Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prawie dostałem zawału


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1

tepes.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z góry zaznaczam, że nie, nie jestem gimnazjalistą, nie mam bujnej wyobraźni i nie jestem chory psychicznie.

Obudziłem się dzisiaj w nocy o godzinie 2:40. Nagle kołdra z okolic nóg zaczęła gwałtownie się odsuwać na bok, odkrywając moje nogi po czym szybko wracała na miejsce. Trwało to z minutę. Byłem tak przerażony, że bałem się cokolwiek zrobić. Wszystko ustało i zacząłem powoli analizować tą sytuacje i zastanawiać się czy ja śpię i to mi się śni. Zacząłem się powoli opanowywać i o godzinie 3:00 sytuacja się powtórzyła. Tylko, że tym razem oprócz ruszającej się kołdry słyszałem strasznie niski pisk. Jak to wszystko ustało to zebrałem się na odwagę. Zapaliłem wszystkie możliwe lampy w domu i przesiedziałem do rana....
Może mi ktoś wytłumaczyć co to mogło być? Od razu zaznaczę, że do religii podchodzę w naukowy sposób. Wierzę, że gdzieś jest nieskończenie inteligentna forma energii która oddziałuje na cały wszechświat. Stąd wynika, że nie chodzę do kościoła itd.
  • -1

#2

aquamen.
  • Postów: 337
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Z góry zaznaczam, że nie, nie jestem gimnazjalistą, nie mam bujnej wyobraźni i nie jestem chory psychicznie.

Obudziłem się dzisiaj w nocy o godzinie 2:40. Nagle kołdra z okolic nóg zaczęła gwałtownie się odsuwać na bok, odkrywając moje nogi po czym szybko wracała na miejsce.


Pamiętasz sen poprzedzający to wydarzenie ? Czułeś tą kołdrę jak Ci się zsuwa z nóg, czy tylko ją obserwowałeś ? Upewniałeś się czy coś nie pociąga tej kołdry np. jakieś zwierzę które ew. posiadasz ?
  • 0

#3

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na pewno nie jesteś gimnazjalistą? http://pl.wikipedia....
  • 1



#4

tepes.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano


Z góry zaznaczam, że nie, nie jestem gimnazjalistą, nie mam bujnej wyobraźni i nie jestem chory psychicznie.

Obudziłem się dzisiaj w nocy o godzinie 2:40. Nagle kołdra z okolic nóg zaczęła gwałtownie się odsuwać na bok, odkrywając moje nogi po czym szybko wracała na miejsce.


Pamiętasz sen poprzedzający to wydarzenie ? Czułeś tą kołdrę jak Ci się zsuwa z nóg, czy tylko ją obserwowałeś ? Upewniałeś się czy coś nie pociąga tej kołdry np. jakieś zwierzę które ew. posiadasz ?


Śniło mi się chyba coś o mojej dziewczynie.
Czułem jak kołdra jeździ mi po nogach. Nie mam psa ani kota.

Użytkownik tepes edytował ten post 08.05.2013 - 20:00

  • 0

#5

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ten pisk jest charakterystyczny właśnie dla paraliżu sennego.
  • 1



#6

alkon82.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Witam, nie było to prawdziwe zdarzenie. Miałem podobne przeżycie. Obudziłem się o 5 rano, poszedłem odcedzić kartoteki i wróciłem spowrotem do łóżka, leżałem chwilę i nagle cała kołdra podniosła się do góry. Ale zrozumiałem, że to nie było w realu, gdyż leżąc bawiłem się ręką która zwisała z łóżka reklamowką na podłodze a żadnej reklamówki tam nie było. Ale i tak serce mi waliło, że myślałem że zaraz wyskoczy, już miałem po spaniu. Nie polecam nikomu. Za młodu dosyć często miałem paraliże senne, pozdrawiam.
  • -1

#7

Nosferatoo.
  • Postów: 298
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Porażenie przysenne (paraliż senny, paraliż przysenny) – stan występujący podczas zasypiania lub rzadziej podczas przejścia ze snu do czuwania, objawiający się porażeniem mięśni (katapleksja) przy jednoczesnym zachowaniu pełnej świadomości.

Osoba doświadczająca paraliżu przysennego ma wrażenie ogarniającej niemocy, nie jest w stanie wykonać żadnych ruchów, mówić ani otworzyć oczu. Zjawisku temu towarzyszą zazwyczaj bardzo nieprzyjemne doznania psychiczne, takie jak wrażenie ogłuszającego dudnienia lub dzwonienia w uszach, bezwładnego spadania, wykręcania ciała, przygniecenia klatki piersiowej lub kończyn. Prawie zawsze towarzyszy mu przyśpieszony rytm serca oraz uczucie strachu. Podczas paraliżu możliwe jest również występowanie różnego rodzaju halucynacji, zarówno wzrokowych jak i dotykowych. Notorycznie powtarzający się paraliż przysenny jest zazwyczaj związany z zespołem chorobowym zwanym narkolepsją, ale występuje też epizodycznie u osób zdrowych (różne źródła podają, że około 30-50% populacji przynajmniej raz w życiu doświadczyło paraliżu sennego) jako rzadko spotykana anomalia. W takim przypadku przyczyną porażenia mięśni jest zahamowanie neuronów w rdzeniu kręgowym odpowiadających za utrzymywanie napięcia mięśniowego wywołane przez impulsy z mózgu. Stan taki występuje fizjologicznie podczas snu i zapobiega wykonywaniu przypadkowych ruchów ciała. Ze zjawiskiem paraliżu przysennego mamy do czynienia wówczas, gdy mózg zaczyna wysyłać owe impulsy w niewłaściwym momencie: przy gwałtownym wybudzaniu się ze snu w fazie REM, lub podczas zasypiania, gdy nie doszło jeszcze do utraty świadomości.

W czasie paraliżu przysennego jedyną grupą mięśni, na które można mieć świadomy wpływ, są mięśnie oddechowe. Wykonywanie szybkich i gwałtownych zamierzonych wdechów i wydechów może ułatwić wybudzenie się, jednakże stan paraliżu trwa na ogół krótko i w ciągu kilku minut samoistnie przechodzi w całkowite wybudzenie lub sen.


http://pl.wikipedia....
  • 0

#8

Claire.
  • Postów: 294
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Miałam kiedyś podobną sytuację... do dziś na samo wspomnienie przechodzą mnie dreszcze.. Byłam zupełnie sama w wielkim rodzinnym domu.. był to nawet dzień ale bardzo pochmurny, przysnęłam w swoim pokoju na poddaszu gdy nagle poczułam jak kołdra ze mnie zjeżdża... próbowałam ją złapać ale nie moglam się ruszyć.. zrobiło mi się duszno i zimno, nie mogłam kręcić głową.. panicznie się bałam, po prostu niesamowicie, usłyszałam pisk cichy. W tamtych czasach fascynowałam się UFO, oglądałam masę filmów w tej tematyce i nasłuchałam się o porwaniach przez kosmitów. Może to zabrzmi śmiesznie ale wtedy byłam przekonana, że to właśnie UFO tak na mnie oddziałuje. Nie pamiętam ile to trwało... może minutę a może 20 minut... Wiem, ze kiedy w końcu odpuścio rozpłakałam się tak jak jeszcze nigdy nie płakałam.. pobiegłam na dwór i stałam w deszczu czekając na rodziców parę godzin. Dopiero po latach doczytałam sie gdzieś, że mógł to być własnie paraliż senny. Nikomu jednak tego nie życzę.
  • 0

#9

PanFasolka.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Dawno temu , miałem troszkę inną sytuację , podczas gdy już zasnąłem , śniło mi się że gdzieś spadam ( nie przyjemne uczucie ) , jakoś starałem się obudzić , i po chwili po prostu wyskoczyłem, ba nawet nie wyskoczyłem tylko to jakby był taki odruch , który spowodował że podskoczyłem 10 cm nad łóżkiem i upadłem na Podłodze. Byłem cały spocony , moje serce waliło tak mocno że czułem jakby chciało się wydostać z klatki piersiowej. Ogarnęło mnie przerażenie. Jak się opanowałem , spojrzałem na zegarek , okazało się że tylko jedną godzinę spałem.

Wiele razy miałem tak że miałem koszmary , to się budziłem spocony , przerażony itd.. , ale nigdy takie , hmmm nie wiem nadal jak to określić :/ , wyskoczenie, odruch ucieczki, to było jest i będzie dla mnie niepojęte. :)
  • 0

#10

Gebol.
  • Postów: 153
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

tyle nowych kont się pojawia, akurat w tym temacie. Podejrzane...
  • 0

#11

PanFasolka.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

tyle nowych kont się pojawia, akurat w tym temacie. Podejrzane...



Może i podejrzane , ale dopiero co się zarejestrowałem, i pierwszy temat który mi wpadł w oko to właśnie ten.
Tak , trochę to dziwnie wygląda :P
  • 0

#12

coley.
  • Postów: 120
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

tyle nowych kont się pojawia, akurat w tym temacie. Podejrzane...

przeciez oni wszyscy piszą o normalnym zjawisku, nie widze problemu
  • 0

#13

erebeuzet.
  • Postów: 865
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@Gebol
Życie po śmierci jest zawsze trendy. Michael Jackson, Whitnej Houston, Amy Whinehouse, Dwupak Shakur, Kurt Cobain, Jannis Joplin, Jim Morrison, James Dean, Jimi Hendrix, Elvis Presley...
U Nas choćby:
Ryszard Riedel, Anna Jantar, Zbigniew Cybulski, Lech Kaczyński, Mała Madzia...
Amerykańskie legendy mają na Nas większy wpływ bo:


@Coley
Skoro to zjawisko jest takie normalne to dlaczego ani ja, ani nikt z moich bliskich i zapytani z dalekich znajomych nie miał z tym nigdy do czynienia?
  • 0

#14

zabusia3.
  • Postów: 63
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja też się wiele na ten temat naczytałam, ale tylko naczytałam bo nigdy czegoś takiego nie przeżyłam. Wprawdzie mój kuzyn opowiadał mi o swoim koszmarnym przeżyciu w nocy, które pasuje jak ulał do paraliżu sennego. Sądzę wiec że występuje częściej niż nam się zdaje, jednak mi nie dane było to przeżyć....
  • 0

#15

coley.
  • Postów: 120
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@erebeuzet - dobra w takim razie ja użytkownik ze sporym stażem, również potwierdzam istnienie tego zjawiska
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych