Skocz do zawarto¶ci


Zdjêcie

Niezwyk³y d¼wiêk w Kijowie i w innych miejscach ¶wiata


  • Zaloguj siê, aby dodaæ odpowied¼
619 odpowiedzi w tym temacie

#1

kudlaty88.
  • Postów: 195
  • Tematów: 6
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Dźwięk został nagrany 03.08.11 około godziny 17.
Kamerzysta stał na 5 piętrze.
Co ciekawe dźwięk był słyszany również kilka dni później 11.08.11.

Nagranie z 03.08.11




Nagranie z 11.08.11


Dźwięk jest moim zdaniem naprawdę niezwykły.

Jedyne co w tym mi się nie podoba to to że jak na razie nie mogę doszukać się innych nagrań tego dźwięku,co jest dziwne bo zjawisko było słyszalne podobno z dużej odległości.

EDIT: Wyszukałem nagranie z Odessy z 5 czerwca tego roku. Tutaj również jest nagrany bardzo podobny dźwięk do tego go z Kijowa.


U¿ytkownik kudlaty88 edytowa³ ten post 13.08.2011 - 20:39

  • 6



#2

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

D¼wiêki z pierwszego filmu okre¶li³bym jako narzêdzia budowlane - a ten w ¶rodku, jako szlifierkê (?). W drugim to samo - mo¿e remont jakiego¶ mieszkania? Trzeciego filmu praktycznie nie s³yszê, chocia¿ g³o¶nik mocno podkrêcony. :/
  • -2



#3

kudlaty88.
  • Postów: 195
  • Tematów: 6
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

W opisie pierwszego nagrania autor zaznaczy³ ¿e w pobli¿u jego mieszkania co¶ tam buduj±, ale ha³asy z budowy s± tylko t³em dla tego "buczenia".

A co do trzeciego nagrania to polecam pos³uchaæ w s³uchawkach,ledwo s³ychaæ ale s³ychaæ.
  • 0



#4

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

S³uchaj±c tych d¼wiêków od razu skojarzy³ mi siê film "War of the Worlds" i przera¿aj±cy odg³os obcego trójnoga.
Poza tym filmowym podobieñstwem nie doszukiwa³bym siê w tych odg³osach ingerencji naszych braci z kosmosu.

http://www.youtube.com/watch?v=w1hURW6Vxqs

  • 8



#5

kudlaty88.
  • Postów: 195
  • Tematów: 6
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Bardzo dużo takich dźwięków rejestruje się na świecie


Floryda marzec 2011
http://www.youtube.com/watch?v=VvnHyU8e1c8&feature=related

Gdzieś w USA Grudzień 2010
http://www.youtube.com/watch?v=zJQEhv3fsKA&feature=related

Dziwny szum nieznanego pochodzenia w New Jersey
http://www.youtube.com/watch?v=i2614WYDBQw&feature=related


A tutaj dźwięki z jaskini w Tybecie,było chyba o tym nagraniu coś na forum.
Bardzo podobne do tych z Kijowa.

http://www.youtube.com/watch?v=9nWK1P60tQY&feature=mfu_in_order&list=UL



Jarecki Ja wcale nie twierdze ze są to dźwięki kosmitów.
Jeśli te dźwięki nie są ze tak powiem ludzkim dziełem to obstawiałbym że jest to efekt ruchów skorupy ziemskiej albo jakiegoś równie naturalnego pochodzenia.

U¿ytkownik kudlaty88 edytowa³ ten post 13.08.2011 - 21:41

  • 3



#6

martin87.
  • Postów: 24
  • Tematów: 3
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie mniej jednak d¼wiêki ciekawe a na dodatek pobudzaj± wyobra¼nie, u mnie czêsto jest tak, ¿e jak jest spokojny wiatr w moj± stronê od obwodnicy to s³ychaæ d¼wiêki przeje¿d¿aj±cych TIRów które je¶li s³ychaæ gdzie¶ z daleka przypominaj± co¶ podobnego jak z kilku filmików, ale pierwszego i drugiego nie potrafiê wyja¶niæ
  • 0

#7

Templariusz.
  • Postów: 499
  • Tematów: 35
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A tutaj d¼wiêki z jaskini w Tybecie,by³o chyba o tym nagraniu co¶ na forum.
Bardzo podobne do tych z Kijowa.


Strasznie mi to przypomina d¼wiêki Jowisza

http://www.youtube.com/watch?v=e3fqE01YYWs
  • 3



#8

Pomaranczka.
  • Postów: 370
  • Tematów: 4
  • P³eæ:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dźwięki w Tybecie bardzo przypominają mi to





Za to te z Kijowa są niesamowite, słychać jak rozprzestrzeniają się echem więc muszą być na prawdę głośne.
Te z Florydy także słychać jako głośne i bliskie, nawet ta babka mówi, że słychać je z tego konkretnego miejsca-krzaka.
Na drugim słychać tylko szum i to w dodatku taki sam jaki ja czasem miewam u siebie jak fabryka papieru spuszcza parę przez kominy, to też słychać bardzo głośne (w nocy wręcz budzące) szumy - też mogę nagrać film i napisać, że nie wiem co, gdzie i jak :roll:
Na tym z grudnia trochę przypomina samolot. Jak było rozpoczęcie Woodstocku to też latały myśliwce i były podobne dźwięki - też mogłam nagrać i zapodać jako niezidentyfikowane ;]



//Edit ooo Pan wyżej mnie uprzedził z tymi dźwiękami Jowisza :) widać nie tylko ja tak samo myślę :)

U¿ytkownik PIKuS edytowa³ ten post 13.08.2011 - 22:29

  • 0



#9

sebcio.
  • Postów: 132
  • Tematów: 0
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja Bardzo z³a
Reputacja

Napisano

Jak byłem mały to strasznie się bałem dzięków które wydawały rury, to było co coś jak śpiew, wiecie jak to jest, jak się samem u leży w łóżku w nocy i ma się kilka lat to można się przestraszyć :)
Dźwięk z pierwszego filmu jest dziwny, wydaje się naturalny, w każdym razie na pozór.
Tez pomyślałem o tripodach z Wojny Światów :)
To z Odessy brzmi jak tramwaj, trolejbus lub odrzutowiec.
Trzeba by także sprawdzić oryginalność filmów

U¿ytkownik sebcio edytowa³ ten post 13.08.2011 - 23:24

  • 0

#10

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • P³eæ:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

U mnie swojego czasu by³o s³ychaæ jakie¶ dziwaczne mechaniczne d¼wiêki - zawsze noc±, kiedy okolica jest naprawdê cicha. Mia³am wra¿enie, ¿e pod ziemi± pracuje jaka¶ maszyneria, a ¿ród³a odg³osu nie potrafiê zidentyfikowaæ do tej pory.
  • 0



#11

Atomowy_jogurt_zag³ady.
  • Postów: 505
  • Tematów: 27
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja zadowalaj±ca
Reputacja

Napisano

Te¿ mi siê to skojarzy³o z wojn± ¶wiatów.
Ale na drug± my¶l prztsz³o mi to. BLACK WEAPON. :) Ogólnie grê polecam.


  • 1

#12

koko11998.
  • Postów: 38
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mi też się Wojna Światów skojarz6yła. Wszyscy oglądali ten film? D:
Cokolwiek by to nie było, te dźwięki są... brr... Creepy.

U¿ytkownik koko11998 edytowa³ ten post 14.08.2011 - 09:07

  • 0

#13

stardustRemedy.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
  • P³eæ:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

U mnie do¶æ czêsto s³ychaæ podobny d¼wiêk do tego w pierwszym filmiku, tylko jest jakby d³u¿szy. Ale zawsze go sobie t³umaczy³am (byæ mo¿e g³upio w sumie) jakim¶ wypuszczaniem pary wodnej z kominów z elektrowni czy czym¶ takim, sama nawet nie wiem, nie znam siê na tym. Ale pamiêtam, ¿e kiedy¶ siedzieli¶my w szkole na lekcji i us³yszeli¶my straszny ha³as, trzeba by³o zamkn±æ okna i przerwaæ lekcje na chwilê i nauczycielka powiedzia³a, ¿e to wlasnie wypuszczaj± parê z kominów (a przynajmniej ja to tak zapamiêta³am). No ale mam kilka nie¶cis³o¶ci, np. szko³a jest ok. 1,5km od elektrowni, a mój dom chyba z 12. W dodatku przez 3 lata tylko raz w czasie lekcji co¶ takiego siê zdarzy³o. A u nas do¶æ czêsto (chocia¿ dawno nie s³ysza³am, chyba ¿e po prostu nie zauwa¿am ju¿). A te kilometry to sobie t³umaczy³am jakim¶ echem, mieszkam w dolinie, dooko³a s± lasy, mo¿e jako¶ ten d¼wiêk tu wêdruje? Tak jak czêsto u nas s³ychaæ szum z autostrady, która jest do¶æ daleko, ale niesie siê przez las (i s± to dwa zupe³nie inne d¼wiêki).
Anyway, bêdê obserwowaæ ten temat, moze znajdziecie jakie¶ wyja¶nienie, a przy okazji miejcie na uwadze, ¿e w polsce s³ychaæ podobne :)

ps. mia³am tu konto za³ozone chyba w 2007 jeszcze, ale siê (?) skasowa³o chyba? musialam zak³adaæ nowe!
  • 0

#14

Nosferatoo.
  • Postów: 298
  • Tematów: 40
  • P³eæ:Mê¿czyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ciekawa sprawa...jaka jest wasza teoria na ten temat?....kiedy tylko us³ysza³em o czym¶ takim...skompletowa³em kilka nagrañ i usiad³em do Medytacji przy nich....s± co najmniej ciekawe...posiadaj± ducha...
  • -8

#15

Damantris.
  • Postów: 152
  • Tematów: 11
  • P³eæ:Kobieta
Reputacja ponadprzeciêtna
Reputacja

Napisano

Pierwsze filmiki skojarzy³y mi siê z d¼wiêkiem, jaki wydaje didgeridoo - dêty instrument Aborygenów, który wygl±dem przypomina d³ug±, drewnian± tubê. Poni¿ej zamieszczam film z d¼wiêkiem wydawanym przez podobny instrument.



Moja teoria, je¿eli chodzi o próbê racjonalnego wyt³umaczenia, jest taka, ¿e kto¶ móg³ nagraæ tak± melodiê, jak± s³ychaæ na filmach z Kijowa, po czym pu¶ciæ na mocnych g³o¶nikach.


Je¿eli chodzi o d¼wiêk z New Jersey, wrzucony w nastêpnym po¶cie Kud³atego, to zwróæcie uwagê, ¿e w ostatnich sekundach filmiku przez kadr przeje¿d¿a samochód. Jest cicho, jest noc, moim zdaniem ten d¼wiêk to w³a¶nie szum pracy samochodu. Mam dwa argumenty: kiedy auto przeje¿d¿a, nie s³ychaæ ¿adnego innego d¼wiêku, który móg³by wydawaæ (a nie wygl±da³ na hybrydê lub elektryczny), poza tym filmik urywa siê od razu po tym, jak pojazd znika z kadru.


Tybet - wyt³umaczenie tu jest najprostsze ze wszystkich, moim zdaniem. To olbrzymia jaskinia, wiêc d¼wiêk siê niesie i tworzy echo, które trwa i trwa, i trwa. Wystarczy, ¿e kto¶ tam uderzy³ w jaki¶ gong, na przyk³ad w tym budyneczku na ¶rodku, a echo zrobi³o resztê. W pierwszych minutach filmu wyra¼nie s³ychaæ, jakby to by³ d¼wiêk s³yszanych z daleka dzwonów. Jest bardzo metaliczny. Pó¼niej siê wyt³umia i przeradza w szum, jednak uwa¿am, ¿e to wci±¿ jeden d¼wiêk zwielokrotniony przez echo.
  • 1


 

U¿ytkownicy przegl±daj±cy ten temat: 0

0 u¿ytkowników, 0 go¶ci oraz 0 u¿ytkowników anonimowych