Skocz do zawartości


Zdjęcie

Lokalne miejskie legendy


  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1

Elthan.
  • Postów: 3
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

*
Wartościowy Post

Witam,

Dłubię to już od dłuższego czasu, czytam, oglądam. Raczej nie komentuję i nie piszę, bo wiedzy jeszcze mam za mało.

Do rzeczy: Chciałbym poprosić Was o opisanie miejskich legend z waszych stron. Nie chodzi mi o creepypasty i legendy ogólnie. Chodzi o opowieści przede wszystkim z Polski. Wątek z creepami przeczytałem już parę razy, nawet prowadziłem swoje małe dochodzenia w ich sprawach. Po co mi to? Szczerze przyznaję, że chciałbym napisać pracę zaliczeniową na temat polskich miejskich legend i ich ewentualnych światowych odpowiedników, dlatego potrzebuję pomocy w gromadzeniu historii.

Na dobry początek opiszę co u mnie. Strzelin, Dolnośląskie.

To historia jeszcze z czasów, kiedy byłem małym chłopcem, hej. Pewnego dnia przeszedł do mnie kolega i powiedział, że podobno znaleziono pod lasem w okolicy Kuropatnika zwłoki pozbawione w zasadzie wszystkiego. Bez skóry i organów wewnętrznych. Plotka poszła w miasto, a że miasto niewielkie, to rozprzestrzeniła się bardzo szybko i równie szybko rozwinęła ujawniając kolejne makabryczne odkrycia w okolicznych lasach. Po jakimś czasie uznano, że winni są handlarze organami, którzy porywają ludzi i w białym busie wycinają, co trzeba. I tak biały bus stał się symbolem terroru. Każdy posiadacz był potencjalnym mordercą. Pamiętam, rodzice moich kolegów zabraniali im przez jakiś czas wychodzić z domów ze strachu przed porwaniem ich pociech. Dzieci z kolei widząc takie auto, uciekały do domów. Sprawa urosła do takich rozmiarów, że ponoć policja musiała wydać oświadczenie, że nic takiego nie miało miejsca. Sprawa ucichła, ale do dzisiaj samo hasło "biały bus" wywołuje uśmiech na twarzach mieszkańców. Oczywiście wszyscy twierdzą zgodnie, że w to nigdy nie wierzyli.
  • 8

#2

Slaw.
  • Postów: 127
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

ale do dzisiaj samo hasło "biały bus"

No to w mieście musiał panować ogólny chaos bo duża większość busów jest biała :D

Co do tematu. Częstochowa. Lasek aniołowski.
Jest to miejsce w zasadzie blisko centrum Częstochowy gdzie jak to mówią częstochowianie:
- siedziba satanistów - oczywiście czarne msze są odprawiane.
- idąc wieczorem bądź pewien, że natkniesz się na ekshibicjonistów.
- liczne gwałty

Ostatnio już to trochę ucichło ale dawniej praktycznie każdy o tym słyszał.
  • 0

#3

stupidkid.
  • Postów: 146
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ech, jak byłam młodsza to znałam sporo takich 'poważnych'... Teraz w głowie przewala mi się sporo głupich i bezsensownych, w stylu 'Ustawiła się, bo ma z nim dziecko, a jego ojciec załatwił jej taką pracę, że...'. Taaak.

Centrum Polski. Mamy taki lasek, gdzie podobno ludzie przyprowadzają niechciane zwierzęta, żeby zdychały, przywiązują psy do drzew, itd. Ciężko stwierdzić, jak jest/było. Teraz jest o tym albo ciszej, albo ja się postarzałam... Fakt faktem, za gówniarza to był wielki wyczyn, żeby tam wejść. Sama też byłam. Niewiele pamiętam, ale prawdopodobnie były tam kości, nawet zwierzęca czaszka. Jak wspomniałam - mój mózg stracił trochę zasobów.

Generalnie, ciekawy temat. Ostatnio mam 'fazkę' na takie rzeczy, sporo 'creepypast' z dzieciństwa sobie przypominam... Jestem pewna, że słyszałam sporo miejskich legend odnośnie mojego miasta i okolic. Jak sobie przypomnę - edytuję.
  • 0

#4

sickside.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pamiętam. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych, gdy promowała się jeszcze wtedy Idea, okupywali wszystkie szkoły rozdając jakieś naklejki i tatuaże, te wodne. To były wtedy hity, można było być wytatuowanym bez bólu! Wszyscy je zbieraliśmy do czasu, gdy ktoś rozpowiedział, że zawierają narkotyki, które były wtedy tematem tabu. Oczywiście każdy zaczął wymyślać coś o tym, że jakaś tam osoba trafiła po tym do szpitala i w ogóle, są narkotykami i chcą nas wszystkich uzależnić od tatuaży. Podobną miejską legendę spotkałem na stronie która właśnie jest im poświęcona.
  • 2

#5

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Taka nowsza legenda miejska z mojej okolicy - seryjny gwałciciel napadający na studentki niedaleko akademika w Katowicach-Ligocie.
  • 0



#6

Greed.
  • Postów: 9
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witajcie, to mój pierwszy post na forum WITAM WSZYSTKICH!!!
A co do miejskich legend to znam 2 chociaż co do 1 nie wiem czy można nazwać legendą coś co trwa rok :D
Dobra zaczynam :
-Mieszkam niedaleko pewnej ulicy na której podobno grasuje pedofil.Podobno gonił w nocy parę dziewczyn ale jak na razie nie wiadomo o żadnym zaginięciu.Wiem o tym od koleżanki kumpla(o tym, że ktoś tam gania ludzi po nocach).Jako, że z kolegami jesteśmy takimi typowymi śmiałkami postanowiliśmy robić tam nocne patrole, jednak nie wiedzieliśmy który to dom i czy w ogóle ten delikwent mieszka na tej ulicy,mój kumpel podejrzewał pewien stary dom na tej ulicy i w sumie się z nim trochę zgadzam.Nie ma tam ogrodzenia wiec łatwo można biec itp A światło pali się tam tylko czasami :o Więc coś w tym jest.Mieliśmy pomysł, żeby zabrać ze sobą jakąś koleżankę i poprosić, żeby szła jakieś 50m przed nami ale nie zapytaliśmy się bo żadna na pewno by się nie zgodziła i jeszcze po mordach byśmy dostali.
-Nasza okoliczna rzeka była kiedyś podobno szersza i służyła jako fosa teraz jest węższa i podobno z jej obecnego brzegu wystają pale.Była historia, że pewien chłopak chciał zanurkować a potem ludzie zobaczyli jego przebite zwłoki
Jak na razie tylko legend z mojego miasta znam

Użytkownik Greed edytował ten post 24.08.2012 - 14:59

  • 1

#7

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aż dziwie się, że nikt nie wspomniał o "Czarnej Wołdze" :mrgreen: - podkarpacka wersja mówiła o diable, wożącym się czarną wołgą/mercedesem/audi. Miał on podobno w zwyczaju pytać ludzi, czy mogą poinformować go, która jest godzina - jeżeli delikwent odpowiadał na to zapytanie, następnego dnia o tej samej porze umierał. Jedyną formą obrony była odpowiedź w stylu "nie mam zegarka, przepraszam". Pomimo absurdu całej sprawy wierzyło w to sporo osób - i wcale nie zdziwił bym się gdyby dzięki tej zbiorowej wierze powstał jakiś myślokształ.
  • 1



#8

daxx.
  • Postów: 558
  • Tematów: 116
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Elbląg:

1. ekshibicjonista w Parku Modrzewie, czasem gwałcił kobiety, czasem miał podobno zabić, plotki chodziły, że to mafia wycina kobietom nerki na czarny rynek, masakra, prawda była tylko o ekshibicjoniście - reszta to już plotki

2. krążył film na telefonach, że podobno jakaś orgia była z okazji dnia matki, w jednej z największych dyskotek w Elblągu, panie raźno zabawiały się z występującymi panami- oczywiście też nieprawda, film był jakiś zagraniczny, chociaż niejeden rozpoznał jakąś panią ze sklepu osiedlowego czy koleżankę z biura
  • 0



#9

Yoh.
  • Postów: 617
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Na jednej z klatek, znajdujących się na moim osiedlu, miały miejsce "rzekomo" trzy wypadki, o których było głośno.

1. Pod wpływem narkotyków, z ostatniego piętra do piwnicy, skoczył narkoman - nie spadł jednak bezpośrednio na ziemię, a zahaczył o metalowe pręty odstające od kraty wejściowej do piwnicy. Nie mam pojęcia czy na niej wisiał, kiedy znalazła go policja czy może spadł do piwnicy z bebechami na wierzchu.
2. W czasie trwania lub po drugiej wojnie światowej, w jednej z piwnic zamurowano żywego mężczyznę z psem. Szczątki kości znaleziono kilka lat później, kiedy zamurowywano przejścia w piwnicy, pozwalające wyjść nawet na Starym Mieście. Prawdopodobnie pozostałości tuneli po drugiej wojnie światowej.
3. Po drugiej wojnie światowej, podobnież zamordowano w piwnicy syna burmistrza miasta - powodem było porwanie i żądanie okupu - ojciec jednak nie zamierzał zapłacić. Jego głowę przybito do sedesu i zamurowano. Kilka lat później, szczątki znaleziono - nie jestem jednak pewien czy była to zasługa policji czy osób zajmujących się zamurowywaniem przejść w piwnicy.

Ogólnie, budynek do dzisiaj budzi we mnie pewien niepokój. Niestety, nigdy nie miałem okazji zwiedzić piwnic.
  • 0



#10

Greed.
  • Postów: 9
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak mogłem zapomnieć o jeszcze jednej legendzie...Ta z kolei dotyczy wycinanie organów.W bliskiej okolicy mojego miasta(rok temu było o tym strasznie głośno) wiele razy znaleziono zwłoki ludzi bez wnętrzności :| Było wiele domysłów kto to robił, jedni sądzili, że to mafia inni, że kosmici czy jakieś inne stwory.
  • 0

#11

Noobyshy.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To może nie jest legenda w stylu "gdzieś grasuje gwałciciel/zabójca", a, że temat mówi o legendach ogólnie, to powiem coś o Bielsku Podlaskim. W skrócie - podczas pożaru zamku, świątynia podobno zapadła się pod ziemię, aby uratować się przez niszczycielską siłą ognia. Do dziś spod ziemi słychać dzwony. To chyba jedyna legenda, jaką znam o mieście, chociaż czasem ciekawi mnie, czy nie ma może bardziej makabrycznych opowiadań związanych z ową miejscowością.
  • 0

#12

Blitz Wölf.
  • Postów: 495
  • Tematów: 7
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

1. W moich okolicach dwa lata temu mówiło się, że po Wielkopolsce jeżdżą jacyś faceci w samochodzie i porywają ludzi (według pewnej wersji: tylko dzieci) na organy. Nikt ich osobiście nie widział, za to wszyscy o nich wiedzieli.

2. Podobno z zakładu wychowawczego uciekło kilku chłopaków (prawdopodobnie 2 lub 3). Nad jeziorem w lesie napadli na jakiegoś innego chłopaka, pobili go i zgwałcili. Akurat to może nawet być prawdą.
  • 0



#13

Greed.
  • Postów: 9
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

1. W moich okolicach dwa lata temu mówiło się, że po Wielkopolsce jeżdżą jacyś faceci w samochodzie i porywają ludzi (według pewnej wersji: tylko dzieci) na organy. Nikt ich osobiście nie widział, za to wszyscy o nich wiedzieli.

2. Podobno z zakładu wychowawczego uciekło kilku chłopaków (prawdopodobnie 2 lub 3). Nad jeziorem w lesie napadli na jakiegoś innego chłopaka, pobili go i zgwałcili. Akurat to może nawet być prawdą.

To już dziewczyny znaleźć nie mogli?! Było dopisać, że to geje dla jasności
  • 0

#14

Blitz Wölf.
  • Postów: 495
  • Tematów: 7
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To już dziewczyny znaleźć nie mogli?! Było dopisać, że to geje dla jasności


Może to byli biseksualiści, albo to jednorazowa akcja była. ''Jak jest ochota to pies kota wyłomota.''
  • 2



#15

            .

    Equilibrium

  • Postów: 299
  • Tematów: 43
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

U nas w Olecku (warm-maz) jest taka legenda o białej damie z zamku. Zakochała się w rybaku, a jej ojciec na to nie pozwolił i zamknął ją w wieży. a że jezioro jest blisko zamku to skoczyła i się utopiła. no więc co roku zabiera do siebie faceta. Odkąd pamiętam co roku ginie w jeziorze u nas mężczyzna. Coś musi być na rzeczy.
  • 2




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych