Skocz do zawartości


Zdjęcie

Moja opinia o Końcu Świata.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1

Skiper.
  • Postów: 26
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja myślę, że nie będzie takiego Końca Świata jak w niektórych filmach. ;) Np. uderzenie meteorytu czy kolejna Epoka Lodowcowa, itp. Sądzę, że Końcem Świata dla Ludzkości, będzie III Wojna Światowa. Ludzie zniszczą się nawzajem... Zniszczą się nawzajem - bronią którą sami stworzyli. Tylko ciekaw jestem, kiedy ten czas nadejdzie. To może kwesta paru lat, miesięcy, a może i dni...

BTW: Polecam --> http://video.google....p;q=nuclear war

A Wy co sądzicie?


Dołączona grafika
  • 0

#2

koVaal.
  • Postów: 87
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmmm.... Bo ja wiem.... Ktoś(chyba Einstein) powiedział, że jeśli rozpętamy III wojnę światową, to IV wojna będzie na pałki i kamienie(czy jakoś tak).
  • 0

#3

Skiper.
  • Postów: 26
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

koVaal, obejrzyj filmik :) Na końcu jest właśnie ten cytat.
  • 0

#4

voyager.
  • Postów: 15
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nic nowego nie wydumałeś.
Ludzie są samodestruktywni. Czy znasz jakieś zwierze, które zabija nie czując głodu lub zagrożenia? A człowiek tak potrafi. To co nas odróżnia od zwierząt i jednocześnie umacnia - pieniądze, postęp technologiczny, religia - to nas kiedyś zabije.

A to mój pogląd na inne teorie:

Meteoryt- hmm.. bajka dla producentów filmów - tysiące teleskopów śledzi niebo, zapuszczają się na 8 mld lat świetlnych, to chyba by 500 km kamulec zauważyli

Zlodowacenie - akurat tak się składa, ze mamy fazę interglacjału - temperaturka rośnie i wspomaga efekt cieplarniany więc nici z lodu, ale skoro jet coraz cieplej to:

a) powódź - roztopienie wszyskich lodowców - 78m wody wiecej. Co to jest? groźne tylko dla wybrzeży
B) susza - co? niby brak żywności i wody? Modyfikacja genetyczna = ryż na pustyni (może przesada, ale człowiek powinien dać sobie radę) a wodę jakoś da się załatwić

Groźne mogą być tylko (oprócz ludzi)
-wirusy
-obcy
-śmieci - to nie zart. Zafajdamy naszą planetę i kto nas wyżywi/wypoi?

Zapomniałem o czymś?

To jest moja subiektywna opinia i zrozumiem jak ktoś się nie zgodzi :-D
  • 0

#5

Skiper.
  • Postów: 26
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czasami jak gadamy w gronie rodzinnym o końcu świata, to moja babcia zawsze przybliża przepowiednie Królowej/Księżniczki z Egiptu? [...]. No właśnie może ktoś będzie wiedział o jaką Królową chodzi. Otóż, ta Królowa przepowiedziała że po 2000 roku, będą same pustynie na ziemi, i gdy jakiś człowiek zobaczy odbitą stopę swojego "bliźniego" będzie ją całował. Przychodzi tu tylko na myśl "wojna nuklearna".
  • 0

#6

MatoIto.
  • Postów: 635
  • Tematów: 4
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja mysle ze nie bedzie tak strasznie jak to wszyscy opisuja

Kataklizmy były
Wojny były
Zarazy i Wirusy były

Człowiek jest najwiekszym zagrozeniem tego swiata bo plągnie sie jak ...... no własnie co
ludzi przybywa a ziemi nie, albo powybijamy sie dla jedzenia albo umrzemy z głodu
  • 0

#7

markold.
  • Postów: 106
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja sądzę, że za mojego życia nic wielkiego się nie wydarzy. Koniec świata może i będzie... kiedy? Tego pewnie nikt nie wie... może 100... 1000 lat.

Ten świat jest zbyt okrutny aby wszystko nam ułatwić jego końcem :)
  • 0

#8

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ciekawie się będzie działo na tym forum w roku 2012...ja wiem....coś na wzór tematu o SW-3 :DD:D o ile adminowi nie znudzi się prowadzenie serwisu to tego czasu.
  • 0

#9

markold.
  • Postów: 106
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wg. mnie 2012 będzie rokiem przełomowym. Wtedy to nasze pokolenie zrozumie, że na koniec świata nie mamy co liczyć i trzeba brać życie takie jakie jest.

Następne pokolenie jednak zabierze pałeczkę po nas i stworzą kolejnego pewniaka na jakiś odległy czas.
  • 0

#10

Ano.
  • Postów: 309
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Czy znasz jakieś zwierze, które zabija nie czując głodu lub zagrożenia? A człowiek tak potrafi.


Ja znam - Goryle często atakują małpy innych gatunków nie dla jedzenia ale żeby zająć "terytorium" było na NGC. Lwy itp. gatunki Wielkich Kotowatych atakują i zabijają we wczesnym dzieciństwie małe zwierzątka których nie zjadają a robią to tylko dla ćwiczeń. Koty domowe polują na myszy ze względu na instynkt nawet ich nei zjadają bo dostają od człowieka pozywienie. Dobra Koniec OffTopu.


Koniec świata - wiele razy było to wałkowane, nie będzie on polegać na całkowitym wyniszczeniu człowieka tylko na końcu pewnego etapu rozwoju i przejściu na wyższy etap - nie zaprzeczam że będzie wojna ale nie będzie ona destrukcyjna dla całej rasy ludzkiej. (To jest na tyle pewne że jest wiele osób trzymających sie z dala od wojen (Lamowie tybetańscy etc.) Przy oakzji żadna z przepowiedni nie mówi o totalnej zagładzie.
  • 0

#11

tom89.
  • Postów: 19
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

sluchajcie to normalnie smieszne jest naprawde niektorym za przeproszeniem nie chcac urazic nikogo odbija zeby licznik zalozyc ile do 2012 pozostalo naprawde to jest smieszne i glupie
  • 0

#12

Guliwer.
  • Postów: 548
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Skargę na to możesz złożyć w odpowiednim dziale, ale nie tutaj :/
  • 0

#13

markold.
  • Postów: 106
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"Koniec świata - wiele razy było to wałkowane, nie będzie on polegać na całkowitym wyniszczeniu człowieka tylko na końcu pewnego etapu rozwoju i przejściu na wyższy etap"

W tym temacie dyskutujemy jak wg. nas to będzie wyglądało i kiedy (jeśli w ogóle) to nastąpi, a ty piszesz jakbyście ustalili jedyną słuszną wersję i my powinniśmy się niej trzymać.

Temat może być wałkowany do samego końca tego świata bo nikt nie wie jak i kiedy to nastąpi... więc nie pisz, że „wiele razy to było wałkowane”, bo tan temat nigdy się tak naprawdę nie wyczerpie (zawsze będą ludzie którzy będą mieli inne zdanie na ten temat).
  • 0

#14

tH.
  • Postów: 69
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

sluchajcie to normalnie smieszne jest naprawde niektorym za przeproszeniem nie chcac urazic nikogo odbija zeby licznik zalozyc ile do 2012 pozostalo naprawde to jest smieszne i glupie


Licznik ten wystarczy potraktować jako ciekawostkę i nic więcej...
  • 0

#15

Malin.
  • Postów: 73
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"....A ktorzy czekali blyskawic i gromow,
Sa zawiedzeni.
A ktorzy czekali znakow i archanielskich trab,
Nie wierza, ze staje sie juz.
Dopoki slonce i ksiezyc sa w gorze,
Dopoki trzmiel nawiedza roze,
Dopoki dzieci rozowe sie rodza,
Nikt nie wierzy ze staje sie juz.

Tylko siwy staruszek,ktory bylby prorokiem,
Ale nie jest prorokiem, bo ma inne zajecie,
Powiada przewiazujac pomidory:
Innego konca swiata nie bedzie,
Innego konca swiata nie bedzie."
(Czeslaw Milosz)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych