Skocz do zawartości


Zdjęcie

Apollo 18


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#1

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Apollo 18


Producent Timur Bekmambetov i reszta ekipy thrillera science-fiction "Apollo 18" za wszelką cenę stara się nas przekonać, że po ostatniej oficjalnej wyprawie na Księżyc doszło do jeszcze jednej, ściśle tajnej misji. W tym celu powstała specjalna strona internetowa i seria viralowych nagrań. Czyżby WikiLeaks maczało w tym palce?

"Apollo 18", czyli pierwszy anglojęzyczny film w dorobku hiszpańskiego reżysera Gonzalo Lópeza-Gallego opowiada o legendarnej misji na Księżyc, w rzeczywistości odwołanej przez NASA. Viralową stronę promującą produkcję znajdziecie tutaj.

Poza tym z pewnością warto obejrzeć również niepokojący materiał wideo oraz tajne dokumenty, które "przeciekły" do sieci.

Dołączona grafika


Scenariusz autorstwa Briana Millera (laureata konkursu ogłoszonego przez Timura Bekmambetov na Astana International Action Film Festival) przedstawi odmienną wersję wydarzeń: trzymany w ścisłej tajemnicy lot doszedł do skutku i zakończył się spotkaniem z kosmitami.

Thriller science-fiction "Apollo 18" zostanie zrealizowany w dokumentalnym stylu found footage: zobaczymy zdjęcia nakręcone rzekomo przez uczestników wyprawy, która miała dać dowód istnienia życia pozaziemskiego. Datę premiery filmu zapowiedziano już na 4 marca 2011 roku.

Dołączona grafika


źródło: onet.pl
  • 1



#2

defensis.
  • Postów: 356
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jako, że pochłaniam filmy w sporych ilościach, to jest to moje must see w przyszłym roku. Zapewne to będzie chała i kicz jak wszystkie dzisiejsze produkcję ale może...
  • 1



#3

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ooo nie mogę się doczekać :) już powoli zaczne odkladać na film.

Hmm czyżby ktoś próbował uświadomić nas, że ta misja na prawdę miała miejsce ? Taki niewinny film ale mający więcej niż jedno ziarno prawdy
  • 0



#4

defensis.
  • Postów: 356
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

może być taka sytuacja, że byli tam ale to co nagrali było zbyt intrygujące abby pokazać ludziom, więc spreparowali film, który nadaje się do opinii publicznej.
  • 0



#5

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Można poprosić o link do strony o której wspomniałeś Eury ?

Edit. Ok znalazłem. http://www.apollotruth.org
  • 0



#6

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W "niepojącym materiale wideo" zaciekawił mnie widoczny za oknem LM wielokołowy pojazd, wypisz-wymaluj radziecki Łunochod.

Dołączona grafika
  • 1



#7

OKSBartekOKS.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A mnie "azjatycka uroda" tego kogoś wyglądającego na nieżywego, wspominana w wielu relacjach o istotach pozaziemskich i coś ciemnego w miejscu Brow Chakra'y :)

Użytkownik OKSBartekOKS edytował ten post 17.12.2010 - 22:38

  • 0

#8

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A mnie ciekawi z kolei to, czy takie reakcje i myśli:

Hmm czyżby ktoś próbował uświadomić nas, że ta misja na prawdę miała miejsce ? Taki niewinny film ale mający więcej niż jedno ziarno prawdy


następują przed, po, czy zamiast myśli, że autorzy filmu skorzystali po prostu z podanej na tacy popularnej wśród pewnej grupki osób opowieści fantastycznej (którzy przy okazji wierzą, że to prawda). Ot, schemat jak przy "2012" Rolanda Emmericha.
  • 2



#9 Gość_Horror

Gość_Horror.
  • Tematów: 0

Napisano

(...)Poza tym z pewnością warto obejrzeć również niepokojący materiał wideo(...)


Ten "filmik" był już nawet tu wałkowany. Nie wiem co tam takiego niepokojącego? Zresztą nieważne.
Film jest z gatunku „Horror - Thriller – Sci-Fi” (to nie dokument), ale obejrzeć należy. Tylko gdzie? Nie ma nic konkretnego na FW, ani SK. Żaden z tych serwisów nie zapowiada premiery kinowej u nas, więc może tylko DVD? Ktoś będzie tak łaskawy i poszuka w wolnej chwili?

może być taka sytuacja, że byli tam ale to co nagrali było zbyt intrygujące abby pokazać ludziom, więc spreparowali film, który nadaje się do opinii publicznej.


Bez przesady. Wątpię by ten film wniósł coś do historii zdobywania kosmosu (tudzież samego Księżyca) przez rodzaj ludzki. Oby tylko w swojej fabule nie poległ przy szykowanej też na przyszły rok produkcji pt. "Cowboys & Aliens".
  • 0

#10

defensis.
  • Postów: 356
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie chodziło mi o sam film a o całokształt historii Apollo 18.
  • 0



#11

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

(...)Poza tym z pewnością warto obejrzeć również niepokojący materiał wideo(...)

Nie wiem co tam takiego niepokojącego?


mnie na przyklad zaniepokoilo ze ta kobieta bo to byla chyba kobieta miala wasy
  • 0

#12

Logos.

    Rozum Świata

  • Postów: 390
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Film z tą "kosmitką" pojawił się już dość dawno w innym temacie na forum, mianowicie "Statek Obcych na Księżycu: przelot Apollo 20" - temat o rzekomym nagraniu z tej misji, ukazującym wrak statku kosmicznego na księżycu.

Jeżeli porówna się oba filmy, można zauważyć, że pochodzą z tego samego źródła (ta sama jakość, podobne zakłócenia, no i logo misji Apollo 20 na początku).

W TYM poście, z wyżej wymienionego tematu możemy znaleźć wywiad z uczestnikiem misji (?)

Możemy tam znaleźć fragment:

18) L.S. A co z „Mona Lisą EBE”? [prawidłowa włoska nazwa to „Monna Lisa”] Jak ona wygląda i gdzie była w czasie, kiedy znalazł ją Pan na Księżycu? Gdzie według Pana teraz się znajduje?

W.R. Mona Lisa – nie pamiętam kto tak nazwał tę dziewczynę, Leonov czy ja, była nienaruszoną EBE (Extraterrestrial Biological Entity – pozaziemska istota biologiczna). Humanoid, kobieta, wzrost 1,65 m. Z genitaliami, owłosiona, sześć palców (pewnie matematyka opiera się na tuzinie). Funkcja: pilot, urządzenie pilotujące przytwierdzone do palców i oczu, bez ubrania, musieliśmy odciąć dwa kable podłączone do nosa. Brak nozdrzy. Leonov odczepił urządzenie przytwierdzone do oczu (zobaczycie to na wideo). Zamrożone skrzepy krwi lub bio-płynu, który wypłynął z ust, nosa, oczu i niektórych części ciała. Niektóre części ciała były w niespodziewanie dobrym stanie, (włosy) i skóra były chronione przez cienką przezroczystą powłokę ochronną. Tak jak przekazaliśmy centrum kontrolnemu misji, jej stan wydawał się ani martwy ani żywy. Niemieliśmy żadnego doświadczenia czy wykształcenia medycznego, ale Leonov i ja wykonaliśmy test przytwierdzając nasz bio-sprzęt do ciała EBE i odczyty telemetryczne otrzymane przez lekarza (medycy z Centrum Kontroli Misji) były pozytywne. To inna historia. Niektóre jej części mogłyby wydać się nieprawdopodobne teraz, wolę opowiedzieć całą historię kiedy inne materiały filmowe będą dostępne w internecie. To wydarzenie zostało sfilmowane w module księżycowym. Znaleźliśmy drugie ciało, zniszczone, wzięliśmy ze sobą na pokład głowę. Skóra była koloru niebiesko-szarego, pastelowo niebieskiego Miała dziwne szczegóły ponad oczami i z przodu, pasek wokół głowy, bez napisów. „Kokpit” był pełen kaligrafii i uformowany z długich, pół-sześciokątnych rurek. Kobieta jest na Ziemi i żyje, ale wolę najpierw umieścić w Internecie pozostałe filmy, zanim opowiem, co stało się później. (!)


Co do Łanochodu - w tym artykule możemy wyczytać, że misje Apollo 18-10 były misjami wspólnymi, Amerykańsko-Radzieckimi, więc rosyjski łazik mógłby się tam znaleźć

Edit:

Jeszcze jeden film ukazujący ją w lepszym zbliżeniu i ze szczegółami: CLICK

Użytkownik Logos edytował ten post 18.12.2010 - 00:43

  • 3



#13 Gość_Horror

Gość_Horror.
  • Tematów: 0

Napisano

Niektóre jej części mogłyby wydać się nieprawdopodobne teraz, wolę opowiedzieć całą historię kiedy inne materiały filmowe będą dostępne w internecie.

Bardzo skromnie powiedziane - „niektóre”.

Kobieta jest na Ziemi i żyje, ale wolę najpierw umieścić w Internecie pozostałe filmy, zanim opowiem, co stało się później.

W mojej ocenie dać temu wiarę, to jak stanąć wśród stada wygłodniałych lwów w przekonaniu że jest się niewidzialnym.
Niemniej jednak obejrzałbym cały ten materiał, pomimo faktu że ten dostępny filmik jest... delikatnie mówiąc „mało wiarygodny”.

Ps

@pazuzu
Nie chodziło mi o sam film a o całokształt historii Apollo 18

Rozumiem, ale film ponoć o tym właśnie traktuje. Misja była i to nie byle jaka. W obliczu tego co powyżej, to sam fakt, czy misja była czy nie, to niemal kwestia drugoplanowa.
Pożyjemy zobaczymy.
  • 0

#14

defensis.
  • Postów: 356
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@UP

BO ma być mało wiarygodny. Tzn. to nie jest żaden dokument tylko film rozrywkowy gatunku horror, thriller, sci - fi. Film obejrzę sobie ale nie będę opierał swojej opinii na tym filmie.
  • 0



#15

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Film jak każdy produkt z gatunku S-F ma szokować i przyciągnąć widzów, by zwróciły się koszty i można było zarobić.
Tak bywa, gdy fikcją chce się zastąpić rzeczywistość, mimo ze fakty świadczą, że taka wyprawa nigdy się nie odbyła. Dopasowywanie na siłę wątpliwych argumentów, świadczy o nikłej wiedzy technicznej autorów scenariusza jak i odbiorców tej fikcji. Jedyna wspólna amerykańsko-radziecka wyprawa załogowa odbyła się w lipcu 1975 w ramach programu "Apollo Soyuz Test Project". Wzięli w niej udział: T. Stafford, D. Slayton i V. Brand oraz A. Leonow i W. Kubasow. Był to ostatni lot statku Apollo w historii amerykańskiego programu kosmicznego. Określenie "wspólna wyprawa" jest jak najbardziej uprawnione, ponieważ wzięły w niej udział dwa oddzielne statki załogowe - amerykański Apollo i radziecki Sojuz. Gdyby teoretycznie założyć, że w wyprawie Apollo na Księżyc miał wziąć udział Rosjanin, musiał by on zostać przeszkolony jako pilot LM. O ile mi wiadomo, A. Leonow nigdy nawet nie wsiadł do naziemnego trenażera LM. Całkowicie niedorzecznym wydaje się pomysł zabrania na pokład LM trzeciego pasażera i powrót z nim do statku macierzystego, gdyż po prostu nie było to fizycznie możliwe. Łunochody to już zupełnie niezrozumiała bajka w kontekście tak karkołomnego scenariusza.
  • 1




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych