Skocz do zawartości


Zdjęcie

Macie jeszcze popcorn z ostatniego seansu? - Mega maraton mini horrorów, Część Druga!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1

Macabre.

    Oczywiście to tylko teoria.

  • Postów: 83
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 7
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Kto nie lubi się bać? Horrory są świetne (oczywiście te dobre ;) ), dlatego przygotowałem zestaw krótkich horrorów, które mają do 13 minut długości. Światła zgaszone? Przekąski przygotowane? Proszę usiąść i nie przeszkadzać innym! Oto maraton krótkich filmów grozy!

(Niektóre nagrania zawierają drastyczne sceny oznaczę je czerwonym znakiem [ x ] jeśli ktoś nie ma ochoty oglądać krwi lub flaków)

 

1.Don't Move [ x ]

 

Na pewno trzeba przyznać temu filmowi punkty za napięcie! Kto by się spodziewał, że film w którym aktorzy tak niewiele się ruszają może przyprawić o taką grozę? Poza tym wybije to wszystkim z głowy zabawy tabliczką Oujia...

 

 

2.Lights Out

 

Ludzie od zawsze boją się tego co siedzi w ciemnościach. Mimo braku dialogów film pokazuje przerażenie bohaterki wspaniale! Sami się przekonacie co kryje się w mroku.

 

3.Bedfellows

 

Czy tym razem skrycie się pod kołderkę uchroni was od złych stworów z szafy? Zobaczymy! Może najpierw zobaczcie ten horror, później odpowiedzcie sami.

 

4.Alexia [ x ]

 

Nauczyciele chyba mieli racje z tym, że internet nie jest bezpiecznym miejscem... Zapraszam do oglądania mam nadzieje, że nadążycie nad napisami.

 

5.The Little Witch

 

Na podstawie opowiadania, które krąży po internecie i osobiście słyszałem je już wiele razy... Może ktoś jednak nie zna? Na pewno film przyprawia o lekkie ciarki!

 

6.Alma

 

Od kiedy filmy animowane zrobiły się takie mroczne? Na pewno film nie jest dla ludzi, którzy boją się lalek...

 

7.He Dies at the End

 

Niezły spojler na sam początek... Może się coś jednak zmieni? Trzymający w napięciu do samego końca klip.

 

8.HI

 

Indie też umieją pokazać dobry horror! Przywitajcie się i zacznijcie oglądanie.

 

9.Behind The Door

 

Czyj głos usłyszycie za zamkniętymi drzwiami? Radził bym się dwa razy upewnić czy wasze drzwi są zamknięte...

 

10.There Are Monsters

 

Ugh... straszne te uśmieszki. Czy potwory naprawdę istnieją? Przekonajcie się :)

 

11.The Passing

 

Co za klimat! Naprawdę wspaniale nagrany. Przyznam szczerze sam się go trochę bałem co nie tak często się zdarza...

 

12.Dinner

 

Czas na obiad!! Zapewniam was jednak, że to nie jeden z tych niedzielnych obiadków u babci...

 

13.White With Red

 

Pamiętam jak czytałem to na internecie w formie krótkiej opowieści. Nie spodziewałem się, że ktoś zrobił z tego krótki horror! Pierwszy raz kiedy czytałem przeszły mnie ciarki jak będzie z wami kiedy to zobaczycie?

 

14.The Whistler

 

Słonko przygrzewa, ptaszki śpiewają. Nie cieszył bym się może jednak z tego drugiego...

 

15.Pictured

 

Kojarzy się wam z "Lights Out"? To dobrze bo zostało zrobione przez tych samych ludzi! Nie mniej jednak równie straszne!

 

(Od tego momentu osiągnąłem chyba jakiś limit filmów które mogę wyświetlić więc resztę trzeba dokończyć na YouTube :( )

 

16.The Closet [ x ]

 

Nie wszyscy lubią niespodzianki. Na pewno nie ta mama...

https://www.youtube.com/watch?t=155&v=C_8O3DCuppA

 

17.Red Balloon

 

Na podstawie znanej miejskiej legendy. Nie można być jednak pewnym której, bo miejskich legend o opiekunkach jest od groma...

https://www.youtube.com/watch?t=735&v=eItSnVMeUAA

 

18.Doppelganger

 

Wszyscy zapewne wiedzą co to doppelganger. Dziwne stwory podszywające się pod ludzi lub twoje sobowtóry. Kto jednak jest prawdziwy ty czy on?

https://www.youtube.com/watch?t=333&v=CxfpmFjZugI

 

Dziękuję za seans wyjścia na prawo! Baliście się? Który film najbardziej przypadł wam do gustu? Mi osobiście chyba Red Balloon, ale jakie jest wasze zdanie? Mam nadzieję, że moje zestawienie filmów wam się podobało :)

Źródło: http://www.scoopwhoo...t-horror-films/ (Don't Move znalazłem sam)


Użytkownik Macabre edytował ten post 17.07.2015 - 18:13




#2 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja mogę polecić $$$ of Death 1 i 2. Każda historia ma swoje przesłanie, niektóre ciężko po jednym obejrzeniu wyłapać. Świetne kino.

 

PS. Świetny temat, Macabre. Idziesz jak burza :P


Użytkownik ✪Critter edytował ten post 17.07.2015 - 18:48


#3

Macabre.

    Oczywiście to tylko teoria.

  • Postów: 83
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 7
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja mogę polecić ABC of Death 1 i 2. Każda historia ma swoje przesłanie, niektóre ciężko po jednym obejrzeniu wyłapać. Świetne kino.

 

PS. Świetny temat, Macabre. Idziesz jak burza :P

Mam oko do tematów xD ABC of Death jeszcze nie oglądałem, bo ktoś mi tam nie polecał, ale chyba się skuszę żeby obejrzeć na jeden z wieczornych seansów :D


Użytkownik Macabre edytował ten post 17.07.2015 - 20:08




#4

Kazuhaki.
  • Postów: 589
  • Tematów: 176
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 6
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jestem po dwóch częściach ABC of Death i stwierdzam, że jest to tandetne, albo ma  jakieś głęboko ukryte znaczenie.





#5

Cadavera.
  • Postów: 337
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Bardzo się ciesze ze umieściles ,,lights out.'' Bardzo spodobała mi sie tam charakteryzacja. Alme rownierz znam ale nie jestem do konca przekonana czy zaliczyć ja do horroru choc fakt pewien efekt groteski i grozy tam jest. Pozostale filmiki zaczne oglądać i jak zobacze coś super extra to ocenię  w dalszych postach:)



#6

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Alma i Dinner mało straszne, a tych z drastycznymi scenami nie oglądam, bo rozpruwane flaki są dla mnie nie tyle straszne co obrzydliwe, więc dobrze że ostrzegłeś. Ale niektóre to niezły odjazd, np. Lights Out. Aż strach samemu później gasić światło :D . Świetny temat, kciuki w górę.



#7

Wrty.
  • Postów: 193
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Większość znam, bo mam takie coś, że lubię oglądać krótkie horrory na jutubach. Jedyne, co mogę polecić, to Lights Out i w sumie wszystko od tych autorów (Pictured też jest od nich, chociaż to chyba najsłabsze)



#8

Macabre.

    Oczywiście to tylko teoria.

  • Postów: 83
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 7
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Alma i Dinner mało straszne, a tych z drastycznymi scenami nie oglądam, bo rozpruwane flaki są dla mnie nie tyle straszne co obrzydliwe, więc dobrze że ostrzegłeś. Ale niektóre to niezły odjazd, np. Lights Out. Aż strach samemu później gasić światło :D . Świetny temat, kciuki w górę.

 

Alma ma swój specyficzny przekaz grozy, dlatego ją tu wstawiłem :D Dinner osobiście nie za bardzo mi się też podobało, ale jakiś urok w tym jest więc myślę, że zasłużyło na miejsce, polecam obejrzeć "Closet" dałem x'a bo jest tam taka jedna scena (nie chcę spojlerować), ale też wahałem się czy go dać, bo nic właściwie bardzo drastycznego nie ma...





#9

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No ok, czyli w Closet nie ma rozpruwanych flaków - w którychś jeszcze nie ma? To te obejrzę :D



#10

Macabre.

    Oczywiście to tylko teoria.

  • Postów: 83
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 7
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No ok, czyli w Closet nie ma rozpruwanych flaków - w którychś jeszcze nie ma? To te obejrzę :D

 

Alexia też nie aż tak bardzo, jest dosyć drastycznie na koniec i kilka nie za przyjemnych zdjęć, ale ma bardzo dobry klimat i straszenie nie opiera się na flakach :P Don't Move... nie mam jak bronić tam się flaki leją jak z wiadra i nawet trzymanie w napięciu przez cały film tego nie zmieni xD





#11

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Podsumowanie - obejrzałem wszystkie, nawet Don't Move, które okazało się całkiem niezłe, spodziewałem się dużo większego rozgardiaszu, a spodobał mi się ten motyw z jakimś rytuałem (udanym zresztą ;) ) i demonem, którego całkiem fajnie zrobili. Alexia tylko odrobinę straszne, bardziej smutne, rzeczywiście ma trochę klimatu, a Closet bardzo krótkie i ciekawy motyw. Ogólnie najbardziej mi się spodobały (najbardziej mnie przestraszyły :D ) Lights Out, Bedfellows, HI oraz The Passing - czyli wniosek jest ciekawy aczkolwiek nie zaskakujący, że najlepszy efekt daje akcja rozgrywająca się w ciemności, półmroku, w świetle dziennym to nie to samo. Wpływ na to ma to, że człowiek z natury instynktownie obawia się ciemności, bo boi się nieznanego oraz jest to spadek po przodkach którzy nocą musieli strzec się drapieżników wychodzących o tej porze na łowy. Od dziecka kojarzymy także noc z aktywnością różnorakich potworów, duchów i innych boogiemanów (ja już jako dziecko bałem się też kosmitów, po obejrzeniu filmu Znaki z Melem Gibsonem, gdzie ci również atakowali głównie w nocy) z przyczyn już wymienionych oraz dziecięcej wyobraźni, tak więc noc ma w sobie to coś.

Wracając jeszcze do Don't Move - do takiej konkluzji doszedłem, nie ja pierwszy zresztą, że skąd możemy być pewni że nie skończy się właśnie tak pewnego razu to przysłowiowe "wywoływanie wilka z lasu"? Nawet jak ktoś nie wierzy w istnienie takich rzeczy, ja w tych sprawach jestem agnostykiem (nie zakładam istnienia tego i nie wykluczam go). Kiedyś już w jakiejś dyskusji na forum poruszony został właśnie ten temat i pewien użytkownik uchodzący tutaj za solidnego sceptyka wyraził podobną opinię co ja. Ty również wspomniałeś, że filmik powinien wybić głupolom z głowy zabawy z przywoływaniem demonów. Albo Krwawej Mary :D . Nie mamy przecież stuprocentowej pewności co się może stać, bo nie możemy mieć. Więc po co dla głupiej zabawy kusić los, po co wywoływać "wilka" z lasu? Nawet jeśli wierzymy, że "wilki" nie istnieją.

Użytkownik Legendarny. edytował ten post 19.07.2015 - 03:56




#12

stary dziad.
  • Postów: 103
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie no, super temat. Nie miałem pojęcia, że są takie super horrorwate rzeczy w dobrej jakości i trwające tak krótko. Mega. :D



#13

Volpe.
  • Postów: 21
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Obejrzałam wczoraj sztuk 9, dziś reszta seansu, ale póki co Alexia jakoś najbardziej mnie ruszyła. Miałam efekty specjalne w postaci szalejącej burzy za oknem ;) animacja z lalkami też dobra, ale myślę, że czarno-biała byłaby bardziej 'creepy' :) don't move według mnie miało potencjał, ale potworek jakiś taki... Mało straszny im wyszedł.

#14

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dobra, trzymajcie się majtek:

 

http://youtu.be/XpURRW80LnM

 

Dla mnie perfekcyjny short :)





#15

Macabre.

    Oczywiście to tylko teoria.

  • Postów: 83
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 7
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dobra, trzymajcie się majtek:

 

http://youtu.be/XpURRW80LnM

 

Dla mnie perfekcyjny short :)

Wow świetne :D Takiego zakończenia się nie spodziewałem, a napięcie trzymało się do samego końca :D Umieszczę to w części drugiej jeśli wynajdę wystarczająco dobrych filmów :P






 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych