Skocz do zawartości


Zdjęcie

Poltergeisty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1

kassia13.
  • Postów: 81
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Poltergeist - (z niem. "hałaśliwy duch", od poltern - łomotać, trzaskać i Geist - duch), to termin z zakresu tzw. zjawisk paranormalnych, zespół zjawisk polegających na rzekomym generowaniu różnego rodzaju dźwięków - od trzasków, gwizdów, szurania, najczęściej niewiadomego pochodzenia (bez możliwości wskazania źródła dźwięku) oraz innych efektów, wśród których można jakoby obserwować samoczynne przesuwanie się lub pojawianie przedmiotów, spadanie, podnoszenie się i inne efekty. Efekty te mogą występować oddzielnie, lub łącznie. <<-- tekst na podstawie encyklopedii

Co sądzicie o poltereistach ??
duchy czy energia ludzka ??
  • 0

#2

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To chyba jest jakiś byt astralny, który nie może nigdzie zaznać spokoju.
  • 0



#3

Patrolsowy Pan.
  • Postów: 121
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja słyszałem że to manifestacja zdolności telekinetycznych O.o" .
  • 0

#4

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Istnieją DOWODY potwierdzające, że poltergeista tworzy ludzka energia...
  • 0



#5

ufolog2.
  • Postów: 193
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mysle że to prawdziwe duchy.
  • 0

#6

kassia13.
  • Postów: 81
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no więc tego jak i wielu innych rzeczy możemy się tylko domyślać ...
MOŻE to są duchy , a może ludzka energia ....
  • 0

#7

pandemia.
  • Postów: 440
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zdecydowanie ludzka energia!!!

Otóż, gdzieś w 1998 roku doszło do niesamowitych wydarzeń w szpitalu na Czerniakowie w Warszawie. Mianowicie po przyjęciu pewnego pacjenta w stanie śpiączki zaczęły dziać się dziwne rzeczy. Z tego, co pamiętam to doszło do:
- spadania ciężkich przedmiotów (laryngoskop, fonendoskop) ze stolików, przy których nikogo nie było,
- dosłownie materializacji ampułek, które nagle spadały nie wiadomo skąd na ziemię lub łóżko,
- kilkukrotnie telefon na oddziale dzwonił przez około 5 minut. Po podniesieniu słuchawki nie było niczego słyszeć, ale potem w bilingu wykazano około 200 łączeń w tych właśnie 5 minut co jest właściwie niemożliwe.
W momencie gdy pacjent odzyskiwał zdrowie manifestacje występowały coraz rzadziej i były coraz mniej spektakularne. Po wypisaniu pacjenta wszystko wróciło do normy.

Wielu świadków naraz widziało te manifestacje. Tak więc oszustwo zostało wykluczone.
  • 0

#8

Zombii.
  • Postów: 76
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hm.. Moim zdaniem to chyba moc umysłu ludzkiego.. Bo przecież wykorzystujemy bardzo małą częsc swojego mózgu. (ta która nam starczy do życia) ..

Kto wie co kryje ludzki umysł..
  • 0

#9

OliviaValentine.
  • Postów: 363
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kilka razy śniły mi się dziwne rzeczy , a mianowicie ,że ktoś lub coś mnie atakuje , we śnie odczówałam fizyczny ból ( ale przecież to się czasem zdarza np. bardzo boli kogoś brzuch ,a tej osobie śni się ,że np. miała wypadek....),ale po przebudzeniu dokonałam strasznego odkrycia ! , miałam ślady zadrapań ,zaczerwienienia , a czasem nawet siniaki ! do tej pory zdarzyło mi się to 3 razy... czy to możliwe ,że śniąc mogłam sama coś sobie zrobić ? , tak jak np. lunatycy ..., a może to było coś innego ? ;)
Po tych wszystkich dziwnych rzeczach,które mi się przytrafiają postanowiłam poszukać czegoś na ten temat w internecie i trafiam tutaj, ale nadal nie znalazłam odpowiedzi ... :P
  • 0

#10

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciekawa sprawa :P Może sama się podrapałaś ;) Nie wiem, ale co do poltergeistów, to przeczytałem w niecie, że często jest to efekt działania psychokinezy :P Czyli tworzy je ludzka energia/myśl :D
  • 0



#11

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

to jest więcej niz ciekawe. Trzeba o tym poczytać więcej.
  • 0



#12

OliviaValentine.
  • Postów: 363
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawa sprawa  Może sama się podrapałaś

może ;) nie wiem.... , ale to było conajmniej zastanawiające ... :P i nie wydaje mi się ,żebym mogła przez sen siniaków sobie narobić ...ciekawe jak , nie lunatykuję przecież ( z tego co wiem :P ) , cierpię na bezsenność ,ale kiedy już śpię to mam bardzo płytki sen , także...raczej sama bym tego nie zrobiła , nie zapadam w na tyle głęboki sen,żeby coś tam kombinować :oops:
  • 0

#13

Patrolsowy Pan.
  • Postów: 121
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja też tak mam czasem O_O , śniło mi się, że mnie jacyś faceci pobili, miałem guza, byłem podrapany i miałem siniaki O_O . To jest ciekawe...
  • 0

#14

OliviaValentine.
  • Postów: 363
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Patrolsowy Pan, Witam młodszego brata ! :P
chyba mnie jednak ostatnio trochę wyobraźnia ponosi , jestem tylko ciekawa co Ja robiłam przez sen ,że obudziłam się taka poobijana... ;)
może to nie były żadne duchy hm... ludzie to dziwne stworzenia... :P
  • 0

#15

kassia13.
  • Postów: 81
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po prostu się podrapałaś przez sen , mi też się to czasem zdarza ...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych