Skocz do zawartości
Zdjęcie

Tajemnicze światła w Kaikoura.


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1

Zbeeanger.
 • Postów: 504
 • Tematów: 67
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 9
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Tajemnicze Światła w Kaikoura.

image.jpg

W 1978r. nad Wyspą Południową w Nowej Zelandii zauważono dziwne światła. Mimo, że w wielu aspektach może to brzmieć jak tylko kolejna obserwacja UFO, jednak ten przypadek odróżnia się od innych. To nie były tylko światła ich rozmiar był porównywalny do wielkiego budynku, ale co ważniejsze, kilku minutowe zjawisko było rejestrowane przez profesjonalną ekipę telewizyjną . Zapraszam do pasm górskich Kaikoura.

Światła Kaikoura.

W nocy z 31 grudnia 1978 reporter telewizyjny Quentin Fogarty , kamerzysta David Crockett wraz z żoną i pozostali członkowie ekipy prasowej wsiadali do samolotu stojącego na płycie lotniska Christchurch w Nowej Zelandii , w celu rekonstrukcji zdarzeń które wydarzyły się miesiąc wcześniej. To co ich spotkało podczas lotu, przerosło ich najśmielsze oczekiwania.

Zdarzenie które Quentin Fogarty wraz z jego ekipą starali się zarejestrować, miało miejsce się dziesięć dni wcześniej w dniu 21 grudnia, kiedy załoga samolotu transportowego Safe Air Ltd zgłosiła niepokojący komunikat ”Jesteśmy śledzeni przez dziwne światła, które są wszędzie dookoła naszego samolotu”. Światła te mieściły się w przedziale wielkości od małych migoczących iskierek do rozmiaru pokaźnego domu, utrzymywały się przy samolocie przez kilka minut, dając wszystkim na pokładzie wiele czasu na dokładne obserwacje. Oprócz samych obserwacji świateł 21 grudnia wieża kontroli lotów w Wellington widziała owe światła na ekranach swoich radarów.

4497138.jpgimage.jpg mb-ufo1983-20150715_2500kbps_852x480_267

W tym samym czasie 45 mil na północ od Kaikoura setki mieszkańców Cape Campbell późnym wieczorem zaobserwowało trzy masywne światła , które wysyłały wiązkę lub promień w kierunku ziemi, wyglądało to tak jak przeszukiwanie terenu. Światła były widzialne na ekranach radarów w Wellington. Trzy obiekty tworzące światło pojawił się na radarze i razem były wielkości samolotu pasażerskiego, przemieszczały się podobnie jak helikopter lecący na niskiej wysokości.

Nowa Zelandia i UFO.

Dwa miesiące wcześniej, 21 października młody pilot o imieniu Valentich leciał do Cape Otway w Australii, po drugiej stronie Morza Tasmana , gdy jego mały samolot Cessna 182L napotkał światło bezpośrednio przed sobą które zdawało się go prześladować .Całe spotkanie zostało zarejestrowane na radarach przez wieżę kontroli lotów. Po jego niesamowitym końcowym przesłaniu, gdzie stwierdził " Ach ... Melbourne, ten dziwny samolot zawisł nade mną ... tak unosi się… lecz to nie jest samolot " Valentich wraz z samolotem zniknął bez śladu . Wiadomość o jego zaginięciu, ciągle pozostawała w ich pamięci.
Quentin Fogarty i jego ekipa lecieli na wysokości powyżej pasm górskich Kaikoura kiedy po raz pierwszy dostrzegli światła . Pilot otrzymał komunikat z wieży kontroli lotów w Wellington o zachowaniu ostrożności podczas prowadzenia obserwacji a nie reagowaniu jak Valenticha dwa miesiące wcześniej . Zaobserwowano i potwierdzono kontakt z dosyć sporej wielkości obiektem , ale jego ruchy odnotowano jako sporadyczne, po chwili zniknął zarówno z pola widzenia ekipy jak i ekranu radaru wieży kontrolnej.

Po wymianie informacji z wieżą światła powróciły, pojawiając się znikając raz bliżej raz dalej, gdy niespodziewanie wieża w Wellington przekazała załodze samolotu mrożącą krew w żyłach wiadomość, " Widzimy wielki obiekt w twoim towarzystwie. Może być z twojej prawej lub lewej strony . Ten niezidentyfikowany obiekt jest dwa razy większy od ciebie"

Aby mieć skalę porównawczą samolot Argosy wynajęty przez ekipę telewizyjną to Armstrong Whitworth AW.660 pierwotnie przeznaczony do celów wojskowych . Samolot miał 86stóp długości, jego rozpiętość skrzydeł wynosiła 35stóp a jego wysokość przekraczała 29stóp. Tajemnicze obiekty unoszące się w szyku obok niego były widoczne tylko wtedy gdy świeciły, wielkością można przyrównać je do około dwóch trzecich pełnowymiarowego boiska do futbolu amerykańskiego, i o 70 m. dłuższych od największego w tym okresie samolotu jaki człowiek zbudował. Bardziej szokujące było to, że w kilku przypadkach, UFO lewitowało nieruchomo w powietrzu potwierdzały to odczyty z radaru wieży kontroli lotów.

Światła Kaikoura vs Samolot Agrosy.

W tym momencie napięcie gwałtownie wzrosło do tego stopnia że Wellington ATC powiadomił wieżę na pobliskim lotnisku w Christchurch i podjęto decyzję o zmianie trasy lotu do Quentin Fogarty które znajduje się w Christchurch. Lądowania przebiegało bez większych problemów, ale obie stacje radarow rejestrowały trzy zagadkowe UFO przemieszczające się tam i z powrotem po ścieżce podejścia samolotu Argosy do czasu bezpiecznego lądowania na płycie lotniska.
New Zealand Air Force postawił grupę myśliwców Skyhawk do pełnej gotowości bojowej w nadziei na przechwycenie tych dziwnych obiektów lecz zanim to się stało UFO przepadło bez śladu. Po tym incydencie stwierdzono kompletne rozstrojenie sprzętu radarowego lecz nie znaleziono żadnych przyczyn lub skutków które mogły być przyczyną tej dziwnej awarii. Wkrótce po szczegółowym dochodzeniu przeprowadzonym przez Royal New Zealand Air Force wydażenia te zostały sklasyfikowane jako ściśle tajne i są obecnie przechowywane w Archiwum Narodowym w Wellington. .

W niedawnym wywiadzie Bill Startup pilot Agrosy (pilot z 23 letnim doświadczeniem 14.000 godzin spędzonych w powietrzu) , i świadek wydarzeń z tamtej nocy w 1978r stwierdził : " Ludzie mogą mieć odmienne zdanie na ten temat, ale nie byli w samolocie. Żadna z osób zaangażowanych w ten projekt nie jest zadowolona z wyjaśnień zaproponowanych przez naukowców i urzędników państwowych."

Tłumaczenie Zbeeanger na podstawie LINK.P.S.
Dla tych z was którym temat się spodobał a chcecie wiedzieć coś więcej, pod tym adresem możecie dokładnie zapoznać się z opisem i analizą materiału nakręconego przez ekipę TV.


 • 5

#2

The Truth Is Out There.

  Internetowy Alvaro

 • Postów: 276
 • Tematów: 42
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 Pod koniec grudnia 1978 r. w okolicach pasma górskiego Kaikoura Ranges znajdującymi się w północnej części południowej wysypy Nowej Zelandii doszło do obserwacji niezidentyfikowanych świateł.

 

fIbVpdeg.jpg

Położenie pasma Kaikoura Ranges

 

 Obserwacje te rozpoczęły się 21 grudnia, kiedy załoga samolotu towarowego Safe Air Ltd zauważyła dziwnie oświetlony obiekt wokół swojej maszyny. Światła, o rozmiarach zbliżonych do wielkości domu jednorodzinnego, podążały za samolotem przez kilka minut, po czym zniknęły i pojawiły się w innym miejscu. Pojawiły się na radarze wieży kontroli lotów Wellington ATC, radarze samolotu oraz widziało je setki ludzi.

 

 W noc sylwestrową 1978 roku australijska ekipa telewizyjna zarejestrowała podobne zdarzenie będąc na pokładzie samolotu towarowego latającego między Wellington i Christchurch. Światła znów zostały zauważone na radarze Wellington ATC, dużą ilość świadków, a sama ekipa zdołała sfilmować jedno z nich, które podążało za nimi prawie do momentu lądowania. Gdy samolot wystartował ponownie, ogromny, orbopodobny obiekt zaczął za nim podążać przez ok. 15 minut. Po raz kolejny wydarzenie zostało sfilmowane, obserwowane i śledzone na radarach.

 

5548f7f8-wellington_tower-770x440.jpg

Wieża kontroli lotów Wellington ATC

 

 Po zapoznaniu się nagraniami, obrazami radarów oraz po zeznaniach świadków Ministerstwo Obrony Nowej Zelandii stwierdziły, że światła te to światła łodzi odbite od chmur, niespalone meteory, światła miasta odbite od przelatującego stada ptaków, Wenus lub światła pociągu bądź samochodu. Pomimo tych rzekomo przyziemnych i nieszkodliwych przyczyn, wyniki oficjalnych dochodzeń zostały oznaczone jako „Ściśle Tajne” i złożone w Archiwach Narodowych w Wellington.

 

 Materiały filmowe zostały zbadane przez dr Bruce’a Maccabee, amerykańskiego fizyka i badacza zjawisk UFO, który jest ekspertem od optycznego przetwarzania danych. Doszedł on do wniosku, że materiał filmowy uchwycił wygląd i ruch prawdziwego UFO.

 

Światła nagrane przez ekipę filmową

 

 Dr Maccabee stwierdza, że: „Interesujące są obserwacje, w których rolę odgrywa radar. Jest wiele obserwacji tylko radarowych bez zbieżnych obserwacji wizualnych. Ten przypadek jest bardziej interesujący, ponieważ światła zostały zarejestrowane nie tylko na radarach ( w dodatku dwóch – samolotowym i naziemnym), ale także na taśmie filmowej, oraz na własne oczy widziało je wielu świadków. Światła z Kaikoury są jednym z najlepiej zarejestrowanych przypadków spotkań z UFO.”

 

Źródło

Tłumaczenie własne

 

@Edit

Dzięki za przeniesienie. Szukałem, ale teraz zauważyłem, że miałem włączone wyszukiwanie użytkownika, zamiast postu lub tematu :)


Użytkownik The Truth Is Out There edytował ten post 02.01.2019 - 21:23

 • 2

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u