Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uczucie zimna w ręce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1

de Facto.
  • Postów: 8
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam takie trochę nietypowy problem (?). Otóż przed snem (czasami też dzieje się to rano) mam takie uczucie chłodu w jednej ręce (zawsze tylko w jednej) i jest to całkiem fajne uczucie, podczas którego w ogóle nie ruszam tą reką, i które mogę na własne życzenie "włączyć" (po prostu wystarczy, że pomyślę, że chcę doznać takiego uczucia), lecz "wyłączyć" już nie. Wiem, że ten chłód czuję tylko we wnętrzu mojej ręki, bo gdy dotykam tej mojej dłoni drugą ręką to czuję, że ta ręka jest ciepła (ma normalną temperaturę). Co o tym myślicie? Jeśli chcecie jeszcze coś wiedzieć, to pytajcie.

Użytkownik de Facto edytował ten post 01.04.2012 - 21:10

  • 0

#2

MrOsamaful.
  • Postów: 550
  • Tematów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A co niby mamy o tym sądzić? Nic niezwykłego. Zwyczajna autosugestia.... Przed snem i rano jesteś szczególnie rozluźniony ponieważ szykujesz się do snu lub dopiero co z niego wyszedłeś a to pomaga w autosugestii. Możesz wmawiać sobie np, że twoja ręka staje się coraz cięższa, coraz lżejsza lub, że nie możesz nią ruszać. Nie ma w tym niczego niezwykłego.
  • 1

#3

Goplana.
  • Postów: 45
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

...albo mózg zaczyna Ci szwankować ;)
  • 0

#4

Kardamon.
  • Postów: 365
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Specyficzny hipnagog, było o tym ostatnio: http://www.paranorma...__fromsearch__1

W momencie zmiany fal mózgowych oraz naturalnej synchronizacji dwóch półkul, która to trwa od kilku do kilkudziesięciu sekund i ma miejsce tuż przed snem i tuż po obudzeniu, mogą się pojawiać naprawdę realistyczne omamy.
  • 0

#5

Xenno.
  • Postów: 70
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To mogą być kłopoty z krążeniem.
  • 0

#6

pytajnik.
  • Postów: 19
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja potwierdzam, że to mogą być kłopoty z krążeniem bo sam mam ten problem.
  • 0

#7

Alembik_Vina.
  • Postów: 1030
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To zależy. Takie uczucie może oznaczać kłopoty z krążeniem, ale to by każdy od razu poznał, bo wtedy po tym jak ręka zrobiła by się zimna czuć by było te 'igiełki' po poruszeniu nią. Chociaż czasami podczas paraliżu sennego ujawniają się różne choroby, ale to już inna historia.
  • 0

#8

Kardamon.
  • Postów: 365
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Chociaż czasami podczas paraliżu sennego ujawniają się różne choroby, ale to już inna historia.



O, o tym nie słyszałem. Rozwiniesz temat? :)
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych