Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwne zdarzenie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1

Syla.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiem, że jak większość ludzi uznacie to za prowokację bo jakże by inaczej. Proszę jednak byście przeczytali do końca to co napiszę i odpowiedzieli na moje pytanie.

Wczoraj wydarzyło mi się coś dziwnego mianowicie była godzina 00:00 w tej chwili spojrzałem na zegarek. W tym samym czasie słuchałem muzyki i leciało właśnie Acdc - highway to hell. O tej samej porze jak sprawdziłem godzinę i była równa północ obudził się mój brat, spytałem go: czemu nie śpisz? on obrócił się w moją stronę i zadał to samo pytanie... Następnie poszedł do łazienki lecz nie zapalał światła. Gd wrócił nie położył się na łóżku lecz się na nie rzucił cały tak jakby sztywny. Następnie spojrzał się na zegarek i spytał po cichu: która jest godzina, 6:66? Ja powiedziałem mu, że jest dopiero północ lecz po chwili spytałem się go jak to może być godzina 6:66 lecz on już milczał... nie wiem co się wydarzyło tej nocy ale na pewno nie było to normalne.
Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale w tym samym dniu pół godziny wcześniej tworzyłem PSI balle. Więc mam pytanie: czy to normalne zjawisko i czy to miało jakiś związek z PSI ballami? Jestem trochę przerażony i teraz boję się bawić PSI ballami.
  • -2

#2

Demon.
  • Postów: 80
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem tu nie ma nic do wierzenia. Najłatwiej byłoby podczepić to zdarzenie pod czysty zbieg okoliczności. A ta tematyka piekła? Hmm... Myślałeś o tym w ten dzień?

Użytkownik Demon edytował ten post 27.12.2011 - 21:56

  • 0

#3

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie ma takiego czegoś jak psi balle, to jest wymysł ezoteryków. Twój brat był na wpół śpiący więc palną jakąś godzinę, której nawet nie ma, bo nie liczy się do 66 minut, tylko do 59.
  • 1



#4

Demon.
  • Postów: 80
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wszystko.:) Cała ezoteryka to wymysł ezoteryków, tak samo jak fizyka to wymysł fizyków, itd. Wszystko jest czyimś wymysłem. Więc ja równie dobrze mogę zaprzeczyć istnieniu praw fizyki. Masz jakieś dowody na to, że psi ball to zwykła bujda? Bo ja nie.:P A jak ja nie mam argumentów to się nie wypowiadam.;)

Użytkownik Demon edytował ten post 27.12.2011 - 22:40

  • 0

#5

ptaq.
  • Postów: 303
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Może lunatykował i majaczył przez sen? Ja pamiętam jak którejś nocy, mój 2 lata młodszy brat zaczął się rzucać w łóżku i coś mamrotać, kończąc wszystko głośnym "Spieprzaj!" Sytuacja była komiczna, bo spał i nie reagował na jakiekolwiek dalsze pytania. A innego razu cały monolog wygłosił, niestety nie byłem w stanie nic zrozumieć.

Co do tej nienaturalnej pozycji. Ludzie jak są zmęczeni to się na łóżko rzucają, nie kładą. To by chyba wszystko tłumaczyło :)

I jeśli mógłbym coś doradzić. Przechodziłem przez etap Psi-balli i powiem Ci że lepiej będzie ten czas poświęcić na medytacja, której dobroczynne skutki udowodniono i są niezaprzeczalne, podczas gdy z Psi-ballami sprawa jest co najmniej wątpliwa. Wiem że chcesz być jak Goku, też tak miałem, ale to niestety niemożliwe ;)

Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru.
  • 1

#6

MrOsamaful.
  • Postów: 550
  • Tematów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wszystko.:) Cała ezoteryka to wymysł ezoteryków, tak samo jak fizyka to wymysł fizyków, itd. Wszystko jest czyimś wymysłem. Więc ja równie dobrze mogę zaprzeczyć istnieniu praw fizyki. Masz jakieś dowody na to, że psi ball to zwykła bujda? Bo ja nie.:P A jak ja nie mam argumentów to się nie wypowiadam.;)


A masz dowody, żeby potwierdzić istnienie psi bala? Bo fizycy mają masę dowodów na udowodnienie ich teorii...
  • -1

#7

Demon.
  • Postów: 80
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

MrOsamafull:) Przecież nie napisałem, że mam jakiekolwiek dowody na istnienie psi-balla. Powiedziałem to tylko dlatego, że wypowiedź Wszystko kojarzyła mi się z czymś takim: Psi-balle nie istnieją, bo nie istnieją i tyle.:P. A ja nie lubię odpowiedzi bez logicznych uzasadnień i się przyczepiłem. A co do tych fizyków i ich teorii to podchodzę z delikatnym uśmiechem na twarzy, bo dziwi mnie jak ktoś, kto twierdzi, że wie wszystko o świecie (w tym wypadku fizycy) może nie znać podstaw na których powinna opierać się jego nauka. Muszę Tobie przypomnieć, że fizyka jeszcze do niedawna twierdziła, że atomy są kuliste, a dopiero niedawno okazało się to bujdą. Więc pytam: Jak budynek (nauka) może stać na źle wykonanych fundamentach (złych podstawach)? Przecież w końcu musi się zawalić. A jeżeli podstawy budynku są złe to trzeba rozebrać cały budynek (naukę) i zbudować go na nowym fundamencie. I teraz właśnie fizyka kwantowa zajmuje się odkrywaniem zasad rządzących światem od nowa. To ona budowana jest na właściwych fundamentach, a stara fizyka powinna zostać przeznaczona na wyburzenie.;)
  • 0

#8

Hideyoshi.
  • Postów: 39
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To zjawisko wydaje się być w sumie całkiem normalne. Byłem świadkiem wielu takich zachowań podczas snu/zaspania i nie widzę w tym nic nadzwyczajnego tylko ta godzina 6:66 w pytaniu twojego brata mi się coś nie klei, wszyscy wiemy że ''666'' to tzw. nalepka szatana. Ale mniejsza o to w sumie najsensowniej byłoby zapytać brata czy to pamięta a jak tak to co to było, po prostu zapytaj brata co o tym sądzi jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś.
  • 0

#9

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

demon, jeśli chcesz wiedzieć co myślę o psi ballach to poczytaj sobie te tematy. Tam już wszystko napisałem.
http://www.paranorma...a/page__st__105
http://www.paranorma...y/page__st__705
http://www.paranorma...ar-do-psioniki/

Nie porównuj bajek o psi ballach do teorie fizyków. Jedno z drugim nie pasuje. W fizyce jest tak, że zanim coś zostanie zrobione to najpierw się to oblicza. Taki zderzacz hadronów by nie działał gdyby wzory opisujące te zdarzenia były błędne. Satelity by nie zostały wynoszone na orbitę, nie działby system gps gdyby szczególna teoria względności była błędna. Nie działał by twój komputer, auta, reaktory jądrowe. Przykładów miliony.
Właśnie taka jest różnica między wymysłami ezoteryków a prawdziwą fizyką.

A co do tych fizyków i ich teorii to podchodzę z delikatnym uśmiechem na twarzy, bo dziwi mnie jak ktoś, kto twierdzi, że wie wszystko o świecie (w tym wypadku fizycy)


Bzdura do kwadratu, fizycy nie twierdzą że wiedzą wszystko. Inaczej nie było by potrzeby budowania teleskopów albo akceleratorów cząstek. Twój uśmiech wynika z tego że tych teorii nie rozumiesz.
  • 0



#10

Demon.
  • Postów: 80
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Spokojnie. Dobra nie chcę się kłócić. To tylko moje poglądy. Nawet nie próbowałem bronić psi balli, bo dla mnie też raczej podchodzą one pod bajki.;)
Ale nie obalajmy od razu całej ezoteryki, bo ezoterycy też mają swoje i to całkiem logiczne teorie. Ja wcale nie próbowałem obalić praw fizyki, bo to po prostu niemożliwe. Nie znam się na tych bardzo skomplikowanych obliczeniach. Znam tylko podstawowe obliczenia fizyczne, których nauczyłem się w szkole. I jak mam kwestionować coś czego nawet do końca nie rozumiem. Tak masz rację - nie rozumiem wszystkich praw fizyki, ale Ty pewnie też ich nie rozumiesz. Tak poza tematem mam do Ciebie pytanie. Takie osobiste. Czy Twoim zdaniem cała ezoteryka, parapsychologia, huna, itp. to bajki?:) Powtarzam jeszcze raz jestem człowiekiem ugodowym.;)

Użytkownik Demon edytował ten post 28.12.2011 - 11:23

  • 0

#11

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja się nie kłócę.
Tak cała ezoteryka, parapsychologia, telepatia to bzdury. Takie jest moje zdanie. Ja też nie rozumiem wszystkich teorii fizycznych a zwłaszcza wzorów bo jeśli bym rozumiał to dzisiaj pewnie wykładałbym fizykę na uniwersytecie. Ale jak sam widzisz twoje twierdzenia że fizycy wiedzą wszystko są oderwane od rzeczywistości.
  • -1



#12

Demon.
  • Postów: 80
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dobra. Tutaj trochę przesadziłem i masz co do tego rację, ale popatrz na to z drugiej strony. Zróbmy takie małe ''co by było gdyby''. Zauważ, że fizyka celebrowana jest przez dużo większą ilość osób niż, np. taka huna. Huna była praktykowana już dużo przed ''przybyciem'' fizyków na Ziemię. A co by było gdyby ci fizycy się nie pojawili? Wierzyłbyś w hunę i inne tego rodzaju ''ezoteryczne bajki''. Bo nie byłoby w co innego wierzyć. Nowsze (w tym wypadku fizyka) wcale nie znaczy lepsze, bo to tak jakbyś przyrównywał prawdziwe, dobre (może nawet drewniane) zabawki z chińskim plastikowym szajsem, który przecież jest dużo nowszy i dużo bardziej szkodliwy. Mam jeszcze jedno małe pytanko. Zauważyłem, że pełnisz na tym forum rolę sceptyka. Co nie?;)

P.S. Zauważyłem, że zrobił się tu nam mały off-topik ;)

Użytkownik Demon edytował ten post 28.12.2011 - 12:20

  • 0

#13

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wiem, czy bym wierzył czy nie. Wiara w zjawiska niewyjaśnione nie musi brać się z braku wiedzy. Tacy sadyceusze na przykład nie wierzyli w duchy, anioły, życie po śmierci. A żyli w czasach Jezusa, kiedy nauka była na wiele niższym poziomie niż teraz. Kiedyś np. wierzono, że Ziemia jest płaska bo nikt nie wiedział że jest inaczej.
Ale nie wiem co by miało z tego wynikać. Nie cofniemy się do czasów kiedy tak był, nie dowiemy się co byśmy w takiej sytuacji myśleli. Pewnie wielu z nas by wierzyło, tak jak inni, że Ziemia jest płaska. Łączenie ze sobą dwóch sytuacji czyli tworzenie psi balla z obudzeniem kogoś jest tak samo uzasadnione jak pech którego przyczyną miał być czarny kot-czyli wcale.
  • 0



#14

Demon.
  • Postów: 80
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak masz rację. Nauka była wtedy na dużo niższym poziomie. Ale zauważ też, że dla człowieka, który ceni sobie rozwój duchowy, dzisiejszy człowiek (jest zagubiony) nie powinien skupiać się na świecie fizycznym, tylko na tym duchowym. A fizyka i inne nauki badają świat fizyczny, a nie duchowy. Dlatego ja celebruję fizykę kwantową, która pozwala na pogodzenie ze sobą nauki ze sprawami duchowymi.
  • 0

#15

Szubi.
  • Postów: 34
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co się wydarzyło? :
1.Wszystko zmyślliłeś
2.Brat lunatykował oraz majaczył przez sen.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych