Skocz do zawartości


Zdjęcie

Autoryzowany wywiad z Bogiem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1

restek.
  • Postów: 424
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wywiad z Czlowiaka z Bogiem, cos dla uswiadomienia sobie jak to wszytko dziala, tym razem Bog sam odpowiada na pytania a nie inni ludzie (koscioly,rzady). Jest tu praktycznie wszytko poprzez 10 przykazan ktore wymyslil kosciol, poprzez obce cywilizacje etc. :)
Polecam wszytkim z otwarymi umyslami i sercami, chcialbym rowniez aby pesymisci wypowiadali sie po przesluchaniu tego wywiadu w calosci niz odrazu nic nie wiedzac mowic ze to heretyzm itp, pozdrawiam.

http://www.youtube.com/watch?v=B659HQXhs84
Na YT jest tego 21czesci wiec nie bede tego wklejal tylko niech osoby zainteresowane same wciskaja kolejne czesci :), lecz chce uprzedzic ze zakradl sie blad i gdzies w 11cz lub 12cz nastapila pomylka i 2 czy 3 kolejne odcinki sa powtorzne, juz dokladnie nie pamietam, trzeba przelaczyc na wyzsza czesc ale to juz kazdy sobie sam zauwazy :)


  • 0

#2

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Słuchałem sobie tej pierwszej części z tego filmiku, no i jest tam czytany dialog który został ułożony przez jakiegoś faceta. Ten facet wymyślił sobie rozmowę z bogiem.

Jest tu praktycznie wszytko poprzez 10 przykazan ktore wymyslil kosciol, poprzez obce cywilizacje etc


Przykazania dostał Mojżesz od samego Jahwe na górze Synaj (tak naucza kościół, czyli bóg mu dał te przykazania bezpośrednio).

W takim razie gdzie jest ta autoryzacja? bóg się jakoś podpisał, potwierdził to swoją osobistością? Tego nie ma, jest tylko dialog gdzie jakiś facet odgrywa podwójną rolę.
  • 2



#3

restek.
  • Postów: 424
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

wierzysz w to ze kiedys ktos gdzies dostal 10 przykazan od samego jahwe a nie wierzysz w to co teraz slyszysz? tak jak pisalem wypowiadaj sie jak posluchasz wszytkiego wtedy pojmiesz ze wszytko jest opisane prosto na jezyk i logike ludzka
  • 1

#4 Gość_radoslaw

Gość_radoslaw.
  • Tematów: 0

Napisano

Przykazania dostał Mojżesz od samego Jahwe na górze Synaj (tak naucza kościół, czyli bóg mu dał te przykazania bezpośrednio).


A myślałem że były zapisane dużo wcześniej w Egipskiej Księdze Umarłych, podobnie jak modlitwa Ojcze Nasz w Maksymach Aniego.

Co do tematu - myślałem że sekta PCH wykorzystująca naiwnych i ich główna tuba medialna Pani Barbara Choroszy już byczą się na Majorce, a tu taka niespodzianka.

Dalej w najlepsze sprzedaja te same, powtarzane od tysięcy lat bajeczki odbierające ludziom moc i podłączające do starych gadzich egregorów :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

pozdrawiam
  • 2

#5

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A gdzie ja napisałem że wierzę. Nie wierzę w boga jahwe który dał przykazania Mojżeszowi, ani w tego kolesia co twierdzi że przeprowadził autoryzowany wywiad z bogiem. Nie będę tego wszystkiego słuchał, bo nie mam chęci na to ani czasu, a po za tym nie jest mi to do niczego potrzebne. Wszystko jest sygnowane projektem cheops i od razu widać z czym tu mamy do czynienia.
  • 2



#6

Herme5.
  • Postów: 425
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Totalna bzdura RadiaMisjiFaraon. Nauka przemieszana z fantasy. W cudzyslowach tekst wypowiadany przez Boga.

Troche komentarza do cz.1.
"Jestem najbardziej kochajacym rodzicem jaki istnieje we wszechswiecie"
Plemionom wybitym z duza brutalnoscia przez Izrealitow, tez tak mowil ?

"Bog tez potrzebuje towarzystwa"
Jakos od setek lat nie zaprzyjaznia sie juz z nami bardziej, moze ma teraz inne towarzystwo ?

"Ja po prostu jak chce isc w jakies miejsce, to po prostu sie tam zjawiam"
Eeee, to chyba na ziemi dawno go nie bylo ? Co to za wszechmocny Bog, skoro musi pomyslec, zeby gdzies byc, powinien byc wszedzie.

Komentarz do cz.2.
"Atom składa się z jądra zawieszonego ... zawierającego .."
Czyzby Bog tez mial problemy w wyrazaniem swojej wiedzy, niczym uczen szkoly podstawowej pod tablica ?

Dalej juz mi sie nie chce sluchac tego badziewia, szkoda czasu.
  • 4

#7

polak7.
  • Postów: 48
  • Tematów: 1
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Przesluchalem caly wywiad, bardzo mi sie spodobal.

Zarejestrowalem sie specjalnie, aby Ci podziekowac za ten link ;]

5emreH:

"Atom składa się z jądra zawieszonego ... zawierającego .."
Czyzby Bog tez mial problemy w wyrazaniem swojej wiedzy, niczym uczen szkoly podstawowej pod tablica ?


Ta kobieta, ktora czytala dialog sie przejezyczyla.
  • 1

#8

Herme5.
  • Postów: 425
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ta kobieta, ktora czytala dialog sie przejezyczyla.


Ta kobieta, ktora to czytala - czytala dialogi lub rozmawiala juz chyba z kazdym ... a nie sorry, czekam na wywiad z Yeti, bo jeszcze chyba nie bylo.

Użytkownik 5emreH edytował ten post 08.05.2011 - 22:40

  • 0

#9

polak7.
  • Postów: 48
  • Tematów: 1
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Ten przekaz to nie jest twor tej kobiety i jej radia.
Nie ocieniaj jej, ale informacje.
  • 1

#10

Herme5.
  • Postów: 425
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ten przekaz jest stworzony przez PCH, probujacej wyciagnac Twoja kase na przeczesywanie piasku na pustyni, ale masz racje nie powinienem jej oceniac, jak znajde czas to przeslucham reszte czesci i tez je tutaj skomentuje.
  • 0

#11

Herme5.
  • Postów: 425
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Zamiast komentarza do kolejnych czesci postanowilem sam przeprowadzic wywiad z Bogiem. (J): Ja, (B): Bog.

J: Witaj Boze
B: Witaj
J: Powiedz mi, czy istniejesz naprawde ?
B: Nie
J: No, ale przeciez z Toba rozmawiam, wiec jakto nie istniejesz ?
B: Rozmawiasz ze soba, sam jestes sobie Bogiem i kowalem swojego losu.
J: Tzn. ?
B: Tzn., ze slowo Bog odnosi sie do calego Wszechswiata i kazdego jego czesc, w tym kazdy czlowiek jest czastka Boga, wiec mozesz spokojnie przyjac, ze jestes dla siebie Bogiem, tak samo jak Ci, ktorzy beda Cie tutaj krytykowac, sa dla siebie Bogami, zreszta zobaczysz, ze kazdy z nich bedzie pisal lub mowil, ze On wie jak to jest naprawde.
J: Zatem jak umre, to co sie ze mna stanie ?
B: Jak umrzesz, to bedziesz w takim samym stanie jak przed narodzinami/poczeciem.
J: Bede duchem ?, dusza ?
B: Nie, bedziesz energia.
J: Energia ?
B: Tak, nawet resztki twojej materii sa energia. Bedziesz pozywka dla mikroorganizmow, dostarczysz soli mineralnych dla roslin, rosliny dla zwierzat, ludzi, a oni w pokarmie przejma to energie. Nazywam to rownowaga energii, takie perpetum mobile.
J: W jaki sposob powstalismy ?
B: Poprzez ewolucje.
J: Mamy wspolnego przodka z malpami ?
B: Wszystkie naczelne maja wspolnego przodka.
J: Dla paranormalne.pl, czy moglbys udzielic mi paru informacji tak bardzo porozniajacych spoleczenstwo ?
B: Alez oczywiscie.
J: Czy Atlandyta istniala ?
B: Niestety nie, bynajmniej taka jaka sobie wmawiacie.
J: W takim razie zadam pytanie troche inaczej, czy istniala cywilizacja wyzej rozwinieta przed Starozytnym Egiptem i Sumerem ?
B: Rozwoj cywilizacji na ziemi, to amplituda rosnaca - znaczacy rozwoj opada wraz ze wzrostem wladzy kaplanow, ale kazdy nastepny wzrost jest znacznie wiekszy niz poprzedni. Starozytny Egipt przeddynastyczny pod niektorymi wzgledami byl wyzej rozwiniety, anizeli za czasow Faraonow. Pierwsze potezne cywilizacje powstawaly w miejscach, gdzie ludy zbierackie osiadaly na stale. Egipcjan i Sumerow i kilka innych ludow nazywam "Gwiezdnymi Dziecmi".
J: "Gwiezdnymi Dziecmi", czyzby powstali dzieki obcym cywilizacja ochodzacym z kosmosu ?
B: Nie. Nazywam ich dlatego, ze zaczeli obserwowac gwiazdy, planety i ksiezyc - znalezli klucz wplywu obiektow pozaziemskich na rzeki przy ktorych sie osadzali na stale.
J: Kto w takim razie wybudowal piramidy ?
B: Starozytni Egipcjanie. Przyszlo im to latwiej niz wydaje sie to obecnie zyjacym. Po prostu nie bylo zwiazkow zawodowych.
J: Czy we Wszechswiecie istniaja inne inteligentne cywilizacje ?
B: Wszechswiat jest nieskonczony, podawanie jakielkowiek definicji jego wielkosci mija sie z celem. Poza nim nie ma nic, co nie znaczy, ze jest pustka. Jest tylko Wszechswiat, a w nim nieskonczenie wiele swiatow i cywilizacji.
J: Mam jeszcze jedno pytanie odnosnie Egiptu, czy pod piramidami znajduje sie jakas ukryta starozytna wiedza ?
B: Nie. Najwiekszy zbior wiedzy starozytnej znajdowal sie w Aleksandrii w Egipcie, ale rozwoj religii monoteistycznych doprowadzil do zniszczenia najwiekszych sekretow swiata starozytnego. Pozniej wiesz co bylo, wieki ciemnoty.
J: Czy odwiedza nas UFO ?
B: Wiesz co mam kaca, odpowiem Ci pozniej, a Ty idz lepiej z dzieckiem na spacer, bo jest ladna pogoda.

c.d.n.

Jako, ze rozmowa nie jest autoryzowana, to jakby ktos mial pytaniam to moze pytac. Poza tym Bog mial kaca, wiec po ponownym przeczytaniu, moze cos edytowac.
  • 5

#12

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wierzę ci. To jest rozmowa z prawdziwym bogiem. Dziękuje ci, teraz już wiem kim jest bóg i co o nas myśli.
  • 1



#13

restek.
  • Postów: 424
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

szkoda mi was :) ale przyjdzie czas ze klapki z oczu pospadaja
  • -2

#14

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jeśli można się wtracić.

szkoda mi was ale przyjdzie czas ze klapki z oczu pospadaja


Ale zdajesz sobie sprawę, że co niektórzy to samo myślą o tobie.
Mówisz, że szkoda ci ludzi którzy najzwyczajniej w świecie nie potrzebują tworzenia nowych światów, przekonań i zasad fizyki by czuć się lepiej. Dlaczego ci ich szkoda? Szkoda ci ich wyobrażenia wykreowanego przez siebie, zdajesz sobie z tego sprawę?

Człowiek który odczuwa jako takie szczęście nie szuka nowych koncepcji myślowych by się spełnić, ponieważ dana chwila już tej osobie zapewnia poczucie szczęścia w mniejszym lub większym stopniu.
Ludzie nieszczęśliwi lub odczuwający coś jako negatywne poszukują różnych nowych koncepcji, myśli żeby uatrakcyjnić sobie życie, oczywiście jeśli komuś jest trudno to jest to bardzo przydatne (nadawanie życiu sensu, celu), ale czy to oznacza że człowiek który nie odczuwa potrzeby by brnąć w tego typu myśli jest nieszczęśliwy.
Nie wręcz przeciwnie, skoro nie potrzebuje czegoś (np. religii) to dlaczego by miał się w nią zagłębiać. Sięgasz po coś gdy tego potrzebujesz.

To wszystko jest na równej płaszczyźnie, więc wypowiadając się z poczuciem wyższości z mojej perspektywy to świadczy o twoim podejściu do całego zagadnienia, nie ma czegoś takiego jak słuszna droga, wszystko jest względne.

Przepraszam za mały off-top ;]

Użytkownik Ladd edytował ten post 09.05.2011 - 13:13

  • 0

#15

restek.
  • Postów: 424
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

oznakowanym bykom w oborze tez jest dobrze bo maja dach nad glowa i siano pod pyskiem, lecz nie wiedza ze ida na rzez
  • -1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych