Skocz do zawartości


Kiedy są naruszane moje dobra.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Agent_Tomek

Gość_Agent_Tomek.
  • Tematów: 0

Napisano

Chciałbym się zapytać kiedy użytkownik narusza moje dobra wrzucając cytaty z moich wypowiedzi do własnej sygnaturki. Myślę w tym momencie o użyszkodniku Tekeeusie. Włączyłem ignorowanie użytkownika ale niechcący wyświetliłem jego kolejnego gniota i ujrzałem to:

Dołączona grafika

Nie jest to pierwszy raz kiedy cytuje moją wypowiedź. Zdając sobie sprawę z wyjątkowej głębi moich wypowiedzi oraz przekazu jaki niosą wiem, że wielu chciałoby obwieszać się cytatami z moich wypowiedzi jednak tu chodzi o osobę, która cytuje. W ogóle nie cenię tego użytkownika i boleję nad jego ukształtowaniem poglądowym dlatego wielką nieprzyjemność mi sprawia, że mnie znów cytuje. Czy wobec mojej niechęci i mojego sprzeciwu Tekeeus nie narusza moich dóbr?

Użytkownik Agent_Tomek edytował ten post 07.01.2011 - 22:59


#2

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A czy jeżeli zacytujesz prezydenta, bądź innego polityka, naruszasz jego dobra?

Użytkownik Fisher edytował ten post 07.01.2011 - 23:45




#3

HidesHisFace.
  • Postów: 244
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Chciałbym się zapytać kiedy użytkownik narusza moje dobra wrzucając cytaty z moich wypowiedzi do własnej sygnaturki. Myślę w tym momencie o użyszkodniku Tekeeusie. Włączyłem ignorowanie użytkownika ale niechcący wyświetliłem jego kolejnego gniota i ujrzałem to:


Słodki Raptor-Jezu-Na-Patyku! Ktoś zacytował twoją wypowiedź w sygnaturce! DRAAAAAAMA!!111

Poważnie, skoro popadasz w paranoję z powodu cytatu w sygnaturce, to co ty robisz w internecie?

#4 Gość_Agent_Tomek

Gość_Agent_Tomek.
  • Tematów: 0

Napisano

Słodki Raptor-Jezu-Na-Patyku! Ktoś zacytował twoją wypowiedź w sygnaturce! DRAAAAAAMA!!111

Poważnie, skoro popadasz w paranoję z powodu cytatu w sygnaturce, to co ty robisz w internecie?


Jako, że jesteś newbie nie tym tonem proszę. "co robisz w internecie?"? No niestety ja nie jestem tak pochłonięty przez drugie życie internetowe i ja korzystam z internetu a nie jestem "w nim". Ten post tylko utwierdza moje przypuszczenie, że HideHisFace to zdublowane konto Tekeeusa. Nie chce sam zająć stanowiska bo by to odniosło gorszy efekt więc stworzył postać, która stanęłaby w ego obronie lub poparłaby jego wypowiedzi. Podobny sposób wypowiedzi.




Jako, że nie podejrzewam Tekeuusa o jakiekolwiek dobre intencje więc nie przypuszczam, że wkleił mój cytat po to by moje słowa były dla niego natchnieniem ;p

#5

HidesHisFace.
  • Postów: 244
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jako, że jesteś newbie nie tym tonem proszę. "co robisz w internecie?"? No niestety ja nie jestem tak pochłonięty przez drugie życie internetowe i ja korzystam z internetu a nie jestem "w nim".


Self-denial? Jeszcze nie spotkałem kogoś, kto NIE BYŁBY pochłonięty internetem i jednocześnie traktował go jak naprawdę poważny biznes...
Wow, "nie tym tonem"... Pogrążasz się. Poważnie.

A przy okazji - ma zabawniejsze rzeczy do roboty niż rozdwojenie jaźni, choćby rysowanie, lub obserwowanie kiedy śpisz.

#6 Gość_Agent_Tomek

Gość_Agent_Tomek.
  • Tematów: 0

Napisano

Jeszcze nie spotkałem kogoś, kto NIE BYŁBY pochłonięty internetem i jednocześnie traktował go jak naprawdę poważny biznes...


No to wyjdź wreszcie z domu.

A przy okazji - ma zabawniejsze rzeczy do roboty niż rozdwojenie jaźni, choćby rysowanie, lub obserwowanie kiedy śpisz.


Ehh wyjątkowo często mówicie w swoim imieniu. Znów przypadek, który wcale nie świadczy o jednym właścicielu kont tylko o telepatycznej więzi między Tekeeusem, a HideHisFacem.



Dobra. Dosyć tego bo temat jest wyraźnie zaadresowany do możnych tego forum, a nie do Ciebie.

#7

HidesHisFace.
  • Postów: 244
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ehh wyjątkowo często mówicie w swoim imieniu. Znów przypadek, który wcale nie świadczy o jednym właścicielu kont tylko o telepatycznej więzi między Tekeeusem, a HideHisFacem.


We are the Borg. Resistance is futile. Prepare to be assimilated.

Poważnie, nie wpadłeś na jakieś bardziej, hm... to może być trudne... logiczne rozwiązanie tej niesamowitej zagadki wszechświata? Nie chcę ci psuć zabawy, bo liczę na to, że jesteś dość bystry, by się domyślić. Nie zawiedź mnie.

#8

Rainbow Lizard.
  • Postów: 484
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

W regulaminie nie znalazłem niczego na temat praw autorskich do postów (może przeoczyłem), jednak domyślam się, że jeśli ktoś się na forum rejestruje, to automatycznie wyraża zgodę na cytowanie jego wypowiedzi. W przeciwnym wypadku paranormalne.pl (podobnie jak inne fora) utonęłoby w morzu pozwów o naruszenie praw autorskich.

Poza tym - wrzuciłeś swoje posty na publiczne forum, które przeczytać może każdy, więc... no właśnie - skąd zdziwienie, że ktoś sobie ciebie cytuje? Nie jestem pewien, ale chyba nawet prawo dopuszcza publikowanie cudzych treści na prawach cytatu (i niezależnie od tego, czy lubisz cytującego, czy nie - wolność słowa dla wszystkich).

Co do multikonta...

We are Borg. Resistance is futile. Prepare to be assimilated.

A tak na serio - cóż, moderator sprawdził IP (link), i wyszło na to, że ja i HidesHisFace pochodzimy z różnych rejonów Polski. Czyli albo się teleportuję, albo po prostu, zamiast kilku osobowości w jednym ciele, mam jedną osobowość w kilku ciałach... Brzmi dosyć racjonalnie.

(...)
A przy okazji - ma zabawniejsze rzeczy do roboty niż rozdwojenie jaźni, choćby rysowanie, lub obserwowanie kiedy śpisz.

Fap fap fap...

Wróóóć, Agent_Tomek nie jest zantropomorfizowanym gadem. No fapping this time. No i zsunął rolety... życie jest takie niesprawiedliwe.

#9 Gość_Agent_Tomek

Gość_Agent_Tomek.
  • Tematów: 0

Napisano

W regulaminie nie znalazłem niczego na temat praw autorskich do postów (może przeoczyłem), jednak domyślam się, że jeśli ktoś się na forum rejestruje, to automatycznie wyraża zgodę na cytowanie jego wypowiedzi. W przeciwnym wypadku paranormalne.pl (podobnie jak inne fora) utonęłoby w morzu pozwów o naruszenie praw autorskich.

Poza tym - wrzuciłeś swoje posty na publiczne forum, które przeczytać może każdy, więc... no właśnie - skąd zdziwienie, że ktoś sobie ciebie cytuje? Nie jestem pewien, ale chyba nawet prawo dopuszcza publikowanie cudzych treści na prawach cytatu (i niezależnie od tego, czy lubisz cytującego, czy nie - wolność słowa dla wszystkich).


Wiem, że poprzez to chciałeś mnie sprowokować bo bardzo Cię boli włączenie ignorowania ale co innego cytowanie postów w temacie, a co innego w sygnaturce, która wyświetla się wszędzie bez powodu, w każdym temacie. Może nie ma na to paragrafu ale to jest doprawdy żałosne. Zwłaszcza te jakże przenikliwe komentarze do cytatów. Ale to kwestia poczucia jakby "estetyki" operowania wśród ludzi. Zapewne myślisz, że te cytaty spełniają jakąś magiczną rolę, a być może sądzisz, że dodaje Ci to jakiegoś prestiżu lub jesteś fajniejszy bo starasz się wykpić przeciwników w dyskusji/ideologicznych. Niestety! Już wielu przychodziło na forum i myślało, że zapoczątkuje rewolucję na ich modłę ale z czasem odchodzili. Sam też odszedłeś po czym powróciłeś wraz z HideHisFacem.

Co do multikonta...

We are Borg. Resistance is futile. Prepare to be assimilated.

A tak na serio - cóż, moderator sprawdził IP (link), i wyszło na to, że ja i HidesHisFace pochodzimy z różnych rejonów Polski. Czyli albo się teleportuję, albo po prostu, zamiast kilku osobowości w jednym ciele, mam jedną osobowość w kilku ciałach... Brzmi dosyć racjonalnie.


Kurczak to odpowiednio skomentował. Moim zdaniem możesz też po prostu przesyłać komuś swoje posty i on to wrzuca. Dużo zachodu ale skuteczne. Sposób wypowiedzi jest identyczny czego nigdy jeszcze nie zaobserwowałem u dwóch różnych osób.

Użytkownik Agent_Tomek edytował ten post 08.01.2011 - 00:50


#10

HidesHisFace.
  • Postów: 244
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zapewne myślisz, że te cytaty spełniają jakąś magiczną rolę,


Sądząc po tym ataku szału - spełniają.

Każda wypowiedź publiczna podlega prawu do krytyki i parodii - proste.

Sam też odszedłeś po czym powróciłeś wraz z HideHisFacem.

Cytując Terminatora:
"I'll be back!"

Dużo zachodu ale skuteczne. Sposób wypowiedzi jest identyczny czego nigdy jeszcze nie zaobserwowałem u dwóch różnych osób.

Jak to mawiają... Tak blisko, a tak daleko. Prawda jest mimo wszystko prostsza i nie wymaga zachodu (ani wschodu, południa, czy północy).

Znajomość memów nie tworzy jeszcze jednej i tej samej osoby, to tak gwoli ścisłości. To prosta wiedza każdego użytkownika internetu, który zna jego szersze zasady.

#11

Rainbow Lizard.
  • Postów: 484
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

(...) Już wielu przychodziło na forum i myślało, że zapoczątkuje rewolucję na ich modłę ale z czasem odchodzili. Sam też odszedłeś po czym powróciłeś wraz z HideHisFacem.

Rewolucja. Na forum internetowym. naprawdę? To tylko forum internetowe - ja tutaj przychodzę przede wszystkim po to, żeby się trochę zabawić. (bo na dyskusję na paranormalne.pl nie liczę) Bawić się w rewolucję na forum (lol) to tak, jakby zainwestować kilka miliardów w to, żeby mieć inny kolor na ścianie w pokoju...

Ponadto - nie obchodzi mnie, co inni o mnie sądzą czy traktują mnie jako kogoś "fajnego" - gdyby tak było, nie odpowiadałbym w temacie o homoseksualizmie, gdzie lwia część userów ma zdanie... powiedzmy, że zgoła inne od mojego.

Cytaty mam w sygnaturce przede wszystkim dlatego, bo tak i już. Kwestia gustu. Mnie tam się podoba wrzucanie do podpisu stwierdzeń, które są w mojej ocenie tak absurdalne, że aż zabawne.

Fakt, że ja i HidesHisFace znamy internetowe memy, interesujemy się gadami i mamy lewicowe poglądy nie znaczy, że jesteśmy tą samą osobą. Na takim FurAffinity, DeviantArcie czy Bad Dragon (ten ostatni serwis tylko dla osób 18+) znaleźć można dziesiątki (a raczej setki/tysiące) takich Tekeeusów i HideHisFace'ów.

We are the Reptilian Legion, for we are many.

Użytkownik Tekeeus edytował ten post 08.01.2011 - 01:21


#12

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Imo sygnatura Tekeeusa podpada pod punkt:

7.4 Zabronione są wszelkiego typu prowokacje; wątki lub wpisy wprowadzające w błąd w sposób celowy lub zamierzony.


aż w dwóch miejscach:
- po pierwsze jest prowokacją (jak widać - skuteczną)
- po drugie wprowadza w błąd, zawiera nieprawdę - można wywnioskować, że Mylo wysłał raport, a wysłałem go ja, co już publicznie oświadczyłem kilka dni temu, a jednak sygnatura pozostała niezmieniona (zatem jest to działanie zamierzone).

To tyle jeśli chodzi o czysto formalne potraktowanie tematu. Jutro napiszę coś więcej, o ile temat będzie miał jeszcze rację bytu.



#13 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Agent_Tomek
I po co sie stresujesz czlowieku?
Wybierz najglupsza wypowiedz Tekeusa, to nie bedzie trudne, wrzuc w sygnature i tyle.
Ps. Kochany smoku, nie powiedziales nic, ze poddales sie klonowaniu...W dodatku znow zrzuciles skorke, nie za czesto, moze to egzema? Ale nareszcie usmiech masz pelnym pyskiem!
Co do kolegi HidesHisFace, mysle sobie, ze lepiej miec wlasny wizerunek i zdanie, niz podszywac sie pod cudza i tak smierdzaca skorke.

Każda wypowiedź publiczna podlega prawu do krytyki i parodii - proste.

Jak drut. Cudza tak, a Twoja?
Jesli chodzi o moje prywatne zdanie, to kiedy brak kultury, lub inteligencji, w rozny sposob niektorzy staraja sie ja zastapic. O czyjej beznadzieji to swiadczy, ano SYGNATURA mowi o Tobie!

Użytkownik mag1-21 edytował ten post 08.01.2011 - 01:35


#14

HidesHisFace.
  • Postów: 244
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jesli chodzi o moje prywatne zdanie, to kiedy brak kultury, lub inteligencji, w rozny sposob niektorzy staraja sie ja zastapic. O czyjej beznadzieji to swiadczy, ano SYGNATURA mowi o Tobie!


Dystans do samego siebie, lub brak tegoż tym bardziej świadczy o każdym po kolei - mam nadzieję, że nie muszę wyjaśniać w jaki sposób, bo to byłoby już smutne.

Co do kolegi HidesHisFace, mysle sobie, ze lepiej miec wlasny wizerunek i zdanie, niz podszywac sie pod cudza i tak smierdzaca skorke.

Oh nie! A więc okazuje się, że posiadanie zbieżnego zdania jest czymś zupełnie przerażająco złym! Nie może być!

Ciekawe tylko, że nikt do tej pory nie oskarżył kolegów Tomka, Mylo, Undertakera i chyba paru innych o bycie swoimi własnymi klonami. W końcu nawet kiedy nie mają powodu do sporu, bo opozycja spasowała wtórują sobie gadając w kółko to samo jak nakręceni.
Ciekawe... Muszę poszukać jak fachowo nazywa się tak skrajnie wybiórcza zdolność do obserwacji... Ale nie teraz, bo mi się zwyczajnie nie che.

Poważnie - nikt jeszcze nie zadał sobie trudu, by zbadać sobie kilka for, które podawałem choćby w czasie pierwszego oskarżenia o multikonto. Nikt nawet nie pokusił się o przeszukanie DeviantArta? Zaprawdę powiadam wam, lenistwo wasze jest większe niźli moje własne (a to już osiągnęcie!). A może po prostu boicie się, że zdechną wasze powody do głupkowatych insynuacji? Smutne.

Jak drut. Cudza tak, a Twoja?

Krytykuj, parodiuj, proszę bardzo, jak ci to radochę sprawi.

Użytkownik HidesHisFace edytował ten post 08.01.2011 - 02:06


#15 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Cytat
Każda wypowiedź publiczna podlega prawu do krytyki i parodii - proste.


Jak drut. Cudza tak, a Twoja?



Kontynuacja

Oh nie! A więc okazuje się, że posiadanie zbieżnego zdania jest czymś zupełnie przerażająco złym! Nie może być!

Fachowe zakonczenie

Ciekawe... Muszę poszukać jak fachowo nazywa się tak skrajnie wybiórcza zdolność do obserwacji... Ale nie teraz, bo mi się zwyczajnie nie che.

Podsumowanie

Smutne.

Moje zdanie:
Zgadzam sie!
Ps.Mylo nie jest moim ulubiencem, ale szanuje Go za to, ze ma odwage miec wlasne zdanie. Wbrew pozorom Tekeusa tez, choc pisze bzdury, ale odwage ma i nie patrzy czy kogos za plecami ma czy nie. Inna rzecz, ze plecy to same za nim stoja. Szacunku do plecow Tekeusa nie mam.

Użytkownik mag1-21 edytował ten post 08.01.2011 - 02:18



 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych