Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytania o biokinezę

Biokineza

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1

Cappi.
  • Postów: 5
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam!

 

Jeśli nie chce ci się czytać, wystarczy pogrubione.

 

Ostatnio zauważyłem, że najpopularniejszą z kinez jest teraz biokineza. Mam parę pytań odnośnie tego, albowiem chciałem spróbować, lecz obawiam się, że jeśli mnie to wciągnie, sam się potem nie poznam. Czy uważacie, że jest uzależniająca? Jeżeli zdecyduję się tym zająć, to czy uważacie, że trudno będzie powrócić do stanu pierwotnego? Po za tym, nie chcę (bo wszędzie jest poradnik na kolor oczu) zmieniając wygląd swoich tęczówek, zmieniać obu. Co myślicie o zmianie koloru jednego oka?

 

Swoją drogą spytam jeszcze, czy byłby ktoś w stanie napisać mi o czym jest mowa tutaj?:

 

Nie ogarniam angielskiego ze słuchu.

 

Dziękuję i pozdrawiam.


  • 0

#2

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Toż to njuejdżowa bzdura! Nie wierz w te bzdety, bo od tego człowiek tylko robi się głupszy. Chcesz zmienić kolor tęczówek, to są na to dwie metody: albo szkła kontaktowe, albo krople do oczu na jaskrę, Cusimolol bodaj, które mają odbarwienie tęczówek jako jeden z możliwych skutków ubocznych. Mi nie odbarwiły...
  • 3



#3

Cappi.
  • Postów: 5
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dobra. 

 

Zauważyłem ostatnio, że na forum znajdują się dwie grupy ludzi: Sceptycy - nie wierzą, że cokolwiek "takiego" (zależy od tematu. Najczęściej nie wierzą w nic i tylko się wypowiadają) istnieje. I grupę którą nazwę, według wypowiedzi Sceptyków - Dzieci ("Dorośnij", "Grow up", "Ile ty masz lat?" - wypowiedzi Sceptyków z trzech losowych wątków). "Dzieci" wierzą w to wszystko i chociaż mają do tego prawo jak ksiądz do wiary w Boga, tak Sceptycy nie pozwalają im na to mówiąc, że to bujda. Ciekawe jakby się czuli Sceptycy gdyby było na odwrót. Gdyby to druga grupa cały czas wmawiała im, że to w co wierzą jest fikcją.

 

Nie mam pojęcia jak to będzie ogółem na forum, ale proszę aby Sceptycy się nie wypowiadali w tym temacie.

 

Dziękuję i pozdrawiam.


  • -2

#4

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A dlaczego sceptycy nie mogą się wypowiadać? Dlaczego im tego zabraniasz? To jest forum, każdy może się wypowiadać o wszystkim, o ile nie łamie regulaminu i netykiety :) nie podoba Ci się czyjeś zdanie, więc zabraniasz mu się wypowiadać? Skoro zdanie jakiejś osoby tak Ci przeszkadza, to znaczy, że nie jesteś przekonany do tego co chcesz zrobić i niepewny. Inaczej puściłbyś takie opinie mimo uszu. A skoro nie jesteś tego pewny, to nie wchodź w dane zagadnienie.


  • 0



#5

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Zacznijmy od tego, że najpierw przedstawiasz coś z naukowego punktu widzenia niemożliwego, a potem żądasz, by ludzie nie nazywali bzdury bzdurą. Nie przedstawiasz niczego prócz jakiegoś filmiku, żadnych obiektywnych dowodów i spodziewasz się jakichś zachwytów? Moim moralnym obowiązkiem jest pokazać takim, jak Ty, że wierzą w niczym nie potwierdzone bzdury, bo przez takich ludzi jak Ty świat nie idzie do przodu, a wręcz się cofa. Każdy może zrobić filmik i wrzucić do internetu, przedstawiając coś niemożliwego. Sam mam dwa takie filmiki na koncie, pod jednym nawet ktoś uwierzył w moją zdolność pirokinezy i przestrzegał mnie przed igraniem z szatańskimi mocami. Zamiast przyjmować wszystko na wiarę i łykać każde kłamstwo, pomyśl trochę logicznie i krytycznie, bo inaczej nigdy nie wyrośniesz z myślenia magicznego i życzeniowego, charakterystycznego dla małych dzieci...

Użytkownik Urgon edytował ten post 09.04.2016 - 09:47

  • 4



#6

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A dlaczego sceptycy nie mogą się wypowiadać? Dlaczego im tego zabraniasz? To jest forum, każdy może się wypowiadać o wszystkim, o ile nie łamie regulaminu i netykiety :) nie podoba Ci się czyjeś zdanie, więc zabraniasz mu się wypowiadać? Skoro zdanie jakiejś osoby tak Ci przeszkadza, to znaczy, że nie jesteś przekonana do tego co chcesz zrobić i niepewna. Inaczej puściłabyś takie opinie mimo uszu. A skoro nie jesteś tego pewna, to nie wchodź w dane zagadnienie.

 

 

Jak na razie wszyscy którzy wypowiedzieli się w tym temacie są mężczyznami dlaczego więc udzieliłeś odpowiedzi jak byś rozmawiał z kobietą ^^,  heh HPL  


  • 0



#7

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Faktycznie, nie zauważyłem, zaraz poprawię. Dzięki :) powinnaś jednak napisać, że "wszyscy, którzy wypowiedzieli się w tym temacie to mężczyźni", bo w obecnej formie, sugerujesz, że kiedyś zmienią płeć :)


  • 0



#8

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Faktycznie, nie zauważyłem, zaraz poprawię. Dzięki :) powinnaś jednak napisać, że "wszyscy, którzy wypowiedzieli się w tym temacie to mężczyźni", bo w obecnej formie, sugerujesz, że kiedyś zmienią płeć :)

 

 

Całkowicie wystarczyła by pierwsza cześć wypowiedzi czyli dziękuję.

Moja forma wypowiedzi jest poprawna ale jeśli rozwijasz kwestię sugestii i informacji podprogowych jakich doczytałeś się w wypowiedzi userów @Cappi i @Urgona  a teraz doszukujesz się w mojej oświadczam co następuje: ja ich tam nie dostrzegam. 


  • 0



#9

Lupus28.

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Postów: 641
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie mam pojęcia jak to będzie ogółem na forum, ale proszę aby Sceptycy się nie wypowiadali w tym temacie.

No chyba sobie żartujesz.

Jeśli uważasz, że przedstawione przez Ciebie zjawisko jest prawdziwe, to obroń swoje stwierdzenie. Bo chyba na jakiejś podstawie uważasz, że to prawda? Czyżby dowody na istnienie biokinezy były za słabe? ;)

Poza tym - jak to "nie pozwalają"? Czy ktoś zabrania zakładać tematy o takich zjawiskach, albo czy te tematy są od razu po założeniu zamykane? No jakoś nie zauważyłem. A to, że zwolennicy zwykle nie mają argumentów na obronę swoich teorii to już jest inna sprawa.


Użytkownik Lupus28 edytował ten post 09.04.2016 - 13:12

  • 3



#10

Profesor Proton.
  • Postów: 140
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wita Was Profesor Proton po długiej nieobecności.

Widzę, że nic się nie zmieniło. Wciąż są zwolennicy wróżek, czarodziejów oraz ich wrogowie śmiertelni - ci niepokorni sceptycy.
Cappi, piszesz aby Sceptycy się nie wypowiadali w tym temacie.
Ale to jest forum dyskusyjne, nie myśl, że wszyscy tu będą potakiwać głowami. To nie jest kółko wzajemnej adoracji - ludzie tu są dociekliwi, żądają dowodów na poparcie tezy.

Piszę w tym temacie, bo będąc swojego czasu na forum obalałem ,,zjawisko" telekinezy.
Kompletnym novum dla mnie jest pojęcie ,,biokineza".
Napisałeś - chcesz spróbować, ale się boisz. Nic się nie bój - nic nie stracisz, poza zmarnowanym czasem... z tego co widzę.

Tak na szybko sprawdziłem, co to jest ta biokineza i niestety muszę się zgodzić z wypowiedziami Urgona oraz Lupusa28. Wątpliwą rzeczą jest, by samym myśleniem zmienić sobie kolor oczu. Osobiście wolałbym sobie zaingerować, by mi włosy na łepetynie odrosły. Jeżeli komuś się uda, proszę o odzew. Lubię się czesać.
  • 3

#11

Kolorowa wiedźma.
  • Postów: 238
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

nie byłabym aż tak sceptyczna, ja urodziłam się z ciemno brązowymi oczami, po paru latach pojaśniały i miałam piwne, a teraz od kilku lat mam jasno zielone.

nie wiem czemu mi tak się zmieniają.

i owszem,mając piwne, nienawidziłam tego koloru, chciałam jakiś inny... i zrobiły się zielone. po latach.

 

nie wiem czy znajdę jakieś moje zdjęcia z wczesnego dzieciństwa, ale z okresu 7- 11 lat, -kiedy miałam piwne, coś mogłabym wydłubać i tu wrzucić

choć nie wiem czy jest sens bo będzie że fotoshop, i że kłamię

 

chociaż nie wiem czy to nie jest sprawa po prostu zmiany stężenia wytracającego się pigmentu postępujące z wiekiem w okresie dojrzewania, bo teraz już się raczej nie zmieniają

 

czasami ktoś się rodzi z jasnymi włosami a potem mu ciemnieją, albo na odwrót

ja tak miałam z oczami

zresztą nie tylko ja

moja siostra kiedyś miała błękitne oczy, za małego dzieciaka, teraz ma szare

 

ale wątpię żeby były to świadome czy nagłe zmiany, i czy rodzaj pigmentu mógłby ulec jakiejś znacznej zmianie- np z piwnych do niebieskich


Użytkownik Enetra edytował ten post 09.04.2016 - 22:23

  • 1



#12

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak w coś uwierzysz, to jesteś w stanie zmienić rzeczywistość. 

1. Jeśli na każdym kroku każdy ci wmawia " Jesteś dziecinny! ", " Zachowujesz się jak dziecko!", " Dorośnij", albo cię obgadują " Ale on się zachowuje , ma 20 lat a gada  jak smarkacz" , to takie opinie mogą spowodować, że naprawdę nie dorośniesz. Ba!! nawet się nie zestarzejesz, bo wpłynie to nie tylko na twoja psychikę, ale i ciało. W wieku 27 lat będziesz wyglądać jakbyś miał 19- 20. Naprawdę uwierz mi, bo tak działa ETYKIETA!

 

2. Wiele jest przypadków, że podaje się pacjentom obojętną dla zdrowia tabletkę i wmawia się im , że to bardzo sprawdzony i dobry lek. W rezultacie po podawaniu choroba mija i pacjent wraca do pełni zdrowia - EFAKT PLACEBO!

 

W obu tych przypadkach sugestia i autosugestia powoduje cuda. Dlatego ja wierzę w to, że jak ktoś bardzo chce i przede wszystkim wierzy w to, że może sobie zmienić kolor własnej tęczówki oka, to mu się uda :D


Użytkownik Shadow Of Angel edytował ten post 13.04.2016 - 16:18

  • 0



#13

Profesor Proton.
  • Postów: 140
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Szkoda tylko, że ta sugestia i autosugestia nie działa jakoś na porost włosów. Albo na raka.

Gdyby to działało, lekarze by byli niepotrzebni, wszyscy na Ziemi by tylko medytowali i pach - wyzdrowiał, zmienił sobie kolor oczu itp.

Niestety, ale biologia tak nie działa o czym jeszcze nie raz się przekona jeden z drugim.


  • 0

#14

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Shadow to podaj mi przykład człowieka który własną wolą potrafi zmienić kolor tęczówki? Bo skoro jest to możliwe to ktoś musiałby to potrafić. Kolor oczu często zmienia się w trakcie całego życia, ale są to zmiany niezależne od woli właściciela.
Z tym jest tak samo jak z telekinezą ta umiejętność istnieje tylko na jutube a w realu są to zwykłe triki.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 13.04.2016 - 17:02

  • 0



#15

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Szkoda tylko, że ta sugestia i autosugestia nie działa jakoś na porost włosów. Albo na raka.

Gdyby to działało, lekarze by byli niepotrzebni, wszyscy na Ziemi by tylko medytowali i pach - wyzdrowiał, zmienił sobie kolor oczu itp.

Niestety, ale biologia tak nie działa o czym jeszcze nie raz się przekona jeden z drugim.

 

Jest wiele przypadków cudownych uzdrowień. Gdzieś słyszałam, albo czytałam , nie pamiętam , ale z kąś to wiem. To był fakt autentyczny. Był facet , który miał guza mózgu. Lekarz przepisał mu lek, sam uważał to za świetny lek. Tak mówili. Ten lek wyleczył człowieka. Potem jednak okazało się, że ten lek nie ma żadnego działania. Kiedy mężczyzna dowiedział się, że była to  nic niewarta substancja, nowotwór powrócił...

 

O wielu takich sytuacjach się słyszy co jakiś czas. Cudowne uzdrowienia..:)

 

A jak z raka można się wyleczyć, to i wszystko można. Można wsadzić ręke w ogień i się nie poparzyć? Można. Można jak Matka Teresa z Kalkuty przebywać z chorymi i dożyć sędziwego wieku? Można. :D Można chcieć być młodym a potem w wieku 27 lat wyglądać jak 19-latek? Można  Można samoistnie pozbyć się bólu? Można Wszystko można, jak się chce :)


  • -1




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych