Twoim zdaniem powinny zostać odrzucone. Chętnie się z tym zapoznam.

Szkoda że dopiero teraz, bo już raczej nie będę nikogo dyskwalifikować, ale na przyszłość - w tematach do komentowania nie trzeba tylko chwalić, można krytykować :D 





#6

dziewięć.

    Apprentice

  • Postów: 472
  • Tematów: 9
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No własnie na tym etapie nie ma już nawet sensu, żebym pisała które to.





#7

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Konkurs powinien mieć jasne kryteria. Jeśli jakieś prace nich nie spełniają to zwykle się je odsyła. W każdym razie przed rozpoczęciem konkursu autor wie że jego praca się nie zaklasyfikowała, bywa iż się nie mieści w tematyce ale zostaje zauważona-doceniona.
Nie istnieje coś takiego jak dogrywka i bywa też, że nikt nie zajął pierwszego lub następnego miejsca. Istnieją przypadki kiedy prace (autorzy)  zajmują to samo miejsce.

Zawsze organizator ma ostatnie słowo jeśli chodzi o ramy konkursu, powinny one być jednak znane przed rozpoczęciem konkursu.

Powiadają iż początki bywają trudne.





#8

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Odezwały się dwie gwiazdy, co to same ani be ani me dla forum, ale pierwsze do krytyki :D mój kraj, taki piękny. Chyba twórca zabawy ustala co i jak, nie? Jak ma ochotę zrobić ją drugi raz, z jakichś powodów, to robi. Zamiast się wymądrzać, zorganizujcie coś sami, rozruszajcie forum, a nie marudzicie tylko.





#9

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

.. trzeba było podzielić ankiete na trzy grupy, tak aby użytkownicy mogli zagłosować spośród tych miejsc ex aequo, teraz to nie jest dogrywka, tylko nowe głosowanie (czyli lipa).

e: taka podpowiedź na przyszłość
Odezwał się adwokat :)

Użytkownik D.B. Cooper edytował ten post 17.09.2016 - 19:29




#10

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zanim zaczną się tu jakieś rozruchy :D chciałbym nieśmiało przypomnieć, że jest to tylko ZABAWA.

Więc dajcie na luz troszeczkę, bo szkoda życia na takie pierdoły.





#11

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Odezwały się dwie gwiazdy, co to same ani be ani me dla forum, ale pierwsze do krytyki :D mój kraj, taki piękny. Chyba twórca zabawy ustala co i jak, nie? Jak ma ochotę zrobić ją drugi raz, z jakichś powodów, to robi. Zamiast się wymądrzać, zorganizujcie coś sami, rozruszajcie forum, a nie marudzicie 

 

 

 

Gwiazda ~_~,   ok może być, nawet podoba mi się. 


Zanim zaczną się tu jakieś rozruchy :D chciałbym nieśmiało przypomnieć, że jest to tylko ZABAWA.

Więc dajcie na luz troszeczkę, bo szkoda życia na takie pierdoły.

Wypadałoby aby każdego kto dał pracę docenić.  Konkurs zawsze jest czymś poważnym ponieważ ocenia się czyjąś pracę, twórcze podejście do tematu.
Nie wysilaj się.


Użytkownik Aidil edytował ten post 17.09.2016 - 19:42




#12

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wysilaj się.

Jeśli ten apel skierowany jest do mnie, to spieszę wyjaśnić, że ja się nie wysilam. Albo inaczej - dziś daleki jestem od jakiegokolwiek wysiłku.

Jest sobotni wieczór, więc... sama rozumiesz... :D

 

Wypadałoby aby każdego kto dał pracę docenić.  Konkurs zawsze jest czymś poważnym ponieważ ocenia się czyjąś pracę, twórcze podejście do tematu.

Konkurs nie polega na tym, żeby docenić każdego. Konkurs polega na tym, żeby docenić najlepszych.

Choć, paradoksalnie, w tym konkursie doceniony został każdy chyba - z tym, że jedni w tym, a inni w poprzednim głosowaniu :D

Więc wszyscy powinni być zadowoleni :D


Użytkownik pishor edytował ten post 17.09.2016 - 19:55




#13

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przecież o tym pisałam.
Podstawą jak zwykle bywa w takich sytuacjach to iż są jasne dla wszystkich kryteria konkursu.
Każda praca która zostaje zakwalifikowana do konkursu zostaje oceniona według regulaminu i zajmuje od I do ... miejsca.
Następuje ogłoszenie wyników i przyznanie nagród.


Użytkownik Aidil edytował ten post 17.09.2016 - 20:12




#14

Alis.

    "Zielony" uspokaja ;)

  • Postów: 690
  • Tematów: 171
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wszelkie rady, miłe słowa, krytyka itp uwagi są oczywiście mile widziane, nawet na 23 godziny przed zakończeniem konkursu, a to w jaki sposób są one wyrażane i kiedy to już stawia osoby krytykujące w odpowiednim świetle a nie organizatora   ;)

 

Szczerze zachęcam do organizowania własnych konkursów, zawsze podobnie jak ja w tym wypadku, możecie iść do sklepu i zakupić nagrody (taką ilość żeby wystarczyło na ewentualne np 2 pierwsze miejsca, dwa drugie i cztery trzecie) 

Sprawa wyglądałaby inaczej gdyby do wygrania były tylko punkty reputacji i blaszki.

 

Idąc dalej za szczerymi radami napisanymi tylko i wyłącznie z dobrego serca chyba ktoś-pomysłodawca, nie wziął pod uwagę, że organizując 3 ankiety w stylu "pierwsze miejsce zajmuje:", "drugie miejsce zajmuje:" :trzecie miejsce zajmuje:" pozbawiam tym samym zajęcia podium osobę która przegrała walkę o pierwsze miejsce, dla przykładu żeby wszyscy zrozumieli:

głosujemy między pishorem a dziewięć, wygrywa dziewięć,  pishor automatycznie nie zdobywa żadnego miejsca bo nie ma go przecież w kolejnych dwóch ankietach, także pomysł uważam za niesprawiedliwy. Wtedy dopiero mogłyby się tu posypać żale...

 

Mogłabym zrozumieć, gdyby te uwagi płynęły od osób które wzięły udział w konkursie, ale w tym wypadku jest to zwyczajne jątrzenie podyktowanie być może nudą i buntowniczym podejściem do tego co dzieje się na forum, a w szczególności co zorganizowane zostało przez kogoś zielonego..

 

Głosowanie ułożyło się tak a nie inaczej, może następnym razem trzeba będzie ustawić konkurs?

A nie, Aidil też wtedy nie da spokoju...





#15

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Odpuś sobie moja osobę.
Zwróciłam uwagę na kryteria konkursu, Nie jest istotna wartosc nagrody ale to że się ja dostało czyli stopień.

Nie mieszaj mnie do rozgrywek, ustawek czy wojenek. Spadam.






 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości oraz 0 użytkowników anonimowych