Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zmowa MILCZENIA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Czy chcecie żebym kontynuował artykuł?? (35 użytkowników oddało głos)

Bardzo proszę o odpowiedź

  1. Głosowano TAK (26 głosów [74.29%])

    Procent z głosów: 74.29%

  2. NIE (6 głosów [17.14%])

    Procent z głosów: 17.14%

  3. Napisz coś własnego (3 głosów [8.57%])

    Procent z głosów: 8.57%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1

konrad333.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ZMOWA MILCZENIA


Część I

PROLOG




Po tym, jak w maju 1961 r. prezydent John F. Kennedy ogłosił w Kongresie, że USA powinny "dołożyć wszelkich starań, by przed końcem dekady człowiek
wylądował na Księżycu i bezpiecznie powrócił na ziemię", wyścig na Księżyc rozpoczął się na dobre. Był to szczytowy okres zimnej wojny, w której NASA odgrywała ważną rolę.

Jednak pierwsi sukces odnieśli Rosjanie. W 1961 r. Jurij Gagarin jako pierwszy człowiek w dziejach odbył lot po orbicie okołoziemskiej, a dwa lata później jego wyczyn powtórzyła pierwsza kobieta - Walentina Tierieszkowa.

Także USA poszczycić się mogły pewnym osiągnięciem, jakim było trzykrotnie okrążenie Ziemi przez Johna Glenna na pokładzie statku kosmicznego Mercury 6 w 1962 r.
Wyczyn ten został jednak przysłonięty tragedią statku Apollo 1, który eksplodował w czasie testów, ana jego pokładzie zginęło trzech astronautów .

Liczne niedociągnięcia konstrukcyjne, które były przyczyną katastrofy, spowodowały, że cały projekt statku musiał zostać poddany analizie i przeróbkom.
Wielu specjalistów z NASA zaczęło uważać, że lądowanie na Księżycu przed końcem dekady jest niemożliwe.

http://images.busine...n-f-kennedy.jpg

  • Apollo 11 wystartował 16 lipca 1969 r. i wylądował na księżycu 4 dni póżniej. Stało się to zaledwie 8 lat po tym,
    jak prezydent Kennedy (na zdjęciu) ogłosił początek amerykańskiego programu zdobycia Księżyca.
    Sceptycy twierdzą, że NASA nie mogła w tak krótkim czasie zrealizować tego programu.



Koniec części pierwszej. CDN

Faktor X nr. 3
ISNN 1429-8058
Indeks 343579

Copyright by:
konrado333,
www.paranormalne.pl 2010

edit AlienGrey
Zapoznałbyś się chociaż z regulaminem...

Dołączona grafika
  • 0

#2

Ironmacko.
  • Postów: 809
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dosc odwaznie zaczynasz swoja znajomosc z forum. Mam nadzieje, ze dalsze czesci dostarcza dowodow na fabrykacje zdjec przez NASA lub chociaz zapewnia mila lekture, bo temat byl tutaj omawiany X razy.  Copyright by... - kolega chyba zartuje....

Użytkownik Ironmacko edytował ten post 14.07.2010 - 15:38

  • 0

#3

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli to przedruk z pisma Faktor X to się niczego nowego raczej nie dowiemy.
Mam nadzieję, ze artykuł ten będzie (był) możliwie obszerny i rzeczowy.
  • 0

#4

Mischakel.

    Ataman

  • Postów: 762
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ie tam, takie pisma chyba nigdy nie dają odpowiedzi, tylko stawiają nowe pytania i nie dają tematom odejść w zapomnienie (co jest swoją drogą chyba dobre).
  • 0

#5

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wyczyn ten został jednak przysłonięty tragedią statku Apollo 1, który eksplodował w czasie testów, ana jego pokładzie zginęło trzech astronautów .

Liczne niedociągnięcia konstrukcyjne, które były przyczyną katastrofy, spowodowały, że cały projekt statku musiał zostać poddany analizie i przeróbkom.
Wielu specjalistów z NASA zaczęło uważać, że lądowanie na Księżycu przed końcem dekady jest niemożliwe.

Wygląda mi to na wstęp do jakiejś książki typu alternate history. Tylko to uzasadniałoby tworzenie fikcji o jakiejś eksplozji podczas misji Apollo 1, licznych nidociągnięciach konstrukcyjnych całego statku (w domyśle - rakiety nośnej) i ogólnym pesymizmie w NASA. Mogła by z tego być ciekawa historia, pod warunkiem, że we wstępie widniałby dopisek, iż opisane zdarzenia nie są zgodne z faktami historycznymi..
  • 0



#6 Gość_Horror

Gość_Horror.
  • Tematów: 0

Napisano

Tak się akurat składa, że mam ten numer (poprzednie też i następne – do nr 15. potem zluzowałem). Całość w piknym segregatorze. Potwierdzam, że jest to przedruk (analiza na oko, ale raczej dosłowny). Oczywiście nie spalę tematu ale dla zainteresowanych napiszę, że według moich przypuszczeń, czeka was jeszcze 6 odcinków ( o ile rozgryzłem plan autora tematu).
Nie rozumiem tylko jednego. O co chodzi z tym copyrajtem. Ten numer jest z '98 roku.
Autor tematu ma nick konrad333. Prawa rości sobie konrado333 (to nie to samo)
Może kilka słów wyjaśnień?
  • 0

#7

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Autor pewnie nie wie co oznacza to słowo i dorzucił, żeby nikt nie mógł kopiować "jego" tekstu ;)
  • 0

#8

konrad333.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Copyright, czyli prawa autoskie:

Przedmiotem prawa autorskiego są także:
1. opracowania cudzych utworów (tłumaczenia, przeróbki),
2. zbiory, antologie, wybory, bazy danych, nawet jeśli zawierają nie chronione materiały, o
ile przyjęty w nich dobór, układ lub zestawienie ma twórczy charakter (art. 3).


Ja posługiwałem się prawami autorskimi w tym pierwszym przypadku, ALE - przyznam się że popełniłem błąd.
Miałem napisać "Copyright by FAKTOR X, opracowanie konrado333. Po prostu kopiowałem ten tekst z notatnika,
tzn. jakieś tydzień temu napisałem ten temat na innym forum, lecz wcześniej skopiowałem cały tekst (łącznie z BB-Code'm)
do notatnika (tak na wszelki wypadek). Teraz poprostu skopiowałem ten tekst oczywiście zmieniając (jeszcze na poziomie notatnika) pewne szczegóły, min. adres strony na paranormalne.pl i wkleiłem tutaj. Najwidoczniej "coś zgubiłem"

A wracając do Copyright. Jak już pisałem posługiwałem się pkt. 1 z definicji "Praw autorskich",
a pisząc wszystkie dane co do oryginalnego wydania i nr. czasopisma, a także notka że nie pisałem artykułu, i kto jest właścicielem,
(a także biorąc pod uwagę zdanie "Copyright by FAKTOR X, opracowanie konrado333." (które było niekompletne)) miałem prawo
umieścić tu ten artykuł, i się pod nim podpisać.

Jeszcze raz przepraszam za mój błąd

2. Jak juz pisałem, skopiowałem tu ten tekst, bo raczej chciałem się upewnić czy wszystko jest "po staremu", czyli
czy działają wszystkie BB-Code (np. linki ze zdjęciami, pogrubienia, kolory itp.), ale jeżeli kogoś zaciekawił ten artykuł (?),
mogę pisać dalej (czego nie miałem w planach)

3.

Apollo 1 – amerykańska, tragicznie zakończona misja kosmiczna wchodząca w skład programu Apollo. Misja ta, oznaczona jako AS-204, miała stanowić rozpoczęcie programu Apollo, będąc załogowym lotem próbnym. W dniu 27 stycznia 1967 roku podczas jednego z testów przedstartowych umieszczony na wyrzutni statek kosmiczny uległ zniszczeniu w wyniku pożaru, a cała 3 osobowa załoga zginęła.

Podczas testu przedstartowego w dniu 27 stycznia 1967 roku we wnętrzu statku Apollo 1 wybuchł pożar. W wyniku pożaru śmierć poniosła cała 3 osobowa załoga. Przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej, a na jego niezwykle gwałtowny i tragiczny w skutkach przebieg miała wpływ tlenowa atmosfera o zwiększonym (16 psi) ciśnieniu, zastosowana wewnątrz kapsuły. Szybką ewakuację astronautów z ogarniętego ogniem wnętrza statku kosmicznego uniemożliwiła skomplikowana procedura otwierania włazu, wymagająca wyrównania ciśnień.
Po tym tragicznym zajściu w kolejnej misji zaczęto stosować atmosferę składającą się w 60% z tlenu i w 40% z azotu wewnątrz kabiny. Obniżono również ciśnienie do 38 kPa = 5,5114 psi.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Apollo_1


RAKIETA NOŚNA

Rakieta nośna wykorzystana w misji Apollo I

Do Lynx:

Podczas testu przedstartowego w dniu 27 stycznia 1967 roku we wnętrzu statku Apollo 1 wybuchł pożar.
( a nie we wnętrzu rakiety nośnej)

Tak więc wszystko jest zgodne z "faktami historycznymi"

Do Horror'a

Rozgryzłeś mnie! Istotnie miało być 6 odcinków.
A ja też mam te gazety w segregatorze, ale niestety tylko pierwsze 9 części.
Mam do Ciebie prośbę, mógłbyś mi streścić nr. 10 i 11??
Zaciekawiły mnie artykuły "tajemnicze bestie", to o tej agentce CIA, "spotkania na niebie"
a z 11 "obserwacje UFO dokonane przez astronautów"


Mam nadzieję że moje obszerne wyjaśnienie ostatecznie rozwiąże wszelkie wątpliwości

P.S. Jak będę miał czas napisze własny artykuł na jakiś temat. Może podsuniecie mi jakiś pomysł??

Pozdrawiam!

Użytkownik konrad333 edytował ten post 15.07.2010 - 08:05

  • 0

#9

Ironmacko.
  • Postów: 809
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Koniec części pierwszej. CDN

ale jeżeli kogoś zaciekawił ten artykuł (?),
mogę pisać dalej (czego nie miałem w planach)

Moze jakas konsekfencja?
  • 0

#10

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak więc wszystko jest zgodne z "faktami historycznymi"

Dobrze, że "fakty historyczne" napisałeś w cudzysłowiu - bo rzeczywiście nie są to prawdziwe historyczne fakty. Artykuł na polskiej Wikipedii używa błędnej terminologii i jest bardzo powierzchowny. Polecam bardziej konkretną wersję angielską. Zamiast określenia "statek" powinno być "moduł załogowy".

Ważniejsza od nazewnictwa jest jednak pominięta przez ciebie kwestia eksplozji i uchybień konstrukcyjnych, które miały spowodować poczucie zwątpienia w realność założeń programu. To jest ta fikcja, o której pisałem.
  • 0



#11

rolpiek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

wszyscy sceptycy lądowania na księżycu mylą 2 rzeczy

- samo lądowanie
- filmy na ten temat

nic nie stało na przeszkodzie aby nakręcić sztuczny filmik i go publikować
a lądowania i tak się odbyło - ew. dyskusje mogą być nt czy te filmy są z oryginalego
lądowania czy dorabiane ;)

a dlaczego jestem tego pewien ? już to ktoś wywnioskował w jakimś wątku,
otóż jak zauważają sami sceptycy był to wyścig miedzy ZSRR a USA o to kto Iszy doleci,
gdyby amerykanie nie dolecieli i ściemniali że byli tam to ZSRR szybko by to zdementował
i ogłosił kompromitacje USA

ponadto usa powinno w takim razi sfałszować też kilka następnych misji któe odbywały się w następnych latach ...
a jakoś wszyscy czepiają się tylko tej Iszej
  • 0

#12

konrad333.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

rolpiek

już to ktoś wywnioskował w jakimś wątku,
otóż jak zauważają sami sceptycy był to wyścig miedzy ZSRR a USA o to kto Iszy doleci,
gdyby amerykanie nie dolecieli i ściemniali że byli tam to ZSRR szybko by to zdementował
i ogłosił kompromitacje USA


Faktycznie, znalazłem tu trochę...

W czasie zimnej wojny rywalizacja pomiędzy USA i ZSRR o to, kto pierwszy wysle człowieka na księżyc, miała duże znaczenie propagandowe, ponieważ mogła wskazać na przewagę technologiczną. w pierwszych latach kosmicznego wyscigu zdecydowaną przewagę mieli Rosjanie


rolpiek, skąd wiesz że rosjanie by się dowiedzieli??

Według kolejnej teorii spiskowej Amerykanie i Rosjanie w tajemnicy pracowali wspólnie nad rozwojem technologii kosmicznych.
NASA upozorowała lądowanie, by nie doszło do zdemaskowania amerykańsko-rosyjskich baz na księżycu


Oczywiscie nie wieżę w powyższą teorię, ale o tym zachwilę.

Technologia wykorzystana do lotu statku Apollo 11 na księżyc była bardzo prymitywna.
Np. komputer pokładowy dysponował mniejszą pamięcią niż nowoczesna pralka automatyczna


Jest to potwierdzone. Strona o kodzie źródłowym.
Jak ktoś chce niech go pobierze i emuluje.

Przecież były to lata 70-te, pomyślcie jakie były komputery w tych czasach. dziwne, że od tej pory nikt nie lata na Księżyc...

Amerykanie mogli sfałszować lot na Księżyc, aby uzyskać przewagę nad ZSRR

http://www.allpar.co...moon/apollo.jpg

  • 27 stycznia 1967 roku, kilka dni przed planowanym startem statku Apollo I
    , pojawiły się poważne problemy w kapsule załogowej. W czasie pracy astronautów nad wyprawą
    w kapsuły miał miejsce wypadek. kilka minut po godzinie 18:30 z Apollo nadszedł krótki komunikat: "Mamy pożar w kokpicie".
    W ciągu paru sekund temperatura w pojeździe podniosła się do 1400 st. C z powodu łatwo palnego środowiska, pełnego czystego tlenu.
    (Po tym tragicznym zajściu w kolejnej misji zaczęto stosować atmosferę składającą się w 60% z tlenu i w 40% z azotu wewnątrz kabiny. Obniżono również ciśnienie do 38 kPa = 5,5114 psi. - wkipedia.pl) Astronauci Gus Grissom, Ed White i Roger Chaffee zatruli sie tlenkiem węgla.
    Sceptycy twierdzą, że NASA nie była w stanie ustalić przyczyny pożaru (zdjęcie powyżej), rozpoznać wszystkich usterek modułu,
    zbudować nowego pojazdu i w ciągu dwóch lat przeprowadzic udany lot na księżyc.

wszelkie cytowane prze zemnie treści pochodzą z czasopisma "Faktor X"


edit AlienGrey
Dołączona grafika
  • 0

#13

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

http://googlecode.bl...ersary-one.html
Tutaj jest parę linków do fragmentów kodu.

Kto lubi Asemblera? ;]

Użytkownik Ill edytował ten post 15.07.2010 - 16:03

  • 0

#14

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano



Zrozumienie wszelkich technicznych zaszłości na temat wypraw na Księżyc w ramach programu APOLLO, ułatwiają szczegółowe tabele na stronie "Apollo by The Number`s";

http://history.nasa....of_Contents.htm
  • 0



#15 Gość_Horror

Gość_Horror.
  • Tematów: 0

Napisano

@Konrad333
Rozgryzłeś mnie! Istotnie miało być 6 odcinków.
A ja też mam te gazety w segregatorze, ale niestety tylko pierwsze 9 części.
Mam do Ciebie prośbę, mógłbyś mi streścić nr. 10 i 11??
Zaciekawiły mnie artykuły "tajemnicze bestie", to o tej agentce CIA, "spotkania na niebie"
a z 11 "obserwacje UFO dokonane przez astronautów

Nic z tego. Musiałbym to przeczytać i potem jeszcze skrobać streszczenie. Nie mam na to ochoty, ale mam lepszy pomysł. Napisz do mnie na PW. Jakoś damy radę:)
Aha! Zrobiłem rekonesans i jak się okazało mam jeszcze numer 16 i wydanie specjalne (INDEX 39453X z '99).
A teraz do tematu.
Ludzie! Dajcie autorowi szansę!
Konrad333, napisz resztę (zrób to w dwóch obszerniejszych odcinkach) i dopiero wtedy odpalcie działa. Jak się powiedziało „A”...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych