Skocz do zawartości


Zdjęcie

Moje przypadkowe obserwacje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1

bogusz.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam . Jest godz. 23:30 10.09.2012 rok .
Chcę się podzielić czymś , co według mnie jest co najmniej dziwne . Wyszedłem na dwór aby pooglądać gwiazdy , bo jest piękne bezchmurne niebo. Wziąłem aparat aby zrobić kilka zdjęć . I gdy zrobiłem pierwsze zdjęcie zobaczyłem ogromny w porównaniu do reszty gwiazd obiekt , którego normalnie nie widać gołym okiem . Zacząłem robić zdjęcia i i to co zobaczyłem później w domu na komputerze poprostu zwaliło mnie z nóg . Podczas robienia zdjęć nie było widać nic poza gwaizdami (maleńkie obiekty) natomiast już w aparacie na niektorych zdjęciach są widoczne ogromne obiekty w kształcie kuli okręgu niekiedy w dużych ilościach . Myślałem ,że to wada aparatu ale zdjęcia nie są jednakowe , co wyklucza jego zabrudzenie lub uszkodzenie. Zdjęcia mogę przesłać na e-mail . [email protected]
  • 0

#2

Creative12.
  • Postów: 94
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A dlaczego nie wrzucisz zdjęć tutaj?
  • 0

#3

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wstaw foty na forum np. przy pomocy imageshack-a, postimage-a, tinypic-a ...
Ja rozumiem jak ktoś opisuje zjawisko ale nie ma zdjęcia bo nie miał jak zrobić. Ale opisywać zdjęcie zamiast je wstawić... no bez przesady...

Na chwilę obecną (nie widząc zdjęć) myślę, że to orby - jak zdjęcie było robione z lampą błyskową. Jak nie to szumy - jak było duże ISO. A jak żadna z tych rzeczy - pewnie odblask w obiektywie. Pokaż zdjęcie to będziemy dywagować dalej.
  • 1



#4

Kocica.
  • Postów: 399
  • Tematów: 8
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

bogusz no dokładnie wrzucaj, wrzucaj.
Równie dobrze może to być jakaś idiotyczna próba wyłudzenia e-maili, żeby mieć na listę spamerską :)

Rozumiem nie wiedzieć, jak umieścić zdjęcie w internecie, dlatego wrzuć je na imageshack.us albo tinypic.com - tam nawet nie musisz się rejestrować, wrzucasz zdjęcia i przeklejasz linki. Kaszka z mlekiem. Jestem ciekawa fotek, które zrobiłeś :)
  • 0

#5

bogusz.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam .Przepraszam . Głupio wyszło wrzucę zdjęcia jak będę w domu . Próbowałem jeszcze wczoraj je oczyścić z szumów i wyodrębnić tylko interesujący mnie wynik . Wyniki wrzucę ok .6 p.m.
P.S trochę głupio wyszło ale jestem nowy , a pozatym tak się zrobiło jakoś tajemniczo :)
  • 0

#6

bogusz.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam . tak jak obiecałem wklejam linki .Poczyałem trochę o tych orbach . I z tego co widziałem to przeważnie występują licznie . a tu wyraźnie widoczny jest jeden obiekt ,który się przemieszczał . Udało mi się zrobić tylko dwa zdjęcia , na których widać to coś..
Proszę o opinie . Może to coś warte uwagi
P.S. w dużym przybliżeniu widać ciemne wgłębienie jakby coś tam było jest to dość wyraźne
http://postimage.org/image/uikvspemd/
http://postimage.org/image/gi227i29h/
  • 0

#7

            .

    Equilibrium

  • Postów: 299
  • Tematów: 43
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Po mojemu to są krople wody na obiektywie ale mogę sie mylic
pozdrawiam.
  • 0



#8

vriFF.
  • Postów: 56
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mi również wydaje się, że to coś na obiektywie, może coś innego niż krople wody, ale coś :P.
  • 0

#9

MrOsamaful.
  • Postów: 550
  • Tematów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To są odbicia świetlne w obiektywie -.-...
  • 0

#10

Halloween.
  • Postów: 516
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie mogłeś zostawić zdjęć w oryginalnym stanie? Raczej nikt Ci nie uwierzy, jeśli fotki były 'tykane'... Tak poza tym, to niczego niewytłumaczalnego na nich nie widać (user nade mną ma zapewne rację).

Użytkownik Halloween edytował ten post 11.09.2012 - 18:02

  • 0

#11

bogusz.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To są oryginalne zdjęcia . przeróbki mam u siebie na dysku.

A co do kropli lub brudnego obiektywu to raczej odpada , bo sprawdzałem dwa razy .
I mówię poważnie nie wiem , co to było. Nie mam zwyczaju wprowadzać kogoś w błąd , bo i poco jak ja sam chciałbym mieć jakiś trop co do tego zagadnienia. Dzisiaj też idę w to samo miejsce . Zobaczymy , co z tego wyjdzie . jak coś wyłpie , to dam znać
  • 0

#12

MrOsamaful.
  • Postów: 550
  • Tematów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A co do kropli lub brudnego obiektywu to raczej odpada , bo sprawdzałem dwa razy .
I mówię poważnie nie wiem , co to było. Nie mam zwyczaju wprowadzać kogoś w błąd , bo i poco jak ja sam chciałbym mieć jakiś trop co do tego zagadnienia. Dzisiaj też idę w to samo miejsce . Zobaczymy , co z tego wyjdzie . jak coś wyłpie , to dam znać

Przecież to są odbicia świetlne na obiektywie. Nawet się wysilaj i nigdzie nie idź bo "zagadka" rozwiązana...

Tutaj masz zdjęcie zrobione przeze mnie, które ukazuje to zjawisko tylko w zwielokrotnionej skali.
http://fc02.devianta...21a-d45jyyr.jpg
  • 0

#13

bogusz.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wszystko ok. Tylko , że na moim zdjęciu widać gwiazdy na niebie i ten obiekt . Ale może i faktycznie to i odbicie.
  • 0

#14

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

bogusz

Sferyczne obiekty na Twoich zdjęciach znajdowały się w niewielkiej odległości przed obiektywem, natomiast ostrość była ustawiona na nieskończoność. Bynajmniej dostrzegam to na pierwszym zdjęciu, gdzie widać gwiazdy. To mogło być cokolwiek - pyłek oświetlony lampą błyskową. Z racji bliskości jego obraz zostal rozogniskowany (nie znajdował się w płaszczyźnie ogniska) i powiększony do rozmiarów sferycznego placka. MrOsamaful dał Ci dobry przykład. Poczytaj trochę o zjawiskach optycznych w fotografii.
  • 0



#15

didi.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Eeee tam, zobaczcie moje fotki ;)
Orbsy
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych