Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Ważne ogłoszenie] Aktualizacja forum do wersji 3.1.x


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W dniu dzisiejszym forum Paranormalne.pl zostało zaktualizowane od wersji 3.0.x do wersji 3.1.4. Była to poważna i konieczna aktualizacja. Umożliwi ona dalszy rozwój serwisu oraz pozwoli na wprowadzenie szeregu nowych funkcji (o których później).

Aktualizacja jest na tyle obszerna, że pociąga za sobą ogromną liczbę zmian w kodzie strony (konkretniej w plikach szablonu). Z uwagi na fakt, że korzystamy z autorskiego szablonu, zmiany te muszą zostać wprowadzone ręcznie. Prace będą prowadzone przez najbliższe tygodnie.

W związku z powyższym, forum działa aktualnie w trybie minimalnej funkcjonalności. Część opcji może być niedostępna, część elementów może nie działać należycie. Proszę nie zgłaszać żadnych błędów - zostaną one automatycznie poprawione i dopiero wtedy poproszę o zgłaszanie niedoróbek.

Lista prowadzonych prac


---

Do poprawy:

[ ] Nieco większe okno podglądu posta
[ ] Popupy (powiadomienia, reputacja) rozwijane w lewo
[ ] Mniejsza czcionka w tytułach tematów (Moje zasoby)

---

Jeszcze jedna ważna kwestia: W nocy z piątku na sobotę zwiększyliśmy parametry naszego serwera. Mamy nadzieję, że forum będzie teraz działać dużo lepiej niż jeszcze kilka dni temu!



#2 Gość_Dolg

Gość_Dolg.
  • Tematów: 0

Napisano

Rozumiem , że przebudowa jest konieczna , ale nie mogę wyszukac postów które pisałem kilka dni temu , jakieś dziwne opcje wyszukiwania się włączają . Wiem , ze nie jest skonczona aktualizacja , ale mam nadzieje , że wyszukiwanie postów i tematów (swoich) albo jakiegoś innego użytkownika będzie takie jak dawniej

#3

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oczywiście, to kwestia godzin. Najpóźniej jutro ostatnie logowanie będzie sprawne. Ma to związek z przebudową wyszukiwarki na forum.



#4

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dla mnie przejście nastąpiło bez większych problemów. Zauważyłem tylko problem z działaniem ostatniego logowania. Najwyraźniej nie korzystam z serwisu nawet w 10%. :)



#5

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mam problem z wysyłaniem wiadomości na PW, ponadto ankieta do konkursu została kilkakrotnie dosłownie “wywalona” .. Coś nie gra czy to ja jestem nieudolny ? :roll:





#6

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może na razie nie działać. Jak wrzucę poprawki dam znać.

-----

Podaję listę nowych funkcjonalności, które będą sukcesywnie uruchamiane. Będę oznaczał już wprowadzone



[x] Przebudowana wyszukiwarka. Dokładniejsza i szybsza, dająca większe możliwości konfiguracji wyników wyszukiwania.

[x] Podgląd fragmentu tematu (pierwszy / ostatni post) z poziomu widoku forum

[x] Szybki dostęp do własnych zasobów (napisanych postów / tematów - wszystko w jednym miejscu)

[x] Łatwe dzielenie się - udostępnianie postów / linków na Facebook i Twitter wraz z blokiem na stronie forum, który wyświetla najczęściej udostępniane linki.

[ ] Wszystkie linki publikowane na forum będą otwierane domyślnie w nowym oknie (prośba na forum)

[ ] Integracja logowania na forum za pośrednictwem konta na Facebook'u lub Twitterze

[ ] Wybrane grupy otrzymają możliwość podglądu przyznanych w postach punktów reputacji

[x] Powiadomienia o wydarzeniach na forum (nowa odpowiedź, nowy temat, ktoś cytował naszego posta itd) w formie inline - wyświetlane bezpośrednio w oknie przeglądarki na wzór powiadomień PW. Możliwość konfiguracji.

[ ] Własny obrazek tła w profilu

[x] Optymalizacja - SEO

[x] Miękkie usuwanie postów i tematów (modyfikacje dla moderatorów)

[ ] Rozbudowane statusy



#7

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jest jeszcze jedna bolączka denerwująca podczas wyszukiwania tematów…. silnik forum pokazuje denerwujący komunikat, mianowicie wredna wyszukiwarka nie przetwarza jednej oraz dwóch literek…… np. : szukamy temat “Stalin na księżycu” i mamy komunikat….. Wprowadzić minimum trzy litery. Denerwująca sprawa, jeśli ktoś założył w przeszłości temat “Putin i Kaczyński” nie ma możliwości odgrzebania swojego tematu w wyszukiwarce a jedynie w swoim profilu użytkownika.





#8

Ironmacko.
  • Postów: 809
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

xxxxxx


Eury czy mozesz kolor cytatow bardziej stonować do koloru tla? (ten bialy bardzo daje po oczach i wg. mnie utrudnia czytanie) 

Edit down: I jest super...  

Użytkownik Ironmacko edytował ten post 02.12.2010 - 17:03


#9

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Styl został przebudowany. Cytaty poprawione + dodane elementy w moim poprzednim poście. Dalsze prace, które potrwają przynajmniej kilka tygodni będą obejmowały poprawki graficzne i językowe.

Jest jeszcze jedna bolączka denerwująca podczas wyszukiwania tematów…. silnik forum pokazuje denerwujący komunikat, mianowicie wredna wyszukiwarka nie przetwarza jednej oraz dwóch literek…… np. : szukamy temat “Stalin na księżycu” i mamy komunikat….. Wprowadzić minimum trzy litery. Denerwująca sprawa, jeśli ktoś założył w przeszłości temat “Putin i Kaczyński” nie ma możliwości odgrzebania swojego tematu w wyszukiwarce a jedynie w swoim profilu użytkownika.


Tak wiem, ale to są ograniczenia nie tyle skryptu forum co MySQL, przy innych serwer nie dałaby rady. Pomyślę w przyszłości nad Sphinx'em. Na razie trzeba będzie z tym żyć

---

Od teraz można zgłaszać wszelkie błędy i niedoróbki!



#10

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może to nie błąd, ani jakaś tam wielka niedoróbka, ale można to chyba poprawić. Chodzi o to okienko z podglądem pierwszego i ostatniego posta. Dobrze by było, moim zdaniem, trochę je poszerzyć i dobrać wielkość tak, żeby nie trzeba było przewijać tekstu. Można tez ciut powiększyć awatar.
Druga drobna rzecz, przycisk z liczbą nieprzeczytanych powiadomień rozwija się za bardzo w prawo i części nie widać, ale może to kwestia mojej przeglądałki.

#11

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przyjąłem do wiadomości. Zrobię listę w pierwszym poście tego tematu i będę sukcesywnie wprowadzał poprawki. Proszę o dalsze zgłoszenia.



#12

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Następną pierdółkę dam. Przy podglądzie własnych postów, gdy nazwy tematów są długie to to wygląda tak: http://img839.images...zutekranu1i.png
Czionkę można by zmniejszyć, albo uciąć koniec tematu na przykład

Użytkownik Ill edytował ten post 04.12.2010 - 02:45


#13

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przyjąłem do wiadomości.

--

Miło mi poinformować, że trwają prace nad forumowym czatem. Na razie będzie to czat testowy - maksymalnie 5 osób w pokoju. Jeśli okaże się popularny, to zakupimy licencję na 20 / 50 osób. Czat będzie zintegrowany z forum, ale postawiony na zewnętrznym serwerze IPS więc obciążenie nie będzie miało żadnego znaczenia dla forum.

- czat będzie czynny w określonych godzinach
- na stronie głównej forum będzie informacja o tym ile osób przebywa na czacie
- dostęp do czatu będą miały wszystkie grupy na forum za wyjątkiem gości, grupy nowicjusz i oczekującej na aktywację
- na czacie będzie obowiązywał regulamin forum
- czat będzie logowany (oznacza to, że wszystkie wpisy z ostatnich 30 dni mogą być moderowane!)

Podaję linka do wersji roboczej i zapraszam do testowania (czynny dziś do północy)



#14

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mam jeszcze pytanie odnośnie powiadomienia o nowych prywatnych wiadomościach. Aktualnie wygląda to tak, że mam skrót wiadomości i link do pełnej jej wersji.
Czy jest możliwość zrobienia tak, jak jest w profilu, gdzie wyświetla się 5 ostatnich postów? Chodzi mi głównie o to, żeby wyświetlała się od razu cała nowa wiadomość i styl był taki sam.

Edit: trochę się zapędziłem, nie ma skrótu wiadomości tam. Poza tym, to powiadomienie jest trochę w dziwnym miejscu, bo w ustawieniach forum. Da się je przenieść do sekcji tematycznie zbliżonej? Albo w ogóle pominąć?

Użytkownik Ill edytował ten post 04.12.2010 - 23:32


#15

Palmæro.

    Anty-lewak

  • Postów: 303
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A nie lepszym wyjściem byłby kanał IRC np. na quakenet.org i jakaś bramka IRC zintegrowana z forum ;]
+ Za darmo
+ Nieograniczona ilość użytkowników
+ Większe możliwości

- Brak


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych