Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwne dźwięki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#1

Juno.
  • Postów: 15
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam!

Obserwuję to forum od dośc długiego czasu, jednak ostatnie zdarzenie skłoniło mnei do założenia konta. Interesuję się zjawiskami paranormalnymi, jednak nie wierzę specialnie w niektóre z nich (kosmici, duchy), jednak postanowiłem podesłać wam moje nagranie, którego dokonałem ubiegłej nocy.

Nagrań dokonano telefonem. Format AMR skonwenterowałem do Mp3

Obudziłem w nocy obudził mnie dziwny, narastający dźwięk. Wstałem z łóżka, spojrzałem na rolety (białe), które świeciły na zielono. Jednak nie byłem w stanie ich odsłonić, choć nie należę do strachliwych.

http://w173.wrzuta.p...f50/nagranie_15

To I nagranie, po kilknuastu sekundach przerwałem rejstrację, a dźwięk na chwilę ucichł. Powracał jeszcze dwukrotnie:

http://w173.wrzuta.p...ZCO/nagranie_16

http://w173.wrzuta.p...5pg/nagranie_17

Potem wszystko ucichło i zielonkawa poświata z za okna znikła. Ja nakryłem się kołdrą i spróbowałem zasnąć. Rano myślałem, że to sen, jednak dla pewności sprawdziłęm telefon, a te pliki tam były...

Proszę o opinię na ten temat.
Pozdrawiam!

Użytkownik Juno edytował ten post 30.04.2010 - 22:46

  • 0

#2

Mr. Bad Reputation.
  • Postów: 44
  • Tematów: 1
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Zapewne Ufo tankowało w twojej okolicy.
  • 1

#3

Ziemski_czlowiek_100%.
  • Postów: 47
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nagraj jeszcze 'ciszę'. Chcę usłyszeć szumy zbierane przez mikrofon twojej komórki.

------------------------------------------------
Szybka analiza nagrania 15. (po lewej spektrum końca nagrania w skali logarytmicznej)
http://img227.images...476/suprise.png

IMHO to rezonans mikrofon-głośnik, ale nadal zastanawia mnie skąd to 'ćlamkanie' na początku. (tuż przed t=1sek)

Użytkownik Ziemski_czlowiek_100% edytował ten post 30.04.2010 - 23:39

  • 0

#4

Juno.
  • Postów: 15
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ok, zamieszczę nagranie rano, gdyż teraz ciężko mi będzie uzyskać efekt ciszy.



Down:
Obecnie pierwszy, lepszy telefon może nagrywać dźwięk bez żadnych zakłóceń to raz, a dwa "osoba ktora interesuje sie takimi sprawami nie odpuscilaby sobie mimo strachu" piszesz to siedząc przed komputerem, a nie będąc w podobnej sytuacjii.

Użytkownik Juno edytował ten post 30.04.2010 - 23:08

  • 0

#5

ElPresidento.
  • Postów: 21
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no to ja odpowiem tak samo. tez interesuja mnie zagadnienia wszelkiego typu odnoszace sie do tajemniczosci i powiedzmy nazywane paranormalnymi (czasami nad wyraz)
tez od dluzszego czasu obserwuje to forum
tez dzisiaj sie zarejestrowalem
i wg mnie ten post to czysta prowokacja
po pierwsze zbyt czysty ten dzwiek jak na nagrywany komorka (wiem ze technologia poszla do przodu ale takie jest moje zdanie w tym temacie)
po drugie troche nadeta historyjka kogos kto pierwszy raz sie loguje, ze widzial zielona poswiate i ze on sie bał sprawdzic.
osoba ktora interesuje sie takimi sprawami nie odpuscilaby sobie mimo strachu spojrzenia za okno co daje poswiate i dziwne dzwieki
takie jest moje zdanie. wg mnie to zwykle trolowanie

radze odpowiadac pod postem bo ciezko sie polapac ze w twoim poscie juno jest odpowiedz na post ktory jest ponizej
po drugie zgodze sie ... nie bylem nigdy w identycznej sytuacji ale bedac dzieciakiem rozne rzeczy slyszalem w nocy i roznie je analizowalem (jak to analiza dzieci zawsze w tę "straszną" stronę szły analizy) ale zawsze bylem ciekaw... i to zawsze zwyciezalo ze mimo prawie pełnych gaci :) wstawałem zobaczyć co to za dzwiek/swiatlo jest, skad dochodzi i jakie jest tego zrodlo

Użytkownik ElPresidento edytował ten post 30.04.2010 - 23:05

  • 0

#6

Juno.
  • Postów: 15
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cóż, że to "UFO" mogło być, to pomyślałem dopiero po kilkukrotnym przesłuchaniu nagrań. Wcześniej nie miałem żadnych koncepcji na ten tamat. Zastanawiałem się tylko "Co to, kurza twarz było?!"
  • 0

#7

Olbrzym.
  • Postów: 273
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Hmm... brzmiało jakby sąsiad puszczał presety z BrainWave Generatora w głośnikach.

A to ostatnie podsunęło mi jeszcze jedno rozwiązanie: sokowirówka.
  • 0

#8

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Gdyby dźwięki były nieco bardziej realne i było więcej zakłóceń chociażby związanych z wiatrem, oddechem nagrywającego, ruchem jego dłoni, przejeżdżającym samochodem, szczekaniem psów (na 100% by się rozszczekały słysząc taki dźwięk) czy szumami urządzenia nagrywającego (nie gadajcie, że "pierwszy lepszy telefon może nagrać dźwięk bez zakłóceń" bo tak nie jest, trudno znaleźć nawet telefon w którym zakłócenia byłyby słabo słyszalne. Można znaleźć takie kamery ale one mają już inny system nagrywania oparty na mikrofonie kierunkowym a to i tak nie wyklucza przypadkowych dźwięków otoczenia)...
Nigdy, nawet w nocy nie panuje aż taka cisza by dźwięk był tak czysty, zawsze wtrącą się przypadkowe dźwięki.

Efekt można uzyskać jedynie puszczając dźwięk w komputerze jednocześnie nagrywając go bez użycia urządzeń zewnętrznych chociażby w windowsowskim "rejestratorze dźwięku". Dlatego moja interpretacja: autor zapuścił sobie brain wave generatora, zapisał dźwięk, przekonwertował i postanowił porobić sobie z nas jaja.

Ktoś ma inne zdanie?

Użytkownik Ana Mert edytował ten post 01.05.2010 - 15:47

  • 0



#9

Atomowy_jogurt_zagłady.
  • Postów: 505
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To 1 dobre na I-Doser.
Jedno brzmi jak stara lodówka jakaś. A ostatnie jak maszynka do cięcia mięsa. No wiadomo pani w sklepie tnie to i owo. Zobacz sobie w polo :)
Nikt tu raczej nie myśli i, czy to UFO ale raczej co to za dzwięk. Ale nie warto tu się wdawać w jakąś dyskusje.
  • 0

#10

Olbrzym.
  • Postów: 273
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Ja tam nadal sądzę, że to sokowirówka.
  • 0

#11

Ziemski_czlowiek_100%.
  • Postów: 47
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wyraźnie słychać, że ktoś stuka czymś tam na początku. Także myślałem, że to Brainwave generator, ale te stuknięcie tu nie pasuje.

Dalej obstawiam rezonans mikrofon-głośnik.
  • 0

#12

Juno.
  • Postów: 15
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dobra, skoro dla was to pralka, albo sokowirówka, to zamknijcie temat. :| Ja nawet nie wiem co to te i-doser i brainwave generatory...
  • 0

#13

Thorge.
  • Postów: 109
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Lodówka? Sokowirówka? Skąd Wam takie pomysły przychodzą do głów? Czyżby Wasze lodówki były aż tak stare, że budzą sąsiadów po nocach?

Według mnie to jakaś prowokacja, dźwięk jest trochę za czysty(żadnych dźwięków tła, itp). Większość z Nas by to sprawdziła. Jeśli miałeś na tyle odwagi by sięgnąć po komórkę i zacząć nagrywanie, to na pewno wstałbyś i uchylił lekko roletę. Z resztą, ja bym się bał bardziej nagrywać, niż zerknąć przez okno(kosmici mogli mieć na statku jakiś czujnik sprzętu elektronicznego, czy coś w tym rodzaju ;p)

Użytkownik Thorge edytował ten post 01.05.2010 - 20:12

  • 0

#14

czater.
  • Postów: 16
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Skoro masz telefon zdolny do nagrywania tak czystego dźwięku to zapewne ma i on kamerę, więc czemu nie nagrywałeś tej poświaty? :/
  • 0

#15

Springfield.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W nagraniu nr 3 rejestrowanie dźwięku rozpoczęło się przed emisją dźwięku tego ''czegoś''. Bajka dobra, ale nie dla mnie.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych