Skocz do zawartości


Zdjęcie

Telepatia we śnie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1

Maciekp.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam!
To mój pierwszy post :) Więc proszę o niewyśmianie mnie :P A teraz przejdę do rzeczy...
Parę lat temu spałem na działce do chyba 11, a moja babcia zawsze budziła się około 9 i zaczynała sprzątać (w skrócie - ja spałem, babcia sprzątała :P ). No więc sniło mi się, że ktoś mi rzucił grant pod nogi (nieważne kto, jak i kiedy... :P ) i wiedziałem, że nie mogę uciec, tylko stałem i czekałem... I nagle granat wybuchł i w tym momencie obudziła mnie babcia, której spadło jakieś szklane naczycie, robiąc przy uderzeniu dużo hałasu. I teraz moje pytanie - czy możliwe, żeby mój sen się zgrał z rzeczywistością? Bo naczynie spadło akurat, kiedy w moim śnie wybuchł granat... :P
  • 0

#2

kyrys.
  • Postów: 136
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

czytałem gdzieś, i było to dosyć naukowo wyjaśnione, że sny nie trwają kilka godzin albo cała noc, jak nam się to wydaje ale jedynie sekundę albo i jej ułamek, więc taki trzask mógł spowodować że w twojej pamięci uruchomił się dźwięk granatu take”mp3” i dlatego się obudziłeś

mi się kiedyś śniło ze jestem w szkole i dzwoni strasznie głośno dzwonek, no i się obudziłem a to był dzwonek do drzwi…
:crazy:
  • 0

#3

Cierń.
  • Postów: 161
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

czytałem gdzieś, i było to dosyć naukowo wyjaśnione, że sny nie trwają kilka godzin albo cała noc, jak nam się to wydaje ale jedynie sekundę albo i jej ułamek,


Ja miałem kiedyś sytuację odwrotną. Śniło mi się że robię coś przez kilka dni i czułem każdą sekundę tego snu jakby to naprawdę było kilka dni.
  • 0

#4

tomason.
  • Postów: 168
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mi dzwonil rano budzik, to we snie myslalem, ze ktos do mnie dzwoni na telefon :P
  • 0

#5

kyrys.
  • Postów: 136
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Marzenia senne to zjawiska zbliżone do halucynacyjnych pojawiające się w czasie snu. Są one tworami fizjologicznymi. Ich wizualny charakter jest zazwyczaj najbardziej wyrazisty. Zdarzają się jednak marzenia senne o przewadze doznań słuchowych. Człowiek, który ich doświadczył opisuje je jako bardzo realistyczne, dotyczące życia i problemów codziennych. U każdego mogą się pojawiać wątki całkowicie fantastyczne a nawet surrealistyczne.

Badania przeprowadzone w XIX wieku wykazały, że przyczyną marzeń sennych może być błędna interpretacja doznawanego w czasie snu wrażenia zmysłowego. Przykładem może być hałas, który dochodzi do śpiącego może pojawić się w śnie jako burza z piorunami lub ucisk kołdry jako dusząca zmora. W wieku XX ustalono zależność między fizjologicznym elementem snu (nazywanym fazą REM) a przeżywaniem w tym czasie marzenia sennego. Pokazano, że charakter snów jest znacznie częściej nieprzyjemny i związany z sytuacją życiową osoby śniącej.

Brak logicznej całości i ciągłości snów sprawia wrażenie, że są one niekiedy odbierane jako dziwne. Ciekawe jest to, że w czasie snu często zdarza nam sie rozwiązać problem z jakim się borykamy. Zachodzące w czasie snu procesy syntetyzujące mogą wpomagać niekiedy świadome myślenie.


wiadomosci zaczerpnięte z wikipedia
  • 0

#6

Taco.
  • Postów: 159
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Często tak mam. NP. jak tata coś upuści w kucni (np. miska metalowa) to we se sie tez cos sie glosnego Dzieje, to reakcja podswiadomosci, i mysle ze podswiadomosc nie ogranicza się do naszego ciała, bo kuchnię mam za scianą i szafą czyli jakies 3 metry a jednak, np. ktos mi podrzuca granat, buum i miska na podlodze... :)
  • 0

#7

aśka.
  • Postów: 97
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Podobne doświadczenie- jednak ze spadaniem. Sni mi się, że spadam i faktycznie po chwili z wielkim hukiem ląduję na podłodze. Niezbyt przyjemne doświadczenie. Z resztą bardzo często spotykam się z tym, że śnię o moim wściekłym budziku (btw juz umarłym budziku), a po chwili on się odzywa i wyrywa mnie z jakże przyjemnego snu ;-)
  • 0

#8

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dziwne jednak to jak te dźwięki mogą się zgrać :mrgreen:
  • 0



#9

Mystiqe.
  • Postów: 140
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kiedys jak bylem na obozie to moj kumpel mial taki budzik w telefonie, ze bylo slychac takie jakby fanfary (jak przy rozdaniu medali dla weteranow wojennych), a po tym piał kogut... I ten budzi tak ciagle dzwonil i dzwonil, az sie obudzilem i mowie do kumpla, zeby to wylaczyl, a on zapsanym glosem: "Zaraz, juz chwila". Polozylem sie, a ten budzik dalej gra, widocznie nie chcialo mu sie wylaczyc... Stwierdzilem, ze juz nie mam sily by znow do niego gadac i jakims cudem zasnalem przy tym budziku, chodz moje uszy caly czas slyszaly tego koguta i te fanfary... Wiecie co mi sie snilo w tamtym momencie? Pamietam to bardzo dobrze: jestem dziadkiem, mieszkam na wsi i akurat przyjechali do mnie goście z rządy i wręczają mi medal za odwage, a tuż po tym niemieckie samoloty nad nas nadlatuja, uslyszalem glosny huk bomb i w tym momencie kumpel rzucil we mnie klapkiem i niechacy trafil w glowe :P
  • 0

#10

ddawidek89.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hmm... nie nazwal bym tego telepatia, wydaje mi sie ze w wyniku dzwieku ktory teoretycznie rejestrowal twoj mózg powstal ten, twój mozg stworzyl taki sen aby jakoś udowodnić w nim pojawienie się głośnego dźwieku. Mi kiedys śnilo się ze ktoś w jakimś budynku, w ktorym ja bylem wlączyl muzykę tak głośno, że upadlem na ziemię i zasłaniałem uczy rękoma bo ten dźwięk rozrywal mi głowę. Gdy sie obudzilem okazalo się że w nocu byla dość gwaltowna burza. Najwyraźniej moj mózg zamienił grzmoty na głośna muzykę... pozdrawiam.........

Mystiqe ja mam właśnie taki budzik, i wyobraź sobie że nienawidzę tego dźwięku i tak sie nauczylem że budzę się zawsze kilka minut przed tym jak budzi dzwoni zeby moc go od razu wylaczyc, co ciekawsze kiedt tylko sni mi się dzwiek tego budzika, czy tez fanfary czy tez ten irytujacy kogut po prostu się budzę sałysząc budzik we śnie :)
  • 0

#11

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja raz miałem tak, że już pod koniec snu spotkałem fajną dziewczyne i po chwili kiedy chciałem z nią porozmawiać ona odezwała się głosem taty, mówiąc że zaraz mam iść do szkoły, i prawda, że tata w tym czasie właśnie mnie budził tymi słowami.
  • 0



#12

Taco.
  • Postów: 159
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Podobne doświadczenie- jednak ze spadaniem

Zalezy tez o jakie 'spadanie' Ci chodzi, no bo uczucie spadania w 'nicosc' towarzyszy (podczas snu) nieswiadomemu OOBE,, jednak to uczucie w oobe jest powszechne wiec to nie jest przyjemne :P

Ale to poprostu dzwieki rejestrowane przez podswiadomosc i przekaladane na sen
  • 0

#13

Kyo.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm... ciekawe ja mam bardzo dziwne sny co sekunde mi sie zmieniaja poprostu snie o moim zespole i ze jedziemy na trase koncertowa a po chwili zaczyna mi sie snic cos innego ze jestem na Hawajacha po nastepnej chwili ze Jestem gdzies w Japonii . Czy to normalne ?? :-/
  • 0

#14

Kubrak.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Łe to normalne jest. Raz nad jeziorem już sobie leżałem w łóżku i zasypiałem z komórką w ręce bo na eske czekałem i zaczynało mi się śnić, że płynę kajakiem. W tym momencie komórka mi wypadła na ziemię, a mi się śniło, że to wiosło spadło.
  • 0

#15

Cote-d'Or.
  • Postów: 614
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dziwne jednak to jak te dźwięki mogą się zgrać


Też się nad tym zastanawiałem i doszedłem do wniosku, że nasza podświadomość jest nie ograniczona, jest wszędzie, zna wszystko.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych