Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sposób na śnienie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1

sprt.
  • Postów: 43
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam ! :)
Nie jestem tutaj do dziś i cały czas przeglądam to forum.
Problem w tym, że ostatnio bardzo mało śnię, a chciałbym aby przyśniło mi się coś dziwnego. Jeżeli mam jakieś sny, są to zazwyczaj sny w miarę normalne. W jaki sposób mógłbym wywołać taki inny stan ? Jak pobudzić wyobraźnię do tego stopnia, by mieć takie niecodzienne sny. Mianowicie nie ma w nich nic dziwnego, a wszysko wydaje się takie realistyczne. Chcę przedostać się do innego świata.
Po zwykłej trawie człowiek czuje się bardziej w innym świecie niż ja podczas snu.
Wiem że dosyć to głupie pytanie, ale mam nadzieję, że wiecie co mam na myśli :)
Pzdr. ;)
  • 0

#2

Filionus.
  • Postów: 50
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Nie wiem co masz na myśli,
a jeśli chodzi ci o świadomy sen,
to zachęcam do zagłębienia się
w tym temacie, bo uzyskanie
tego to nie lada wyzwanie.
  • -1

#3

sprt.
  • Postów: 43
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie chodzi o LD.
Chodzi o zwykłe sny, tylko o rzeczach niezwyklych :D Jest to dość egnigmatyczne.
Dodam, ze takie "popiepszone" sny mam np. wtedy gdy mam gorączkę lub po prostu "piepszy" mi się w bani :D
Wybaczcie, ale nie wiedzialem jakie słowo potrafi to określić :)
  • 0

#4

ufo1987.
  • Postów: 357
  • Tematów: 79
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Sam jestem ciekaw czy da się tak wywołać sztucznie sen. Wiem o co autorowi chodzi i również czekam na porady choć zarówno na dziwne jak i realistyczne sny nie narzekam. Pomijamy tu oczywiście LD i OBEE. No i spadam ;) Dobranoc ;)

Użytkownik ufo1987 edytował ten post 10.01.2014 - 23:46

  • 0



#5

serafiin.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sny masz codziennie tylko ich nie pamiętasz. Przed snem powtarzaj afirmacje typu będę pamiętał wszystkie moje sny. Po obudzeniu nie wstawaj odrazu nie otwieraj oczu i staraj sie przypomnieć sny. Rób to konsekwentnie co dzień aż będziesz pamiętał wszystkie sny potem przed snem afirmuj np będę śnił o ...(o czym chcesz ).

Użytkownik serafiin edytował ten post 10.01.2014 - 23:53

  • 1

#6

Sintitisir.
  • Postów: 82
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Spróbuj osiągnąć oobe poprzez "medytowanie" w pozycji leżacej, ofc. bez zmieniania pozycji co chwila. Prawdopodobnie ci się to nie uda (a jak tak, to naprawde niema czego żałować), ale staraj się tak jakbyś naprawde chciał je osiągnąć (bo tak bez motywacji to bez sensu). Conajmniej pół godziny powinieneś próbowac, a gdy już się zmęczysz (leżenie w jednej pozycji w nie pełnym "transie" jest bardzo męczące) po prostu obróc się bok i zaśnij, powinieneś mieć ciekawy dosyć świadomy sen (ale nie LD). Przynajmniej na mnie to tak działa, proponuje byś spróbował 1-2 razy może się przekonasz do tej wbrew pozorą nie zobowiązującej metody, w końcu i tak nie zasypiasz od razu po położeniu się do łóżka więc czasu ci to raczej nie zabierze, a poza tym ma szereg innych zalet nie widocznych na pierwszy rzut oka - medytacja to swojego rodzaju obserwacja "siebie".
  • 0

#7

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zadbaj o to, by w twoim życiu pojawiło się coś co cię poruszy. Zwracaj uwagę na rzeczywistość, skupiaj się, żyj i czuj.
Niecodzienne sny powstają po dniu w którym wystąpiła niecodzienna emocja lub zdarzenie.
Np. wczoraj miałam dość niezwykły dzień. Nie jestem pewna co nie poruszyło - czy fakt oglądania programu "Dom nie do poznania" o autystycznych dzieciach (sama podejrzewam u siebie lekką formę), czy to, że zmuszona byłam samodzielnie jechaćdo sąsiedniego miasta i załatwiać sprawy urzędowe (które zawsze mnie przerażają) czy też to, że razem z moim kuzynem poznałam jego babcię która powróciła właśnie z "innego świata" - ameryki.

Zaskutkowało to takim oto snem:

Byłam chłopcem w wieku około 11 lat. Który niedawno umarł ale jego dusza - czy raczej wskrzeszone, pomieszane z duszą ciało - nie opuściło domu rodzinnego.
Próbowałam się wymknąć wiedząc, że nie powinno mnie tam już dłużej być lecz moją obecność odkrył ojciec. Ukryłam się w schowku pod balkonem - ojciec otworzył jednak drzwi i zobaczywszy mnie z przerażeniem pobiegł sprawdzić znajdującą się w pobliżu domu, w otwartym grobie trumnę. Trumna rzecz jasna była pusta. Korzystając z jego nieobecności ponownie próbowałam opuścić teren ale mężczyzna zaczął mnie gonić i w końcu zapędził w kozi róg. Zmuszona byłam wyjaśnić mu całą sytuację a on zgodził się pomóc mi w ukrywaniu się przed matką - śmierć dziecka to jedno ale obecność dziecka w stanie zawieszenia między życiem a śmiercią to co innego, nie każdy byłby w stanie to przetrawić psychicznie.
Po pewnym czasie nauczyłam się kontrolować moce jakie związane były z moim stanem - np. lewitować czy stawiać się niewidzialna. A matka wreszcie poradziła sobie z utratą i w mojej rodzinie pojawiła się nowa osoba - siostrzyczka która nigdy nie miała mnie poznać.

Wtedy nijako "na ekranie" wyskoczyła mi wiadomość "Ostrzeżenie: Dalsze przebywanie we śnie może zakończyć się urazem psychicznym". (wtf?) Ocknęłam się ale tylko na chwilę. Zaciekawiona snem postanowiłam do niego wrócić. Po kilku próbach (sen nie chciał "zaskoczyć") udało mi się ponownie zasnąć.

Obserwowałam jak siostra dorasta i żałowałam, że nigdy nie będzie mi dane być częścią jej życia. Pewnego dnia - gdy dziewczynka miała około 9 lat - matka nakryła jednak ojca gdy ze mną rozmawiał. Chcąc nie chcąc musieliśmy wyjaśnić jej sytuację. Na nowo dołączyłam do rodziny. Póki co jako starszy brat. Przez kilka tygodni trwała sielanka - pojechaliśmy nawet na wakacje nad morze i bawiliśmy się tam jak zwyczajna, czteroosobowa rodzina z dziećmi w wieku 9 i 11 lat. Tkwiłam jednak w stanie zawieszenia - z uwagi na mój stan oczywiście nie można było zwyczajnie posłać mnie do szkoły (co z dokumentami? Zmarły 18 latek w ciele dziecka?) a inni ludzie musieli prędzej czy później dostrzec, że z naszą rodziną jest coś nie w porządku - miałam się nie starzeć, nie dorastać, ze starszego brata miałam przerodzić się w rówieśnika a następnie w brata młodszego. Na wieki pozostać dzieckiem. Tymczasowo jednak postanowiłam się tym nie przejmować. Oficjalnie byłam tylko niezwykle rozwiniętym psychicznie i intelektualnie 11latkiem.

Sielanka wkrótce zakończyła się. Jakiś mężczyzna dostrzegłszy niezwykłość naszej rodziny nie mogąc dopaść mnie porwał moją siostrę. Nie miałam wyboru. Udałam się do niego by uwolnić dziewczynkę. Wtedy mężczyzna zniewolił mnie i siłą odprawił na mnie egzorcyzmy - wyrzucając mnie z tamtego świata. Nie wiedziałam co się stało dalej z siostrą.

Następnie zobaczyłam komórkę jajową, tuż obok inna dusza zmierzała do innej. Bliźnięta. Miałam urodzić się na nowo jako jedno z nich.
Minęło parę lat. Zobaczyłam wesołą 13 latkę biegnącą przez pokój by otworzyć drzwi. Próbowałam do niej dołączyć. Nie mogłam jednak poruszać nogami. Szybko odkryłam, że znajduję się na wózku inwalidzkim kierowanym dżojstikiem. Jedno z bliźniąt urodziło się niepełnosprawne, chłopiec, ja. 13 latka była moją nową, bliźniaczą siostrą. Drzwi się otworzyły i stanęła w nich staruszka, o rysach twarzy przypominających rysy mojej siostry z poprzedniego snu.
- Cześć babciu - zawołała 13latka przytulając się do staruszki. Wiec powróciłam do rodziny.

Dość psychodeliczny sen. Ale niezwykły, niecodzienny i muszę przyznać - całkiem fajny.
  • 0



#8

sprt.
  • Postów: 43
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Większość co tutaj napisaliście jest oczywiste, ale mimo to dzięki za próbę pomocy.
Najczęściej mam psychodeliczne sny podczas choroby. Wtedy śnią mi się głupoty bez żadnego uporządkowania. Wtedy równiez najczęściej jestem w innym świecie, w którym granice wytaczają kolorwe ściany sięgające nieba a wszystko wydaje się być niesamowite. Nie wiem dlaczego wyobraźnia działa bardziej podczas gdy organizm jest osłabiony.
A może znacie jakieś środki, które potrafią wywoływać takie dziwne sny? :D Ktoś może ma jakieś własne sposoby? :)
  • 0

#9

Sintitisir.
  • Postów: 82
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Polecam ci cyjanek potasu - dosłownie wyjdziesz z siebie jak tego spróbujesz, super sprawa. ^ ^'
  • 0

#10

alkon82.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

5htp-legalny środek, pamiętałem dziennie ok 3 snów przeważnie...
  • 0

#11

sprt.
  • Postów: 43
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Polecam ci cyjanek potasu - dosłownie wyjdziesz z siebie jak tego spróbujesz, super sprawa. ^ ^'


Nie wiem czy miałbyć to żart, czy piszesz całkiem poważnie.. Nie mam zamiaru sie niczym truć

Użytkownik sprt edytował ten post 11.01.2014 - 15:48

  • 0

#12

erebeuzet.
  • Postów: 865
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja najrzeczywistsze sny miewam gdy np. obudzę się o 6 rano, posiedzę z godzinę i znów kładę się na drzemkę. Faza rem przesciga wtedy samą siebie. Projekcja za projekcją. Polecam spróbować. Warto przed em położyć się późno spać.

O substancje powodujące sny nie pytaj. Są takie, ale to forum nie służy propagowaniu odurzaczy.
  • 0

#13

sprt.
  • Postów: 43
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie chodzi mi o narkotyki, ale może są jakieś inne, legalne i najważniejsze bezpieczne sposoby. Jutro spróbuje Twojego sposobu. Dzieki. :)
  • 0

#14

erebeuzet.
  • Postów: 865
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie są legalne, ani bezpieczne, a z narkotykami mają niewiele wspólnego.
  • 0

#15

LoOcas.
  • Postów: 14
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

http://www.idoser.pl/ - posłuchaj sobie dosów przed snem, dziwne sny gwarantowane.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych