Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ogłoszenia parafialne sms'em....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Pierwszy w diecezji sandomierskiej sms-owy serwis katolicko-kulturalny będzie dostępny od listopada dla abonentów dwóch sieci telefonii komórkowej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Serwis ma informować wiernych o ważnych wydarzeniach religijnych, kulturalnych, a także sportowych.

Jak poinformował w środę pomysłodawca tej usługi, opiekun oddziału Akcji Katolickiej w ostrowieckiej parafii św. Michała, ks. Paweł Anioł, sms-owy serwis odbierać będzie na początku 500 osób. Każda znajdzie w nim m.in. przypomnienie o świątecznej mszy, zaproszenie do udziału w nabożeństwie, zapowiedzi uroczystości i imprez, a także okolicznościowe życzenia i aktualne motto życiowe.

Ks. Anioł zetknął się z funkcjonowaniem sms-owego informatora parafialnego podczas pracy duszpasterskiej we Francji i Niemczech. Uważa, że bezpłatnie otrzymywane drogą elektroniczną wiadomości i komunikaty motywują odbiorców do aktywniejszego życia wspólnotowego.

Jeśli oferta ostrowieckiej Akcji Katolickiej spotka się z szerszym odzewem społecznym, inicjator sms-owego serwisu podejmie rozmowy z operatorami o przesyłaniu go także w innych sieciach.

Temat zaczerpnięty z: o2.pl
  • 0



#2

Halley.
  • Postów: 316
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A pamiętacie pomysł spowiedzi na telefon?
To już nie jest kościół (o ile w ogóle był), to jest biznes i im prędzej się do tego katolicy przyznają tym prędzej mają szanse na zmianę tego cyrku.
  • 0

#3

Szefo.
  • Postów: 425
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

może za jakis czas bedą komunie św rozsyłać eskami :/

ale ogólnie to ten pomysł nie jest taki zły
co prawda sobie kościół zarobi ale to tylko ogłoszenia parafialne, nic strasznego xD
  • 0

#4

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To już nie jest kościół (o ile w ogóle był), to jest biznes i im prędzej się do tego katolicy przyznają tym prędzej mają szanse na zmianę tego cyrku.

Nie wiem czego akurat sie tu czepiasz? Chyba, że robisz to z zasady? Przecież jasno i wyraźnie pisze, że usługa jest darmowa ...
  • 0



#5

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Spowiedz to przeciez jest w internecie :D tylko linka juz nie pamietam, zaraz znajde.

[ Dodano: 2006-10-12, 01:15 ]
http://rara11.fm.int.../spow/grz1.html prosze :D
  • 0

#6

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tiamat, serio??? Normalnie, nie wiedziałem. Różne rzeczy już słyszałem, ale to by było już lekkie przegięcie. A mają chociaż jakiś dobry protokół szyfrujący transfer. W końcu spowiedź to tajemnica miedzy Bogiem a spowadajacym się.

No... i jeszcze księdzem, zapomniałbym. ;-)
  • 0



#7

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Mariush dodalem linka w poscie :)
  • 0

#8

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Właśnie zauważyłem po wysłaniu.
Ja wymiękam. :rotfl:

[ Dodano: 2006-10-12, 01:29 ]
Chociaż, jak sie temu przyglądam, to jakieś to podejrzane. Watpię, żeby to było autoryzowane przez KK.

Raczej ktoś napisał sobie taki skrypcik i ma polew, czytając to, co niektórzy mu w tych wyznaniach grzechów serwują. :-D
  • 0



#9 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Spowiedz to przeciez jest w internecie


Tiamat
, czy ty naprawdę wierzysz, że to jest poważna strona?
Przecież ewidentnie ktoś robi sobie cyrk z naiwności ludzi i świetnie się przy tym bawi. Poszukaj jeszcze linku do sieciowego zawierania mażeństw i chrzczenia dzieci.
Może też znajdziesz, i będziemy mieli komplet. :abduct2:
  • 0

#10

pandemia.
  • Postów: 440
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na Allaha!! Niemozliwe!!!

P.S> Jak tem Tiamatku wyspowiadałeś się już?
  • 0

#11

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Głupota goni głupotę.KK ima się już takich metod aby tylko przyciągnąć wiernych.
Ale to i tak nic nie pomoże.Koniec jest bliski.
  • 0



#12

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Po pierwsze, serwisy informacyjne przez sms to bardzo dobry pomysł.
Nie wiem czemu się tego ktoś czepia?
Muzułmanie mają swoje serwisy w wielu krajach dawno, podają im one dokładną godzinę modlitwy w danej strefie czasowej (mają oni obowiązek 5 razy dziennie się modlić zwróceni w kierunku Mekki), kierunek do Mekki za pomocą gpsu, w ramadanie godziny zaczęcia i końca postu...

Co do spowiedzi przez internet, to przez wideokonferencję chyba można, kiedy nie ma innej możliwości. Na przykład z powodu odległości, choroby i innych nieprzewidzianych zdarzeń.
  • 0

#13

Halley.
  • Postów: 316
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Indoctrine, czytasz to, co piszesz (czasami)? KK dla mnie to dno, ale staram się patrzeć na to pomimo ich głupoty jak na coś co w konsekwencji prowadzi do czegoś dobrego. Jednak gdy czytam takie nowinki, to poprostu śmiech. Przecież tutaj chodzi o uzależnienie. Nie widzisz tego?

Kiedyś u mnie w miasteczku tylko 2 razy w roku ksiądz wychodził z kościoła aby się z wiernymi spotkać. Raz aby myto zwane datkiem zebrać po tzw. kolędzie. Dwa, kiedy tam jakieś święto jest i wędrują wokół kościoła. Teraz już im tego mało. Co jakiś czas na rynku się rozgaszcza z mikrofonem i truje swoje oklepane teoryjki o miłości bożej.

Widzicie im już mało tego, co mają. Niedawno było tylko w TV jakaś msza nadawana. Potem doszło radio i więcej programów TV. Obecnie mają swoje Trwam ale to wciąż za mało. Dochodzą szkoły, w których czują się już jak właściciele, matury, gdzie religia się liczą świadectwa szkole o które walczą, rynki w miastach, parki. CO jest impreza musi być jakiś purpurat. Czy wy tego naprawdę nie widzicie? A może nie chcecie tego widzieć?

I czego się tutaj czepiam? Ignorancji ludzkiej. Niczego więcej. Zło i tak będzie robiło swoją ekspansję.
  • 0

#14

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Mam takie pytanie. Czy ktos z osob powyzej kliknal chociaz w tego linka czy nie ? :D bo mam wrazenie ze niektorym brakuje tutaj wyczucia ironii :D
  • 0

#15

pandemia.
  • Postów: 440
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy ktos z osob powyzej kliknal chociaz w tego linka czy nie ?


Oczywiście ja kliknąłem na tego linka !!!
Zaczełem wklepywaś swoje przewinienia w wyznaczone pole no i pod ciężarem mych grzech padł ich serwer... Sorry :P
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych