Skocz do zawartości


Zdjęcie

Produkt ''Remee'' (Lucid Dream)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1

Owned.
  • Postów: 26
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witajcie :)
Co Wy na to aby osiągnąć stan LD bez żadnych problemów?
W tej chwili na kickstarterze twórcy specjalnych ''gogli'' zebrali 600.000$ z wymaganych podkreślam 35.000
Gogle można zamówić za 95 Euro +dodatkowy koszt 15 euro za wysyłkę.
A wyglądają one mniej więcej tak:

Dołączona grafika

Dołączona grafika


a teraz pytanie do Was:
Czy coś takiego rzeczywiście ma szanse pomagać nam osiągnąć LD niemal ze 100% pewnością?Czy raczej ma to służyć jako wspomagacz?

________________________________________________________________________________________

W przyszły wtorek mam zamiar zamówić 1 egzemplarz lecz zanim to nastąpi mam nadzieję że ktoś wyjaśni mi jak to mniej więcej działa :mrgreen:


Dla dociekliwych:
Odnośniki do kickstarter Klik
Na stronę główną tego projektu gdzie można zakupić ''okularki'' Klik

Użytkownik Owned edytował ten post 29.11.2012 - 21:17

  • 3

#2

ViRuS.
  • Postów: 158
  • Tematów: 2
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

no chyba sobie jaja robisz ;D

Na przyszłość staraj się bardziej rozbudowywać swoje posty.
/Connor

  • 2

#3

Owned.
  • Postów: 26
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no chyba sobie jaja robisz ;D

wyjaśnij mi o co Ci chodzi :lol

dodam że w magazynie komputerowym ''CHIP'' ten projekt został uznany za jeden z najciekawszych projektów sponsorowanych przez sieć.

Użytkownik Owned edytował ten post 29.11.2012 - 21:01

  • 1

#4

Eldim.
  • Postów: 461
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie ukrywam, że jest to cholernie ciekawe. I może nawet jestem w stanie w to uwierzyć! Nigdy, ale to nigdy nie osiągnąłem stanu LD (lub po prostu tego nie pamiętam), wiec takie okularki byłyby dla mnie wybawieniem.
  • 0

#5

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czytałem chyba o tym w "Focusie". Sprzęt jest tak zaprogramowany, że po 4-5 godzinach od zaśnięcia (gdy człowiek powinien wejść w fazę śnienia) sam się włącza i zaczyna co 15 minut emitować impulsy czerwonego światła z zamontowanych wewnątrz diod. Śniący podczas snu(ów) podczas doświadczania dziwnych błysków światła powinien zauważyć, że coś jest nie tak - a w końcu zorientować się, że śni - a wtedy to już jest LD.

Czy rzeczywiście działa? W teorii tak, w praktyce nie wiem.
  • 1



#6

Stilgar.
  • Postów: 252
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jeżeli jest tak jak mówi kamilus to można postarać się zrobić coś takiego samemu.
LD doswiadczyłem i wiem jakie to piekne uczucie więc gdyby nawet w 60% byłoby skuteczne wydałbym na to pieniądze.

Czekam z niecierpliwością na recenzje Owned, fajny bajer z serii must have
  • 0

#7

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jaja będą jak okażę się że to nie działa. ;)
  • 0



#8

Owned.
  • Postów: 26
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeżeli jest tak jak mówi kamilus to można postarać się zrobić coś takiego samemu.
LD doswiadczyłem i wiem jakie to piekne uczucie więc gdyby nawet w 60% byłoby skuteczne wydałbym na to pieniądze.

Czekam z niecierpliwością na recenzje Owned, fajny bajer z serii must have

Masz racje! Osiągnięcie LD to niesamowite uczucie.
Sam przyznam, że udało mi się 2 razy osiągnąć LD (wiem, nie mam się czym chwalić) - niestety tylko spontanicznie :)


Jaja będą jak okażę się że to nie działa. ;)


Hehe, jaja jak berety :P ale muszę się przekonać na własnej skórze, czy te okularki rodem z sci-fi rzeczywiście działają.

Użytkownik Owned edytował ten post 29.11.2012 - 23:35

  • 0

#9

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sprawdziłem dzisiaj dokładnie i to jest ten sprzęt, który opisałem w poście wyżej - działa więc na w/w zasadzie. Ciekawe tylko czy takie mrugające światło dotrze do snu osoby mającej zamknięte oczy? Pozostaje też kwestia tego, żeby nauczyć się kojarzenia mrugania światła ze śnieniem - bo samo mruganie umysł może zinterpretować dowolnie i po prostu w śnie umieścić np. mrugające słońce.
  • 0



#10

optymista.
  • Postów: 504
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

@kamilus, jeśli tak to działa, to można to zbudować za grosze zamiast płacić za to prawie pół tysiąca złotych =)
  • 0



#11

Owned.
  • Postów: 26
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sprawdziłem dzisiaj dokładnie i to jest ten sprzęt, który opisałem w poście wyżej - działa więc na w/w zasadzie. Ciekawe tylko czy takie mrugające światło dotrze do snu osoby mającej zamknięte oczy? Pozostaje też kwestia tego, żeby nauczyć się kojarzenia mrugania światła ze śnieniem - bo samo mruganie umysł może zinterpretować dowolnie i po prostu w śnie umieścić np. mrugające słońce.

W pełni się z Tobą zgadzam i szczerze obawiam się, że do tego dojdzie.
Aczkolwiek gdzieś doczytałem się pewnej ciekawostki na temat czerwonych mrugających LED-ów :cytuję: ''mają za zadanie obudzić obszar mózgu odpowiedzialnego za świadomość''
Może brzmieć to dość irracjonalnie, ponieważ nie mam pojęcia czy ta teoria jest prawdziwa.
  • 0

#12

Art123.
  • Postów: 251
  • Tematów: 14
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Lepiej by było jeszcze dodać do nich nagranie, w którym jest tekst:" To jest sen, obudź się " Lub coś takiego.
  • 0

#13

Stilgar.
  • Postów: 252
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

I tu zadanie do majsterkowiczów. Ciekawe czy te okularki jakoś sprawdzają czy już ktoś śpi i od tego momentu naliczane jest te 5h czy samemu trzeba je odpalić gdy idzie sie spać. Myślę, że wykonanie prowizorki nie jest trudne gdybym miał możliwości na pewno bym spróbował to jakoś zrobić no ale niestety ;( nigdy nie bawiłem się kabelkami i nie potrafie kompletnie nic zrobić.
  • 0

#14

PTR.
  • Postów: 958
  • Tematów: 135
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Widzę że pojawia się sprzęt dla leniwych :P
LD można osiągnąć po tygodniu treningu, oczywiście najważniejsza jest kwestia nastawienia i samozaparcia ale nie jest to takie trudne. Świadome sny mam co najmniej raz w tygodniu niejako automatycznie a jak trenowałem to i kilka razy na tydzień. Nie jest to takie trudne. Szkoda kasy! 95 baksów? hehehe może bym zaczął kursy płatne prowadzić :lol Przynajmniej dawał bym gwarancję powodzenia.
  • 0



#15

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kiedyś stosowałam podobny sposób tylko z bodźcem dźwiękowym - zauważyłam, że jeżeli budzik zacznie dzwonić w trakcie mojego snu słyszę ów dźwięk przez sen (i choć początkowo różnie interpretuję np. jako dźwięk telefonu po pewnym czasie zdaję sobie sprawę, że to budzik w rzeczywistości) i zyskuję LD przerwane koniecznością pobudki i wyłączenia tego urządzenia.
Zaczęłam wiec szukać metody mogącej emitować w równych odstępach czasu krótkie sygnały dźwiękowe które mogłabym usłyszeć przez sen a które jednocześnie nie wymagały by ode mnie pobudki i wyłączenia. Próbowałam wysyłać do siebie smsy z opóźnioną datą dostarczenia i różne takie ale nie przynosiły specjalnych efektów. Dopiero gdy zainstalowałam na telefonie mówiący zegar co 15 minut podający godzinę coś z tego wyszło. Dźwięk jednak był o tyle nieprzyjemny, że wywołał natychmiastową pobudkę - dźwięk mechanicznego głosu brzmiał jakby ktoś obok mnie lał silnym strumieniem wody w metalową powierzchnię. I istotnie tak zostało to zinterpretowane przez podświadomość - śniłam wówczas, że jadę w jakiejś ciężarówce i nagle o ścianę uderza strumień wody i kieruje się w stronę otwartego okna wiec zaraz mnie obsika. Chcąc uniknąć obsikania obudziłam się zanim zdążyłam zdać sobie sprawę z prawdziwego źródła dźwięku.

Do tego wspomnę jeszcze o jednym wykorzystywanym przeze mnie niegdyś sposobie na LD - materiałowa, nieco przyciasna opaska założona na głowę. Wywoływany przez nią ucisk zdawał się wpływać dobrze na pamięć i realność snów a wygląda na to, że urządzenie może wywoływać podobny ucisk ze względu na swoją formę (opaska ciasno przylegająca do oczu i głowy).

Sądzę, że sygnały świetlne mogą przynieść podobny efekt jak dźwięki choć obawiam się, że może to być nieprzyjemne dla oczu - owszem, zamknięte powieki z pewnością stłumiłyby część światła ale nagły błysk mógłby i tak okazać się bolesny dla przyzwyczajonych do kompletnej ciemności oczu. Już chyba lepiej wymyślić coś z dźwiękami. Pewnie dałoby się znaleźć jakąś aplikację na androida.

Aha, czerwony kolor najprawdopodobniej wywoła krwiste koszmary. Nie polecam osobom o słabych nerwach.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych