Skocz do zawartości


Rabin: goje żyją po to, by usługiwać Żydom


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Jeden z czołowych izraelskich duchownych porównał nie-Żydów do zwierząt pociągowych

Rabin Owadia Josef to nie tylko powszechnie szanowany kapłan, ale także polityk. Jest duchowym przywódcą religijnej partii Szas wchodzącej w skład obecnej koalicji rządzącej. Rabin znany jest z kontrowersyjnych wypowiedzi, jednak tym razem – zdaniem większości Żydów – grubo przesadził.

– Goje rodzą się tylko po to, by nam służyć. Bez tego nie mieliby po co istnieć na tym świecie – powiedział Josef podczas wystąpienia w synagodze. – Po co goje są tak naprawdę potrzebni? Będą pracować, będą orać, będą zbierać plony. My zaś będziemy tylko siedzieć i jeść jak panowie – podkreślił. Potem porównał nie-Żydów do zwierząt pociągowych.

– Tak jak każda osoba goje muszą oczywiście umrzeć, ale Bóg daje im długowieczność – stwierdził 90-letni Owadia Josef. Dlaczego? – Wyobraźcie sobie, że zdechł wam osioł. Stracilibyście w ten sposób pieniądze. To jest taki sam sługa. Właśnie dlatego goj otrzymuje długie życie. By dobrze pracować dla Żyda.

Jego słowa zostały nagrane ukrytym mikrofonem i wyemitowane przez izraelską telewizję Channel 10. Wywołały zdumienie i oburzenie w Izraelu.

– To, co wygaduje Josef, podpada pod ustawę o zakazie szerzenia rasizmu. Od tego człowieka zależy jednak istnienie rządu. Dlatego władze nie kiwną palcem – powiedział „Rz” Uri Huppert, specjalista ds. judaizmu z Jerozolimy. W taki sposób o nie-Żydach myślą tylko najbardziej radykalni ortodoksi. Oni jednak tak samo, a może nawet jeszcze bardziej, nienawidzą świeckich Żydów – dodał.

Rabina Josefa potępiły organizacje żydowskie ze Stanów Zjednoczonych, które na co dzień zwalczają antysemityzm. – Te słowa to obraza ludzkiej godności i równości. Judaizm naucza czegoś zupełnie innego – oświadczył szef Amerykańskiego Kongresu Żydów David Harris. – To bardzo niepokojące, gdy religijny przywódca, w szczególności rabin, naucza nienawiści i dzieli ludzi – wtórował mu Abraham Foxman z Ligi przeciwko Zniesławieniu.

Nawet wielu ortodoksyjnych rabinów odcina się od wypowiedzi Owadii Josefa. – On jest znany z tego, że jest humorzasty i często mówi dziwne rzeczy bez zastanowienia. Jako ortodoksyjny rabin czułem się zażenowany, słysząc jego ostatnią wypowiedź – powiedział „Rz” rabin Mosze Jakow Poupko z Jerozolimy. – Tak jak przedstawiciele innych religii oczywiście uważamy, że to my, Żydzi, mamy rację i dostęp do prawdy. Nie oznacza to jednak, że pogardzamy innymi ludźmi – zapewnił rabin Poupko.

Rzeczpospolita


http://www.rp.pl/artykul/552823.html

#2 Gość_Dolg

Gość_Dolg.
  • Tematów: 0

Napisano

Nietolerancja przez niego przemawia.Co z tego , że on tak mówi , jak i tak go będe szanować, ale jako człowieka.

#3

VanPilar.
  • Postów: 114
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Skoro talmud tego naucza to dlaczego rabini maja myśleć inaczej.

Talmud szczególnie definiuje wszystkich, którzy nie są Żydzami, jako nie-ludzkie zwierzęta.
Erubin 21b.
Ktokolwiek nie słucha rabinów zasługuje na śmierć i będzie ukarany przez poddanie gotowaniu w gorących benach w piekle.

Moed Kattan 17a.
Jeżeli Żyd jest skuszony by czynić źle, powinien pojechać do miasta tam, gdzie nie jest znany i tam robić źle.

Żydzi są boscy:
Sanhedrynu 58b.
Jeżeli poganin (nie-Żyd) uderza Żyda, goj musi być zabity. Uderzyć Żyda to jest to samo, co uderzyć Boga.

Jest w porządku oszukać Gojów:
Sanhedrynu 57a.
Żyd nie musi zapłacić gojowi („Cuthean”) zapłaty, której był mu winny za pracę.


źródło

#4

Krzewiciel.
  • Postów: 312
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Aton!!! Szybko wkasuj tego posta! Ty antysemito! :lol

Nie można mówić złego słowa na żydów, przecież oni tyle wycierpieli... :mrgreen:

#5 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Aton!!! Szybko wkasuj tego posta! Ty antysemito! :lol

Nie można mówić złego słowa na żydów, przecież oni tyle wycierpieli... :mrgreen:



Rozumiem żaluzję ;) Prawdę mówiąc Polacy nie lubią Żydów choć ja sam dystansuję się od ich postępowania to jednak nie jestem ich przeciwnikiem. Tacy ludzie jak ten rabin ściąga nad głowy Żydów niechęć innych ludzi. "Kąkolu, kąkolu nie lataj po polu. Tylko po pańskim albo po żydowskim". Stare powiedzenie polskiego chłopstwa wyraźnie wskazuje, że ta niechęć trwa od dawna. Dziwnym jest, że wszędzie gdzie pojawili się Żydzi miejscowi ich nie lubili. Żydzi twierdzą, że to ci wszyscy ludzie byli źli bi nie akceptowali ich inności i sami nie przyczynili się do tego. Ja się nie dziwię tym wszystkim ludom bo trochę niefajnie jest kiedy przychodzą jacyś nowi, a ich przewodnicy religijni twierdzą, że miejscowi to zwierzęta. Trochę mi to zalatuje pewną ideologią lewicową.

Użytkownik Aton edytował ten post 23.10.2010 - 10:50


#6

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Myślę, że w naszej Świętej księdze też znajdzie się parę perełek, jednak uważam, że religia chrześcijańska z założenia jest bardzo tolerancyjna i cenie ją za to, że nawołuje do miłości. Jednak to co prezentują żądni pieniądza panowie w purpurze i bieli woła o pomstę do nieba..

A odnośnie tematu, Rabin powiedział co myśli, został nagrany i co teraz? Pewnie to samo co z polskimi politykami przyłapanymi na kręceniu lewego interesu, czyli nic się nie zmieni :)

#7

defensis.
  • Postów: 356
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Żydzi chcą wojny, a otwarcie oni pierwsi nie chcą zacząć, więc prowokują. I za 50 lat powiedzą, że to źli ludzie z zachodu czy islamiści pierwsi ich zaatakowali. Typowe zagranie.



#8 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Żydzi chcą wojny, a otwarcie oni pierwsi nie chcą zacząć, więc prowokują. I za 50 lat powiedzą, że to źli ludzie z zachodu czy islamiści pierwsi ich zaatakowali. Typowe zagranie.



Myślę, że aż tak bardzo nie chcą tej wojny. Wiadomo, że chcieliby przejąć całą Jerozolimę i odbudować swoją świątynię, a mieli już dwie okazje do tego w postaci Intifad arabskich. Były to powstania, które z łatwością można było wykorzystać do przejęcia miasta. Nie zrobili jednak tego.

#9

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Podoba mi się to. Chyba zostanę żydówką xD.

A tak na serio. Myślę, że wspomniany rabin jest kimś w rodzaju naszego Ojca Tadeusza (aka Rydzyk). Gada co mu ślina na język przyniesie a ichniejsze moherki go słuchają. Przecież widać, że większość wierzących się z nim nie zgadza (przynajmniej w tej kwestii). W każdej religii znajdą się oszołomy biorące każde słowo z "pisma świętego" dosłownie niezależnie od czasu i sytuacji.



#10

Rainbow Lizard.
  • Postów: 484
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Te słowa tylko potwierdzają fakt, że te przebrzydłe Żydy chcą zniszczyć Wielką Katolicką Polskę! ILE DOWODÓW WAM JESZCZE POTRZEBA?!?!?!!!11one

A tak na nieco bardziej poważnie, bez udawania zabawnych jednostek pokroju Rydzyka i innych ludzi widzących wszędzie wpływy komunistycznej żydomasonerii...

Fanatycy religijni trafiają się w każdej religii. Tak samo, jak są Żydzi uważający wyznawców innych religii za kogoś gorszego, tak samo są katolicy twierdzący, że to Słońce krąży wokół Ziemi(która powstała 6000 lat temu, a teoria ewolucji jest błędna bo TAK NAPISANO W BIBLII!) czy księża tęskniący za czasami, kiedy to można było sobie sfajczyć na stosie paru homoseksualistów. Jednostki takie jednak z reguły są marginalizowane przez oficjalne instytucje (co nie zmienia faktu, że te instytucje często i tak są dosyć fanatyczne, patrz: kościół katolicki i ostatnia sytuacja z in vitro w Polsce).

Inna rzecz, że nie ważne, iż w tekście na początku tematu dosyć wyraźnie pisze, że reszta społeczności Żydowskiej izoluje się od wypowiedzi opisywanego rabina - i tak pewnie niektórzy radośnie stwierdzą, że tak myślą wszyscy Żydzi.

Prawda, VanPillar?

A skoro już o cytatach mowa - zarówno święte księgi Żydów, Muzułmanów i Chrześcijan mają to do siebie, że są zbiorem dosyć chaotycznych, archaicznych mitów. Trudno w końcu oczekiwać, aby wymyślone na kolanie opowiastki kleiły się w jedną, spójną całość, nie wspominając nawet o tym, że tego typu rzeczy bardzo szybko się dezaktualizują. W biblii można również znaleźć parę(set) radosnych cytatów, jak chociażby:

34 Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. 35 Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; 36 i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy. Mt 10, 34-36

Słowa wypowiedziane przez Jezusa.
Albo to:

9 Ktokolwiek złorzeczy ojcu albo matce, będzie ukarany śmiercią: złorzeczył ojcu lub matce, ściągnął śmierć na siebie. Kpł 20, 9

Drżyjcie, buntownicze nastolatki, Katolicka Miłość w postaci dobrze naostrzonej siekiery może was dosięgnąć w każdej chwili.

3 A jeśli wystąpi ktoś jako prorok, wówczas ojciec i matka, rodzicie jego, powiedzą mu: Nie możesz pozostać przy życiu, bo głosisz kłamstwa w imię Pana. I ojciec z matką, jego rodzice, przebiją go, gdyby prorokował. Za 13, 3

Jeśli ktoś jest chory psychicznie i uważa się za boga, musi zostać zabity przez własnych rodziców. Amen.

(...)Dziwnym jest, że wszędzie gdzie pojawili się Żydzi miejscowi ich nie lubili. Żydzi twierdzą, że to ci wszyscy ludzie byli źli bi nie akceptowali ich inności i sami nie przyczynili się do tego.

Nie ma w tym nic dziwnego - ze względu na biblię niektórzy katolicy wierzyli (i wierzą nadal), że Żydzi są odpowiedzialni za śmierć Chrystusa. Ponadto ze względu na ową dyskryminację w średniowiecznej Europie Żydzi nie mieli innego wyjścia, jak tylko trudzić się lichwą - a wielką tajemnicą nie jest, że dłużnik nienawidzi wichrzyciela.

(...)Ja się nie dziwię tym wszystkim ludom bo trochę niefajnie jest kiedy przychodzą jacyś nowi, a ich przewodnicy religijni twierdzą, że miejscowi to zwierzęta. Trochę mi to zalatuje pewną ideologią(...)

...prawicową. Podział na narody etc. to element charakterystyczny dla nacjonalizmu, który z kolei jest silnie związany z prawicą. Podobnie jest z segregowaniem innych według wyznawanej religii - skrajna prawica jak się patrzy.

#11

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

...prawicową. Podział na narody etc. to element charakterystyczny dla nacjonalizmu, który z kolei jest silnie związany z prawicą. Podobnie jest z segregowaniem innych według wyznawanej religii - skrajna prawica jak się patrzy.



To element charakterystyczny dla każdego człowieka. Różnice polegają tylko na wyborze wroga. Czy to będzie naród, element reakcyjny, innowierca, gej, człowiek nietolerancyjny czy nieakceptujący różnych zachowań (jego prawo, nie musi tego robić). Jest tu jakaś różnica? ;)



#12

Rainbow Lizard.
  • Postów: 484
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

(...)To element charakterystyczny dla każdego człowieka. Różnice polegają tylko na wyborze wroga. Czy to będzie naród, element reakcyjny, innowierca, gej, człowiek nietolerancyjny czy nieakceptujący różnych zachowań (jego prawo, nie musi tego robić). Jest tu jakaś różnica? ;)

Jak w takim razie wyjaśnisz fakt, że dziwnym zbiegiem okoliczności to przede wszystkim partie prawicowe bredzą o "wartościach katolickich", są często przeciwko imigrantom, a w co bardziej skrajnych przypadkach domagają się deportacji imigrantów albo zamianie kraju w teokrację, zaś partie lewicowe odwrotnie - dążą do tego, aby odseparować kościół od państwa, chcą zachęcić zagranicznych inwestorów etc.?

Oczywiste jest, że szukanie sobie wrogów jest charakterystyczne dla ludzi. To, jakiego wroga sobie znajdzie, jest jednym z elementów, które mogą go przypisywać częściowo do lewicy bądź prawicy. Zaproponowany przez ciebie podział jest dosyć... intrygujący - odwołujesz się do pojęcia nadrzędnego.

To tak, jakby powiedzieć, że co to za różnica, że lewica w postaci skrajnej chce centralnego planowania, a prawica w wydaniu skrajnym - modelu zbliżonego do laissez-faire. Przecież obie ideologie chcą dostosować gospodarkę do swojego wybranego systemu i odrzucają inne modele ekonomiczne, gdyż uważają je za gorsze, więc różnicy nie ma. Ewentualnie - można pójść o krok dalej i powiedzieć, że lewica i prawica są tym samym, bo to przecież po prostu wizja, jak powinno funkcjonować państwo.

Ogółem - dosyć WTFowa ta twoja klasyfikacja (chociaż do jazgotu Atona się nie umywa).

Użytkownik Tekeeus edytował ten post 23.10.2010 - 19:29


#13 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

A tak na serio. Myślę, że wspomniany rabin jest kimś w rodzaju naszego Ojca Tadeusza (aka Rydzyk). Gada co mu ślina na język przyniesie a ichniejsze moherki go słuchają. Przecież widać, że większość wierzących się z nim nie zgadza (przynajmniej w tej kwestii). W każdej religii znajdą się oszołomy biorące każde słowo z "pisma świętego" dosłownie niezależnie od czasu i sytuacji.


Tyle, że inaczej to brzmi z ust muzułmanów, którzy znani są z tego, że dużo mówią. Inaczej też brzmi z ust przedstawiciela narodu, który chce by go uważano za jedyny bez wady. Bo tutaj nie chodzi o religię tylko o narodowość. Jedynym odniesieniem do religii była postać rabina. Według mnie ten rabin użył porównań jeszcze gorszych niż naziści ponieważ oni uważali inne narodowości za niższe rasy/podludzi, a on od razu zrównał nas gojów ze zwierzętami.


edit Yawgmoth
Kasacja treści.


edycja AlienGrey
+warn.


#14

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zastosowałeś błędne porównanie, albo błędnie zrozumiałeś sens wypowiedzi. Przedstawiłem przykłady nienawiści, ona zawsze jest taka sama. Przystawianie obok tego czarno-białego kontrastu systemu gospodarczego komunistycznego i libertyńskiego, jest tu bezsensu.


Nie silę się na wyjaśnianie nikomu czemu nacjonalizm nienawidzi imigrantów (bo może mieć do tego jakieś powody - patrz Francja), ani dlaczego lewica nienawidzi tradycji(bo też może mieć do tego powody - patrz władza KK). Istnieje jeszcze jeden paradoks (nie dziwi mnie co prawda, ale jednak występuje), porównujesz skrajną prawicę do łagodnej lewicy. Nacjonalistów do w zasadzie centro-lewicy. Prawdziwa lewica to rewolucja, kolektywizm, równość (gułagi), brak klas społecznych (kołhozy), dobro robotnika (głód i śmierć). Jeśli przystawisz skrajną prawicę (brak imigrantów, wszystko polskie, jedność obywatelska, kult narodu obozy dla imigrantów itp) ze skrajną lewicą, to nie będziesz mógł już bronić tej drugiej.

Ogółem, operujesz lewicowymi paradygmatami, które teoretycznie są poprawne, w praktyce sprawiają gigantyczną ilość problemów. Dlaczego? Bo są eksperymentami na otwartym sercu. Wciskają ludzi w narzucony przez lewackich mądrali światopogląd i role sprzeczne z tradycją. Stety/niestety tradycja jest jedną z rzeczy które są u ludzi bardzo zakorzenionym instynktem, chyba nie do wyplenienia na szeroką skalę. Wiem jedno, komunizm i socjalizm upadał wszędzie i za każdym razem, poskręcana i przystosowana do demokracji i kapitalizmu hybryda nie może działać dobrze. Dopóki Europie wystarczy nagromadzonych przez ostatnie wieki środków i funduszy możemy się w te mrzonki bawić, już niedługo. :)

Jak już kiedyś wspominałem. To nie system ma tworzyć człowieka, to człowiek ma tworzyć system. Dlatego państwo minimalne na stół. :D

Użytkownik mylo edytował ten post 23.10.2010 - 20:00




#15

perun.
  • Postów: 102
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Te słowa tylko potwierdzają fakt, że te przebrzydłe Żydy chcą zniszczyć Wielką Katolicką Polskę! ILE DOWODÓW WAM JESZCZE POTRZEBA?!?!?!!!11one


hehe...spokojnie dinozaurze ...slyszymy cie wyraznie...bedze dobrze:)

gdzie ufoludki,katastrofy,mity,polityka i ta swiatowa i lokalna gdzie tylko jakis thread w ktorym mozna podleczyc troche swoje kompleksy postrzegania Polski tak a nie inaczej tam teekus i jego:

zly kosciol
brzydka prawica
legalizacja zwiazkow homoseksulanych


tak usilnie wierzysz w te idealy ktorych do konca chyba nie rozumiesz stad powtarzanie tych samych formulek bez konca czy moze dzialasz niczym hasbara nawiazujac do watku ktora wypuscila nam dinozaura z jego misja...antykk,legalizacja zwiazkow homoseksulanych,brzydka prawica a teraaz idz obywatelu swiata i powarzaj to tak dlugo az cie na tyle beda nie lubili ze bedzie im mozna zarzucic razism,obrazanie jednorozcow i anytsemityzm :)


hasbara

http://prawda2.info/...opic.php?t=5782

od razu zaznaczam ze to nie sa zadne czary mary a oficjalne oddelegowanie pewnych osob w internet przez izraelski rzad...

a tutaj mala rekrutacja na forum polakow z zydowskimi korzeniami ;)

http://forumfzp.net/...7480a14f91e9957

z takimi upierdliwymi komarami ktore prowokuja aby je klepnal spotykam sie w polskim necie od 2008...zazwyczaj ich gasze,czasem se z nimi troche bawie-teraz te akcje troche ustaly nie wiem dlaczego dokladnei,moze nikly rezulat rzad izraela osiagnal i dalej wiekszosc ludzi na swiecie uwaza izreal za terroryste ;) et cetc w kazdym razie to nas poroznia do czego tez sie zmierza-nie chodzi mi tylko o hasbare...wolabym nawet z takim dinozaurem dojsc do konsensusu niz klocic sie o jakies glupoty jak lewa-dobra i prawa-zla strona(co jest teraz bardzo promowane w ue):) no chyba ze o to mu chodzi?:)


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych