Skocz do zawartości


Zdjęcie

Świadomość a LSD


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1

Wildens.
  • Postów: 321
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witajcie po dłuuugiej przerwie ;)

Miło wrócić na forum, a wracam z nietypową sprawą.
Ostatnimi czasy czytam sporo o zmianie świadomości za pomocą środków chemicznych – meskalina, LSD (http://www.mescaline.com/huxley.htm http://www.amazon.co...y/dp/1579510310)
Macie jakieś zdanie na ten temat? Jakieś doświadczenia?
Nie poruszam tego tematu aby zachęcić kogokolwiek do zarzywania narkotyków, każdy powinien decydować samodzielnie o swojej świadomości.
Pozdro ;)
  • 1

#2

Art123.
  • Postów: 251
  • Tematów: 14
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Witajcie po dłuuugiej przerwie ;)

Miło wrócić na forum, a wracam z nietypową sprawą.
Ostatnimi czasy czytam sporo o zmianie świadomości za pomocą środków chemicznych – meskalina, LSD (http://www.mescaline.com/huxley.htm http://www.amazon.co...y/dp/1579510310)
Macie jakieś zdanie na ten temat? Jakieś doświadczenia?
Nie poruszam tego tematu aby zachęcić kogokolwiek do zarzywania narkotyków, każdy powinien decydować samodzielnie o swojej świadomości.
Pozdro ;)



Możesz w ten sposób, a możesz się wysilic trochę i rozwinąć tak świadomość, by więź z Bogiem i parać sie mistycyzmem.
  • 0

#3

Wildens.
  • Postów: 321
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Obawiam się, że nie kminię – by jak rozwinąć świadomość?
Ja się pytam o psychodeliki, nie o Heroes III przyjacielu :)
  • 4

#4

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ostatnio sporo tu o narkotykach.
Powiem to co każdemu. Idź na łąkę, nażryj się łysiczek lancetowatych, albo kilka wysuszonych kapeluszy muchomorów czerwonych i sam sprawdź. Bardzo możliwe że po zgrzybieniu zmieni ci się świadomość i pogląd na świat.

Użytkownik Romczyn edytował ten post 19.09.2012 - 07:43

  • 0



#5

marguz2.
  • Postów: 28
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm, zapewne na każdego działa to inaczej, ja miewam po prostu bardzo przyjemne dni
  • 0

#6

Wildens.
  • Postów: 321
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Daruję sobie chyba polne przysmaki, wolałbym skorzystać z jakiegoś bezpiecznego źródła. Nie o tym temat. Fajnie byłoby usłyszeć opinie jakiś doświadczonych osób.
  • 0

#7

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tia? Rozumiem że masz zaprzyjaźnionego dilera który sprzeda ci czyściutki towar. W takim razie śmiało zarzucaj kwas. Co ja mówię nawet, wszystkie tryptaminy, fenyloetyloaminy bierz jak leci. Na pewno będzie to bezpieczniejsze x]
  • 0



#8

Wildens.
  • Postów: 321
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie mam właśnie, gdybym miał to zdałbym się na własne doświadczenia a nie szukał po sieci, nie uważasz?
Czerwone muchomory vs LSD? Nie żartuj.. :)
  • 0

#9

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Skąd wiesz jak działa muchomor, a jak LSD skoro nie próbowałeś ani jednego ani drugiego? Po za tym czego tu szukasz? Namiarów na towar? :rotfl: jak chcesz opis substancji i działań wejdź sobie na hyperreal, albo neurogroove.

Użytkownik Romczyn edytował ten post 19.09.2012 - 13:07

  • 0



#10

marguz2.
  • Postów: 28
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wg mnie to nikt myślący nie będzie Ci opisywał w sieci doświadczeń z niedozwolonymi przez prawo używkami. Pola i łąki są dobre.
  • 0

#11

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Może i tak, ale na neurogroove.info w takich opisach można przebierać, więc jak o to chodzi, to tylko ta strona.
  • 0



#12

wieslawo.
  • Postów: 682
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

proponuję zamknąć ten temat. To jest dyskusja typu czy kluski śląskie każdemu smakują tak samo. To jest temat rzeka i nie ma tak naprawdę nawet cienia jednoznacznej weryfikowalnej w naukowym duchu odpowiedzi. Wszystko jest bardzo subiektywne, każde doświadczenie jest wyjątkowo indywidualne i nie ma dwóch takich samych doświadczeń. Nawet jeżeli spotkasz się z doświadczeniem łudząco podobnym do Twojego to co to zmieni? Wiedział będziesz tylko Ty i zmierzyć tego nie zmierzysz, światu nie pokażesz. Przemiana, a raczej powrót, to coś naturalnego radości z życia i dostrzegania piękna wokoło, w harmonii roślin, w błękicie nieba.

Możemy oczywiście podyskutować na temat przeżyć. Wierzyć bądź nie, że to co przeżyliśmy było prawdą, bądź tylko działaniem substancji.

To samo możemy robić rozmawiając o doświadczeniach na granicy śmierci. Owszem wyodrębnimy nawet pewne stałe (tutaj też), usystematyzujemy proces (podobnie i tu), nawet pewnie uda się znaleźć jaką "wspólną" ale to w zasadzie tyle. Wszystko to to nasze doświadczenia, których opowieścią nie przekażesz nikomu innego. Mogę Ci opowiedzieć jaki kształt ma dźwięk ale czy coś z tego zrozumiesz? Powiesz co najwyżej "o fajnie" ale na tym się zakończy.
  • 0

#13

Wildens.
  • Postów: 321
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Skąd wiesz jak działa muchomor, a jak LSD skoro nie próbowałeś ani jednego ani drugiego? Po za tym czego tu szukasz? Namiarów na towar? :rotfl: jak chcesz opis substancji i działań wejdź sobie na hyperreal, albo neurogroove.


Nie mówię o działania jednego lub drugiego, tylko o konsekwencjach spożycia – biorąc kwas bierzesz kwas, jedząc grzyba zjadasz dziesiątki substancji, z których procent Cie w rzeczywistości interesuje.

Nie szukam tu namiaru na towar, ale to już byś wiedział, gdybyś uważniejsz czytał moje posty :)
Szukam tu waszych opinii – tak, znam hyperreal, czytałem parę książek.
Zgadzam się, czekolada dla każdego smakuje inaczej, każdy jednak powie, że jest słodka. Mnie interesuje to, czy komuś rzeczywiście zmienił się światopogląd, czy po dragach stał się bardziej świadomym człowiekiem (odsyłam do tytułu tematu).
  • 0

#14

marguz2.
  • Postów: 28
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"czy po dragach stał się bardziej świadomym człowiekiem" hm znam 2 osoby które popadły w schizofrenię, obie trafiły do szpitali. Obie znam dalej juz po wyjściu, jedna stała się ekstremalnie niezrozumiała, z drugą można dojść do ładu jeśli bierze leki. Wiec tak, światopogląd się zmienia, czy są bardizej świadomi trudno powiedzieć, może ja nie ogarniam po prostu. Nie chcę Cię wystraszyć ani nic, ale różnie bywa. W każdym razie, ja nie czuję się specjalnie odmieniony czymkolwiek.
  • 0

#15

Wildens.
  • Postów: 321
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

:o a wiesz może co brali?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych