Skocz do zawartości


Zdjęcie

21-krotny zoom


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1

Szefo.
  • Postów: 425
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeszcze nikt na świecie nie widział takiego szkła. Najnowszy obiektyw Carl Zeiss przeznaczony do fotografowania dzikiej przyrody posiada 21-krotne zbliżenie przy zastosowaniu najbardziej profesjonalnego sprzętu.

Jasność na poziomie F/4 przy 1700 mm? Róża jest piękna... ale ma i kolce. Obiektyw wykonany przez Carl Zeiss waży 256 kilogramów.
Dołączona grafika

http://www.hotnews.pl

taki zoom przy aparacie, nie obraziłbym się tylko te 256kg :]
  • 0

#2

Baal.
  • Postów: 399
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To wygląda jak jakaś broń :surprised:
  • 0

#3

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Super obiektyw ale w praktyce raczej nie znajdzie zastosowania.
Chyba,że na jakimś stacjonarnym mocowaniu.
  • 0



#4

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Szefo, teraz aparaty cyfrowe za ok 1500zł (np Panasonic) ma zooma optycznego 12x, a jak elegancko wychodzi :]
21x - przerost formy nad treścią, ale mimo wszystko chciałbym takiego mieć, tylko faktycznie ta waga i cena. Nie rozumiem tylko, dlaczego nie mogą zrobić takiego zooma w mniejszym obiektywie.
  • 0



#5

Szefo.
  • Postów: 425
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to małe(małe po lewej ,takie czarne) chyba się przyczepia do aparatu a to duże to obiektyw

ciemność, optycznego czy optycznego połączonego z cyfrowym ?
bo ja mam nikona 3x optyczny 4x cyfrowy co łącznie daje 12x ale żeby sam optyczny był 12x i do tego za (tylko) 1500zł , nice:D
  • 0

#6

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie wiem do jakiego aparatu można by to przyczepic. Chyba nie do telefonu :lol :
  • 0



#7

Szefo.
  • Postów: 425
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

chyba aparat będzie się dołączało do tego bo raczej ciężko będzie chwycić w ręke taki obiektyw :D
  • 0

#8

muHa.
  • Postów: 123
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to małe(małe po lewej ,takie czarne) chyba się przyczepia do aparatu a to duże to obiektyw


To małe, czarne po lewej to jest właśnie aparat, a dokładnie średnioformatowy Hasselblad 203 FE, który uwierzcie mi nie jest mały.

A co do samego obiektywu, no cóż ciekawostka, starszy model canona o max ogniskowej 1200mm i z gorszym światłem [tyle że seryjny, bo ten omawiany tutaj to zamówienie indywidualne] kosztuje w europie ok. 130tyś euro :] Tak więc, ile ten kosztował nawet nie chce wiedzieć.

Poniżej wspomniany Canon 1200mm 5.6L
Dołączona grafika

Szefo, teraz aparaty cyfrowe za ok 1500zł (np Panasonic) ma zooma optycznego 12x, a jak elegancko wychodzi


Tak zwany zoom, a ogniskowa to dwie różne rzeczy. Taki Panasonic przybliża może na poziomie 1/100 tego co ten Zeiss.
  • 0

#9

Szefo.
  • Postów: 425
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

muHa, niestety mówisz do mnie w języku mi nie zrozumiałym tzn nie wiem co to dokładnie ogniskowa xD
ten obiektyw wygląda jak lufa czołgu :D
  • 0

#10

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

muHa, a jaka przewage ma ten sprzet nad zwierciadlanymi rozwiazaniami? nie taniej by bylo zastosowac by bylo cos w konstrukcji np. maksutowa, gdzie taka ogniskowa to by nie byl problem. a wagowo i rozmiarowo pewnie lepiej by to wyszlo.
  • 0

#11

muHa.
  • Postów: 123
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

aph, Hmmm, pierwszy raz słysze o tym Maskutowie, ale po wpisaniu tego określenia w google, od razu wyszukiwarka skojarzyła mnie z astronomią.

Generalnie, w tym obiektywie [Zeiss 1700mm] postawiono na jakość, którą idzie uzyskać raczej tylko dzięki optyce soczewkowej. W obiektywach zwierciadlanych (lustrzanych) o ile wiem przysłona jest stała, cały ten system luster powoduje, że nie da rady uzyskać tak jasności jak F/4 co za tym idzie jakość zdjęć ulega pogorszeniu.
  • 0

#12

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no tak, bo w taki uklad optyczny jest w astronomii amatorskiej dosc czesto stosowany. chodz w zasadzie teleskop od obiektywu roznia tylko szczegoly (wyciag okularowy zamiast zlaczki M42) i np. MTO, ktory jest w zasadzie obiektywem w systemie maksutowa jest przerabiany na teleskop (glownie ze wzgledu na atrakcyjna cene i duza dostepnosc kilka lat temu, gdy tani teleskop byl towarem deficytowym).

pewnie przewaga obiektywu soczewkowego jest jednak duzy kontrast (wynikajacy z braku lusterka wtornego)

natomiast utrzymanie F/4 przy tak duzej ogniskowej bylo by ze zwierciadlem mozliwe ale tez kosztowne...
  • 0

#13

muHa.
  • Postów: 123
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

natomiast utrzymanie F/4 przy tak duzej ogniskowej bylo by ze zwierciadlem mozliwe ale tez kosztowne...


No tak, ale właśnie na przykładzie omawianego obiektywu widać, że jednak konstrukcje soczewkowe mają przewagę [w fotografii] nad zwierciadłami.
Przecież ten obiektyw spokojnie musiał kosztować ponad milion złotych a może i więcej, a jego poręczność - głównie waga- nie czyni z niego cudu techniki, tak więc nie wiem ile miałby kosztować obiektyw zwierciadlany o podobnych parametrach :mrgreen: :surprised:

Dla porównania wspomniany obiektyw [canon 1200mm f5.6] waży zaledwie 16kg :]
  • 0

#14

Bazzg.
  • Postów: 86
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmmm... Fajna, okrąglutka liczba, te 256 kilo wagi :) .
  • 0

#15

Kudłaty.
  • Postów: 89
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Lol to wygląda jak jakaś broń z gier komputerowych ;-) Celujesz i ognia :P
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych