Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spójna koncepcja, sens życia.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1

falko.
  • Postów: 92
  • Tematów: 5
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Uważam, że istnieje inteligentne pole energii ( przestrzeni wypełnionej energią), wnoszę że jest inteligentne, które przenika ciało i jest dostrzegalne, specyficzną percepcją , tak na odległość 3 metrów. Czasem zanika, ale osiągnięcie tej świadomości jest celem życia a sensem jest ekstaza nerwowa jaka wynika ciągłych wyładowań tej energii w ciele. Wyładowania powodują że energia jest uświadamiana.

 

Nie chcę sugerować, ani nawiązywać do spuścizny tego tematu, a takową będę przytaczał jeśli nastąpi sytuacja pytajna wobec tego i temat się  rozwinie, jeśli temat szybko umrze to znaczy że za tą wiedzę nic już się nie sprzeda.


  • -2

#2

Lili.
  • Postów: 89
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

szczerze? kompletnie nie łapię o co Ci chodzi w tym temacie? :D

 

sensem życia jest ekstaza nerwowa? ja pitole xxD 

 

daj linka skądś żeś to wziął, bo chyba sam tego nie wymyśliłeś :D


  • 3

#3

falko.
  • Postów: 92
  • Tematów: 5
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

No, na moje nieszczęście ( bo nikt chyba nie ogarnie tematu z dołu a nawet z góry) sam do tego doszedłem i nie moge poprzeć tego, żadnymi pixelami na monitorze.

Sensem życia jest ekstaza, bo wyładowania tej energii ( nie mylic z red bullem) dają zaspokojenie, większe niż najlepsza nawet zabawa.


  • 0

#4

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rozwiń to jakoś, bo jak narazie niewiele jest warty twój tekst. W sumie nie wymyśliłeś niczego nowego, jest wiele takich pomysłów https://pl.wikipedia...morfogenetyczne


  • 1



#5

Lili.
  • Postów: 89
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

co masz na myśli dokłądnie, możesz się rozpisać, lubię długie teksty, ale tak wiesz, od serducha proszę i wyraźnie :P 


  • 0

#6

falko.
  • Postów: 92
  • Tematów: 5
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Tytuł wątku jest ... wydumany? Sens życia? no jeśli zycie moze mieć jakiś sens to dla mnie właśnie taki jak wyżej. W sensie jakiegoś filozofa, w myśl jałowej tezy ,że "ludzie dążą do przyjemności a przyjemność jest tym do czego ludzie dążą"  i ja wiem że można z tego koła wyjśc i nie dążyć, a osiągnąć coś co daje całkowitą satysfakcje, czego nie można kupić, i po czym gonitwa ustaje.

 

Co do linku o polu morfogenetycznym, to mówi się tam jako przykład, że ptak się uczy otwierać butelkę czy coś i jest to pamięć pokoleń zapisana w polu. Dla mnie ptak nie uczy się wykluwac z jaja, ma to a priori, i w ogóle nie jest to to o czym chce pisać, bo zwierzęta nie mogą zdobyć swiadomości tej energii o którą mnie chodzi.

 

Coś od serca: Jestem zdolny do odczuwania "prądów" przepływających przez ciało, jakby energia neuronów, była odczuta w dwóch przypadkach. w momencie silnego podniecenia sexualnego ( które nie kończy się orgazmem, a jeśzcze silniejszym "przepływem tej energii przez sieć nerwową i po czym nie ma spadku i chęci odpoczynku czy snu) oraz czasem przy słuchaniu muzyki wyłącznie takiej która trafia mi do przekonania. A także wyjątkowo w momentach gdy moja myśl jakby ujmuje rzeczywistosć i trafia w prawdę, wtedy uczucie zostaje zintensyfikowane i w "nagrodę" otrzymuję zastrzyk wyładowania energii, którą udczuwam somatycznie. A także przywoływanie pewnego imienia bóstwa w szczególnych momentach robi ten sam efekt.

 

jest o tym literatura, pod hasłem kundalini, ale wszyscy odnoszą się do tego z pozycji duchowości Indyjskiej, ew mistycyzmu, a ja zamieszczam wątek, w dziale nauka. hmm, no i własnie z tego względu jest to ciekawe, że nauka mało o tym wie.


  • 0

#7

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

jest o tym literatura, pod hasłem kundalini,

 

Jest o tym literatura, pod hasłem fizjologia człowieka.

Nie jesteś zdolny do odczuwania prądów, możesz czuć to co każdy człowiek, przepływ krwi.


  • 0



#8

falko.
  • Postów: 92
  • Tematów: 5
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

 

jest o tym literatura, pod hasłem kundalini,

 

Jest o tym literatura, pod hasłem fizjologia człowieka.

Nie jesteś zdolny do odczuwania prądów, możesz czuć to co każdy człowiek, przepływ krwi.

 

W ogóle przecież  jak mówi znana, piosenka: "nie musisz starać się, przecież jesteś też jak ja". ALe teraz to już głupoty piszę takie jak twoje, to że można odczuć przepływ krwi. link do psychiczno-energetycznego sytemu. http://alexgrey.com/...-energy-system/


  • 0

#9

Lili.
  • Postów: 89
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

będziesz dążył do przyjemności, każdy to robi, tylko w różny sposób ;) i niekoniecznie materialny, ale np. idą własną ścieżką, drogą, wierząc w to, czy tamto i chcąc to osiągnąć, albo pracować nad tym czymś, tak jak ty np. nad tymi swoimi energiami.

 

w linku to już wystaczająco napisali, że to patykiem na wodzie pisane ;d

 

te prądy, które odczuwasz, to nic innego jak przyjemność, co łączy się ze zrelaksowaniem, odprężeniem i zadowoleniem etc. a to są właśnie odczucia.

 

czytam o tym Kundalini i tak myślę, że jest to nic innego, jak doskonalenie siebie, swoich cech, siła woli. medytacja to nic innego jak nauka wyciszenia się, nie łączyłabym tego z żadnymi bogami i nadnaturalnymi zdolnościami ;)


  • 0

#10

falko.
  • Postów: 92
  • Tematów: 5
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Jeszcze nie napisałem, ze to nadnaturalne zdolnosci, choć tak właśnie czuję, że jednak takie to jest ponieważ nikt ( lub niewielu) jest z tym zaznajomionym/ zaprzyjażnionym.

 

@Wszystko natomiast być może gasi moją naiwność, pokazując tym samym swoją racjonalną ignorancję. Obrazu pod linkiem też pewnie nie odczyta właściwie.


  • 0

#11

Lili.
  • Postów: 89
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

ha, wyczuwam na odległość twoje podejście :D xxD

 

to się nazywa kobiecą intuicją, i nie, nie ma to nic wspólnego z magią ;)


  • 0

#12

falko.
  • Postów: 92
  • Tematów: 5
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

ha, wyczuwam na odległość twoje podejście :D xxD

 

to się nazywa kobiecą intuicją, i nie, nie ma to nic wspólnego z magią ;)

 

ha, wyczuwam na odległość twoje podejście :D xxD

 

to się nazywa kobiecą intuicją, i nie, nie ma to nic wspólnego z magią ;)

To nie magia, badania EEG wykazały mi wyładowania o charakterze napadowym, na odprowadzenia skroniowe....o napięciu iluś tam czegoś. Myślę że te energie których nie mogę już cofnąć, czy zatrzymać są jakąś alternatywą jeśli nie całkowitą zmianą torów po których jechałem ( w poszukiwaniu przyjemności, zaspokojenia) Niczego już nie szukam, bo nic lepszego nie ma.


  • 0

#13

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W sensie, nie ma nic lepszego niż "wyładowania o charakterze napadowym na odprowadzenia skroniowe"? Ciężko Cię zrozumieć. Twierdzisz, że osiągnąłeś coś w rodzaju nirwany? Bo nie wiem jak inaczej interpretować "przyjemność która daje pełną satysfakcję, po której do niczego się już nie dąży i ustaje wszelka gonitwa". Rozumiem, że nie mówisz o hedonizmie, bo to polega raczej na czymś przeciwnym.
  • 0



#14

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A masz może padaczkę?
  • 0



#15

falko.
  • Postów: 92
  • Tematów: 5
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

@Wszystko, Te wyładowania w zapisie EEG, to dowód na to że jestem w stanie ( dane mi :)) odczuwać '' prądy", " Strumienie" energii nerwowej. Używam słów Prądy i Strumienie bo innych nikt nie wymyślił. Padaczki nie mam, ale chyba blisko mi do schizofrenii, bo bez świadomości tej energii czuję się bardzo żle.

 

@Legendarny ,Coś w rodzaju nirwany? Dla mnie nirwaną jest zanurzenie się w polu energii i odczuwanie jej całym sobą, I twierdze że wszystkie inne potrzeby przyjemności są chwilowe i przemijające, chodzi o większą niż normalnie potrzebę przyjemności dlatego mówię o ekstazie, ekstazie nerwowej. I rzeczywiście nic oprócz tych wyładowań nie potrafi mnie pocieszyć czy ukoić. Nie mówię  o hedonizmie, bo hedonizm to skrajna wersja gonitwy za zaspokajaniem i przyjemnościami , A w moim stanie wszelki ruch ku temu ustał.

 

Trudno mnie zrozumieć ale staram się wyjaśniać o co chodziło w pierwszym poście, a tam jest powiedziane wszystko, bo to jest rozumiane w trochę innych kategoriach i mam wrazenie że sam podsuwam rozumienie tematu. Choć to o doświadczenie chodzi, w pierwszym rzędzie.

A także trudno w to uwierzyć, tak jak trudno byłoby uwierzyć człowiekowi prehistorycznemu gdyby znalazł żarówkę i zastanawiał się co to jest I nie domyślił by się ze potrzeba prądu. To jest moja myśl.

 

Doswiadczenie wyładowania tej energii zachodzi w polu morfogenetycznym, to jest wypełnienie tego pola, ale to brzmi już bardzo teoretycznie.


Użytkownik falko edytował ten post 07.12.2015 - 10:10

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych