Skocz do zawartości


Zdjęcie

Proroctwo Nostradamusa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
100 odpowiedzi w tym temacie

#46

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Legalize z tobą lubie dyskutować i jakos specjalnie nie prowokujesz nikgo do wybuchow emocji, ale w sytaucji kiesy kazdy post Muhada konczy sie krotkim skwitowaniem mnie to naprawde trudno wytrzymać (zwlaszcza ze wszyscy sa przciwko mnie)
  • 0

#47

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To poprostu olej ciepłym moczem tych co trza i dyskutj dalej...
  • 0

#48

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No ale ciepłym to by za dobrze było przy takich mrozach :evil:
  • 0

#49 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie mam zamiaru Cie prowokowac...Nie zwalaj calej winy na mnie bo po trosze tez sie udzilales.To szlo we wszystkie strony.
  • 0

#50

krystek.
  • Postów: 1
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"Niebiosa będą się piec przy czterdziestu pięciu stopniach,
Ogień zbliża się do wielkiego nowego miasta,
Ogromny płomień wzbije się w górę,
Kiedy chcą otrzymać dowód od Normanów"

"Metalowe ptaki rozdzielą na zawsze dwóch braci"

Autorem tych słów jest Nostradamus

Uwaga o 45° rozumiana jest przez wielu komentatorów w sensie geograficznym jako odniesienie do długości i szerokości geograficznej. Odwoływanie się do innych pozycji np. Słońca, ciał niebieskich, czy znaków zodiaku spowodowało by , że inne wersy straciłyby sens. To niesamowite!!! Weź mapę świata do ręki i spójrz jak przebiega równoleżnik 45°. Przebiega on dokładnie przez terytorium Stanów Zjednoczonych z Nową Anglią i Nowym Jorkiem ale także przez roponośne obszary Bliskiego Wschodu. Wspomnienie o "wielkim nowym mieście" kieruje swoją uwagę przede wszystkim w stronę Nowego Jorku. Wszystko więc wskazuje na to, że mamy tu doczynienia z przepowiednią dotyczącą ataku terrorystycznego. Możliwe jest także, że podobne uderzenie spadnie na Bliski Wschód. Być może któreś z państw na Bliskim Wschodzie (Iran)? zainicjuje wojnę atomową skierowując swoje rakiety na Nowy Jork, zaś systemy obrony USA w odpowiedzi na atak wyślą swoje rakiety w rejon inicjatora i wówczas rzeczywiście oba miejsca zostaną zniszczone.


Czy to aby przypadek?
  • 1

#51

Recluse.
  • Postów: 117
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@krystek
Została użyta liczba mnoga, przepowiednia bardziej odnosi się do dwóch samolotów, które uderzyły w bliźniacze wieże WTC 1 i WTC 2, niż do wydarzeń z minionej soboty.
  • 1

#52

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Poproszę o dokładne źródła, nie przeglądałam tematu całego, ale widzę,że Ciemność nie pofatygował się w pierwszym poście by takowe podać.
  • 0



#53 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Czy ma ktoś wszystkie centurie Nostradamusa?
  • 0

#54

astralproject.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy ma ktoś wszystkie centurie Nostradamusa?

Ponawiam prośbę, jeśli ktoś ma WSZYSTKIE centurie, angielskie, polskie, nieważne, ale proszę o linki.

Proszę udostępnić na forum, prawa autorskie po tylu latach uległy przedawnieniu...
  • 0

#55

majsza.
  • Postów: 66
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam. Przejrzałem linki podane przez Przemo, muszę przyznać, że to interesująca lektura, dot. w głównej mierze przepowiedni o III wojnie. Są tam także domniemane przepowiednie Nostradamusa o Polsce. Pozwolę zacytować sobie fragment, który mnie zainteresował:

'Persage X 33,66

Kraj nad Wisłą podzielony na pół
Bliżniacy lubią władzę i rewolty
Krasomówczy Kaszub o języku węża
Ochroni kraj mimo wielu wrogów

Po wielkiej burzy wielkie opamiętanie
Nastąpi przełom i zmiana władzy
Kościół Jezusa nie osiągnie celu
Bo przepych i bogactwo będą mu przeszkodą

Nowe prawo po wielkim wzburzeniu
Będzie biczem dla starego kościoła
Biskup z Krakowa ogłosi secesję
Co będzie początkiem jego odnowienia

Wyznawcy Chrystusa będą wrogami
Za sprawą zakonnika żądnego sławy
Prawda i kłamstwo będą wymieszane
Tak ,że nikt nie pojmie co jest ich różnicą'

Zwróćcie uwagę na 2 pierwsze czterowiersze.
Bliźniacy - wiadomo kogo Nostradamus ma na myśli. Krasomówczy Kaszub - Tusk?
I to co mnie najbardziej zaciekawiło:
'Po wielkiej burzy wielkie opamiętanie
Nastąpi przełom i zmiana władzy


Wielka burza = katastrofa w Smoleńsku? Jak wiemy nastąpi teraz pewien przełom, no i będzie oczywista zmiana władzy na paru stanowiskach...

Oczywiście niczego nie sugeruję itp., traktuje to jako ciekawostkę.
  • 0

#56 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Sądzę, że jest to zmyślony fragment i dlatego chciałem oryginalne tłumaczenie wszystkich centurii. Sądzę, że w czasach Nostradamusa nawet nie było określania Pomorzan Kaszubami. Kłamstwo jak nic.
  • 0

#57

Bierdol.
  • Postów: 385
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Często gęsto mam wrażenie, że Nostradamus wciąż żyje i jest aktywny jak zając na wiosnę. Centurie mnożą się z roku na rok jak nie przymierzając rozmiary szczupaków które zerwały się wędkarzom.
  • 0

#58

butibu.
  • Postów: 289
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Sądzę, że w czasach Nostradamusa nawet nie było określania Pomorzan Kaszubami. Kłamstwo jak nic.

Autor tłumaczenia podkreślał, że w oryginale Nostradamus podał nazwę związku plemiennego, zamieszkującego w jego czasach, nasze Kaszuby :) Wszystko, co tyczy się wróżb Nostradamusa, opiera się na zaufaniu w intencje tłumacza.

Użytkownik butibu edytował ten post 13.04.2010 - 16:53

  • 0

#59

Opiart.
  • Postów: 202
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Rzeczywiście bardzo interesujące. Zobaczcie: http://pl.wikipedia....Tusk_(nazwisko) . Może właśnie jego miał na myśli.
  • 0

#60

Nana Red.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

z wrażenia się zarejestrowałam xp jestem lekką fanatyczką końca świata więc z chęcią dołączę się do dyskusji. nie wiem czy wiecie, ale wg przepowiedni niestety anonima (już nie pamiętam ale w razie potrzeby znajdę źródło dla uwierzytelnienia tych informacji) w tym roku w sierpniu ma być na całym świecie wielka burza, która to niby miałaby być właśnie zapowiedzią końca świata (ale niekoniecznie tego, w którym nas wszystkich rozpieprzy).
Cytuję:
"Zachowała się wizja zapisana na niecały miesiąc przed wybuchem II wojny światowej. Jej treść podał jasnowidz, który pragnął pozostać anonimowy. Pisał on, że w roku, w którym święto Matki Bożej Zielnej (15-go sierpnia) przypadać będzie w niedzielę, od godziny 10.00 do 12.00 w południe na całej kuli ziemskiej będzie szaleć potężna burza, pełna grozy i tak straszna w skutkach, że przypominać będzie biblijny potop. Ma to być straszny deszcz ognisty z nieba, połączony z piorunami i trzęsieniem ziemi. Bóg doświadczy w ten sposób ludzkość, by przypomnieć jej, że to On rządzi światem. On też w jednej sekundzie może zniszczyć całą kulę ziemską, całą ludzkość.
Paniczny strach ogarnie ludzi. Będzie on tak wielki, że ludzie będą się zachowywać jak szaleni. Wielu ze strachu straci mowę. Wielu zginie. Także wiele budowli zamieni się w gruzy. Podczas tej nawałnicy zniszczeniu ma ulec wschodnia część Polski. Wielkie połacie ziemi porosną lasami. W samo południe równocześnie na całej kuli ziemskiej burza nagle ucichnie. Spoglądając w kalendarz, widzimy, że święto Matki Boskiej Zielnej przypada w niedzielę w sierpniu 2010 roku."

Nie wiem skąd to jest, jakby ktoś coś znalazł to dzielcie się wiedzą. Więc mowa o burzy, może dotyczyć właśnie tej.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych