Skocz do zawartości


Zdjęcie

Książki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
142 odpowiedzi w tym temacie

#1

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie widziałem takiego tematu i nie znalazłem w wyszukiwarce.

Jakie lubicie książki czytać? Czy w ogóle lubicie? Macie jakiegoś wybranego autora? Kupujecie czy wypożyczacie? :P

Zacznę.

Ja lubię horrory. Szczególnie Stephena Kinga. Ale przeczytałem też parę tytułów Jakuba Ćwieka (Kłamca 1, Kłamca 2, Kłamca 3 i Liżąc Ostrze). Obecnie "czytam" S.Kinga "Nocna Zmiana", zobaczymy. Mam też jedną książkę w zbiorze, której nigdzie nie mogłem dostać i sprowadzono ją dla mnie zza Oceanu ;) Oczywiście w języku angielskim. Tytuł: Everything that rises must converge, autorka: Flannery O'Connor. Przeczytałem jeszcze "Demony Dobrego Dextera". Mam jeszcze parę tytułów ale jeszcze ich nie czytałem :/ Książki oczywiście kupuję, bo jak coś czytam to lubię to mieć za swoje ;)

A jak z wami?

Użytkownik Fisher edytował ten post 20.07.2011 - 14:07




#2

Kajman.
  • Postów: 694
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dobrze, że powstał taki temat. :)

Fisher, chyba mamy podobne gusta. Też czytuję Stephena Kinga. Przeczytałem "Lśnienie", "Podpalaczkę", obecnie czytam "Pod kopułą"... Jestem w połowie tej 900 stronicowej książki, nawet nieźle się czyta, ale "Podpalaczka" była lepsza. No i "Zielona mila". Pewnie wszyscy widzieli film, ale książkę również warto przeczytać.

Oprócz Kinga czytam Cejrowskiego (wiele osób go nie lubi, ale facet na prawdę dobrze pisze, ma lekkie pióro i poczucie humoru). Osobom młodym polecam również Harry'ego Pottera... :)


Mam zamiar kiedyś (nie wiem kiedy to nastąpi) przeczytać "Mein Kampf", "Sto lat samotności", "Buszujący w zbożu" i kilka książek Ernesta Hemingway'a.
Jak ktoś czytał, niech się podzieli refleksjami. :P



#3

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ernesta Hemingwaya czytałem. "Stary człowiek i morze". Lektura szkolna. Byłem gówniarz i nie lubiłem czytać (lektur nadal nie lubię czytać) ale pamiętam, że książka fajnie była napisana.

Harrego Pottera nie zamierzam czytać, obejrzę filmy. Zostało mi jakieś 4 części do obejrzenia (Emma Watson <3 :D).



#4

daxx.
  • Postów: 558
  • Tematów: 116
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie lubię pożyczać książek od znajomych, taki uraz z lat szkolnych - pożyczyło się coś jednej osobie a potem oddawała inna, pożyczając po drodze 10 różnym osobom. Biblioteka też odpada. Ja książki kupuję, u mnie zawsze w domu książki się kupowało. Za komuny było mało książek, więc każdą książkę czytało się wiele razy.

Na początku lat 90 pojawił się wysyp książek SF & Fantasy, które to chłonąłem kilogramami. Średnio 1 książka na tydzień. Czytałem wszystko jak leci. Horrory Bakera, Lumleya, twarde SF Harrisona, klasykę Asimova, Silverberga, Simaka.

Obecnie posiadam kilka tysięcy książek. Wiele z nich nie zdążyłem przeczytać, inne przeczytałem po kilka razy.

Co ja mogę polecić (kolejność przypadkowa):
1. Horror: Cykl Nekroskop Briana Lumleya (pierwsze 5 tomów: Nekroskop, Wampiry, Źródło, Mowa Umarłych, Roznosiciel, nowe części pojawiły się po latach ale są okrutnie beznadziejne).
2. Fantasy: Cykl Koło Czasu Roberta Jordana (niestety tylko początek cyklu bardzo dobry i z tomu na tom coraz gorzej, akcja robi się rozwleczona niczym w Modzie na Sukces)
3. Świat StarWars: Trylogia Trawna Timothy Zahna. Rewelacja. Uważam, że George Lucas, zamiast robić bajecznie kolorowe i miałkie fabułą nowe epizody 1-3, powinien nakręcić film na podstawie: Dziedzica Imperium, Ciemnej strony Mocy, Ostatniego rozkazu.
4. polska fantastyka: Andrzej Sapkowski Cykl Wiedźmin (2 tomy opowiadań + 5 powieści).
5. Stanisław Lem "Bajki Robotów" (to tak z dzieciństwa mi zostało).

W tej chwili jest tak dużo książek, że nie jestem w stanie tyle kupować co dawniej i sięgam do sprawdzonych autorów.

Aktualnie czytam prawie wszystko co napisał Andrzej Pilipiuk. Gorąco polecam cykl o Jakubie Wędrowyczu: "Kroniki Jakuba Wędrowycza", "Czarownik Iwanow", "Weźmisz czarno kure...", "Zagadka Kuby Rozpruwacza", "Wieszać każdy może", "Homo bimbrownikus" - dalsze w przygotowaniu. Do tego cykl Kuzynki: "Kuzynki", "Księżniczka", "Dziedziczki". Zbiory opowiadań: "2586 kroków", "Operacja Dzień Wskrzeszenia", "Czerwona gorączka", "Rzeźnik drzew". Za to "Wampir z M-3" to raczej dla miłośników sagi Zmierzch czy jak jej tam (przygód Edwarda Cullena nie czytałem i nie zamierzam, próbowałem oglądać film ale nie dałem rady - teraz nastolatki mogą się poczuć urażone).

Użytkownik daxx edytował ten post 21.07.2011 - 05:40




#5

Lis.

    jeden, jedyny i prawdziwy

  • Postów: 638
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Książki lubię i lubię je czytać, ale nie mam na nie czasu (większość czasu spędzam przed komputerem). Najbardziej, kiedy już znajdę czas, lubię czytać horrory/thrillery. Ostatnio wypożyczyłem z biblioteki coś Terry'ego Pratchetta (Piąty elefant), Deana Koontza (Apokalipsa) i właśnie Bajki robotów, które połknąłem. Lektur też nie czytam (bo po co?). Czytałem tylko Małego księcia i parę krótkich nowel, Starego człowieka nie dokończyłem. Harrego Pottera przeczytałem tylko do 3 części (bo tyle mam, a reszty nie chciało mi się w dzieciństwie czytać). Za Stephena nigdy nie miałem okazji się zabrać, ale wiele dobrego o nim słyszałem.



#6

Czarna.
  • Postów: 52
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W jednym słowie, oparte na faktach typu życiowe, psychologia no i najważniejsze paranormalne typu Robert A. Monroe czy Raymond Moody :D

#7

Stilgar.
  • Postów: 252
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

500!? Ja jak na początku roku w tydzień przeczytałem 4 to myślałem, że jestem panem świata x|
Ja nie przepadam za historyjkami (poza lekturami szkolnymi, sam z siebie nigdy nie przeczytałem czegoś takiego) , lubię poradniki głównie je czytam. Marketing, giełda, motywacja, relaksacja, samodoskonalenie coś w ten deseń.

#8

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tylko książki popularnonaukowe, z pogranicza filozofii i religii. Przykładowe tytuły:

Jerry Coyne - Ewolucja jest faktem
Richard Dawkins- bóg urojony
Uta ranke heineman- Nie i amen
Deschner- Opus diaboli
Deschner- krzyż pański z kościołem
Leszek Kołakowski- A jeśli boga nie ma



#9

Syrinks.
  • Postów: 324
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja uwielbiam czytać i lubię też lektury :)
Również lubię książki Stephena Kinga, najbardziej podobały mi się "Miasteczko Salem", "Dolores Claibourne", "Misery", "Smętarz dla Zwierzaków" (tu strasznie mi się podobało podjęcie wątku Wendigo), "Cujo" i "Carrie".

Ostatnio obejrzałam film dokumentalny o Bramie Stokerze i o tym skąd czerpał inspiracje do "Draculi" - bardzo mnie to zaciekawiło więc własnie jestem świeżo po lekturze tej książki :)

A oprócz tego to lubię powieści Jane Austen i sióstr Bronte, strasznie byłam zaczytana również w "Hrabim Monte Christo" Aleksandra Dumas, "Przeminęło z Wiatrem" M. Mitchell, "Targowisku Próżności" Thackeraya.

Ah no i 5 razy czytałam "Mistrza i Małgorzatę" Bułhakowa <3 W ogóle ja bardzo lubię wracać do książek, "Sto lat samotności" przeczytałam też ze 3 razy.

Użytkownik Syrinks edytował ten post 22.07.2011 - 11:15


#10

Mr Minio.
  • Postów: 72
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A czy ktoś czyta tutaj Lovecrafta? Moje ulubione opowiadania to "Zew Cthulhu", "Koszmar w Dunwich", "Muzyka Ericha Zanna" oraz masa krótszych takich jak np. "Dagon" czy "Bestia z Jaskini". Z resztą większość, jak nie wszystkie, opowiadań Mistrza Grozy to godne polecenia pozycje dla ludzi lubiących strach. :D

#11

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co ja żem czytał ostatnio... "120 dni sodomy" de Sade, "Przenajświętszą Rzeczpospolitą " i "Świat jest pełen chętnych suk" Jacka Piekary, "Malowanego Ptaka" Kosińskiego, "Żarna Niebios" Kossakowskiej, "Polactwo" Ziemkiewicza :D , a i jakoś przedwczoraj odkryłem genialne opowiadanie "Kwiaty dla Algernona", a tak to, wstyd się przyznać, za mało czytam, ale to względu na moją anhedonię, rzadko która tematyka mnie kręci.



#12

Produkcja_Chaosu.
  • Postów: 49
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Przez ostatnie pół roku mam jakąś niesamowitą chęć czytania książek. Głównie raczej to fantastyka, jakieś wampiry, nefilimy, demony.
Najbardziej przypadła mi do gustu seria o Sukubie - Richelle Mead. A oprócz tego "Anioły i Demony" D.Browna - obejrzałam po tym film i prawie się popłakałam nad faktem, jak spieprzyli scenariusz : < Oraz cholernie pokochałam "Metro 2033" i "Metro 2034". Przecudowne.

Użytkownik Produkcja_Chaosu edytował ten post 22.07.2011 - 15:23


#13 Gość_Hellmaker

Gość_Hellmaker.
  • Tematów: 0

Napisano

Książki... No, jak w ciągu dnia nie przeczytam przynajmniej kilku stron to jestem jakiś nieswój. Głównie obracam się wokół fantastyki, niesamowicie pobudza wyobraźnię (oczywiście, jeśli czytasz książkę i ją przeżywasz, a nie tylko... śledzisz wzrokiem). Zaczynało się od Władcy Pierścieni. Zupełnie przypadkiem znalazłem fragment władcy w podręczniku szkolnym w podstawówce no i wciągnęło mnie. Później Hobbit, Silimarillion i wszystko inne autorstwa Tolkiena (przeczytane po dwa, czasem trzy razy). Dalej wszystko, co napisał Sapkowski - saga przeczytana w całości trzy razy, niektóre książki więcej...
Gustuję jednak zdecydowanie w fantastyce polskiej. Piekara, Grzędowicz, Dukaj. Z szczerym sercem polecam Dukaja, wszystkie jego książki. To już jest hard fantasy i nie każdy potrafi to czytać. Ale jak już się w to wpadnie, to nie chce się wychodzić. Sam dopóki nie przeczytałem wszystkich książek Dukaja, nie dotykałem żadnej innej pozycji.
Pamiętam jeszcze jak nie spałem nocami i wczytywałem się z drżącymi rękami w sienkiewiczowski Potop, Ogniem i mieczem, Pana Wołodyjowskiego, piękne powieści.
Teraz dłuższy czas nie mogłem się do czegoś przekonać na dłużej (mam na myśli jakąś sagę, uniwersum), aż znalazłem Grę o Tron. Powrót do starszej pozycji... To była dobra decyzja.

Użytkownik Hellmaker edytował ten post 22.07.2011 - 16:11


#14

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kiedyś czytałem dużo, kilka tygodniowo. Ostatnio zmniejszyło się to dość drastycznie, kilka na rok. Czas na czytanie zapełniły mi artykuły w internecie.

Zwykle obracałem się w fantastyce. Swego czasu z resztą kupowałem Nową Fantastykę, leży mi kupka na półce. :)



#15 Gość_grubby

Gość_grubby.
  • Tematów: 0

Napisano

A czy ktoś czyta tutaj Lovecrafta? Moje ulubione opowiadania to "Zew Cthulhu", "Koszmar w Dunwich", "Muzyka Ericha Zanna" oraz masa krótszych takich jak np. "Dagon" czy "Bestia z Jaskini". Z resztą większość, jak nie wszystkie, opowiadań Mistrza Grozy to godne polecenia pozycje dla ludzi lubiących strach. :D


Hehe, mam zbiór opowiadań pt. "Zew Cthulhu" wydany w 1983r. Świetna lektura! Najbardziej lubię "Widmo nad Innsmouth" i "Szepczący w ciemności"


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych