Skocz do zawartości


Zdjęcie

Reklamiarze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Proponuję wprowadzenie ograniczenia niepozwalającego użytkownikom poniżej pewnego progu postów lub reputacji umieszczania linków, w celu zapobieżenia rejestracji osób mających na celu reklamowanie innych stron.



#2

Witchfinder General.
  • Postów: 425
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Popieram. 24 godziny bez linkowania dla nowicjuszy i powinno pomóc. Ewentualnie tak jak mówi romczyn, choć mogłoby to być bardzo uciążliwe dla niewinnych użytkowników ;) Na moim forum miałem podobnych spamerów, tyle, że oni wklejali linki w podpisy i rejestrowali się na potęgę, to dopiero była udręka.

Użytkownik Norlin edytował ten post 26.09.2011 - 15:26




#3

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie popieram. Nie pomoże.
www.paranormalne.pl zamieni się na www.paranormalne pl lub w w w. p a r a n o r m a l n e. p l i tego już nie odczytuje jako linków.



#4

Templariusz.
  • Postów: 499
  • Tematów: 35
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Można też zablokować możliwość tworzenia tematów przed napisaniem jakiejś ilości postów, czasami trzeba uciec się do radykalnych metod.



#5

Witchfinder General.
  • Postów: 425
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To nie jest dobry pomysł, większość spamu i tak pojawia się w formie postów w innych tematach. To ograniczenie byłoby praktycznie żadnym ograniczeniem.



#6

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wiele pomysłów było już dyskutowanych i każdy z nich ma swoje zalety i wady. Osobiście zaś spróbowałbym zniechęcić ludzi już przy rejestracji - na przykład dodając na powitanie (przed rejestracją) wielką i wyraźną informację o tym, że po rejestracji takie reklamowanie nie przejdzie z powodu zabezpieczeń (których nie ma, ale oni o tym nie wiedzą ;) ) i że radzimy im tracenie swojego czasu gdzieś indziej. Może to zniechęciłoby przynajmniej część spamerów.



#7

Witchfinder General.
  • Postów: 425
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Szczerze wątpię, oni nawet nie czytają nic przy rejestracji ;) Nie wiem, czy macie możliwość banowania IP (ale pewnie macie), więc jeśli ci spamerzy rejestrują się z jednego IP (tak było u mnie na forum) to można je zbanować i po krzyku. Choć wątpię, że nie wpadliście na to sami :D



#8 Gość_Anima Damnata

Gość_Anima Damnata.
  • Tematów: 0

Napisano

1,23zł na wstęp i po sprawie ;]

#9

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Płatna rejestracja to niegłupia sprawa. Mogłoby to podnieść poziom wypowiedzi na forum, lecz zarazem ograniczyć rozwój. A w chwili obecnej paranormalne.pl potrzebuje nowych bodźców do rozwoju.

Może najlepiej byłoby po prostu błyskawicznie usuwać takie posty/tematy i zatrudnić do tego 2-3 moderatorów specjalizujących się w odspamowywaniu. Albo takich, którzy akceptowaliby/odrzucali posty czy tematy z każdego konta mającego poniżej 24h bądź 5 postów na koncie.



#10

Witchfinder General.
  • Postów: 425
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Akceptacja nowych tematów to nie jest taki zły pomysł. Jakby co to mogę pisać się na moda odspamowywacza, mam w tym już pewną wprawę ;)



#11

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Akceptacja nowych tematów to nie jest taki zły pomysł. Jakby co to mogę pisać się na moda odspamowywacza, mam w tym już pewną wprawę ;)

Tak, wiemy. Masz swoje forum :P

Ja też się mogę pisać na takiego "moda".
Ranga: Mroczny Czyściciel

Użytkownik Fisher edytował ten post 26.09.2011 - 17:26




#12

Box.
  • Postów: 225
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A może faktycznie płatna rejestracja konta? To miałoby też dodatkową zaletę: trollom szkoda byłoby wydawac kasę tylko po to, aby zostać zbanowanym, a aktualni użytkownicy bardziej liczyliby się z możliwością otrzymania ostrzezenia/bana ;)

#13

Witchfinder General.
  • Postów: 425
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano


Akceptacja nowych tematów to nie jest taki zły pomysł. Jakby co to mogę pisać się na moda odspamowywacza, mam w tym już pewną wprawę ;)

Tak, wiemy. Masz swoje forum :P


No akurat nie mówię tutaj o swoim forum, a na innym sporym, na którym jestem modem, ale spoko :D

Co do płatnej rejestracji. Może jest to jakiś sposób, ale trzeba mieć na uwadze, że to równa się 90% spadkowi rejestracji nowych userów. Choć może to i lepiej...



#14

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

O płatnej rejestracji też myślałem, ale doszedłem do wniosku, że to zły pomysł, bo mnie np. odrzuciło by wpłacanie na forum, którego treści nie mogę zobaczyć.



#15

Witchfinder General.
  • Postów: 425
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Treść zobaczyć możesz, nie możesz tylko pisać jeśli jesteś gościem ;)




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych