Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obserwacja sprzed godziny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1

FilemonKot.
  • Postów: 10
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam wszystkich.
Dziś około 22:00-22:30 byłem świadkiem pewnego zjawiska.
Wszedłem do pokoju na poddaszu i przez okno ujrzałem kątem oka biały punkt na niebie. Zwrócił moją uwagę jasnością.
Podszedłem więc do okna żeby dokładniej mu się przyjrzeć.
Znajdował się mniej więcej 30-40 stopni nad horyzontem.
W pierwszej chwili pomyślałem że to bardzo jasna gwiazda, ale ten punkt po mniej więcej 5 sekundach zaczął gasnąć. Co trwało ok 3 sekundy. Obserwacja wykonana z wysokości około 6 metrów. Odległość nieznana.
Po obserwacji rozejrzałem się po niebie. Po lewej, mniej więcej na godzinie 10 miałem księżyc z Wenus.
Ten obiekt świecił dużo mocniej od najjaśniejszego obiektu na niebie.
W chwili obserwacji niebo było niemal bezchmurne. Obserwacja nad miastem Rybnik, woj śląskie
Czy ktoś z okolicy był świadkiem tego zjawiska?
  • 0

#2

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dzisiaj o godzinie 23 widziałem obiekt przelatujący z zachodu na wschód, obiekt znajdował się na południowy zachód ode mnie i straciłem go z oczu kiedy był na południowy wschód ode mnie. Mieszkam w podkarpackim i wydaje mi się, że to był samolot - kolor żółty - biały, ciężko powiedzieć, ale świecił stałym i nieprzerwanym światłem.

Myślę, że to samolot, więc nie ma się czym martwić, ale jako że trafiłem na ten temat, to musiałem to napisać.
  • 0

#3

drvector.
  • Postów: 17
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ok godz 21.20 bylo widac w Rybniku satke Iridium 66 o sporej jasnosci bo -5.8 mag wiec moze to to widziales.
Strona www.heavens-above.com (Ta strona wogole chyba powinna byc podpieta gdzies zeby wszyscy sami mogli zweryfikowac czy to co widzieli to jakas satka czy nie).
A i to kolo Ksiezyca to Jowisz raczej:)

Użytkownik drvector edytował ten post 14.04.2013 - 22:57

  • 3

#4

FilemonKot.
  • Postów: 10
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ok godz 21.20 bylo widac w Rybniku satke Iridium 66 o sporej jasnosci bo -5.8 mag wiec moze to to widziales.
Strona www.heavens-above.pl (Ta strona wogole chyba powinna byc podpieta gdzies zeby wszyscy sami mogli zweryfikowac czy to co widzieli to jakas satka czy nie).
A i to kolo Ksiezyca to Jowisz raczej:)

Niech będzie Jowisz:) a co do obiektu ten w ogóle się nie poruszał. Nie jestem specem w tych sprawach ale czy satelita może się tak zachowywać / dawać takie złudzenie?
Obiekt był widoczny w linii Makro - Elektrownia
  • 0

#5

drvector.
  • Postów: 17
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano


Ok godz 21.20 bylo widac w Rybniku satke Iridium 66 o sporej jasnosci bo -5.8 mag wiec moze to to widziales.
Strona www.heavens-above.pl (Ta strona wogole chyba powinna byc podpieta gdzies zeby wszyscy sami mogli zweryfikowac czy to co widzieli to jakas satka czy nie).
A i to kolo Ksiezyca to Jowisz raczej:)

Niech będzie Jowisz:) a co do obiektu ten w ogóle się nie poruszał. Nie jestem specem w tych sprawach ale czy satelita może się tak zachowywać / dawać takie złudzenie?
Obiekt był widoczny w linii Makro - Elektrownia


Hehe ja to sprawdzilem przed chwila na tej stronie takze nie wiem gdzie w Rybniku jest Makro i Elektrownia:D Nawet nie bylem w Rybniku nigdy:) Jesli satka leci dokladnie w kierunku w ktorym patrzysz tak jakby od Ciebie odlatywala to mozna miec takie odczucie jakby stala w miejscu chociax faktycznie nie stoi.
  • 0

#6

FilemonKot.
  • Postów: 10
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano



Ok godz 21.20 bylo widac w Rybniku satke Iridium 66 o sporej jasnosci bo -5.8 mag wiec moze to to widziales.
Strona www.heavens-above.pl (Ta strona wogole chyba powinna byc podpieta gdzies zeby wszyscy sami mogli zweryfikowac czy to co widzieli to jakas satka czy nie).
A i to kolo Ksiezyca to Jowisz raczej:)

Niech będzie Jowisz:) a co do obiektu ten w ogóle się nie poruszał. Nie jestem specem w tych sprawach ale czy satelita może się tak zachowywać / dawać takie złudzenie?
Obiekt był widoczny w linii Makro - Elektrownia


Hehe ja to sprawdzilem przed chwila na tej stronie takze nie wiem gdzie w Rybniku jest Makro i Elektrownia:D Nawet nie bylem w Rybniku nigdy:) Jesli satka leci dokladnie w kierunku w ktorym patrzysz tak jakby od Ciebie odlatywala to mozna miec takie odczucie jakby stala w miejscu chociax faktycznie nie stoi.


Nie mogę wkleić zdjęcia dlatego podałem opis. Jak ktoś będzie dociekliwy sprawdzi na maps.google. Linia leci z południowego wschodu na północny zachód:) a dociekam bo zjawisko intrygujące i widzę je już 2 raz w tej okolicy. Ostatnio w maju 2012. Światło białe. Świecące niesłychanie mocno również zniknęło.
Stacje ISS i inne satelity zdarzało mi się obserwować siedząc na dachu 10 piętrowego bloku i szczerze mówiąc ich wygląd w ogóle się nie pokrywał z tym co chociażby dziś widziałem:) zdecydowanie nie ta jasność...
  • 0

#7

Uciekł.
  • Postów: 19
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Podejrzewam, że i tak by to ktoś napisał... =)

Może to był chiński lampion ? Mówisz, że gasł powoli przez kilka sekund i był jasny, co teoretycznie do tego pasuje. Nie widziałeś może, czy w trakcie gaśnięcia zaczął nieco opadać ? To by rozwiało wątpliwości.
  • 0

#8

drvector.
  • Postów: 17
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano




Ok godz 21.20 bylo widac w Rybniku satke Iridium 66 o sporej jasnosci bo -5.8 mag wiec moze to to widziales.
Strona www.heavens-above.pl (Ta strona wogole chyba powinna byc podpieta gdzies zeby wszyscy sami mogli zweryfikowac czy to co widzieli to jakas satka czy nie).
A i to kolo Ksiezyca to Jowisz raczej:)

Niech będzie Jowisz:) a co do obiektu ten w ogóle się nie poruszał. Nie jestem specem w tych sprawach ale czy satelita może się tak zachowywać / dawać takie złudzenie?
Obiekt był widoczny w linii Makro - Elektrownia


Hehe ja to sprawdzilem przed chwila na tej stronie takze nie wiem gdzie w Rybniku jest Makro i Elektrownia:D Nawet nie bylem w Rybniku nigdy:) Jesli satka leci dokladnie w kierunku w ktorym patrzysz tak jakby od Ciebie odlatywala to mozna miec takie odczucie jakby stala w miejscu chociax faktycznie nie stoi.


Nie mogę wkleić zdjęcia dlatego podałem opis. Jak ktoś będzie dociekliwy sprawdzi na maps.google. Linia leci z południowego wschodu na północny zachód:) a dociekam bo zjawisko intrygujące i widzę je już 2 raz w tej okolicy. Ostatnio w maju 2012. Światło białe. Świecące niesłychanie mocno również zniknęło.
Stacje ISS i inne satelity zdarzało mi się obserwować siedząc na dachu 10 piętrowego bloku i szczerze mówiąc ich wygląd w ogóle się nie pokrywał z tym co chociażby dziś widziałem:) zdecydowanie nie ta jasność...


Dlatego satki Iridium tak bardzo roznia sie od zwyklych satelit, moga miec jasnosc duzo wieksza niz gwiazdy a za chwile zupelnie "zgasnac".
O lampionie tez sobie pomyslalem:)
  • 1

#9

FilemonKot.
  • Postów: 10
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Podejrzewam, że i tak by to ktoś napisał... =)

Może to był chiński lampion ? Mówisz, że gasł powoli przez kilka sekund i był jasny, co teoretycznie do tego pasuje. Nie widziałeś może, czy w trakcie gaśnięcia zaczął nieco opadać ? To by rozwiało wątpliwości.

Nie. Tak jak pisałem. Obiekt białej barwy stał w miejscu. Wyglądał jak gwiazda ale bardzo jasna. Tak jasna że wchodząc do pokoju na poddaszu przykuł moj wzrok przez okno dachowe. Przyjrzałem mu się max 5-6 sekund po czym przez kolejne 2-3 zaczął gasnąć i zniknął.

Obiekt gasnąc wyglądał bardzo podobnie do tego http://m.youtube.com...h?v=uymzXNdXwmo z tym że tak jak mówiłem w ogóle się nie poruszał. Ani na boki ani góra dół.
  • 0

#10

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

lampion jest barwy zolto-pomaranczowej, ewentualnie do czerwonej -> plomien ognia w lampionie, wiec NIGDY bialy. Moze Iridium 3 sekundy, to krotka obserwacja, wiec teoretycznie przez 3 sekundy mogloby w odpowiedniej sytuacji uznac lecacy za nieporuszajacy sie..
  • 0

#11

Uciekł.
  • Postów: 19
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No to jeszcze jeden kandydat pasujący mi do opisu. Pamiętam, jak byłem młodszy to niedaleko mnie mieszkali byli żołnierze i policjanci. Na sylwestra zawsze odpalali flary, które wyglądały mniej więcej tak (te tutaj akurat są wypuszczane z samolotu):Flary


Manitoris: przykro mi, ale się mylisz. Można kupić różne kolory lampionów, które jak już polecą to dają różne odcienie. Wiem, bo sam niedawno puszczałem i widziałem, że jak wzlecą na pewną wysokość to również mogą świecić białym światłem. (O ile pamiętam to niebieski daje taką barwę)


@Extremis

Nutka sceptycyzmu jeszcze nikomu nie zaszkodziła a na podstawie samych opowieści to można snuć mnóstwo teorii. Chyba się domyślasz, jakby wyglądało to forum jakby każde światło na niebie brało się za latający spodek. Więc wrzuć na luz.

Użytkownik Uciekł edytował ten post 15.04.2013 - 13:45

  • 0

#12

Extremis.
  • Postów: 16
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cholera, ludzie niedługo wezmą Słońce albo Księżyc za chiński lampion. Do osób ze Sląska - nasze okolice są bogate w takie obserwacje, ja praktycznie co noc tkwię w oknie w godzinach od 1.00 do 3.00, w ciągu tygodnia widuję dziesiątki takich obiektów które nie mogą być satelitami czy czym innym. Zapraszam JESZCZE RAZ do prowadzenia dzienników obserwacji i odpisywania pod moim tematem na stronie paranormalne.eu

http://paranormalne....-lsk-i-okolice/
  • 0

#13

aquamen.
  • Postów: 337
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Myślę, że to samolot, więc nie ma się czym martwić, ale jako że trafiłem na ten temat, to musiałem to napisać.


Anawet jeśli nie samolot, to jaki by był to powód do zmartwień ??? ;)
  • 0

#14

MEfi..
  • Postów: 412
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wczoraj, 22:00 (Mniej więcej), nieco na lewo od Jowisza i Księżyca na 99% ISS. Wiem bo sam obserwowałem u siebie :D. Zgasło, bo schowała się w cieniu Ziemi.
ISS zawsze tak ma, jak jest nisko nad horyzontem, to wydaje się że leci baardzo powoli, a w zenicie zasuwa wręcz niewiarygodnie, by zwolnić znów nad horyzontem.
  • 0



#15

FilemonKot.
  • Postów: 10
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wczoraj, 22:00 (Mniej więcej), nieco na lewo od Jowisza i Księżyca na 99% ISS. Wiem bo sam obserwowałem u siebie :D. Zgasło, bo schowała się w cieniu Ziemi.
ISS zawsze tak ma, jak jest nisko nad horyzontem, to wydaje się że leci baardzo powoli, a w zenicie zasuwa wręcz niewiarygodnie, by zwolnić znów nad horyzontem.

Bez obrazy ale z tego co widzę kilka osób nie czyta tu ze zrozumieniem..
Manitoris - "3 sekundy to krótka obserwacja" napisałem że obserwowałem ok 5 sekund a 3 sekundy sie wygaszał więc w sumie ok 8 sekund.
Mefi - "na lewo od jowisza" napisałem że Jowisza miałem na godz 10. A punkt świecił na godz 12 - 12:30 czyli po prawej.
Co do poruszania sie obiektu. Nawet gdyby oddalał się w linii idealnie pokrywającej z moją obserwacją musiałby się wizualnie obniżać skoro porusza się po okręgu prawda?
Lampion? Obiekt bardzo mocno świecący. Jaśniejszy od najjaśniejszej gwiazdy? Żeby lampion był tak jasny musiałby wisieć z 5 metrów od okna. ten był w znacznej odkegłości.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych