Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co to było?


  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1

Forever Young.
  • Postów: 37
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dobra, tytuł wzięłam jakiś nijaki, no ale cały czas mam to zdarzenie w głowie i chciałabym, żeby jakaś inna, mądrzejsza głowa, mi to wytłumaczyła. :D
A więc, jak miałam 11-12 lat, nocowała u mnie koleżanka. Mieszkam w kamienicy, z balkonem, więc nie było przeszkód, żeby pooddychać świeżym powietrzem. Około trzeciej w nocy wyszłyśmy obie na balkon i widzimy, że coś leci, to myślimy, że może jakiś samolot, ale to nie był samolot ani nic podobnego, bo w ogóle nie było tego słychać, a na dodatek było niemalże idealną elipsą. I się świeciło - na biało. Tylko że nie pamiętam, w jaki sposób się świeciło (pamięć płata mi figle) - czy widziałam pojazd i naokoło niego białą poświatę czy to się po prostu świeciło. Jednak raczej to drugie, ale mówię - głowy nie dam.
I to spadało - idealnie po skosie, a może po nieboskłonie? Mówię, jak czegoś nie wiem na sto procent, to nie powiem. :)
I to leciało w ten sposób, że kręciło się wokół własnej osi. Spadało w dół i się kręciło. Obie czynności wykonywało bardzo szybko.
Miałam wtedy w głowie jedną myśl, żeby polecieć po telefon i nagrać to, jednak bałam się, że jak wrócę to zniknie... i w ogóle bałam się iść sama do domu :D

Nie mówię tutaj o ufoludkach, replitanach czy innych stworzeniach, tylko o niezidentyfikowanym obiekcie latającym. Bo naprawdę, nie wiem co to było.

Ma ktoś jakieś pomysły?
  • 0

#2 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Szkoda, że nie wiem ile masz lat, ale nie wiem dlaczego, jak tylko skonfrontowałam "gdy miałam 12 lat" i "żeby polecieć po telefon i nagrać to" to mnie zamroczyło. No ale to pewnie przez to, że starawa jestem.

Ciężko będzie wytłumaczyć coś czego sama dokładnie nie pamiętasz i co prawdopodobnie działo się dość dawno temu. Do takich zdarzeń umysł często sam dorabia sobie fakty i historia może wydawać się po czasie bardziej niestworzona niż była w rzeczywistości. A tak to sobie gdybać możemy "Ptak?Samolot?Nie, to Superman!". Wiesz co mam na myśli ;)
Pisząc to pewnie aż drżały ci ręce z podniecenia, bo masz nadzieję, że ktoś napisze "To na pewno musiał być statek obcych (bez sarkazmu)", ale tak się nie stanie. Bo za mało danych, połowy konkretów nie pamiętasz, a z resztą nikt poza tobą tego nie widział.
  • 0

#3

Forever Young.
  • Postów: 37
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Szkoda, że nie wiem ile masz lat


15 : )

Do takich zdarzeń umysł często sam dorabia sobie fakty i historia może wydawać się po czasie bardziej niestworzona niż była w rzeczywistości.


Napisałam, że jak czegoś nie pamiętam, to tego nie napiszę, bo potem wynikają różne dziwne historyjki. Na 100% wiem, że miało kształt elipsy, świeciło się na biało, kręciło się wokół własnej osi i leciało bardzo szybko. Po co miałabym zmyślać?


Pisząc to pewnie aż drżały ci ręce z podniecenia



E... nie?

bo masz nadzieję, że ktoś napisze "To na pewno musiał być statek obcych (bez sarkazmu)",



Przeczytałaś cały mój post?

Nie mówię tutaj o ufoludkach, replitanach czy innych stworzeniach, tylko o niezidentyfikowanym obiekcie latającym. Bo naprawdę, nie wiem co to było.


Po prostu nie lubię nie wiedzieć i już :)

Bo za mało danych, połowy konkretów nie pamiętasz,


Jakich konkretów - czy leciało po ukosie czy po nieboskłonie i czy się świeciło naokoło pojazdu czy "świeciło się samo"? A Ty wiesz jak wygląda statek obcych, że są określone jakieś konkrety?


a z resztą nikt poza tobą tego nie widział.


One more time, czytałaś mój post dokładnie?

Około trzeciej w nocy wyszłyśmy obie na balkon i widzimy


Radzę się podszkolić z czasownika "być".

I nie musisz się tak unosić, wiesz? Po prostu założyłam temat ;)
  • 0

#4 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie wiem w którym momencie widzisz żebym się unosiła.
Żadna z twoich uwag odnośnie mojej wypowiedzi nie jest przydatna, ale widocznie lubisz rozbijać na części pierwsze bo wtedy post jest dłuższy.

Nie widział tego nikt kto może ci udzielić odpowiedzi.

Nie mówię tutaj o ufoludkach, replitanach czy innych stworzeniach, tylko o niezidentyfikowanym obiekcie latającym. Bo naprawdę, nie wiem co to było.

No to w takim razie statek z tajnych projektów nazistów? Nie rozumiem czego oczekujesz? Opisujesz klasyczny talerz latający, a później piszesz, że nie wiesz co to mogło być. Nikogo z tego forum przy tym nie było i nie zna więcej detali wskazujących na to, że mogłoby to być coś innego.

Może to był meteor...ale nie, przecież wyraźnie było widać, że się kręciło, więc odpada.
  • 0

#5

Forever Young.
  • Postów: 37
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

O ile wiem, to UFO nie oznacza jedynie ufoludków i innych mutantów, jest to też niezidentyfikowany obiekt latający. Po prostu.

A się zapytałam, bo może ktoś wie po prostu co to jest, nie wiem czy to może jakiś nietypowy pojazd czy coś, a jak nie, to może faktycznie to UFO. I co, napiszesz że "piszę z nadzieją że ktoś przyzna mi rację"? Jak tak, to sobie daruj.

Poza tym, jak klasyczny latający spodek wygląda, to nie wiemy :D
  • 0

#6 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

O ile wiem, to UFO nie oznacza jedynie ufoludków i innych mutantów, jest to też niezidentyfikowany obiekt latający. Po prostu.

No i masz rację. Ale ja ci napisałam, że sugestywne opisałaś spodek, który może należeć do nazistów.

I co, napiszesz że "piszę z nadzieją że ktoś przyzna mi rację"? Jak tak, to sobie daruj.

Daruję sobie, bo już to pisałam.

Poza tym, jak klasyczny latający spodek wygląda, to nie wiemy

Wiemy. Z podań i legend, gdzie głównie występuje
  • 1

#7

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Chińskie lampiony. Poczytaj w Internecie i zobacz na YouTube. ;)
  • 0



#8

Anaheim.
  • Postów: 67
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chińskie lampiony. Poczytaj w Internecie i zobacz na YouTube. ;)


Obie czynności wykonywało bardzo szybko.


To raczej wzajemnie sie wyklucza, poza tym lampiony migotają i nie świecą białym światłem. Ja obstawiam ciało niebieskie bo raczej nie ma innego wyjaśnienia ;)

Użytkownik Anaheim edytował ten post 03.06.2012 - 10:00

  • 0

#9

unwanted.
  • Postów: 126
  • Tematów: 3
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja stawiam na to że to była zwykła Flara iridium, ewentualnie ISS, albo coś innego szpiegowskiego. Dokładnie tak to wygląda jak na opisie, a czasem się zdarza, że świeci jaśniej niż wenus. Opowieści dzieci w wieku 15 lat , jeszcze z 4 letnim opóźnieniem, nie uznawał bym za jakoś super autentyczne, a co lepsze nie poświęcał bym im za wiele uwagi, szczególnie, że jest bardzo mało szczegółów dotyczących obserwacji .. pora roku, miejsce , w ogóle nie rozumiem zdania że spadało w dół po skosie po nieboskłonie.. nie czaje tego wcale :P zaraz koleżanka zacznie cytować że nie oto jej chodziło, ja to tak właśnie zrozumiałem ..
  • 0

#10

Forever Young.
  • Postów: 37
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiem jak wyglądają lampiony, bo sama nieraz je "puszczałam". czekałam, aż ktoś o nich napisze. ;)

Pora roku to "wiosna w pełni". Okolice maja-czerwca. A miejsce to co, miasto? Jak o to chodzi to Przemyśl, a jak o miejsce, to napisałam: widziałam to z balkonu. Drugie piętro, nawet wysoko.

I nie o to mi chodziło, napisałam że może przesuwało się po nieboskłonie lub po skosie po prostu. Rozumiesz? : )

Ja stawiam na to że to była zwykła Flara iridium, ewentualnie ISS, albo coś innego szpiegowskiego.


a obstawiam ciało niebieskie


I o takie wyjaśnienia mi chodziło, dzięki!: )
  • 0

#11

unwanted.
  • Postów: 126
  • Tematów: 3
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

ciało niebieskie to najgłupsza odpowiedź jaka tutaj mogła paść no ale cóż.. jeśli koleżanka ma odpowiedzi to zamykamy ?
  • 0

#12

Forever Young.
  • Postów: 37
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

^ Nie mówię, że to prawidłowa odpowiedź. chodziło mi raczej o to, że lepsza niż taka typu "pewnie pisałaś myśląc że ktoś uzna że to UFO".

A popatrzyłam w Googlach na te oba urządzenia. Flara iridium jest zbyt strzelista - tamto było po prostu elipsą i dawało po oczach, jednak to światło nie miało aż takiego zasięgu, a ISS jest raczej okrągły (z tego, co widzę).
  • 0

#13

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Spadająca gwiazda :D
  • 0



#14

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No ale to pewnie przez to, że starawa jestem.


W profilu masz 1990. Upadłem :)
  • 0

#15

Torek.
  • Postów: 696
  • Tematów: 15
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@unwanted

ciało niebieskie to najgłupsza odpowiedź jaka tutaj mogła paść no ale cóż.. jeśli koleżanka ma odpowiedzi to zamykamy ?

Chyba najbardziej racjonalna.


@Forever Young

A więc, jak miałam 11-12 lat, nocowała u mnie koleżanka

Jak już unwanted wspomniał opowieści sprzed paru lat w tym wieku mogą nie być autentyczne i wiarygodne, bo mózg po jakimś czasie inaczej zapamiętuje te wydarzenia, czyli je przekręca. Wiem, bo sam to miałem parę razy.

Około trzeciej w nocy wyszłyśmy obie na balkon

Jeśli wcześniej nie spałyście mogłyście być zmęczone - byłyście bardziej podatne na autosugestię oraz na "omamy"(nie interpretować dosłownie, inne znaczenie tego słowa mam na końcu języka). Mogło wam się wydawać, że to jakaś elipsa, bądź coś innego.

I to spadało - idealnie po skosie, a może po nieboskłonie? Mówię, jak czegoś nie wiem na sto procent, to nie powiem. :)
I to leciało w ten sposób, że kręciło się wokół własnej osi. Spadało w dół i się kręciło. Obie czynności wykonywało bardzo szybko.

Zjawisko to wywarło na tobie duże wrażenie i wywołało emocje, przez co autosugestia mogła zadziałać mocniej i mogłaś inaczej zinterpretować zjawisko.

i widzimy, że coś leci, to myślimy, że może jakiś samolot, ale to nie był samolot ani nic podobnego, bo w ogóle nie było tego słychać, a na dodatek było niemalże idealną elipsą. I się świeciło - na biało. Tylko że nie pamiętam, w jaki sposób się świeciło (pamięć płata mi figle) - czy widziałam pojazd i naokoło niego białą poświatę czy to się po prostu świeciło. Jednak raczej to drugie, ale mówię - głowy nie dam.

Jeśli świeciło, to nic innego na myśl mi nie przychodzi niż ciało niebieskie, bądź kosmiczne śmieci wokół naszej Ziemii.

(pamięć płata mi figle)

Co tylko potwierdza moje słowa.

Użytkownik Torek edytował ten post 03.06.2012 - 20:30

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych