Skocz do zawartości


Adolf Hilter zmarł w wieku 95 lat?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_polished

Gość_polished.
  • Tematów: 0

Napisano

Adolf Hilter zmarł w wieku 95 lat? Zdjęcie ma być dowodem.

 

Adolf Hitler uciekł z Berlina do Ameryki Łacińskiej. Zamieszkał w małym brazylijskim miasteczku, gdzie żył z czarnoskórą kobietą o imieniu Cutinga – twierdzi Simoi Renee Guerreiro Dias, autorka książki "Hitler w Brazylii - jego życie i śmierć". Jako dowód przedstawia zdjęcie – podaje serwis dailymail.co.uk.

 

adolf-hitler1.gif

Autorka książki utrzymuje, że Hitler nie popełnił samobójstwa w Berlinie, ale uciekł do Argentyny, a potem przez Paragwaj dotarł do Brazylii. Dla niepoznaki zamieszkał z Murzynką w miejscowości Nossa Senhora do Livramento jako Adolf Leipzig. Gdy w latach 80. przechodził operację w szpitalu Cuiaba, rozpoznała go pracująca tam polska zakonnica.

Dias uważa, że Hitler szukał w Ameryce Południowej ukrytego złota jezuitów. Pomagać miał mu Watykan, który udostępnił byłemu wodzowi Rzeszy mapę prowadzącą do skarbu. Kobieta poświęciła dwa lata na badanie tej niesamowitej teorii.

 

- Gdy po raz pierwszy usłyszałem tę historię, to jedynie się zaśmiałam. Myślałam, że to jest jakiś żart. Dziś jestem pewna, że to jest prawda. Adolf Hitler nie pojawił się tu przez przypadek - tłumaczy.

Hitler, którego mieszkańcy wioski nazywali Starym Niemcem, według autorki zmarł w 1984 r. Jako dowód swojej teorii przedstawia zdjęcie Adolfa Leipziga oraz jego czarnoskórej towarzyszki.

 

Autorka kontrowersyjnej książki planuje teraz porównać DNA Leipziga z kodem genetycznym krewnego Hitlera żyjącego w Izraelu. Dias już uzyskała pozwolenie na ekshumację od lokalnych władz.

 

Post z facebooka "Daily Mail" z widocznym zdjęciem, które ma być dowodem w sprawie:
 
083q.png
 

To nie pierwsza publikacja, w której pojawia się teoria, że Adolf Hitler jednak nie popełnił samobójstwa w Berlinie w kwietniu 1945 roku. Gerrard Williams i Simon Dunstan opublikowali w 2011 roku książkę "Szary wilk: Ucieczka Adolfa Hitlera", w której napisali, że Fuhrer, wraz z Ewą Braun, uciekli do Patagonii. Tam mieszkali, mieli dwójkę dzieci. Według nich Hitler zmarł w 1962 roku. Miał 73 lata.

 

Ostro o tej publikacji wypowiedział się historyk Guy Walters. Tuż po opublikowaniu książki Williamsa i Dunstana nazwał ją "absolutnym kłamstwem". Jak podkreślił, to co znalazło się na jej stronach to czyste wymysły autorów, które nie mają żadnego związku z faktami.

Warto jednak przypomnieć, że pod koniec drugiej wojny światowej i tuż po jej zakończeniu dziesiątki tysięcy nazistów uciekło do Ameryki Południowej. Wśród nich znaleźli się m.in. Adolf Eichmann oraz Josef Mengele.

 

 

Źródło


  • 1

#2

Wilkołak.
  • Postów: 172
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A co z Ewą Braun się stało w takim razie? Jakiś trójkąt tworzyli?...

 

A co do tego zdjęcia drugiego, ja na nim nie widzę Adolfa, tylko jakąś ciemną kobietę i jakiegoś kolesia z nie widoczną prawie twarzą, jedyne charakterystyczne co widać do fryzura ale taką fryzurę nie tylko jeden Adolf nosił...bo co jak co ale  po tym zdjęciu nie można powiedzieć czy to jest Adolf czy ktoś inny. Tak na prawdę to może być każdy...

 

A i jeszcze ta Polska zakonnica, rozpoznała go i co z tym zrobiła? poinformowała o tym jakieś służby? bo raczej w to ze postanowiła go nie demaskować i zostawić w spokoju jakoś nie chce mi się za bardzo wierzyć... 

 

A co do tego ze Adolf uciekł z Niemiec to powiem ze jestem skłonny w to uwierzyć. 


Użytkownik Wilkołak edytował ten post 28.01.2014 - 14:07

  • 1

#3

Blitz Wölf.
  • Postów: 495
  • Tematów: 7
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Według mnie to nie Hitler, ponieważ ''Krzykacz'' nie miał aż tak odstających uszu. Oto porównanie fragmentów zdjęć z '33r. i '38r.:

bx8e.png


  • 0



#4

tybysh.
  • Postów: 330
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na tym zdjęciu kompletnie nic nie widać.


  • -1

#5 Gość_polished

Gość_polished.
  • Tematów: 0

Napisano

Na tym zdjęciu kompletnie nic nie widać.


Toteż są to jak na razie tylko spekulacje i przypuszczenia. Jedno zdjęcie nie zamyka sprawy. Osobiście myślę, że to nie Adolf. Wielu ludzi mogło wyjść podobnie jak Hitler na zdjęciu, robionym tak doskonałym aparatem jak ten.
  • 0

#6

Skrobek.
  • Postów: 19
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 

Na tym zdjęciu kompletnie nic nie widać.


Toteż są to jak na razie tylko spekulacje i przypuszczenia. Jedno zdjęcie nie zamyka sprawy. Osobiście myślę, że to nie Adolf. Wielu ludzi mogło wyjść podobnie jak Hitler na zdjęciu, robionym tak doskonałym aparatem jak ten.

 

Winne tak kiepskiego zdjęcia jest również duże nasłonecznienie miejsca gdzie te osoby są (to moje obserwacje).W kwestii ewentualnej ucieczki Hitlera słyszałem tylko o Argentynie-że dotarł z 3 Rzeszy do Argentyny U-Bootem i zamieszkał w jakimś hotelu zmieniając wygląd i unikając zbyt dużego kontaktu z ludźmi (praktycznie nie wychodził)


  • 0

#7

            .

    Equilibrium

  • Postów: 299
  • Tematów: 43
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To zdjecie jest takie spoko że ja na nim to Dańca widzę :D


  • 0



#8

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja tu szybciej Jerzego Urbana widze po tych kulfonich uszach.


  • 2

#9

kupa.
  • Postów: 45
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Biorąc pod uwagę kondycję w jakiej był w 1945 roku (schorowany, uzależniony od narkotyków, które od dłuższego czasu zażywał), nie sądzę żeby dożył 95 lat.


  • 2

#10

Varamir.
  • Postów: 31
  • Tematów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Oczywiście, zdjęcie musi być niewyraźne.

Przypadek?

Nie sądzę....


  • 1

#11

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Biorąc pod uwagę kondycję w jakiej był w 1945 roku (schorowany, uzależniony od narkotyków, które od dłuższego czasu zażywał), nie sądzę żeby dożył 95 lat.

otóż to, NAWET jeśli uciekł to długo nie pożył


  • 0

#12

ArieS.
  • Postów: 56
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W ogóle ktoś widzi jakość zdjęcia? Wygląda jak robione kiepską cyfrówką, ewentualnie kadr wycięty ze starego filmu. Choć jakość w drugim przypadku też byłaby lepsza. Pamiętam jak kiedyś mój dziadek dostał do wywołania zdjęcia na płytkach szklanych. Nie dość, że obraz na płytkach był wyraźniejszy, to nawet jako amator z poradzieckim sprzętem potrafił zrobić wyraźniejsze odbitki.

 

Jeśli nawet to zdjęcie zrobione by było w latach '60ych... Jak na tamtą medycynę plastyczną, i inne kosmetyki, serio ktoś może uważać, że w okolicach 70go roku życia miał tak naturalnie błyszczące, ciemne włosy?

 

PS. W porównaniu zdjęć z '33 i '38 na tym z '38 wygląda młodziej... na pewno się coś nie pomyliło? :P Chyba, że brać pod uwagę konstrukcję obu nosów, to się przypomina teoria o wielu impostorach Adolfa... Ale, że nawet do zdjęcia by ich dawali?


  • 0

#13

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Biorąc pod uwagę kondycję w jakiej był w 1945 roku (schorowany, uzależniony od narkotyków, które od dłuższego czasu zażywał), nie sądzę żeby dożył 95 lat.

I w tym właśnie tkwi sedno problemu.

Oglądałem parę dni temu dokument na National Geographic, czy tam innym  Discovery, w którym jakiś amerykański, czy angielski badacz analizował nagrania z publicznych występów Hitlera. Poukładał je w kolejności chronologicznej i zauważył , że w latach trzydziestych, Hitler podczas przemówień gestykulował energicznie obu rękami, a od początku lat czterdziestych już tylko jedną. Zmieniła się też jego postawa (często podtrzymywał lewą dłoń lub opierał ją na pasku), mimika twarzy i energiczność ruchów. Według tego badacza, wskazywałoby to na to, że choroba Parkinsona, która u Hitlera zdiagnozowano dopiero w roku 45-tym, wyniszczała jego organizm już dużo wcześniej. W związku z faktem, że w tych czasach nie znano żadnych leków spowalniających tą chorobę, osoba cierpiąca na nią, żyła tak naprawdę z wyrokiem śmierci, która miała nastąpić w perspektywie kilku lat. Hitler ukrywał swoją chorobę przed otoczeniem (w pamiętnikach jego najbliższych współpracowników nie ma żadnej wzmianki o niej) ale miał świadomość, że długo nie pożyje. Tym min. ów badacz uzasadniał część decyzji podejmowanych przez Hitlera - min. atak na Związek Radziecki. Gdyby przyjąć ten punkt widzenia, to wynikałoby, ze niezależnie od przebiegu wojny, Hitler i tak nie miał żadnych szans na dożycie do lat pięćdziesiątych - a co dopiero mówić o latach sześćdziesiątych, czy osiemdziesiątych.

A tu, post z forum Histmag.org jako uzupełnienie tej informacji:

autor: Tengu

 

"Walkiria - nikt Ci nie zagwarantuje tego "Parkinsona" u Hitlera na 100 %, ale osobiście, stawiałbym na to. Niemiecki neurolog, profesor Max De Crinis, powiedział Himmlerowi po obejrzeniu filmów o Hitlerze, że wódz jest chory na chorobę Parkinsona. Część tych filmów była odtwarzana na taśmie wideo i analizowana w artykule w „Movement Disorders”, oficjalnym czasopiśmie Międzynarodowego Stowarzyszenia Zaburzeń Ruchu. Filmy z lat 40 - ych pokazują Hitlera idącego wolno, uważającego, by nie poruszać lewą ręką. Twarz ma maskowatą, bez wyrazu, idzie przygarbiony, a jego lewa ręka wykazuje tzw. drżenie spoczynkowe. Żeby stwierdzić chorobę Parkinsona, muszą wystąpić przynajmniej dwa z czterech głównych objawów: drżenie spoczynkowe, powolność ruchu ( bradykinezja przechodząca w akinezję czyli brak możliwości wykonywania ruchów automatycznych, nie wymagających udziału świadomości), sztywność mięśni, kłopoty z chodzeniem. Na filmach widać przynajmniej dwa objawy: drżenie spoczynkowe i powolność ruchu. Potwierdzają to świadectwa osób z bliskiego i najbliższego otoczenia Hitlera min. ; Guderiana, Speera, generała von Cholitza ( komendant garnizonu paryskiego), Boldta ( oficera wywiadu oddelegowanego do sztabu Hitlera). Hitler miał też objawy mikrografii - innego objawu charakterystycznego dla chorych na Parkinsona, co widać w pisanych jego ręką dokumentach ( litery zmniejszają się w miarę pisania). Generalnie jednak, nie ma i nie będzie całkowitej pewności w tym względzie."

źródło


  • 1



#14

Yoh.
  • Postów: 617
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano


Oczywiście, zdjęcie musi być niewyraźne.

Przypadek?

Nie sądzę....

 

n1tfet.png

 

Tak jak napisał Pishor, choroba nie pozwoliłaby dożyć Hitlerowi podobnego wieku.

Można gdybać na temat jego ucieczki ale nawet gdyby podobne teorie znalazły potwierdzenie, sam Adolf nie nacieszyłby się życiem specjalnie długo.


  • 0



#15

Cadavera.
  • Postów: 337
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Temat stary ale odkopuję. Zgadzam sie z wami w tej kwestii że Hitler nawet w razie ucieczki nie dożylby sedziwego wieku. Jesli zażywał mopną w czasach wojny metamfetaminę oraz inne twarde narkotyki to cud ze jakoś w miare w ogole się trzymał.

 

Zdjęcie jest mało wyraźne i nic nie prezentuje ale tak po za tym-ciemnoskóra kobieta?! Przecie z Hitler był zakłamanym rasistą. Na tyle zaklamanym że uznawal rasę aryjską za jedyną słuszna pomimo że sam w dalszej rodzinie miał żydów a jego wygląd byl kompletnym zaprzeczeniem idealnego Aryjczyka.


  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych