Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nieprawdopodobnie dziwne

duch kościół ksiądz rzutki podłoga odgłosy strach bezradność

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1

HAVEaGUN.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witajcie, wraz z współlokatorką mam problem, który męczy nas od sama nie wiem kiedy. Mianowicie podjęłyśmy decyzję, że chcemy razem wynajmować pokój, udało nam się znależć (wydawałoby się) odpowiedni w starej, przedwojennej kamienicy, co prawda odrestaurowanej, ale mimo wszystko przedwojennej. Na początku było wporządku a jeśli nie było, to po prostu nie zwracałyśmy na to uwagi, obie pracujemy i mało przebywamy w domu. Nie jesteśmy zagożałymy katoliczkami, wychodzimy z założenia że kościół to tylko instytutcja a wiara to sprawa indywidualna. Jednak jak trwoga, to do Boga, o czym się przekonacie dalej. Będąc któregoś dnia na zakupach zaopatrzyłyśmy się w tarczę do rzutek, na pewno wiecie jaką. Czasami wieczorem trochę grałyśmy, tak było wczoraj. Razem z nami grał nasz współlokator i jego dziewczyna, którzy mieszkają w pokoju obok. Po skończonej grze rzutki zostały na tarczy. Wraz z współlokarotką położyłyśmy się i zaczęłyśmy rozmawiać, szperać w necie, jak zwykle. Po kilku minutach jedna z rzutek oderwała się i wylądowała na środku pokoju, co było dziwne, bo nawet jeśli odbiłaby się od czegokolwiek, dystans który pokonała był spory. Przestraszyłyśmy się trochę, ale wyszłyśmy z założenia . że da się to racjonalnie wytłumaczyć, aby nie korcic losu, obie rzutki schowałyśmy do szuflady, po czym poszłyśmy do kuchni zjeść kolację. Najedzone wróciłyśmy do łóżka i znowu zaczęłyśmy rozmawiać, zaraz obok wersalki mamy lusterko którego odbicie obejmuje całą ścianę na przeciwko, właśnie w tym lusterku przypadkowo zauważyłam, że obie rzutki są wbite w tarczę, jedna w sam środek, druga po lini prostej nad nią. Rzutki były wbite z taką siłą, że wyżłobiły dwie dziurki w tarczy, w porównaniu z tymi które były od gry , te są może nie ogromne, ale duże. Teraz przestraszyłyśmy się bardzo. Mamy pewność, że do naszego pokoju nikt nie wchodził, współlokator już spał a jego dziewczyna była z nami w kuchnii (ona sama mówiła, że przytrafiają jej się dziwne rzeczy w tym domu, już nie będę się rozpisywać bo nie o nią chodzi). Parę chwil potem zaczęła skrzypieć nam podłoga w różnych częściach pokoju, ona skrzypi zawsze kiedy się po niej chodzi bo jest stara.. tylko że my leżałyśmy w łóżku a ona skrzypiała. Następnie zaczęło nam coś stukać, ja wiem, że to może być już troche urojenie i takie placebo, że coś słyszymy, ale rzutki same się nie wbiły w tarcze a podłoga sama skrzypieć nie mogła. To podobno się wyczuwa, że nie jest się samemu w domu, że coś jest.. sama nie wiem, ale obie kiedy mamy tam wracac po pracy czujemy się bardzo przytłoczone i przede wszystkim od wczoraj bardzo wystraszone. Ta sytuacja miała miejsce koło 23, koscioły o tej godzinie są zamknięte, upewniałyśmy się, byłyśmy skłonne iść i się pomodlić, bądź porozmawiać o tym z jakimś księdzem. Drugi wariant zrealizowałyśmy, znalazłyśmy w internecie numery do pogotowia duszpasterskiego 24/h. Za pierwszym razem dodzwoniłysmy się do księdza który chyba nie przyjał tego na serio, bo po opowiedzeniu mu tej historii i dodaniu na koniec "i teraz nie wiemy co mamy robić" on odparł "ja też nie wiem co mają Panie zrobić, dobranoc". Chamsko, bo gdybym wyrwała go ze snu to jeszcze ok, ale słychać było hałasy wokół niego a on wgl nie był zainteresowany tym co do niego mówię, taka pomoc :) Po kilku nieudanych próbach udało nam się dodzwonić do duszpasterza z Polski ale mieszkającego w Anglii, który odbierając mój telefon, akurat jechał samochodem i na moją prośbę zatrzymał się by móc mnie w spokoju wysłuchać. Powiedział. że takie rzeczy się zdarzają i że przede wszystkim ten pokój trzeba poświęcic. Jeśli to dusza z czyśca która w tej sposób prosiła o modlitwę, dostała ją, bo razem z tym księdzem klepałam przez telefon zdrowaśki, bardzo szczerze, bo naprawdę się bałam. Natomiast jeśli to nie dusza z czyścca tylko coś demonicznego, konieczne będzie wezwanie księdza i jakieś specjalne rytuały. Dziś chcemy iść do kościoła po wodę święconą by móc się jakkolwiek podnosić na duchu jesli coś się będzie działo i wierzyć, że to nam pomoże. Piszę to by dowiedzieć się, co wy o tym myślicie, co to może być według was. Historia jest w stu procentach prawdziwa, nie wiem czy wiarygodna, ale prawdziwa. Hejterom i niedowiarkom dziękuje, bo to nie oni będą musieli dziś wieczorem tam spać, tylko my.


  • 2

#2

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Po pierwsze nie pisz w ten sposób, bo to wygląda jak cegła złożona ze słów i nie da się czytać.

Po drugie - podłoga w starej kamienicy nie może sama skrzypieć? :D no to całe życie mam duchy. Każdy budynek się porusza, osadza w glebie i to wywołuje skrzypienie i inne dźwięki i jest to zupełnie naturalne. 

Po trzecie - placebo?? - ma chyba inne znaczenie. Po prostu wkręciłyście sobie każdy szmer i stuk, na który normalnie nie zwróciłybyście żadnej uwagi.

Po czwarte - szczerze się modliłaś z księdzem? Szczerze to się coś robi z siebie a nie jak trzeba :D

Po piąte - takich historii było tu pierdyliard, więc bez jakiegokolwiek dowodu, każdy może sobie napisać cokolwiek i możemy tak sobie debatować.

Po szóste - przed święceniem zapytaj księdza "za ile", bo możesz się zdziwić :)


  • 0



#3

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Po czwarte - szczerze się modliłaś z księdzem? Szczerze to się coś robi z siebie a nie jak trzeba :D

 

 

Jaką rolę ma odegrać w tym wszystkim modlitwa? i święcenie ... ?


Użytkownik Aidil edytował ten post 17.12.2014 - 14:05

  • 0



#4

HAVEaGUN.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po pierwsze nie pisz w ten sposób, bo to wygląda jak cegła złożona ze słów i nie da się czytać.
Po drugie - podłoga w starej kamienicy nie może sama skrzypieć? :D no to całe życie mam duchy. Każdy budynek się porusza, osadza w glebie i to wywołuje skrzypienie i inne dźwięki i jest to zupełnie naturalne. 
Po trzecie - placebo?? - ma chyba inne znaczenie. Po prostu wkręciłyście sobie każdy szmer i stuk, na który normalnie nie zwróciłybyście żadnej uwagi.
Po czwarte - szczerze się modliłaś z księdzem? Szczerze to się coś robi z siebie a nie jak trzeba :D
Po piąte - takich historii było tu pierdyliard, więc bez jakiegokolwiek dowodu, każdy może sobie napisać cokolwiek i możemy tak sobie debatować.
Po szóste - przed święceniem zapytaj księdza "za ile", bo możesz się zdziwić :)


Ze skrzypieniem sie zgodze bo to stary budynek , ale jak rzutki mogly same 'wydostac sie' z szafki i same wbic sie w tarcze ? Skad biora sie odglosy krokow w tym pokoju ? Na scianie mamy przyczepione lampki choinkowe ,co ranek przybieraja inny ksztalt i zauwazyly to inne osoby ,wiec nie jest to urojone . Gdy tylko sie wchodzi do budynku ,to czuc zla energie. I wiem ,ze bylo juz wiele takich tematow ,ale to nie zaden zart. Jesli ktos spotkal sie z czyms podobnyn i moze nam pomoc to prosze o wiad. [email protected]


 
Po czwarte - szczerze się modliłaś z księdzem? Szczerze to się coś robi z siebie a nie jak trzeba :D
 

 
Jaką rolę ma odegrać w tym wszystkim modlitwa? i święcenie ... ?

  • 0

#5

ThePrz.
  • Postów: 168
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

 

Na scianie mamy przyczepione lampki choinkowe ,co ranek przybieraja inny ksztalt i zauwazyly to inne osoby ,wiec nie jest to urojone

 


 

Proponuję więc zostawić kamerkę na noc i zobaczyć co się z nimi dzieje :)

 

Co do rzutek - stawiał bym na dowcip współlokatora.


  • 2

#6

HAVEaGUN.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Najczesciej duchy czegos od nas chca i najczesciej chca modlitwy . A poswiecic mieszkanie tez nie zaszkodzi . Nie wiemy z jakim bytem mamy tu do czynienia jesli to cos zlego ,to woda swiecona moze pomoc.

 
Na scianie mamy przyczepione lampki choinkowe ,co ranek przybieraja inny ksztalt i zauwazyly to inne osoby ,wiec nie jest to urojone

 


 
Proponuję więc zostawić kamerkę na noc i zobaczyć co się z nimi dzieje :)
 
Co do rzutek - stawiał bym na dowcip współlokatora.

To nie mozliwe ze ktos wszedl nam do pokoju i to zrobil dla zartu ,bo nikt oprocz nas nie wiedzial gdzie schowalam lotki a poza tym z kuchni i miejsca z ktorego stalam widac wejscie do naszego pokoju i pokoju wspollokatora,a on caly czas byl w lozku . Co do tej kamery ,to juz o tym myslalam ,lecz boje sie tego co moge tam zobaczyc . Dzis przymocowalam lampki jeszcze mocniej niz zwykle,wiec zobaczymy .
  • 0

#7

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Najczesciej duchy czegos od nas chca i najczesciej chca modlitwy . A poswiecic mieszkanie tez nie zaszkodzi . Nie wiemy z jakim bytem mamy tu do czynienia jesli to cos zlego ,to woda swiecona moze pomoc.

 

Skąd czerpiesz informacje czego chcą?   Może to jest tak jak z płaczem niemowlaka ... otoczenie zazwyczaj wymyśla dlaczego dziecko płacze.

Wiem że święci się jajka na święta, czyli też robi się to w obawie przed duchami?


Użytkownik Aidil edytował ten post 18.12.2014 - 07:50

  • 1



#8

HAVEaGUN.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czlowieku wez sobie daruj te swoje madrasci, jak nie przychodzi Ci do głowy nic co mogłoby pomóc bądź jakkolwiek wesprzeć ( bo liczyłam na empatię ludzi) to się nie odzywaj. Co mają jajka do duchów? Pisałam w poście ze jak trwoga to do Boga..

Po pierwsze nie pisz w ten sposób, bo to wygląda jak cegła złożona ze słów i nie da się czytać.
Po drugie - podłoga w starej kamienicy nie może sama skrzypieć? :D no to całe życie mam duchy. Każdy budynek się porusza, osadza w glebie i to wywołuje skrzypienie i inne dźwięki i jest to zupełnie naturalne. 
Po trzecie - placebo?? - ma chyba inne znaczenie. Po prostu wkręciłyście sobie każdy szmer i stuk, na który normalnie nie zwróciłybyście żadnej uwagi.
Po czwarte - szczerze się modliłaś z księdzem? Szczerze to się coś robi z siebie a nie jak trzeba :D
Po piąte - takich historii było tu pierdyliard, więc bez jakiegokolwiek dowodu, każdy może sobie napisać cokolwiek i możemy tak sobie debatować.
Po szóste - przed święceniem zapytaj księdza "za ile", bo możesz się zdziwić :)

Ze skrzypieniem sie zgodze bo to stary budynek , ale jak rzutki mogly same 'wydostac sie' z szafki i same wbic sie w tarcze ? Skad biora sie odglosy krokow w tym pokoju ? Na scianie mamy przyczepione lampki choinkowe ,co ranek przybieraja inny ksztalt i zauwazyly to inne osoby ,wiec nie jest to urojone . Gdy tylko sie wchodzi do budynku ,to czuc zla energie. I wiem ,ze bylo juz wiele takich tematow ,ale to nie zaden zart. Jesli ktos spotkal sie z czyms podobnyn i moze nam pomoc to prosze o wiad. [email protected]


 
Po czwarte - szczerze się modliłaś z księdzem? Szczerze to się coś robi z siebie a nie jak trzeba :D
 

 
Jaką rolę ma odegrać w tym wszystkim modlitwa? i święcenie ... ?

  • -1

#9

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czlowieku wez sobie daruj te swoje madrasci, jak nie przychodzi Ci do głowy nic co mogłoby pomóc bądź jakkolwiek wesprzeć ( bo liczyłam na empatię ludzi) to się nie odzywaj. Co mają jajka do duchów? Pisałam w poście ze jak trwoga to do Boga..

 

Wspieram Cię i co pomogło? jeśli tak to się bardzo cieszę.  

Pisałeś o święceniu więc dlaczego się teraz dziwisz? 


  • 1



#10

HAVEaGUN.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Daruj już sobie komentarze. Jest to strona paranormalne , jak sama nazwa wskazuje skierowana by dzielić się historiami paranormalnymi a taka wydarzyła nam się dziś w nocy. Jeśli nie wierzysz w takie rzeczy to co tu robisz? Pisałam że hejterom i niedowiarkom dziękujemy. Uwierz, że to wcale nie pomaga. Skoro o 24 dzwoniłam do księdza i razem z nim się modlilam ( bo chciałam a nie bo trzeba) to znaczy że jestem zdesperowana bo dotyka mnie coś co nie chce by mnie dotykalo. Ta desperacja to również dodanie naszej historii tutaj. Jest to portal dla ludzi którzy wierzą w takie rzeczy i liczyłam ze postaraja się postawic się na naszym miejscu i napiszą co oni by zrobili. Nie mam zamiaru dyskutowc o wiarygodności tego zdarzeniu bądź łapać się za słówka. Ja wiem ze dzieje się coś złego a Tobie życzę by takie coś nigdy Ci się nie przytrafiło i liczę że już pisać nie będziesz.
  • 0

#11

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

mogę z wami zamieszkać dziewczyny, ale coś za coś  ;p Ja bedę łapał duchy a wy.. wiadomo co 

 

offtop.gif

 

Znajdź sobie dziewczynę.

 

Kronikarz


  • 2



#12

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Daruj już sobie komentarze. Jest to strona paranormalne , jak sama nazwa wskazuje skierowana by dzielić się historiami paranormalnymi a taka wydarzyła nam się dziś w nocy. Jeśli nie wierzysz w takie rzeczy to co tu robisz? Pisałam że hejterom i niedowiarkom dziękujemy. Uwierz, że to wcale nie pomaga. Skoro o 24 dzwoniłam do księdza i razem z nim się modlilam ( bo chciałam a nie bo trzeba) to znaczy że jestem zdesperowana bo dotyka mnie coś co nie chce by mnie dotykalo. Ta desperacja to również dodanie naszej historii tutaj. Jest to portal dla ludzi którzy wierzą w takie rzeczy i liczyłam ze postaraja się postawic się na naszym miejscu i napiszą co oni by zrobili. Nie mam zamiaru dyskutowc o wiarygodności tego zdarzeniu bądź łapać się za słówka. Ja wiem ze dzieje się coś złego a Tobie życzę by takie coś nigdy Ci się nie przytrafiło i liczę że już pisać nie będziesz.

 

Dostałaś propozycję - zamontuj kamerkę, najlepiej z dobrym mikrofonem. Jeśli coś się nagra, to będziesz miała dowód i argument, i trochę grosza wpadnie z YouTube'a :)

Nie dziw się, że tak podchodzimy, ale uwierz nam, że mnóstwo, ale to mnóstwo ludzi pisze tu podobne historie, nie podparte żadnym nagraniem, zdjęciami, filmem etc etc po czym po dwóch postach albo znikają bez słowa albo są demaskowani jako trolle i/lub oszuści. Ludzie lubią fantazjować i dopisywać sobie historie do każdego szmeru i stukania.


  • 0



#13

ThePrz.
  • Postów: 168
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

 Jest to strona paranormalne , jak sama nazwa wskazuje skierowana by dzielić się historiami paranormalnymi a taka wydarzyła nam się dziś w nocy. Jeśli nie wierzysz w takie rzeczy to co tu robisz?

 

Mamy XXI wiek, a na tym portalu ostali się już praktycznie sami sceptycy, porozmawiać o bajkach można tu było 4-5 lat temu, obecnie znajdziesz tu tylko profesjonalne, naukowe porady.

 

Co do kamerki i strachu - nie ma się czego bać, nawet jeśli duchy istnieją to człowiek ma przewagę - posiada zarówno duszę i ciało  ;] .


  • 0

#14

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Też mam taką tarczę, do tego 5 albo 6 rzutek, a ty piszesz że tylko dwiema rzucaliście. Kiedy poszliście jeść kolację to ten koleś ze swoją laską przyszli sobie pograć. Po powrocie zobaczyłyście lotki wbite w tarczę, i pierwsza myśl była taka "jak one się tam znalazły". Po czym położyłyście się i ułożona została historyjka o duchach.

Tak naprawdę myślę że to ściema od A do Z.

Dodatkowo aidil została wzięta za sceptyka. To już chyba się fizjologom nie śniło.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 17.12.2014 - 18:10

  • 0



#15

Sintitisir.
  • Postów: 82
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 

że obie rzutki są wbite w tarczę, jedna w sam środek, druga po lini prostej nad nią.

Czyli jakby je połączyć linią to wskażywałyby godzine 12? To nie jest tak źle, godzina duchów to godzina duchów, ale ja bym się zaczoł martwić jakby wskazywały 3.

 

Jeśli już z góry zakładamy że to sprawa paranormalna:

Pamiętasz jak były wbite strzałki zanim spadła ta jedna na podłogę? Może to bardziej jakaś anomalia czasu niż duch? to by też mogło tłumaczyć "wypchnięcie" strzałki z tarczy, brakowało miejsca na "nowe". Tak sobie fantazjuje.

 

A ta strzałka co była w środku to była tak równo, równo w sam środek wbita czy tak ogólnie na środku w tym najmniejszym kółku? Jeśli w samym środku to raczej wykluczy nam kwestie że ktoś rzucił i zapomniał (bo bardzo ciężko trafić równiutko w środek), pozostanie możliwy tylko jakiś, celowy żart no albo.. coś paranormalnego (ewentualnie że komuś się bardzo bardzo nudzi i wbija na silę strzałki w tarcze bo trafić nie umie).

 

Jeszcze jedna rzecz mnie bardzo zastanawia i nie daje spokoju...

Śpicie razem w jednym łóżku z koleżanką?


  • 0


 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: duch, kościół, ksiądz, rzutki, podłoga, odgłosy, strach, bezradność

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych