Skocz do zawartości


Zdjęcie

UFO? Oni już tu są!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Dołączona grafika


Film, który rzuca wyzwanie wszystkim twierdzącym, że Księżyc jest koloru szarego. Jose Escamilla dowodzi, że jest on niesamowicie kolorowym ciałem niebieskim z wieloma zbudowanymi przez kogoś niesamowitymi strukturami i wieżami. Ten ktoś musiał mieć zdolność do budowania ogromnych obiektów długich i wysokich na wiele kilometrów w bardzo krótkim czasie, bo jak się okazuje powstały one w przeciągu 8 miesięcy!

Tytuł: Celestial
Autor: Jose Escamilla
Czas trwania: 58:11
Premiera: 21.07.2012
Premiera PL: 14.09.2012



Polecam serdecznie. Warto obejrzeć i samemu wysnuć wnioski na ten temat.
  • 9



#2

diablodevil.
  • Postów: 64
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bardzo ciekawy film, nigdy nie myślałem o Księżycu w ten sposób.
  • 0

#3

marko895.
  • Postów: 173
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tak się składa, że oglądałem ten film wczoraj i muszę powiedzieć, że znaczna część struktur w nim opisywanych jest dla mnie po prostu niewidoczna, a niektóre z nich mogą być wytworem natury lub grą świateł i cieni.
  • 2

#4

totik.
  • Postów: 17
  • Tematów: 1
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Świetny materiał lecz jaki procent tego otumanionego społeczeństwa będzie w stanie przyjąć do wiadomości że tak naprawdę do prawdy musimy sami dochodzić...w tym jedyna nadzieja - pozdrawiam.
  • 0

#5

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano


Tu jest w HD.
  • 0

#6

Xeo.
  • Postów: 77
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przypomniała mi się sytuacja z retuszowaniem zdjęć z Marsa - tutaj coś podobnego. Ciekawe
  • 0

#7

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Kolejny po "Moon Rising" stek bzdur opisujących księżycowe zwidy Escamilli.
W kraterze Łobaczewski nie ma żadnej budowli, której to powstawanie było rzekomo obserwowane przez astronautów z dwóch ostatnich misji Apollo (tu szczegóły tej bujdy wraz ze zdjęciami). Owa "budowla" na skraju krateru jest najzwyklejszym osuwiskiem skalnym, do którego doszło w nieodległej (geologicznie) przeszłości. Zdjęcia wykonane przez LRO pozwalają obejrzeć je w ultrawysokiej rozdzielczości rzędu 0.5m/pixel: LINK
Polecam użyć opcji zoom-u. :)

A co do barw Księżyca.
Oczywiście ma on barwy. W świetle widzialnym są dość subtelne i ciężko się im przebić przez dominującą szarość. Można jednak temu zaradzić. Sposoby są generalnie dwa:
- zwiększenie saturacji (nasycenia barw) -> LINK LINK
- poszerzenie zakresu rejestrowanego promieniowania (Księżyc jest bardziej "kolorowy" w podczerwieni i ultrafiolecie) -> LINK LINK
  • 7



#8

kudi.
  • Postów: 161
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mariush wszystko jest fajnie ale i tak obejrzeć warto ;)
  • 0

#9

Sippar.
  • Postów: 25
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ogladałem ale nie dokońca...po prostu nie dałem rady, bardzo nudny materiał...szkoda na te brednie czasu.
Najczęsciej używane słowa:
- prawdopodobnie
- wydaje mi się, że...
- to może być
- możliwe, że...
Jeżeli ktoś usiądzie i zacznie bawić sie programem graficznym uzyska takie same efekty jak w tym "przełomowym" materiale.
A wtedy różne rzeczy można zobaczyć...
  • 0

#10

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pobawiłem się zdjęciem pełni Księżyca, zwiększając nasycenie koloru o 75% i efekt widać jak na dłoni. Górne zdjęcie pod względem widoczności barw mniej więcej odpowiada temu, co widać przez dobry teleskop lustrzany, pozbawiony aberracji chromatycznej. Tak intensywnych barw jakie widać na dolnym - podrasowanym zdjęciu, oko nie dostrzega.

Dołączona grafika
  • 4



#11

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A co do barw Księżyca.
Oczywiście ma on barwy. W świetle widzialnym są dość subtelne i ciężko się im przebić przez dominującą szarość.


Spoko, ale nie w tym rzecz. Problem w tym, że to kolorowe fotografie powinny być jak najbardziej rozpowszechnione, a nie czarno białe, nie mówiąc już o braku fotografii od Chin czy Indii...
Swoją drogą czym są te niebieskawe obszary które wyglądają trochę jak woda? Ktoś się orientuje?
  • -1

#12

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Spoko, ale nie w tym rzecz. Problem w tym, że to kolorowe fotografie powinny być jak najbardziej rozpowszechnione, a nie czarno białe, nie mówiąc już o braku fotografii od Chin czy Indii...

Przecież barwne zdjęcia Księżyca są dostępne dla każdego. Te w realnych barwach, gdzie dominuje szarość, a także te podrasowane z uwydatnionymi kolorami. Nikt niczego tu nie ukrywa. Zresztą, samemu można takie zdjęcia wykonać i to w różnych technikach (choćby z wykorzystaniem filtrów UBVRI). Wyczerpujący opis owych technik można znaleźć w sieci lub w literaturze, także tej popularnej dla astroamatorów.

Swoją drogą czym są te niebieskawe obszary które wyglądają trochę jak woda? Ktoś się orientuje?

Niebieskawe zabarwienie niektórych obszarów mórz świadczy o zwiększonej zawartości minerału ilmenitu (FeTiO3).
  • 2



#13

OOBE.
  • Postów: 100
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Księżyc to fascynujące ciało niebieskie. Bardzo wiele rzczy związanych z księżycem ma swoje miejsce na ziemi(pływy itd). Osobiście, wierzę że z księżycem odnośnie baz obcych cywlizacji, coś jest na rzeczy.

Użytkownik OOBE edytował ten post 10.11.2012 - 01:32

  • 0

#14

real.
  • Postów: 241
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Nie wiem jak Wy, ale ja dokladnie widze tak samo jak na tym filmiku z góry, struktury jakby pod przezroczysta osłoną która gdzie niegdzie pokrywa księżyc, az zapiera dech w piersiach jak sie to widzi. No ale nie wiem czy ja mam tylko cudowne oczy :) wyraznie to widze przes teleskop 8" dokladnie to widac na filmiku od 5:28 i nie tylko,
oczywiscie chodzi o filmik - Celestial - Jose Escamilla PL

Użytkownik real edytował ten post 28.01.2013 - 03:39

  • -1

#15

Sirith.
  • Postów: 12
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Artykuł bardzo mnie zaciekawił, przed chwilą na niego trafiłam i mam zamiar oglądać do końca. To niesamowite, ale zaczynam coraz bardziej wierzyć w fakt że księżyć naprawdę może być w kolorze.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych