Skocz do zawartości


Zdjęcie

Duch, duchy, demony...anioł?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

#1

palkawipa.
  • Postów: 20
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam, moja historia ze zjawiskami paranormalnymi zaczęła się po przeprowadzce do nowego mieszkania, wcześniej nigdy nie miałam z tym do czynienia albo tylko tak mi się przynajmniej wydawało. Bardzo w tym kierunku chcę działać ponieważ mam małą córeczkę i intuicja podpowiada mi że powinnam doprowadzić tę sprawę do końca, nie ukrywam że nieraz serce o mało co nie wyskoczy także sama czuję się już bezsilna, Zaczęło się od tego że zaczęłam wyczuwać coś w rodzaju obserwowania i często chłodu takiego przeszywającego, aczkolwiek inne rzeczy też przykuły moją uwagę. Zdecydowaliśmy się z mężem(uparłam się) nagrywać pokój małej wieczorem już jak ją kładziemy spać, moje przeczucia potwierdziły się, zdecydowanie coś tutaj jest a dlaczego po co nie wiem naprawdę. Jestem osobą bardzo wrażliwą i wierzę w tego typu rzeczy, wcześniej nie mając styczności również mogę śmiało powiedzieć że też podświadomie wierzyłam. Nie mam już siły czasem wyczuwam skrajne emocje, na pewno nie wynikające z obecnego mojego stanu, wyczuwalne po wejściu do pokoju. Czekam na pytania ponieważ sama szukam odpowiedzi, przyjmę wszelką krytykę, proszę tylko o zrozumienie. Poniżej wstawiam film. 


  • 0

#2

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rozumię że poluj stoi teraz wolny, w jakim mieście mieszkacie? Jeśli w atrakcyjnym to chętnie go przetestuję.


  • 0



#3

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Cześć.

 

Czy obejrzałaś cały filmik i czy zauważyłaś w nim coś niepokojącego?


  • 0



#4

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Cześć.

 

Czy obejrzałaś cały filmik i czy zauważyłaś w nim coś niepokojącego?

 

jeszcze nie ale i tak już tam chce pojechać, poza tym nie działa.


  • 0



#5

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Moje pytanie skierowane było raczej do autorki, być może jest w stanie powiedzieć, w których fragmentach coś się dzieje. Nie każdy ma czas na poświęcenie prawie 3h filmikowi, na którym być może kompletnie nic się nie stanie.


Użytkownik ciemność edytował ten post 01.04.2015 - 07:44

  • 1



#6

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak wyżej, za długie to jest. Fantazja cię ponosi i chcesz znaleźć na siłę jakiegoś ducha. Zajmij się prawdziwym życiem a nie wymysłami.
  • 0



#7

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ponawiam pytanie - jakie to miasto i ile osób przyjmiesz do pokoju by przeprowadzić obserwacje.  

 

ps. 

lista chętnych do wzięcia udziału w obserwacji:

1. Aidil,


  • 0



#8

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niech sama najpierw napisze co w tym filmiku jest dziwnego bo jest to prawie 3 godziny więc nie każdemu się tak bardzo nudzi żeby to oglądać

Aidil czemu nie wierzysz w te opowieści? Taki z ciebie sceptyk się zrobił.
  • 0



#9

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niech sama najpierw napisze co w tym filmiku jest dziwnego bo jest to prawie 3 godziny więc nie każdemu się tak bardzo nudzi żeby to oglądać

Aidil czemu nie wierzysz w te opowieści? Taki z ciebie sceptyk się zrobił.

 

Cóż  @Wszystko, Pisałam już iż wiarę zostawiam innym.
Pisałam także, że nie akceptuję typowego dla niektórych na para... sceptycyzmu - nie, bo nie
Każdy badacz powinien być sceptyczny w stosunku do swoich wyników badań - dlatego ponawia badania.

Nie przywiązuje się do już istniejących badań przeprowadzonych przez innych i nie traktuje ich jako ostateczną wiedzę w danej dziedzinie.

Stara się zajmować dziedzinami które go osobiście interesują a nie tylko tymi które są popularne bądź akceptowane naukowo bądź społecznie.

itd. 


  • 0



#10

palkawipa.
  • Postów: 20
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cześć.

 

Czy obejrzałaś cały filmik i czy zauważyłaś w nim coś niepokojącego?

Tak, oglądałam dokładnie filmiki które nagrywaliśmy i analizowałam powoli. Niepokoją mnie latające kule? Samemu trzeba raczej ocenić co to. Ja zaraz wyszczególnie minuty z nagrania na których dzieje się dużo i na które miejsca zwracać uwagę.

0.59 - widać przelatujące obiekty w różnych kierunkach

od 17 minuty dużo widać również w obrębie szafy

1,11 - zwrócić uwagę na drzwi szafy tzn po środku wysokości na łączeniach w środku

30.00 - z początkiem tej minuty dużo się dzieje z prawej strony na wysokości drzwi szafy

34,50 - skupić się na łączeniach drzwi pośrodku szafy, oglądać do 37 minuty uważnie

Z samego początku przez parę minut dzieje się najwięcej jednak przez cały film co jakiś czas się powtarza. Po prawej stronie na prawych drzwiach od szafy widać najwięcej ale trzeba się skupić na filmie i najlepiej dać pełny ekran. Chciałabym żeby ktoś potraktował to poważnie i poświęcił trochę swojego czasu, bardzo mi na tym zależy...


Jak wyżej, za długie to jest. Fantazja cię ponosi i chcesz znaleźć na siłę jakiegoś ducha. Zajmij się prawdziwym życiem a nie wymysłami.

Nie ponosi zapewniam. Mi też się nie nudzi, ale sama świadomość doprowadza mnie do tego aby działać w kierunku wyjaśnienia sytuacji i szybkiego rozwiązania w jakikolwiek sposób, oprócz wyprowadzki.


Rozumię że poluj stoi teraz wolny, w jakim mieście mieszkacie? Jeśli w atrakcyjnym to chętnie go przetestuję.

Nie stoi wolny, przez tydzień stał bo przeniosłam łóżeczko córki do nas z obawy, niby był ksiądz i poświęcił ale dalej czuję że to nie odeszło i zastanawiam się czy nie nagrać kolejnego filmu żeby potwierdzić bądź zaprzeczyć temu. Mieszkam w Gliwicach ale póki co nie wiem czy zdecydowałabym się aby ktoś przenocował tu tylko ze swojej własnej ciekawości, raczej liczyłam na pomoc w rozwiązaniu problemu


  • 0

#11

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To co widać w 59 sekundzie to jakieś owady, mole pewnie albo coś podobnego. Pewnie kurz też to może być.

!7 minuta dużo widać? ale co? bo ja dużo to tam nie widzę.

Koło 30 minuty widać jakieś refleksy odbitego światła. Może od samochodów, może od burzy która też wczoraj była itp.

 

I to mają być te duchy? Ja rozumiem gdyby tam pojawił się kościotrup albo jakiś diabeł. Ale coś takiego to nic ciekawego.


  • 0



#12

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

0.59 - widać przelatujące obiekty w różnych kierunkachJa zaraz wyszczególnie minuty z nagrania na których dzieje się dużo i na które miejsca zwracać uwagę.

od 17 minuty dużo widać również w obrębie szafy

1,11 - zwrócić uwagę na drzwi szafy tzn po środku wysokości na łączeniach w środku

30.00 - z początkiem tej minuty dużo się dzieje z prawej strony na wysokości drzwi szafy

34,50 - skupić się na łączeniach drzwi pośrodku szafy, oglądać do 37 minuty uważnie

Mogłabyś wrzucić zdjęcie (albo nagranie - nie musi być już tak długie) pokoju z tego samego ujęcia ale w dzień?

Chodzi o to, żeby zorientować się, gdzie, co stoi i jak rzeczywiście wygląda (np, czy powierzchnia mebli jest matowa, czy ma połysk.

Najlepiej byłoby, żeby było to dokładnie takie samo ujęcie albo przynajmniej bardzo zbliżone do tego na nagraniu (mam świadomość, że identyczne ustawienie kamery może być kłopotliwe)..


  • 0



#13

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

 

Rozumię że poluj stoi teraz wolny, w jakim mieście mieszkacie? Jeśli w atrakcyjnym to chętnie go przetestuję.

 

 

Nie stoi wolny, przez tydzień stał bo przeniosłam łóżeczko córki do nas z obawy, niby był ksiądz i poświęcił ale dalej czuję że to nie odeszło i zastanawiam się czy nie nagrać kolejnego filmu żeby potwierdzić bądź zaprzeczyć temu. Mieszkam w Gliwicach ale póki co nie wiem czy zdecydowałabym się aby ktoś przenocował tu tylko ze swojej własnej ciekawości, raczej liczyłam na pomoc w rozwiązaniu problemu

 

 

 

Kropienie wodą pomogło? w jakim procencie?

 

Nie stwierdziłam nigdzie że ekipa miałaby przyjechać wyłącznie powodowana ciekawością, chociaż właśnie ciekawość powoduje że rozpoczyna się to lub inne działanie. Pisałam o obserwacji a nie zaspokojeniu wyłącznie ciekawości. 

Nie wiem czy jest sens ciągnąc dalej ten temat przynajmniej z mojej strony.  Uważam że ocenianie jakiegoś zdarzenia za pomocą oglądania filmiku jest mało profesjonalne. Filmik możne być sygnałem a nie dowodem.

Poza tym wybrałaś już kierunek w rozwiązaniu tego co Ciebie zaniepokoiło czyli księży.


  • 0



#14

palkawipa.
  • Postów: 20
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 

 

0.59 - widać przelatujące obiekty w różnych kierunkachJa zaraz wyszczególnie minuty z nagrania na których dzieje się dużo i na które miejsca zwracać uwagę.

od 17 minuty dużo widać również w obrębie szafy

1,11 - zwrócić uwagę na drzwi szafy tzn po środku wysokości na łączeniach w środku

30.00 - z początkiem tej minuty dużo się dzieje z prawej strony na wysokości drzwi szafy

34,50 - skupić się na łączeniach drzwi pośrodku szafy, oglądać do 37 minuty uważnie

Mogłabyś wrzucić zdjęcie (albo nagranie - nie musi być już tak długie) pokoju z tego samego ujęcia ale w dzień?

Chodzi o to, żeby zorientować się, gdzie, co stoi i jak rzeczywiście wygląda (np, czy powierzchnia mebli jest matowa, czy ma połysk.

Najlepiej byłoby, żeby było to dokładnie takie samo ujęcie albo przynajmniej bardzo zbliżone do tego na nagraniu (mam świadomość, że identyczne ustawienie kamery może być kłopotliwe)..

 

Jasne po południu zrobię kilka zdjęć i wstawię. 


 

 

Rozumię że poluj stoi teraz wolny, w jakim mieście mieszkacie? Jeśli w atrakcyjnym to chętnie go przetestuję.

 

 

Nie stoi wolny, przez tydzień stał bo przeniosłam łóżeczko córki do nas z obawy, niby był ksiądz i poświęcił ale dalej czuję że to nie odeszło i zastanawiam się czy nie nagrać kolejnego filmu żeby potwierdzić bądź zaprzeczyć temu. Mieszkam w Gliwicach ale póki co nie wiem czy zdecydowałabym się aby ktoś przenocował tu tylko ze swojej własnej ciekawości, raczej liczyłam na pomoc w rozwiązaniu problemu

 

 

 

Kropienie wodą pomogło? w jakim procencie?

 

Nie stwierdziłam nigdzie że ekipa miałaby przyjechać wyłącznie powodowana ciekawością, chociaż właśnie ciekawość powoduje że rozpoczyna się to lub inne działanie. Pisałam o obserwacji a nie zaspokojeniu wyłącznie ciekawości. 

Nie wiem czy jest sens ciągnąc dalej ten temat przynajmniej z mojej strony.  Uważam że ocenianie jakiegoś zdarzenia za pomocą oglądania filmiku jest mało profesjonalne. Filmik możne być sygnałem a nie dowodem.

Poza tym wybrałaś już kierunek w rozwiązaniu tego co Ciebie zaniepokoiło czyli księży.

 

To była jedna z form którą zdecydowałam się pokierować na początek, pomogło o tyle o ile. Czasem mam wrażenie że cokolwiek to jest zachowuje się w sposób taki jak gdyby chciała wystraszyć, zrobić wrażenie? Jasne że ocena sytuacji poprzez obejrzenie filmu nie może być w pełni trafna ale oczekiwałam tylko zrozumienia. Sygnałem?


To co widać w 59 sekundzie to jakieś owady, mole pewnie albo coś podobnego. Pewnie kurz też to może być.

!7 minuta dużo widać? ale co? bo ja dużo to tam nie widzę.

Koło 30 minuty widać jakieś refleksy odbitego światła. Może od samochodów, może od burzy która też wczoraj była itp.

 

I to mają być te duchy? Ja rozumiem gdyby tam pojawił się kościotrup albo jakiś diabeł. Ale coś takiego to nic ciekawego.

Film był nagrywany z włączoną lampą błyskową mój błąd że wcześniej o tym nie wspomniałam, była spokojna noc(nagrywane było 16 marca) a za naszą kamienicą nie jeżdżą auta. Daje sobie rękę uciąć że to żadne owady.


  • 0

#15

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2572
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie oglądałem całego tylko urywkami, akurat trafiłem na 1:38:20 i w tym momencie jedynie coś się dzieje, słychać zniekształcony głos i tak jakby drzwi się otwierają. Popieram to aby autorka screeny wrzuciła. 


  • 1




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych