Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwne zjawisko na rodzinnej fotografii


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1

Ambicja.
  • Postów: 20
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam , wszystko wydarzyło się na chrzcinach mojego syna . Pstrykałem seriami wszystko tak jak to się robi na takich imprezach. Na dwóch zdjęciach zarejestrowałem cień na ścianie , na każdym ze zdjęć jest w innej pozycji , a na ostatnim nie ma go już wcale. Podaję link do trzech fotografii - zrobione są one w odstępie czasowym 5 sekund. Archiwum zawiera 3 surowe nigdy nie edytowane jpegi. Rozwiejcie moje wątpliwości - czy to zwykłe nic , czy może zjawisko paranormalne. Oto link : http://hostuje.net/f...f389438203a9c8e
  • -1

#2 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

nie mozesz uploadnać na imageshack ? Paczka może i ma tylko 12 Mb ale się ściąga 15KB/s :\
  • 0

#3

Ambicja.
  • Postów: 20
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam strasznie wolne łącze i zanim dodam je po kolei nastanie noc. Poświęć się proszę.
  • 0

#4

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ty również poświęć się proszę i zrób z tych fotek miniaturki w jakimś programie graficznym. Pliczek 12MB może zostać dla ludzi chcących sprawdzić autentyczność zdjęć ale nic nie stoi na przeszkodzie by dodatkowo do posta wstawić miniaturę żebyśmy mieli jako taki pogląd o co chodzi i czy opłaca się to pobierać.

Ale dobra, poświęciłam się. I co tam widzę?
Ćmę lub muchę. Konkretnie cień ćmy/muchy krążącej wokół lampy lub innego źródła światła czy też ewentualnie przelatującej tuż przed lampą błyskową w aparacie. Nie zjadł was przypadkiem ten straszny potwór? 8)
  • 0



#5 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Dobra upnąłem te twoje fotki. Jak na mnie da się to wyjaśnić tylko podaj godzine robienia zdjęcia. Warunki. Noc/dzien. Włączone oświetlenie czy nie. lampa blyskowa czy tez nie. W każdym bądź razie lubie te ciastka co są na talerzu ^^


Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

#6

Ambicja.
  • Postów: 20
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czas to popołudnie około godziny 13 . Za oknami było słonecznie , jednak w pomieszczeniu doświetlałem to lampą. Wydaje mi się że ta niby mucha nie mogła przelatywać koło flesha dwa razy co 5 sekund.
  • 0

#7

rewolucjonalista.
  • Postów: 416
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Śmierdzi mi fejkiem, wygląda jak pocieniowane w photoshopie.
  • 0

#8

Niecodzienny.
  • Postów: 278
  • Tematów: 9
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Tą paranormalnoscią jest ten chłopak na 2 zdjęciu co robi takie dziwne oczy wprost na obiektyw? Koło tej grubej. Po oczach poznaje że nieczyste jego sumienie.

Użytkownik Niecodzienny edytował ten post 28.09.2010 - 14:28

  • -4

#9

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mógł być jakiś paproch na samym odbłyśniku lampy odbłyskowej Prawdopodobniejszy jednak był jakiś paproch na filtrze matrycy. Twój aparat ma ruchome samopowrotne lustro(bo to lustrzanka) ,migawke szczelinową wiec w czasie focenia zdjec jest spory "huragan" wewnątrz korpusu. Jak sie dostanie jakis paproch(np w czasie wymiany obiektywu) to nieźle nim rzuca w czasie robienia zdjeć. Ten twój aparat( Eos 350 d) ma matryce bez utradźwiękowej " oczyszczarki ". Często oczyszczasz ręcznie matrycę? Bo ten paproch niestety kiedyś powróci . W bardzo (nie)korzystnych warunkach może uszkodzić migawkę(dostanie się między labelki i je zatnie).

Użytkownik noxili edytował ten post 28.09.2010 - 14:32

  • 0



#10

Niecodzienny.
  • Postów: 278
  • Tematów: 9
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Co tam robi Robert De Niro?

http://images.askmen...o-picture-3.jpg

Użytkownik Niecodzienny edytował ten post 28.09.2010 - 14:35

  • 1

#11

Ambicja.
  • Postów: 20
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Weźcie się nie nabijajcie z mojej rodziny , nie masz nic ciekawego do powiedzenia to idź zagraj w tibie. Druga sprawa , mówiłem że zdjęcie nigdy nie było obrabiane , skopiowane z karty pamięci i tyle , wiem że zawsze znajdą się sceptycy no ale trudno trudno. Odezwał by się ktoś chętny do pomocy w wyjaśnieniu tej sprawy.

Noxili - dzięki za konkretną odpowiedź , myślałem też o tym lecz jakoś mi to umknęło bo w gruncie rzeczy myślałem że to jakaś zjawa lub coś innego. W sumie to 50 na 50 , ale nigdy się nie dowiemy co to jest. Temat chyba do zamknięcia.

Użytkownik Ambicja edytował ten post 28.09.2010 - 14:38

  • 0

#12

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Weźcie się nie nabijajcie z mojej rodziny , nie masz nic ciekawego do powiedzenia to idź zagraj w tibie. Druga sprawa , mówiłem że zdjęcie nigdy nie było obrabiane , skopiowane z karty pamięci i tyle , wiem że zawsze znajdą się sceptycy no ale trudno trudno. Odezwał by się ktoś chętny do pomocy w wyjaśnieniu tej sprawy.

Czytałeś mój post? Wątpię.
Krótko i tresciwie: umiesz czyścić matrycę? Kiedy otwarłeś aparat komendą clean sensor i wyczyściłeś matryce i okolice?
  • 0



#13

Alice_s.
  • Postów: 11
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jak dla mnie to wierze że to nie jest przerobione zdjęcie, a ten cień.. hmmm.. coś co przemieszcza się ewidentnie w górę, ale równie dobrze to mógł być jakiś cien rzucony przez lampę, o której przed tem wspomniałeś.
  • 0

#14

Ambicja.
  • Postów: 20
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano


Weźcie się nie nabijajcie z mojej rodziny , nie masz nic ciekawego do powiedzenia to idź zagraj w tibie. Druga sprawa , mówiłem że zdjęcie nigdy nie było obrabiane , skopiowane z karty pamięci i tyle , wiem że zawsze znajdą się sceptycy no ale trudno trudno. Odezwał by się ktoś chętny do pomocy w wyjaśnieniu tej sprawy.

Czytałeś mój post? Wątpię.
Krótko i tresciwie: umiesz czyścić matrycę? Kiedy otwarłeś aparat komendą clean sensor i wyczyściłeś matryce i okolice?

Noxili chyba mnie nie zrozumiałeś - co prawda twój post przeczytałem dopiero po dodaniu swojego ostatniego ,więc po przeczytaniu twojego posta na temat matrycy edytowałem swojego posta i dodałem dla Ciebie odpowiedź . Tak Noxili wiele razy czyściłem matryce , na sucho i na mokro. Wewnątrz puchy też czyściłem paprochy i inne syfki które wpadają do środka przy zmianie obiektywu , a zmieniałem je bardzo często i gęsto.
  • 0

#15

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano



Weźcie się nie nabijajcie z mojej rodziny , nie masz nic ciekawego do powiedzenia to idź zagraj w tibie. Druga sprawa , mówiłem że zdjęcie nigdy nie było obrabiane , skopiowane z karty pamięci i tyle , wiem że zawsze znajdą się sceptycy no ale trudno trudno. Odezwał by się ktoś chętny do pomocy w wyjaśnieniu tej sprawy.

Czytałeś mój post? Wątpię.
Krótko i tresciwie: umiesz czyścić matrycę? Kiedy otwarłeś aparat komendą clean sensor i wyczyściłeś matryce i okolice?

Noxili chyba mnie nie zrozumiałeś - co prawda twój post przeczytałem dopiero po dodaniu swojego ostatniego ,więc po przeczytaniu twojego posta na temat matrycy edytowałem swojego posta i dodałem dla Ciebie odpowiedź . Tak Noxili wiele razy czyściłem matryce , na sucho i na mokro. Wewnątrz puchy też czyściłem paprochy i inne syfki które wpadają do środka przy zmianie obiektywu , a zmieniałem je bardzo często i gęsto.

No to zostaje lampa . W eosie jest wyciągana z korpusu wiec spokojnie coś mogło na chwile się przykleić , mucha wylądować, a potem przemieścić. Jestem zwolennikiem empiryzmu . Weź aparat wysuń lampe stań w takiej odległości od ściany jak przy robieniu zdjęć i pstrykaj zdjęcia wsuwając jakiś paproch na brzeg lampy błyskowej. Spróbuj skrawka papierku ,wstążeczki , jakiś listek z paprotki itp.

Użytkownik noxili edytował ten post 28.09.2010 - 15:04

  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych