Skocz do zawartości


Zdjęcie

Izrael rozbił Flotyllę Wolności – 16 osób nie żyje a 60 jest rannych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

#1

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Izrael rozbił Flotyllę Wolności – 16 osób nie żyje a 60 jest rannych

Flotylla Wolności, koalicja organizacji humanitarnych i praw człowieka, która 27 maja rozpoczęła rejs statków z pomocą humanitarną do oblężonej Strefy Gazy została otoczona na wodach międzynarodowych przez izraelską marynarkę i rozbita.

Według ostatniej informacji, jaką nadano przez Twittera izraelscy komandosi dokonali abordażu na statek turecki i natychmiast zaczęli strzelać z ostrej amunicji do cywilów.

Zginęło 16 aktywistów a 60 zostało rannych. Nie wiadomo, co się dzieje z resztą, ale wiadomo, że zamiast do Ashdod, gdzie czekali dziennikarze, statki skierowano do Hajfy.

Sytuacja jest krytyczna.

Na pokładach statków jest ok. 700 aktywistów, dziennikarzy i polityków z 40 krajów, którzy dostarczą 10 tys. ton różnych artykułów, m.in. cementu, lekarstw, sprzętu medycznego, zabawek, czekolady.

Na pokładzie jednego ze statków jest polsko-brytyjska dziennikarka i aktywistka praw człowieka, koordynatorka Ruchu Wolna Gaza oraz redaktorka polskiej edycji miesięcznika “Le Monde diplomatique”, Ewa Jasiewicz.

KONTAKTY

Ewy Jasiewicz na pokładzie: 00 88 21 652 072 093
Rzeczniczka Freedom Flotilla Grety Berlin (Cypr): 00 35 799 187 275
Rzeczniczka Freedom Flotylla w Polsce: Aneta Jerska: 604 235 964

Flotylla wolności to przedsięwzięcie bezprecedensowe, zorganizowane przez obywatelskie inicjatywy oddolne, a nie przez państwa. Celem flotylli jest dobicie do portu w odciętej od świata i pogrążonej w katastrofie humanitarnej Gazie. Władze izraelskie, które od 3 lat blokują Strefę Gazy chcą powstrzymać rejs przy użyciu połowy swej floty wojennej.

Przekaz na żywo:

http://www.livestream.com/insaniyardim

http://www.trt.net.t......nal=TRTTURK

Źródło: http://wolnemedia.net/?p=22000
  • 1



#2

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wiedzieli że ich nie przepuszczą. W artykule brakuje wzmianki, że strzelały obie strony.
  • 0



#3 Gość_pokerek

Gość_pokerek.
  • Tematów: 0

Napisano

Panie Jarecki, brak źródła - proszę o podanie. Więcej informacji, również o wzmiance, że strzelały obie strony:
wprost24
polskieradio
onet
tvn24
neewsweek
tvp
  • 0

#4 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

I bardzo dobrze zrobili :)


edit: Burnago
3.2 Jeśli nie masz nic konkretnego do napisania to nie pisz wcale.


Wyjaśnienia w postach poniżej...

Użytkownik Razor edytował ten post 31.05.2010 - 17:41

  • -10

#5

Ciechan.
  • Postów: 104
  • Tematów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

*
Popularny

I bardzo dobrze zrobili :)



Co bardzo dobrze zrobili? Do tego ataku doszło na wodach międzynarodowych...W dodatku zaatakowali statki z pomocą humanitarną...
  • 6

#6

Bierdol.
  • Postów: 385
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

..W dodatku zaatakowali statki z pomocą humanitarną...


Które odpowiedziały ogniem...
Pamiętacie kawał o kombajnach na granicy radziecko-chińskiej, które odpowiedziały ogniem i odleciały w nieznanym kierunku ? ;)
Czy już jest dostępny film z wydarzenia rodem z Pallywood ?
  • -1

#7 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano


I bardzo dobrze zrobili :)



Co bardzo dobrze zrobili? Do tego ataku doszło na wodach międzynarodowych...W dodatku zaatakowali statki z pomocą humanitarną...

Widziałeś kiedyś pomoc humanitarną lekceważącą wezwania IDFowskich okrętów wojennych, a następnie otwierającą ogień w stronę komandosów, którzy mieli PRAWO przeprowadzić inspekcję statku?

Użytkownik Razor edytował ten post 31.05.2010 - 14:37

  • 2

#8

Ciechan.
  • Postów: 104
  • Tematów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Które odpowiedziały ogniem...



No tak...i wszystkie 19 ofiar jest po stronie "koalicji" statków z pomocą...Ponoć do starć doszło dopiero na statku po abordażu komandosów...

Widziałeś kiedyś pomoc humanitarną lekceważącą wezwania IDFowskich okrętów wojennych, a następnie otwierającą ogień w stronę komandosów, którzy mieli PRAWO przeprowadzić inspekcję statku?


Na wodach międzynarodowych? Na swoich wodach terytorialnych to inna sprawa...chyba że prawo stanowi inaczej ale z tego co czytam w różnych serwisach to nie mieli prawa tego robić na wodach międzynarodowych. Jeśli się mylę w tej kwestii to poprawcie mnie.
  • 0

#9

Bart76.
  • Postów: 69
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A co na to ONZ ?? Przecież to były wody międzynarodowe...
No cóż Palestyna w ONZ ma tylko status obserwatora.... sam sobie odpowiedziałem na to pytanie.

Użytkownik Bart76 edytował ten post 31.05.2010 - 16:04

  • 0

#10 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

Na tvn24 podali jako było

Czterech Izraelczyków łódką podpłynęła do największego okrętu. Przeszli na pokład, gdzie 'pomoc humanitarna' zaczęła obkładać ich kijami i prętami. Wyrwali IDFowi krótką broń i postrzelili dwóch chyba żołnierzy. DOPIERO wtedy ze śmigłowców zjechała reszta która zaczęła strzelać do tych 'biedactw' pomagających biednym palestyńskim bandytom...




^ czy tak się zachowują mili i przyjaźnie nastawieni ludzie niosący pomoc humanitarną wobec żołnierzy chcących przeprowadzić inspekcję?

Użytkownik Razor edytował ten post 31.05.2010 - 16:24

  • 2

#11

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

'Razor',
Zdecydowanie, by nie powiedzieć - agresywnie, optujesz za jedną ze stron. Zastanawiające jest również to, że używasz niewybrednych epitetów i określeń. Powiem wprost; Daleko Ci do obiektywizmu.
  • 1



#12

Bart76.
  • Postów: 69
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kolejna akcja i wszystko jest ok. Cały świat współczuje i ma w dupie przez duże O! Czyli kilka dni i się okaże, że wszystko było w majestacie prawa na wodach międzynarodowych bo podróżowali z ładunkiem maki, ryżu i 4 tonami U-232 oraz 421 członkami Hamasu. No cóż, czasami ofiary stają się katami.

Edit: W sumie jak są takie kozaki, to niech wybiorą się na wody somalijskie i poćwiczą sobie z piratami...

Użytkownik Bart76 edytował ten post 31.05.2010 - 16:38

  • 0

#13

sechmet.
  • Postów: 973
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Razor pier...lisz jak potłuczony, zapomniałeś dodać że odpalili jeszcze ładunki jądrowe żeby wyniszczyć kwiat ideefu.

Żydom zależy na jak największej eskalacji konfliktu bo chcą wojny i szukają do niej pretekstu.

Pytanie czemu tobie zależy na tej wojnie ? Ktoś ci płaci za pisanie takich głupot ?
  • 3

#14 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

'Razor',
Zdecydowanie, by nie powiedzieć - agresywnie, optujesz za jedną ze stron. Zastanawiające jest również to, że używasz niewybrednych epitetów i określeń. Powiem wprost; Daleko Ci do obiektywizmu.

Bo zaczyna się po prostu to samo co dzieje się wokół śmierci tego nigeryjczyka w W-wie. "Oj, no bo przecież co on takiego zrobił? Napadł na policjanta? Czy to jest powód do strzelania do ludzi?! Ci policjanci to na pewno rasiści! A w ogóle ten co strzelał to pewnie wcale do kościoła nie chodzi, a jego dziadek na pewno był w Ku Klux Klanie!!@@!!". Wszyscy dookoła zaczynają umniejszać znaczenie tego kto tu jest najczęściej 'tym złym'. Doktryna walki Hamasu jest podobna do działań Al-Kaidy - samobójcze zamachy i ataki z cywilnych obszarów. Jestem wobec tego 'za Żydami', bo uważam, że ich działania to mimo wszystko mniejsze zło :)

Pytanie czemu tobie zależy na tej wojnie ? Ktoś ci płaci za pisanie takich głupot ?

Tak, rozgryzłeś mnie. Jestem na liście płac Mossadu, CIA, KFC no i oczywiście KGB :)
Oj, nie piekl się tak. Wcale nie zależy mi na tej wojnie - po prostu chyba fajniej jest jak na forum nie pojawiają się jednoznaczne wpisy nie? Lubię sensownie podyskutować, no ale już po temacie o katastrofie lotu 101 dochodzę do wniosku, że tu większość to nieźli paranoicy. Ja piszę co uważam - jestem besztany. Staram się rozwinąć wątek - jestem oskarżony o branie pieniędzy od... no właśnie? Kogo? Czyżbym był elementem jakiegoś 'układu'?

Na wodach międzynarodowych? Na swoich wodach terytorialnych to inna sprawa...chyba że prawo stanowi inaczej ale z tego co czytam w różnych serwisach to nie mieli prawa tego robić na wodach międzynarodowych. Jeśli się mylę w tej kwestii to poprawcie mnie.

"Under the law of armed conflict, belligerent warships or aircraft may visit and search a merchant vessel for the purpose of determining its true character, i.e., enemy or neutral, nature of cargo, manner of employment, and other facts bearing on its relation to the conflict."

A jak wiadomo Izrael jest w stanie wojny, więc przepis ten cały czas obowiązuje. Mają prawo przeszukać i zatrzymać bądź zawrócić każdą jednostkę pływającą/latającą/jeżdżącą chcącą przerwać blokadę która nałożona jest na kraj z którym jest w stanie wojny

Użytkownik Razor edytował ten post 31.05.2010 - 17:18

  • 2

#15

Bart76.
  • Postów: 69
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano


'Razor',
Zdecydowanie, by nie powiedzieć - agresywnie, optujesz za jedną ze stron. Zastanawiające jest również to, że używasz niewybrednych epitetów i określeń. Powiem wprost; Daleko Ci do obiektywizmu.

Bo zaczyna się po prostu to samo co dzieje się wokół śmierci tego nigeryjczyka w W-wie. "Oj, no bo przecież co on takiego zrobił? Napadł na policjanta? Czy to jest powód do strzelania do ludzi?! Ci policjanci to na pewno rasiści! A w ogóle ten co strzelał to pewnie wcale do kościoła nie chodzi, a jego dziadek na pewno był w Ku Klux Klanie!!@@!!". Wszyscy dookoła zaczynają umniejszać znaczenie tego kto tu jest najczęściej 'tym złym'. Doktryna walki Hamasu jest podobna do działań Al-Kaidy - samobójcze zamachy i ataki z cywilnych obszarów. Jestem wobec tego 'za Żydami', bo uważam, że ich działania to mimo wszystko mniejsze zło :)

Pytanie czemu tobie zależy na tej wojnie ? Ktoś ci płaci za pisanie takich głupot ?

Tak, rozgryzłeś mnie. Jestem na liście płac Mossadu, CIA, KFC no i oczywiście KGB :)
Oj, nie piekl się tak. Wcale nie zależy mi na tej wojnie - po prostu chyba fajniej jest jak na forum nie pojawiają się jednoznaczne wpisy nie? Lubię sensownie podyskutować, no ale już po temacie o katastrofie lotu 101 dochodzę do wniosku, że tu większość to nieźli paranoicy. Ja piszę co uważam - jestem besztany. Staram się rozwinąć wątek - jestem oskarżony o branie pieniędzy od... no właśnie? Kogo? Czyżbym był elementem jakiegoś 'układu'?


no to co powiesz o powstaniach styczniowym, listopadowym, warszawskim... Ci ludzie nasi rodacy bronili swojej ziemi, tradycji etc. więc byli terrorystami ? jak Hamas w Palestynie, gdzie Izrael zgniótł to państwo w ramach ekspansji terytorialnej.
  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych