Skocz do zawartości


Zdjęcie

Debaty: Zgłoszenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1101 odpowiedzi w tym temacie

#811

może tak może nie.
  • Postów: 504
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wolne żarty :) Jak zamazane zdjęcia i anegdoty można nazwać sensownym materiałem źródłowym? Litości, po jednej stronie mamy badania agencji kosmicznych, badania na które łoży się miliony dolarów, czy jedną z najszybciej rozwijających się nauk jaką jest astrobiologia zaś po drugiej amatorskie filmiki z youtube :) Fotki jakiś oszołomów są rozumiem bardziej konkretne niż dane z sond kosmicznych i teleskopów? Natomiast czy ostatecznie da się tu coś rozstrzygną? Oczywiście że nie, tylko której debacie to się udało, czy w ogóle o to chodzi w tych debatach? Ludzie, pokażcie mi ciekawszy temat do rozmowy na paranormalnym forum niż to czy jesteśmy sami na tym kosmicznym padole, na ciekawszy temat dyskutować się chyba nie da.

Użytkownik może tak może nie edytował ten post 16.07.2011 - 02:28

  • 0

#812

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jak zamazane zdjęcia i anegdoty można nazwać sensownym materiałem źródłowym?

Nie myl pojęć. To jest sensowny materiał źródłowy, rzecz w tym kto jakie wnioski z niego wyciąga;) I tak, to czy "jesteśmy sami" to jest ciekawy temat, i w ten sposób można go sformułować.
Zgadzam się z Tobą, że te debaty przypominają trochę postmodernistyczną masturbację umysłową. To oczywiste jednak, że zarówno Ty jak i Twój adwersarz dyskutować będziecie na podstawie dostępnych danych, a w tym kontekście jest to walka o przekonanie innych osób.

Litości, po jednej stronie mamy badania agencji kosmicznych, badania na które łoży się miliony dolarów

Heh, zwykle gdy dyskutuję z jakimiś kreacjonistami etc, i wytykają oni nauce to, że czegoś nie potrafi ona wyjaśnić, odpowiadam, że nauka nie potrafi tego JESZCZE wyjaśnić ;) Nikt przecież nie powiedział, że kosmitów znajdzie nastolatek w swoim ogródku, a może właśnie te finansowane agencje nawiążą pierwszy kontakt. Ale to już temat na debatę ;)
  • 0

#813

+......

    Wędrowiec

  • Postów: 710
  • Tematów: 125
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Amontillado i Avenarius proszę o:
1. potwierdzenie udziału w debacie Wolna wola
2. zdecydowanie czy to ma być kontynuacja debaty ( po 4 wpisy), czy całkiem nowa (po 5 wpisów);
3. podanie terminu rozpoczęcia debaty.
  • 0



#814

Avenarius.
  • Postów: 894
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Amontillado i Avenarius proszę o:
1. potwierdzenie udziału w debacie Wolna wola
2. zdecydowanie czy to ma być kontynuacja debaty ( po 4 wpisy), czy całkiem nowa (po 5 wpisów);
3. podanie terminu rozpoczęcia debaty.


1) potwierdzam
2) preferowałbym od nowa
3) mogę zacząć choćby dzisiaj
  • 0

#815

Amontillado.
  • Postów: 631
  • Tematów: 50
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 21
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak wyżej ;) Potwierdzam chęć udziału w debacie po stronie, że posiadamy wolną wolę. Możemy zacząć choćby dziś :)
  • 0



#816

+......

    Wędrowiec

  • Postów: 710
  • Tematów: 125
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W takim razie zaczynamy :) Czy Panom pasuje czwartek 21 lipca?
  • 0



#817

Avenarius.
  • Postów: 894
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mnie pasuje
  • 0

#818

Amontillado.
  • Postów: 631
  • Tematów: 50
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 21
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W takim razie zaczynamy :) Czy Panom pasuje czwartek 21 lipca?


Tak jest szefowo :)
  • 0



#819

Damantris.
  • Postów: 152
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Rozumiem, że tu również mogę zgłosić propozycję swojego tematu debaty?

Z chęcią wzięłabym udział w debacie pies vs kot - odwieczny dylemat miłośników zwierząt, po stronie psiarzy, jeżeli znalazłby się zainteresowany oponent.
  • 0

#820

Herme5.
  • Postów: 425
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@może tak może nie

"W oczekiwaniu na Kontakt". W mojej opinii w przeciągu naszego życia nie odwiedzi nas żadną inteligentna, pozaziemska cywilizacja.

Jakbysmy rozszerzyli to do konca XXI wieku i uogolnili jako kontakt, to moze moglbym podebatowac. Chociaz jestem sceptykiem - obadalbym dwie opcje: nas odwiedzaja, my odwiedzamy (nawiazujemy kontakt).
  • 0

#821

może tak może nie.
  • Postów: 504
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Podnieciłem się tym, że ktoś się zgłosił, a tu Herme płata mi figla i nie odpisuje mi na temat szczegółów. Herme5 zna moje zdanie we wszystkim więc mam nadzieje, że przejmie pałeczkę pod moją kilkudniową nieobecność (Woodstock). Liczę, że kiedy wrócę debata widnieć będzie już jako aktywna :)
  • 0

#822

Herme5.
  • Postów: 425
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Przeciez nie siedze tutaj 24h/dobe. Temat wyslalem +....., start od 9 sierpnia
  • 0

#823

Bliss.
  • Postów: 213
  • Tematów: 35
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Damantris - fajny temat chętnie stanęłabym po stronie zakoconych ale niestety niezbyt czasowa jestem :(
choć ja i psa i kota kocham straszliwie ;)
  • 0



#824

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Makbecie, jesteś gotowy do nowej debaty, tym razem historyczno-religijnej? Mam na myśli rzecz jasna chrześcijaństwo kontra islam. Ja stawiam na islam.
  • 0



#825

Imb.
  • Postów: 394
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tak sobie pomyślałem... Temat ten pojawił się już kilkukrotnie i wypływał w różnych wątkach, więc może wartoby zrobić z tego debatę - Nacjonalizm - tak czy nie?
Osobiście byłbym za. :)
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych