Skocz do zawartości


Gaz łupkowy - Amerykanie zarabiają na koncesjach w Polsce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Amerykanie zarabiają na koncesjach w Polsce

Amerykańskie firmy sprzedają już udziały w koncesjach na szukanie gazu łupkowego w Polsce - informuje "Rzeczpospolita". Według Amerykanów zasoby gazu łupkowego w Polsce wynoszą 5,3 bln m sześc.

Dołączona grafika

Firmy, które w ostatnich dwóch latach nie zdołały zdobyć koncesji na poszukiwanie gazu z niekonwencjonalnych złóż, próbują nadrobić stracony czas. Nexen, który jest szóstym co do wielkości niezależnym producentem gazu w Kanadzie, poinformował o odkupieniu 40 proc. udziałów w koncesjach Marathon Oil Corporation w Polsce.

Wcześniej - w grudniu ubiegłego roku - podobnej transakcji dokonała firma Mińsk Energy Resources. Nabywcą trzech koncesji został włoski koncern ENI. O znalezieniu partnera do poszukiwań w Polsce myśli też amerykański ExxonMobil.
Więcej w "Rzeczpospolitej".

Click

*****************

I w ten właśnie sposób Polska pozbędzie się własnego bogactwa. A kto o tym zadecyduje? Chyba nie trzeba mówić.

Pozdrawiam.



  • 2

#2

domenicus.
  • Postów: 404
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

I w ten właśnie sposób Polska pozbędzie się własnego bogactwa. A kto o tym zadecyduje? Chyba nie trzeba mówić.


Witam,

Trzeba mówić kto decyduje. Polacy decydują. To Polacy wybierają takich a nie innych rządzących. Polacy chodzą na wybory i ich dokonują. Ich głos przy urnie = dana partia i polityk. Jaki naród, tacy politycy.

Zakamuflowane zwalanie przez 20 lat na Żydów, Masonów pomału przestaje być śmieszne - a zaczyna żałosne.

Jest Pan zbyt inteligentny, aby nie widzieć i nie wiedzieć, że w ogólnonarodowej masie społeczeństwo w Polsce to ciemnogród. Proszę tylko posłuchać wywiadów z Polakami odcinków "Matura to bzdura" - proszę posłuchać sond ulicznych na najprostsze pytania Polacy nie znają odpowiedzi. Jak więc ciemnota może wybrać poprawnych moralnie, sprawiedliwych, uczciwych - skoro sami tacy nie są?

I co z tego, że ze 2-5 milionów w Polsce to ludzie którzy rozumieją obecny stan Polski - ale pozostałe 30 mln? Co z nimi?

Nie zwalać na niemoralnego polityka, sprzedawczyka, agenta. Winni ci, co go wybrali, zaś doszukiwanie się winy tylko w tym człowieku, który rządzi czy podejmuje decyzje, podczas, gdy został nie nasadzony a wybrany w wolnych wyborach jest ułaskawianiem i oszukiwaniem swojego sumienia.

Wracając do tematu - jak można było dopuścić do zaprzepaszczenia tak genialnego tematu jak łupki. Gdzie jest Solidarność, związki zawodowe, ruchy społeczne, instytucje publiczne i pozarządowe. Co oni nie widzą, że zabranie gazu łupkowego to BILIONOWE straty i brak miejsc pracy - może nawet łącznie kilkuset tysięcy miejsc pracy (włączając wszelkie gałęzie rynku)? Nikt nie bije na alarm, wszyscy mają gdzieś gaz łupkowy i swoją przyszłość.

No tak - tylko, że ta sama hołota siedzi w organizacjach pozarządowych, Solidarności, która z Solidarnością ma wspólną tylko nazwę. Gdzie są Zieloni - przecież gaz łupkowy jest mniej szkodliwy niż atom - a na dodatek tyle miejsc pracy. Gdzie jest Rzecznik Praw Obywatelskich, aby bronić prawa do przyszłości i bogactwa kraju? Gdzie jest UOKiK - aby bronić praw konsumentów do konsumowania. Jak to możliwe, że inne kraje dzielą się polskim gazem (wiemy: "oni" - tylko "ich" ktoś wybrał).

Gdzie jest Ojciec Rydzyk, aby zrobić krucjatę przeciwko rządowi - bo w tej sprawie taka byłaby konieczna. Normalnie zryw ogólnokrajowy - pozbawienie się gazu łupkowego, to jak stanie na pustyni i zlekceważenie jedynego samochodu, który właśnie przejeżdża. Myślę, że to, co się stanie z gazem łupkowym, lub już się stało - będzie za 30 lat lub później uznane za największy skandal po 1989 roku. Wszystkie afery to mały pikuś w porównaniu z dobrowolnym oddaniem przyszłości swojego kraju. Ręce opadają.
  • 1

#3 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Witam,

Trzeba mówić kto decyduje. Polacy decydują. To Polacy wybierają takich a nie innych rządzących. Polacy chodzą na wybory i ich dokonują. Ich głos przy urnie = dana partia i polityk. Jaki naród, tacy politycy.

Zakamuflowane zwalanie przez 20 lat na Żydów, Masonów pomału przestaje być śmieszne - a zaczyna żałosne.

Jest Pan zbyt inteligentny, aby nie widzieć i nie wiedzieć, że w ogólnonarodowej masie społeczeństwo w Polsce to ciemnogród. Proszę tylko posłuchać wywiadów z Polakami odcinków "Matura to bzdura" - proszę posłuchać sond ulicznych na najprostsze pytania Polacy nie znają odpowiedzi. Jak więc ciemnota może wybrać poprawnych moralnie, sprawiedliwych, uczciwych - skoro sami tacy nie są?


Niby w tym jakaś racja jest, ale nie mogę się zgodzić ze wszystkim. Niby to Polacy decydują, ale są pewne mankamenty, których pomijać nie należy. Co z tego,że Polak pójdzie do urny i odda głos, skoro niezależnie od partii są te same darmozjady i rządzą nami dekady nieustannie to samo środowisko szkodników? Trzeba dostrzegać faktyczny stan rzeczy, ponieważ partie ze sobą walczą a za kulisami popijają razem gorzałę i zamawiają kobitki do sauny po wspólnych bankietach. Zmiana partii to tylko iluzoryczna część przebiegu polityki. Dlaczego nic się nie zmienia od tak dawna? My Polacy na władzę wpływu nie mamy. Wszyscy nas doją i nie rządzą na korzyść kraju.
Myślę, że intencje biorą się też z pobudek, które podał dr. Raczkowski na swojej liście. Proszę się zapoznać.
W chwili obecnej,prawda. Panuje większy ciemnogród, lecz to jest wina właśnie upośledzania systemu edukacji i wprowadzenia gimnazjum. Dzielenie ludzi też pozostawia piętno na społeczeństwie. Jest coraz więcej bogatych, ale i więcej biednych. Średnia klasa zanika a to wiąże się z większą ilością patologii. To wina rządu i proszę nawet nie zaprzeczać. Kiedy ja chodziłem do liceum, to nawet najgorsi uczniowie wiedzieli gdzie jest Australia a gdzie Austria. Dziś niejeden gimnazjalista czy licealista by się pomylił.
Jeszcze kilkanaście lat temu mieliśmy świetnie wykształconą w sensie ogólnym młodzież, która została zastąpiona upośledzonymi percepcjonalnie nastolatkami, które są karmione internetem i kretyńskimi plotami oraz antywzorcami, jak Doda. Na problemy Polski trzeba patrzeć w szerszym kontekście.
Ja widzę co się dzieje, ale trzeba sobie zdać sprawę z tego, dlaczego.

Nie zwalać na niemoralnego polityka, sprzedawczyka, agenta. Winni ci, co go wybrali, zaś doszukiwanie się winy tylko w tym człowieku, który rządzi czy podejmuje decyzje, podczas, gdy został nie nasadzony a wybrany w wolnych wyborach jest ułaskawianiem i oszukiwaniem swojego sumienia.


System wyborów jest tak uwarunkowany, że jak ktoś nie ma układów i pieniędzy, to do polityki się nie dostanie. Nie polemizujmy, bo taka jest prawda. W rządzie mamy ciągle te same gęby, co robią sobie roszady i zmieniają nazwy polityczne. Nie prowadźmy tu dyskusji na manowce Dominiku.

Wracając do tematu - jak można było dopuścić do zaprzepaszczenia tak genialnego tematu jak łupki. Gdzie jest Solidarność, związki zawodowe, ruchy społeczne, instytucje publiczne i pozarządowe. Co oni nie widzą, że zabranie gazu łupkowego to BILIONOWE straty i brak miejsc pracy - może nawet łącznie kilkuset tysięcy miejsc pracy (włączając wszelkie gałęzie rynku)? Nikt nie bije na alarm, wszyscy mają gdzieś gaz łupkowy i swoją przyszłość.


Światem rządzi finansjera a kto trzyma lichwę w ręku ten wytycza ścieżki. Źródło kłopotów, które doi ludzi i narody ich kosztem.

A Rydzyka w to nie mieszajmy.

Pozdrawiam.
  • 1

#4

domenicus.
  • Postów: 404
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Światem rządzi finansjera a kto trzyma lichwę w ręku ten wytycza ścieżki. Źródło kłopotów, które doi ludzi i narody ich kosztem.

Pozdrawiam.


W wielu kwestiach się z Panem zgadzam. Jednak tak naprawdę również w wielu kwestiach NIE są winni "oni" tylko "my". Tj. brak dążeń do prawdy, rozwoju intelektualnego samego-siebie - a stąd brak chęci do poznania wiedzy. Bo wiedza "boli" - bo trzeba zmieniać swoje poglądy, myślenie, działanie. Lepiej nie wiedzieć. Mam swój mały, ciasny światek, chodzę do roboty, jest mi dobrze. Niczego mi nie mówcie, o niczym nie chcę wiedzieć. Mam swoje podwórko i jest mi dobrze. A co za nim? A co mnie to obchodzi. "Zwisa mi" Tumiwisizm.

Przykładem tej mentalności są co roku powtarzające się zbrodnie na małych dzieciach i obojętności sąsiadów i lokatorów. Wszyscy we wsi wiedzieli, że tata gwałci córkę "a to ich sprawa". Wszyscy w miejskim bloku wiedzieli i słyszeli, jak ojciec i matka pijaki biją i maltretują dzieci. "Ale niech sobie piorą brudy u siebie".

Ta postawa przelewa się na wszystkie dziedziny życia - od właśnie międzysąsiedzkich, poprzez społecznościowe, potem z kolei na wybory polityczne. Ale wrzeszczeć i krzyczeć potem, że prawo złe, że urzędnik nie taki.

Ja jestem przekonany, że z wielu powodów w Polsce nic się nie zmieni jeszcze przez bardzo długi czas. I, że dopóki na świecie nie stanie się to, co stać się musi dosyć tragicznego, nic się nie zmieni - wszyscy chcą zachować swoje status quo. Ja uważam, że najbliższa dekada-dwie będzie bardzo ciekawa. A już zaczęła się zaprawdę ciekawie.

Co do Pana kwestii partii, ludzi w nich zasiadających etc. to ja się zgadzam. Jak tak przebywam w internecie i czytam i słucham wypowiedzi naukowców, polityków, ekonomistów - to przecieram oczy ze zdumienia. Nie wiem, czy ja to słyszę, czy mnie już pokręciło. Ale jeśli jesteśmy na skraju przepaści ekonomiczno-gospodarczo ogólnoświatowej a na dodatek dookoła szaleją coraz większe kataklizmy a wszyscy twierdzą, że to norma, że nie ma tak źle - to albo ja zwariowałem i nie umiem poprawnie odczytać rzeczywistości - albo to oni wszyscy się mylą. Czy tylko ja to widzę? Wydaje mi się?
  • 0

#5 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

W wielu kwestiach się z Panem zgadzam. Jednak tak naprawdę również w wielu kwestiach NIE są winni "oni" tylko "my". Tj. brak dążeń do prawdy, rozwoju intelektualnego samego-siebie - a stąd brak chęci do poznania wiedzy. Bo wiedza "boli" - bo trzeba zmieniać swoje poglądy, myślenie, działanie. Lepiej nie wiedzieć. Mam swój mały, ciasny światek, chodzę do roboty, jest mi dobrze. Niczego mi nie mówcie, o niczym nie chcę wiedzieć. Mam swoje podwórko i jest mi dobrze. A co za nim? A co mnie to obchodzi. "Zwisa mi" Tumiwisizm.


Niestety, ale to też jest wina lichwy finansowej i polityki rządu. Człowieka zobojętnić jest najprościej trzymając jego majątek za cztery litery. Zmusić go do tyrania po 12 godzin za niezbyt przyzwoitą stawkę, aby był też uzależniony od banku. Do tego ciężka polityka podatkowa i wszelkiego typu ograniczenia urzędowe też mają swój wpływ na zobojętnienie ludzi, a właściwie ich zniewolenie. Proszę zrozumieć, że mówiąc o skutkach pomijamy przyczyny. Dominiku poruszasz cały czas kwestię skutków. Nie kwestionuję tego co się dzieje. W skutkach się zgadzamy jak najbardziej.

Przykładem tej mentalności są co roku powtarzające się zbrodnie na małych dzieciach i obojętności sąsiadów i lokatorów. Wszyscy we wsi wiedzieli, że tata gwałci córkę "a to ich sprawa". Wszyscy w miejskim bloku wiedzieli i słyszeli, jak ojciec i matka pijaki biją i maltretują dzieci. "Ale niech sobie piorą brudy u siebie".


To też jest skutkiem, tylko że tym razem działalności mediów i internetu w długoterminowym planowaniu.

Co do Pana kwestii partii, ludzi w nich zasiadających etc. to ja się zgadzam. Jak tak przebywam w internecie i czytam i słucham wypowiedzi naukowców, polityków, ekonomistów - to przecieram oczy ze zdumienia. Nie wiem, czy ja to słyszę, czy mnie już pokręciło. Ale jeśli jesteśmy na skraju przepaści ekonomiczno-gospodarczo ogólnoświatowej a na dodatek dookoła szaleją coraz większe kataklizmy a wszyscy twierdzą, że to norma, że nie ma tak źle - to albo ja zwariowałem i nie umiem poprawnie odczytać rzeczywistości - albo to oni wszyscy się mylą. Czy tylko ja to widzę? Wydaje mi się?


Nie wydaję się Tobie Dominiku. Taka jest obecna sytuacja, ale myślę sobie że duża część owych kataklizmów może być sztucznie wywołana. Nie mówię wszystkie.
  • 0

#6

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli rzeczywiście Amerykańskie firmy sprzedają koncesje na wydobywaniu gazu, to znaczy że prawo na to pozwala. Nie widzę w tym nic niezwykłego, co mogłoby łamać prawo. Co za różnica kto będzie tego gazu poszukiwał? Dla mnie żadna. Na razie to są tylko poszukiwania, bo na wydobywanie tego gazu jeszcze nikt koncesji nie dostał.
  • -3



#7

Android.
  • Postów: 142
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano


I w ten właśnie sposób Polska pozbędzie się własnego bogactwa. A kto o tym zadecyduje? Chyba nie trzeba mówić.


Witam,

Trzeba mówić kto decyduje. Polacy decydują. To Polacy wybierają takich a nie innych rządzących. Polacy chodzą na wybory i ich dokonują. Ich głos przy urnie = dana partia i polityk. Jaki naród, tacy politycy.


Tylko że wszyscy są tacy sami. Jeden lepszy od drugiego (mam na myśli ''rząd'') nie ma na kogo głosować

Sprzedajemy zagranicznym wszystko jak leci i nic z tego nie mamy. Nieudolność polskiego rządu poraża.
Ciekawe kiedy mój dom i działki Amerykanom sprzedadzą

Użytkownik Rad-X edytował ten post 28.04.2011 - 09:47

  • 0



#8 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Jeśli rzeczywiście Amerykańskie firmy sprzedają koncesje na wydobywaniu gazu, to znaczy że prawo na to pozwala. Nie widzę w tym nic niezwykłego, co mogłoby łamać prawo. Co za różnica kto będzie tego gazu poszukiwał? Dla mnie żadna. Na razie to są tylko poszukiwania, bo na wydobywanie tego gazu jeszcze nikt koncesji nie dostał.


Wiem wszystko, zanim zabierzesz głos przeczytaj ze zrozumieniem artykuł. Amerykańskie firmy nie chcą sprzedać, a chcą kupić udziały, to po pierwsze. Nikt też nic nie napisał o łamaniu prawa, więc nie wiem skąd sobie wymyśliłeś taką ciekawostkę, to po drugie.
Pytasz; Co za różnica kto będzie tego gazu poszukiwał? Ano taka różnica, że jeśli nie będziemy robili to my, Polacy, to nasz kraj straci niewyobrażalne sumy pieniędzy. Czy taka argumentacja do Ciebie dociera, czy uważasz nadal że to nic takiego mieć dziurę w portfelu?
Ty tak piszesz, by pisać? Bezsensu facet.
  • 0

#9

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Muhad, nie wiem czy dobrze rozumiem, ale wydaje mi się, że w sumie nie ma znaczenia, kto będzie szukał tego gazu, ważne, że to my będziemy mogli go (po znalezieniu) sprzedawać. W końcu będzie znajdował się w polskiej ziemi, więc to Polska będzie jego właścicielem.

Chyba że koncesja na szukanie obejmuje także przekazanie własności po jego znalezieniu, wtedy to już zupełnie inna bajka...
  • 0



#10 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Kamilu, właśnie chodzi o to, że wykupienie 40% udziałów nie łączy się tylko z poszukiwaniem, ale także z sprzedażą. Wiesz jakie to sumy pieniędzy Polsce przejdą koło nosa? Gigantyczne.
  • -1

#11

Zientek.
  • Postów: 33
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

obejrzyjcie warto
  • 0

#12

domenicus.
  • Postów: 404
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Kamilu, właśnie chodzi o to, że wykupienie 40% udziałów nie łączy się tylko z poszukiwaniem, ale także z sprzedażą. Wiesz jakie to sumy pieniędzy Polsce przejdą koło nosa? Gigantyczne.


A na potwierdzenie, że może być nieciekawie, są słowa Jarosława Kaczyńskiego - tak, tego strasznego, okrutnego Kaczyńskiego. Już go tak zohydzono, że na sam dźwięk tego słowa społeczeństwo wpada w nerwicę - ale przecież o to chodziło - może jednak warto się pochylić nad kwestiami zawartymi w tym artykule >>>

I ja zgadzam się z Muhadem, że gigantyczne pieniądze mogą przejść obok nosa.
  • 0

#13 Gość_Sentinel

Gość_Sentinel.
  • Tematów: 0

Napisano

Dla zainteresowanych polecam stronę http://gazlupkowy.pl/. Jest to tematyczny serwis informacyjny. Nie wiem kto jest jego właścicielem ale na pewno można znaleźć tam wiele informacji związanych z zasobami gazu na terenie POlski a także nazwy firm, które go u nas szukają. Sa także ogłoszenia o pracy w branży.

Tak się cholernie składa, że mieszkam w województwie pomorskim, gdzie 80% wszystkich zasobów tego surowca w Polsce się znajduje. Dopiero zaczynam czytać na poważnie co z technologią wydobycia gazu i ropy łupkowej się wiąże. Na razie tereny gdzie żyję to przepiękna okolica z jeziorami, lasami, florą i fauną. Takie małe mazury. Nigdy nie zgodzę się na zniszczenie tego aby jakieś tam amerykańskie i inne koncerny to zniszczyły w imię zysków korporacji.

age w tym poście napisał

Wolę, żeby to było u nas, bo jest szansa, że zapłacą podatki do naszego budżetu.

a w mojej ocenie wielki guzik trafi do naszego budżetu. Jeżeli nawet cos trafi to będą to ochłapy. Zamiast kupić [zdobyć] technologię wydobycia, zatrudnić fachowców nawet z zagranicy, jeżeli nie mamy swoich i pozostawić całe dobro narodowe z tym związane w kraju to za psie pieniądze oddajemy to co za kilka lat pozwoliło by nam być strategicznie ważniejszym niż obecnie krajem i partnerem w branży energetycznej.

Opublikowano: 21.01.2012

Koncerny coraz bliżej wydobycia ropy łupkowej

Jak wynika z najnowszego raportu geologicznego, do którego dotarł „Dziennik Gazeta Prawna” Mazowsze, woj. warmińsko-mazurskie i lubelskie leżą na złożach ropy łupkowej. Badania geologiczne pokazały, że złoża ropy łupkowej znajdują w północnej i wschodniej części Polski – głównie w okolicach Warszawy, Radomia i Elbląga.

Ropa ukryta jest niemal w tych samych formacjach geologicznych i złożach co gaz łupkowy. Także metody wydobycia są prawie identyczne. „DGP” dodaje, że choć eksploatacja jest droższa i trudniejsza, to przy bardzo wysokich cenach ropy naftowej, jest to opłacalne.

Ropy w łupkach już się w Polsce szuka. Robią to te same firmy, które zajmują się gazem łupkowym. Szacunkowe zasoby surowca będą znane w ciągu dwóch miesięcy. Jak podaje dziennik, wydobycie ropy łupkowej mogłoby za ok. 10 lat zaspokoić jedną trzecią polskich potrzeb.

Złoża ropy łupkowej znajdują się m.in. w Estonii, w USA (formacja Green River), w zachodniej Kanadzie.

Na podstawie: Dziennik Gazeta Prawna
Źródło:
Ekologia.pl

Źródło: www.wolnemedia.net

Zapewne komentarze po takich spotkaniach krążą wokól stwierdzeń, iż:

ciemny lud nie wie co mówi, bo się na wydobyciu nie zna. A zagrożeń dla Was ciemny ludzie nie ma, do brudnej wody wrzucicie tabletki odkażające i da się ja pić. Że przy okazji kilka tysięcy z Was zachoruje i umrze na raka, że zniszczymy wam lasy, jeziora, skazimy ziemię - no cóż. Ale jaki zysk dla innych chcących żyć w dobrobycie w nasyzm kraju USA. Poświęćcie się albo Was kupimy albo ekonomicznie zniszczymy. To Ci wybór co???.

09:30, 21.01.2012 /TVN24

Awantura w Żurawlowie. Poszło o łupki
POLSKA I ŚWIAT


We wsi Żurawlów na Zamojszczyźnie miało się odbyć spotkanie mieszkańców z przedstawicielami zagranicznego inwestora, firmy Chevron, która w okolicy szuka łupków. Do rozmowy jednak nie doszło. Szef firmy opuścił spotkanie, kiedy zorientował się że na salę przyszli nie tylko mieszkańcy Żurawlowa, ale również ludzie z całej Polski, przedstawiciele organizacji ekologicznych i media. Sprawie przyjrzał się reporter programu "Polska i Świat".

Największym problemem związanym z wydobywaniem łupków okazuje się być komunikacja pomiędzy inwestorem i mieszkańcami terenów, na których wydobywany ma być surowiec. W Żurawlowie zaplanowane spotkanie miało mieć charakter publiczny, a mimo tego szef Chevronu wyszedł, kiedy zorientował się, że przyszli na nie nie tylko mieszkańcy wsi.

Najważniejsza komunikacja?

Przed spotkaniem inwestorzy zapewniali, że najważniejsza sprawą dla firmy jest głos mieszkańców. Chodziło o informację zwrotną, czym są zainterersowani i jakie mają wątpliwości ws. łupków.

Na spotkaniu mieli się również pojawić eksperci, których zadaniem było wyjaśnienie wszystkich wątpliwości związanych z poszukiwaniem gazu łupkowego w tamtych okolicach.

Dlaczego do spotkania nie doszło? - Nie było to spotkanie przewidziane dla agresywnych, demagogicznych grup ekologicznych, po to żeby zaprezentować tylko i wyłącznie swoje stanowisko - argumentowała Grażyna Bukowska, szefowa PR Chevron Polska.

Mieszkańcy wsi, mieli jednak najwięcej pretensji do samych inwestorów. - Dlaczego wyszli? Czy my żeśmy ich napastowali, czy my żeśmy na nich krzyczeli? Jak my jako społeczeństwo Żurawlowa zostaliśmy potraktowani? - mówiła Barbara Siegieńczuk, jedna z mieszkanek Żyrardowa.

Mimo wielokrotnych próśb o powrót na spotkanie, przedstawiciele Chevronu się na nim nie pojawili.

ab//bgr

Źródło: www.tvn24.pl


Użytkownik Sentinel edytował ten post 21.01.2012 - 11:05

  • 0

#14 Gość_Sentinel

Gość_Sentinel.
  • Tematów: 0

Napisano

Opublikowano: 02.02.2012

Od gazu łupkowego do ACTA

W ciągu ostatnich lat Ministerstwo Środowiska, działające z ramienia rządu Donalda Tuska, wydało ponad 100 koncesji geologicznych, w tym na rozpoznawanie niekonwencjonalnych źródeł energii. Centralnie orkiestrowana polityka poszukiwania gazu łupkowego ma poparcie kluczowych środowisk politycznych w Sejmie. Przychylnym okiem na prace spoglądają zarówno politycy Platformy Obywatelskiej, PSL jak i Prawa i Sprawiedliwości. Tak oto skomponowany zespół abiturientów przyszłej eksploatacji, zapewnia stabilną większość dla wszelkich inwestycji na tle lokalizacji surowców: nie tylko gazu łupkowego, ale i coraz częściej przywoływanej ropy z łupków.


BIBLIOGRAFIA

1. http://expresskaszubski.pl/aktualnosci/2012/01/klukowa-huta-mieszkancy-obawiaja-sie-wiercen-w-poszukiwnaiu-gazuroblem
2. http://www.gazetakaszubska.pl/24347/mieszkancy-miszewa-kontra-poszukiwacze-gazu-lupkowego
3.
http://expresskaszubski.pl/aktualnosci/2012/01/geolog-z-kanady-o-niebezpieczenstwach-zwiazacnych-z-gazem-lupkowym
4. http://nowysacz.naszemiasto.pl/artykul/1182249,chca-wstrzasnac-dolina-popradu-aby-szukac-gazu-i-ropy,id,t.html
5. http://cia.media.pl/gaz_lupkowy_pierwsza_krytyczna_analiza_polskich_geologow_wazy_sie_los_wod_mineralnych_w_muszynie_i_piwnicznej
6. http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/376668,niesiolowski-idioci-protestuja-z-symbolami-polski-podziemnej.html
7. http://wejherowo.naszemiasto.pl/artykul/1255653,o-poszukiwaniu-gazu-lupkowego-w-lewinie-z-mieszkancami,id,t.html
8. http://wolnemedia.net/ekologia/gaz-lupkowy-w-zurawlowie/
9.
http://polskalokalna.pl/wiadomosci/pomorskie/news/mieszkancy-boja-sie-poszukiwaczy-gazu-lupkowego,1673479,223
10. http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/480332,muszyna-wielki-strach-przed-gazem-z-lupkowym,id,t.html

Więcej tutaj ... i tutaj ...


Użytkownik Sentinel edytował ten post 03.02.2012 - 10:57

  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych