Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chmury, których można się wystraszyć


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Niektóre chmury upiększają niebo, inne potrafią nas nieźle wystraszyć. Cumulonimbus to najbardziej niebezpieczna chmura, która niesie ulewy, gradobicia, burze, a nawet tornada. Jest piękna, ale i zabójcza.

Jak to się dzieje, że niektórych chmur boimy się jak ognia. Już sam ich widok zapowiada kataklizm, a przecież wszystkie chmury zabudowane są z zupełnie niegroźnej pary wodnej.

A jednak chmura cumulonimbus zawsze nas przeraża. Potrafi osiągać wysokość kilkunastu kilometrów, sięgać niemal powierzchni ziemi i pędzić szybciej niż samochód na autostradzie.

Dlaczego jest taka groźna? Ponieważ niesie ulewny deszcz, grad, wyładowania atmosferyczne, porywisty wiatr, a nawet trąby powietrzne.

Cała ta mieszanka sprawia, że potencjalnie może być zabójcza, jeśli znajdziemy się z nią oko w oko na otwartej przestrzeni. Oto najbardziej spektakularne zdjęcia odmian tej chmury.

Piękno subtelnie łączy się z morderczym potencjałem. Sami oceńcie, co zrobilibyście spotykając takiego potwora. Schronilibyście się w bezpiecznym miejscu czy też próbowali uwiecznić jej urodę?


Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Źródło

Użytkownik kamilus edytował ten post 12.08.2011 - 11:30

  • 23



#2

koko11998.
  • Postów: 38
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czwarte zdjęcie... EPICKA chmura. Sama para wodna, ale jaka mordercza. I piękna przy okazjii.

Użytkownik koko11998 edytował ten post 12.08.2011 - 12:31

  • 0

#3

Gargoin.
  • Postów: 27
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

2 ostatnie zdjęcia wywołują jednocześnie dwie skrajne emocje: "chciałbym to zobaczyć" i "nie chciałbym tam być".
  • 2

#4

black_cherry.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

myślę, że znaczna wiekszość tych zdjęć to po prostu czyste dzieło photoshopa
  • -2

#5

Mischakel.

    Ataman

  • Postów: 762
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zdjęcia piękne i faktycznie niepokojące jednocześnie, przez ten mrok chmur czający się zawsze obok jasności nieba... :)
Ale czy to naprawdę wszystko Cumulonimbusy? Jeden rodzaj chmur?
  • 0

#6

Alembik_Vina.
  • Postów: 1030
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja tam się chmur nie boję. Jakbym na żywo miał zobaczyć te ostatnie a miał w miarę dobre wejście i zejście to wskoczył bym chyba na dach :D Jest jednak pewien rodzaj chmur, których nie lubię. Są to chmury deszczowe niskiego piętra. Bardzo ciemne i szybko mknące po niebie. Nie lubię ich zbytnio. Kiedyś mi się śniły często, że spływają na mój dom takie małe czarne i gęste i zamrażają wszystko na co wpadną.

A cumulonimbusy uwielbiam :D

Użytkownik Alembik_Vina edytował ten post 12.08.2011 - 21:28

  • 0

#7

chimer.
  • Postów: 32
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Trzecie od dołu jest pół-fejkiem, zauważcie, że mamy tam lustrzane odbicie tej chmury.
Poza tym miodzio, wspaniałe widowisko. Chmury w typie czwartego zdjęcia widuję dosyć często, uwielbiam je... X)
  • 1

#8

Darken.
  • Postów: 261
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Te zdjęcia są piękne. Dałbym wiele by móc coś takiego zobaczyć na żywo
  • 0

#9

rain.
  • Postów: 57
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano


co do zdjęć to 2 i 5 mi katrinę przypominają
  • 0

#10

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pod temat "podpadają" też chmury burzowe, które zarejestrowano kilka dni temu nad Małopolską:

Dołączona grafika


Dołączona grafika


Źródło

Użytkownik kamilus edytował ten post 17.08.2011 - 10:22

  • 0



#11

cichy45.
  • Postów: 372
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

U mnie widziałem kiedyś chmurę jak grzyb atomowy :mrgreen: Wysokość może jakieś 10-15km, wielka była.
  • 0



#12

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kolejna chmura pasująca do tematu - tym razem z Holandii:






Użytkownik kamilus edytował ten post 21.08.2011 - 11:16

  • 0



#13

cichy45.
  • Postów: 372
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie znam się zbytnio ale myślę że takie chmury mają szansę tworzyć się nad zbiornikami wodnymi które są otoczone przez teren słabo magazynujący ciepło. Powietrze ogrzewa się nad wodą, unosi do góry i zatrzymuje na innej warstwie atmosfery zabierając ze sobą niżej położone chmury, z czego tworzą się takie kominy z rozpłaszczoną górą.
  • 0



#14

BziQ.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

% zdjęcie bardzo przypomina mi tego stwora z kosmosu w Fantastycznej 4 Srebrny serfer co do zdjęć to są naprawdę piękne.
  • 0

#15

Moltenlair.
  • Postów: 423
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Te zdjęcia są cudowne. Sam często lubię patrzeć w niebo czy pojawiają się jakieś niesamowite chmury, niestety, w 99 % bez powodzenia. Zobaczenie chociażby raz czegoś takiego jak na zdjęciach na pewno upiększyłoby moje życie.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych