Skocz do zawartości


Zdjęcie

Płonący obiekt nad Rosją


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Bardzo prawdopodobne, że jest to ludzka robota. Niemniej robi wrażenie:

http://www.youtube.com/watch?v=t8t6GDUrLuQ&feature=player_embedded

Użytkownik Ill edytował ten post 08.12.2011 - 01:25

  • 12

#2

Dexter.
  • Postów: 306
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dziwne, pod koniec filmiku, bodajze w 1:04 to coś prawie, że się zatrzymało i było przygotowane do wybicia w górę. Nie wiem czy to są naturalne ruchy dla czegoś ż ziemii, a z resztą widać, ze to się bardzo pali, a na pewno samolot gdyby się palił nie robiłby beczek. Na dodatek to coś wcale nie jest małe, więc palący się latawiec raczej odpada.

Użytkownik Dexter edytował ten post 08.12.2011 - 06:30

  • 0



#3

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Najpierw były 2 obiekty od 0:36 odczepiły się kolejne 2. Niesamowity film, jeden z najlepszych jakie kiedykolwiek zostały nagrane.
Teraz pytanie, co ludzkiego mogło poruszać się tak perfekcyjnie zsynchronizowane. Co to mógłby być za pojazd od którego odczepiła się (nazwijmy to) sonda. Co mogło palić się tak intensywnie nie spalając się... pytań dziesiątki
  • 0



#4

hubiii p.
  • Postów: 500
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

dla mie to jest CG. jakos rosjanie ostatnio wypuszczaja filmy niby z ufo, to jakis kosmita to costam ... gosc na koncu zamiast podziwiac to patrzy sie na aparat czy nagrywa...
  • -2

#5

bullik.
  • Postów: 377
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Reakcja "goscia" jest zupelnie naturalna.

Co do filmu:
Najpierw widzimy 2 obiekty, wykonujace synchroniczne beczki - manewry do powtorzenia przez ziemski sklad Air Team cos tam.. wiec pomyslalem - to moga byc 2 samoloty z jakas raca dla efektu i TAK TEZ UWAZAM! Jak widzicie tam cos innego to was chyba pogielo!

Wnioski:
- ZADEN znany nam ziemski pojazd!!
- ZADEN bolid, ISS, Chinski lampion, balonik co uciekl z przedszkola..
Jest to albo fake, albo UFO (w tym rowniez moze i naturalny fenomen, niekoniecznie kosmici) chociaz moje stanowisko na forum jest znane odnosie kosmitow, to staralem sie wlaczyc myslenie sceptyczne.. 8)
Wiec obstawiam samoloty z Air Show! :roll:

Edit:
dopiero za 5 razem zauwazylem ze tam na plazy stoi jeszcze ze 30 osob :mrgreen:

Użytkownik bullik edytował ten post 08.12.2011 - 13:11

  • 1

#6

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Plus oczywiście ;) zapomniałem rano wcisnąć :) nawet na ATS nie ma tematu z tym filmem
Coś przyszło mi do głowy...
a co jeśli... to nie 4 pojazdy a jeden... niewidzialny ? Wiem sama fantastyka ale przecież to też nie jest zwykły film także wyjaśnienia nie mogą być zwyczajne. Jeśli już szukamy "ludzkich" odpowiedzi to dla mnie jest to jedyna opcja. Ruskie albo ktokoliwek inny ma w posiadaniu niewidzialne samoloty. W końcu ognia nie da się zamaskować ale kadłub jak najbardziej. Moge dać sobie ręke obciąć, że na poważnie brano możliwość niewidzialności i pracowano nad technologią umożliwiającą perfekcyjny kamuflaż. W teorii nie jest to trudne.
Co wy na to ? Skoro jest to tak dobrze zsynchroniziwane, skoro tak jak bulik zauważył - te 4 obiekty cały czas są widoczne tylko są tak blisko, że wydaje się jakby było ich 2.
2 Silniki - większa siła ciągu
4 Silniki - większa stabilność lotu.

Szczerze to wierze w takie wytłumaczenie
  • 1



#7

Amontillado.
  • Postów: 631
  • Tematów: 50
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 21
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Wnioski:
- ZADEN znany nam ziemski pojazd!!
- ZADEN bolid, ISS, Chinski lampion, balonik co uciekl z przedszkola..
Jest to albo fake, albo UFO (w tym rowniez moze i naturalny fenomen, niekoniecznie kosmici) chociaz moje stanowisko na forum jest znane odnosie kosmitow, to staralem sie wlaczyc myslenie sceptyczne.. 8)


A jednak - wnioski błędne :D Jak zwykle przy podobnych okazjach wyciągnięte zbyt pochopnie. Nie jest to ani fake, ani UFO a "dobrze znany ziemski pojazd" - SAMOLOTY z doczepionymi flarami.

W dodatku powyższy filmik nie został nakręcony w Rosji, a w Anglii - miejscowość Sunderland. Odbył się tam pokaz akrobacji lotniczych, a spektakularny fragment, który uważacie za UFO to manewry samolotu z zamontowanymi racami. Podobne show odbyło się wcześniej w Anglii m. in. nad Londynem i Greenwich.

Zbliżenia:

Dołączona grafika


Dołączona grafika

_____________________________________________

Tutaj inny filmik, również przedstwiany jako UFO (nie sugerujcie się tytułem, pokaz uwieczniono w Greenwich nie w Japonii):

http://www.youtube.com/watch?v=5LOPfOpHp10&feature=player_embedded#!
_____________________________________________

Tu z kolei mamy do czynienia z podobnym pokazem - równie ciekawym. Latawce z flarami i oświetleniem LED:

http://www.youtube.com/watch?v=KVROAKQs92M
_____________________________________________

A tak wygląda to od środka. Równie zjawiskowo co pozostałe nagrania:

http://www.youtube.com/watch?v=vib5B8xp-iM&feature=player_embedded#!

_____________________________________________

Na koniec jeszcze jedno nagranie z "openingowego" pokazu w Sunderland ("podawane tu jako płonący obiekt nad Rosją");

http://www.youtube.com/watch?v=410TVJ0-heU&feature=player_embedded#!

_____________________________________________
_____________________________________________

Plus oczywiście zapomniałem rano wcisnąć nawet na ATS nie ma tematu z tym filmem
Coś przyszło mi do głowy...
a co jeśli... to nie 4 pojazdy a jeden... niewidzialny ? Wiem sama fantastyka ale przecież to też nie jest zwykły film także wyjaśnienia nie mogą być zwyczajne. Jeśli już szukamy "ludzkich" odpowiedzi to dla mnie jest to jedyna opcja. Ruskie albo ktokoliwek inny ma w posiadaniu niewidzialne samoloty. W końcu ognia nie da się zamaskować ale kadłub jak najbardziej. Moge dać sobie ręke obciąć, że na poważnie brano możliwość niewidzialności i pracowano nad technologią umożliwiającą perfekcyjny kamuflaż. W teorii nie jest to trudne.
Co wy na to ? Skoro jest to tak dobrze zsynchroniziwane, skoro tak jak bulik zauważył - te 4 obiekty cały czas są widoczne tylko są tak blisko, że wydaje się jakby było ich 2.
2 Silniki - większa siła ciągu
4 Silniki - większa stabilność lotu.

Szczerze to wierze w takie wytłumaczenie


Niestety, ale bzdury.

Użytkownik Amontillado edytował ten post 08.12.2011 - 12:42

  • 13



#8

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Akrobacje w stylu samolotów a nie pojazdów jakie widzimy w filmikach na których widać obiekty które można zaliczyć do pozaziemskiego ufo.
Dla mnie to jest ziemskie ufo
  • -3



#9

Lenticularis.
  • Postów: 191
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Gdyby to było ufo to czy autor filmu zamiast wyłączyć kamerę nie nagrywał by tak długo aż by obiekt zniknął mu z pola widzenia? A tak to wygląda jak by wiedział co to jest i po prostu nagrał tylko ułamek na pamiątkę.
  • 0

#10

bullik.
  • Postów: 377
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Gdyby to było ufo to czy autor filmu zamiast wyłączyć kamerę nie nagrywał by tak długo aż by obiekt zniknął mu z pola widzenia? A tak to wygląda jak by wiedział co to jest i po prostu nagrał tylko ułamek na pamiątkę.


Moze zostal porwany w momencie gdy film sie urywa :roll:

Użytkownik bullik edytował ten post 08.12.2011 - 13:14

  • 1

#11

Avenarius.
  • Postów: 894
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oczywiście że to samolot z racami. Gdzie niby te manewry niemożliwe dla zwykłego samolotu, w której sekundzie filmiku ? Na filmiku od Amontillado (ostatnim, na końcu posta) też nie widać samolotu (i to nawet w jakości 720, ten niby z rosji jest w 360) bo jest noc i kiepskie oświetlenie. To "rozdzielenie" ufo to pewnie odpalenie dodatkowego zestawu rac na jakichś tyczkach przyczepionych do samolotu. Niektórzy tutaj chyba wręcz desperacko pragą jakiegoś dowodu istnienia kosmitów, że nawet takie coś biorą za dobrą monetę.

Użytkownik Avenarius edytował ten post 08.12.2011 - 13:47

  • 1

#12

~pleyades.
  • Postów: 139
  • Tematów: 5
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@co do tematu, wygląda spektakularnie ale czy do sekcji alien możemy to zaliczyć? Wątpliwe.

Nie chciało mi się tworzyć nowego tematu. Tutaj filmik z YT o UFO za merkurym ;). Oczywiście możemy to uznać za błąd aparatu, cień, odbicie... ale mimo wszystko wygląda niesamowicie.



Użytkownik ~pleyades edytował ten post 08.12.2011 - 15:49

  • 0

#13

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@co do tematu, wygląda spektakularnie ale czy do sekcji alien możemy to zaliczyć? Wątpliwe.

Nie chciało mi się tworzyć nowego tematu. Tutaj filmik z YT o UFO za merkurym ;). Oczywiście możemy to uznać za błąd aparatu, cień, odbicie... ale mimo wszystko wygląda niesamowicie.




http://www.abovetops...hread782363/pg1

Tutaj trwa wymiana zdań od kilku dni. Co i jak
  • 0



#14

tybysh.
  • Postów: 330
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie to może być jakaś formacja skalna z pokładami gazów, które zapaliły się po podgrzaniu. Kształtem faktycznie przypomina coś zbudowanego przez człowieka. Jest szansa, że to jakaś nasza sonda?

EDIT: Sonda ani statek to nie jest, wystarczy popatrzeć na wielkość, prawie jak planeta.

Użytkownik tybysh edytował ten post 08.12.2011 - 16:39

  • 0

#15

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie wytłumaczenie Amontillado jest wystarczające. Faktycznie oglądając ten film miałem wrażenie, że to są samoloty, aczkolwiek nie miałem pojęcia skąd ten ogień.

W dodatku powyższy filmik nie został nakręcony w Rosji, a w Anglii - miejscowość Sunderland.

W opisie na YT było, że Rosja, to się nie czepiałem :P

+ za dobre wyjaśnienie
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych