Skocz do zawartości


Zdjęcie

Projekt EVP


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1

student.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam,

 

Jestem studentem informatyki. Na zaliczenie semestru dostałem temat rejestracji głosów duchów.

 

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Potrzebuję źródeł na podstawie których opiszę proces rejestracji.

Mam tu na myśli specyfikacje sprzętu, algorytmy filtrów audio i ich zasady działania. Zakresy widma itp itd.Podejście typowo inżynierskie.

 

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

 

Pozdrawiam

Waldek

 

Info można słać na maila: [email protected]


  • 1

#2

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ściemniasz. To tak jakby dostać zadanie nagrania filmu ze smerfami.


  • 4



#3

student.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie ściemniam. Post jest jak najbardziej poważny. Ludzie którzy rejestrują EVP chyba wiedzą czego używają.? Może to oni właśnie ściemniają... ? Może wszystko to fake ? Wtedy moja praca pójdzie na marne. Póki co potrzebuję pomocy od kogoś poważnego....Kto na tym się zna. Płytkie rady w sieci są nie wystarczające.

 

 

 

Ściemniasz. To tak jakby dostać zadanie nagrania filmu ze smerfami.


  • 0

#4

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No i jak ten nauczyciel ci to oceni, jak nagrasz ducha to na jakiej podstawie stwierdzi że to jest duch? Ogólnie bez sensu, jeśli nagra się Duch Einsteina to dostanie się piątkę a jak byle kogo to kapę?


  • 2



#5

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2572
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Student ale chodzi Ci o sprzęt jakim posługują się łowcy duchów? Czy masz za zadanie nagrać głos ducha?


Użytkownik Sebastian. edytował ten post 18.05.2015 - 20:04

  • 0



#6

Ebola.

    sceptyczny sceptyk

  • Postów: 341
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Spoko, szkoda że ja se nie wybrałem tematu pracy licencjackiej typu: " zmiany liczebności fenixów i jednorożców na terenie Nibylandii". Na fajną uczelnie uczęszczasz:)


  • 1



#7

student.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie jest moim zadaniem nagrywać czy udowadniać. Jednakże zdaję sobie sprawę, że bez próby nagrania nie będę wstanie opisać co się dzieje z dźwiękiem. Nawet jeśli ni nie zarejestruję, to będę miał pomiary i pokażę jak zmienia się pasmo dźwięku. Muszę to opisać od strony technicznej takie rejestrowanie.Czyli sprzęt...czułość, pasmo. Opisać algorytmy filtrów audio...Czyli jak działają że są wstanie zamienić niesłyszalny zakres na słyszalny.

 

 

Student ale chodzi Ci o sprzęt jakim posługują się łowcy duchów? Czy masz za zadanie nagrać głos ducha?


Co robisz na tym forum skoro naśmiewasz się z takich tematów ? Zwykłym Trolem jesteś ?

Człowiek inteligentny zrozumiał by co to znaczy podejście techniczne do analizy i obróbki dźwięku.... 

 

Spoko, szkoda że ja se nie wybrałem tematu pracy licencjackiej typu: " zmiany liczebności fenixów i jednorożców na terenie Nibylandii". Na fajną uczelnie uczęszczasz:)


Użytkownik student edytował ten post 18.05.2015 - 20:21

  • 0

#8

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No przecież żeby zarejestrować jakiegoś ducha to sprzęt do nagrywania musi być zostawiony w miejscu gdzie panuje prawie idealna cisza. Więc jedyne co będzie widać w zapisie audio to będą pojedyncze piknięcia w bardzo krótkim czasie ledwo widoczne. Poza tym, takie zapis będziesz miał w programie audacity.

Więc co w tym ciekawego? Będziecie analizować te nic nieznaczące górki w zapisie?


  • 0



#9

student.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No przecież żeby zarejestrować jakiegoś ducha to sprzęt do nagrywania musi być zostawiony w miejscu gdzie panuje prawie idealna cisza. Więc jedyne co będzie widać w zapisie audio to będą pojedyncze piknięcia w bardzo krótkim czasie ledwo widoczne. Poza tym, takie zapis będziesz miał w programie audacity.

Więc co w tym ciekawego? Będziecie analizować te nic nieznaczące górki w zapisie?

 

 

No właśnie. Te nic nie znaczące górki. Ich zmiany po użyciu filtru itp.


Użytkownik student edytował ten post 18.05.2015 - 20:32

  • 0

#10

Ebola.

    sceptyczny sceptyk

  • Postów: 341
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Może znów mnie posądzisz o trollowanie, ale co tam, mimo tego mam pytanie. Skąd weźmiesz ducha? I jak odróżnisz dzwięk ducha od innych dzwięków? Wszak nawet jak w idealnej ciszy zarejestrujesz jakieś "piknięcia" to skąd będziesz wiedział że to duch a nie jakieś zakłócenia lub wina sprzętu?


  • 0



#11

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

tu masz coś http://www.google.pl...LjZ1bfYm4DW5-Iw


  • 0



#12

student.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może znów mnie posądzisz o trollowanie, ale co tam, mimo tego mam pytanie. Skąd weźmiesz ducha? I jak odróżnisz dzwięk ducha od innych dzwięków? Wszak nawet jak w idealnej ciszy zarejestrujesz jakieś "piknięcia" to skąd będziesz wiedział że to duch a nie jakieś zakłócenia lub wina sprzętu?

 

Nie ważne czy to duch czy nie. Ważna jest sama zasada sprzętu i oprogramowania. Grunt,żeby niesłyszalne uczynić słyszalnym. To jak w analizie dźwięków u kryminalnych...odszumianie, zmiana częstotliwości.itp.


 

 

O właśnie coś w tym stylu ! :) Dzięki.


Użytkownik student edytował ten post 18.05.2015 - 20:56

  • 0

#13

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

A jakim sprzętem dysponujesz? Jaki devboard? Jakie środowisko? Jaki język? Masz pojęcie o DSP? Wiesz, jak sporządzić odpowiednią transformatę?
  • 0



#14

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No tego to jeszcze nie grali...

Sam jestem inż. informatykiem i chłopacy różne dziwne tematy prac mieli na koniec studiów, ale żeby o nagrywaniu duchów to tego to jeszcze nie było :)

Nie wyobrażam sobie co Ty chciałbyś w tej pracy zawrzeć. Analizę widma (dźwięku, nie ducha)? Opisać filtry Audacity, albo CoolEdita? 


  • 0



#15

Andy-1970.
  • Postów: 345
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie wiem, co Was dziwi w temacie takiej pracy. Przecież tu chodzi o zbudowanie urządzenia rejestrującego "coś" a nie udowodnienie że można nagrać duchy. 

Do tej pory używano kaset magnetofonowych. Potem ustawiali głośność na maksa i szukali "głosów". 

A więc urządzenie powinno być mobilne i pozbawione części mechanicznych. Można by wykorzystać dyktafon, a potem jak koledzy Ci powiedzieli obróbka w programie CoolEdit etc. Dla inżyniera podejście musi jednak zdaje się inne. Ja zabrałbym się za to mniej więcej w taki sposób. Dobrej klasy mikrofon o możliwie najszerszym paśmie. Niskoszumny przedwzmacniacz. Przetwornik DSP (jak wspomniał Urgon) - czyli jakieś mocne arduino (np Mega). Wyświetlacz do tego (są z wejściem na kartę pamięci) Teraz musiałbyś się zastanowić czy znajdziesz sprzętowy przetwornik A/D czy wszystko zrobisz w arduino. Żeby nie bawić się w przesłuchiwanie całego zapisu potrzebujesz algorytm z FFT (podobny do tego co SETI szuka sygnałów od obcych). Do arduino jest mnóstwo bibliotek. Na pewnej stronie (link na priv) można w super cenie zamówić arduino, wyświetlacze graficzne i inne konieczne komponenty. 

 

Jak sobie przypomnę jakie to dziwadła przyszłym magistrom pisałem na zaliczenie z informatyki...


Użytkownik Andy-1970 edytował ten post 19.05.2015 - 07:27

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych