Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prorocze sny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1

sebastian578.
  • Postów: 35
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam forumowiczów: Mam mały problem, od jakiegoś czasu miewam wyraźne prorocze sny, czy dało by je sobie przypomnieć zanim sen się wydarzy?

Np: Wczoraj jeździłem moim poziomkiem ( rower ) razem z 2 kumplami wyjeżdżamy zza zakrętu i przypomniało mi się że to mi się śniło, co więcej , pamiętałem następne pół minuty ! Moi kumple jechali obok mnie, ja im mówię że za chwile wyjedzie koleś na motorku i pojedzie prosto przez krzyżówkę, a za nim pojedzie też prosto czarne punto z szarymi błotnikami, popatrzyli na mnie jak na idiotę jeden się popukał po głowie i pyta się skąd to niby wiem, za chwile wyjechał gościu na motorku i pojechał prosto przez krzyżówkę, a za nim wyjechało właśnie to owe punto ! To zrobili gały jak złotówki, pytają się skąd wiedziałem, ja im teraz mówię, że musimy skręcić na prawo na krzyżówce, bo za chwile z tamtej drogi wyjedzie policja, ale zawróci, pojechaliśmy między korty i się zatrzymaliśmy, mówię że jak policja wyjedzie to potem, gdy już zawróci i odjedzie w tą samą drogę, to wyjedzie ten koleś na piździku i będzie jechał do chaty. I za chwilę te wydarzenia się stają faktem.

Stąd właśnie moje pytanie, czy można je ujarzmić ? popracować nad nimi ? czy muszę zapisywać się na jakieś kursy ? proszę o pomoc.

EDIT//
Poprawione błędy ortograficzne
Ringëril

  • 0

#2

Alexi Arduscoini.
  • Postów: 717
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Też miewam prorocze sny. Równie dokładne co twój , tylko po co od razu zapisywać się na jakieś kursy? Po 1 ciężko znaleźć taki kurs a po 2 na pewno nie jest tanio. Poszukaj dobrych książek nic tak nie pomaga jak dokładna lektura ;D Nie polecę Ci nic od tak bo było tego sporo , musiałabym poszperać. Masz do dyspozycji Google wystarczy że wpiszesz dane hasło przeznaczenia. Możesz poszukać również filmików , programów itp. na YT. Ja zaczynałam od senników...ale tam nic poważnego nie ma ;p lepiej poszukać czegoś co pomoże rozwinąć daną zdolność (jeśli ją na prawdę masz).
  • 0

#3

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zacznij prowadzić dziennik snów i zapisuj w nim każdy sen zaraz po obudzeniu. Tyle mogę poradzić.

Użytkownik Ana Mert edytował ten post 26.04.2010 - 21:26

  • 0



#4

Ringëril.
  • Postów: 589
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Na moje oko Twojemu doświadczeniu jest bliżej do Déjà vu niż do proroczego snu.
Przypomniał Ci się "sen", kiedy zaczął się wydarzać - czyli odczucie "już widziane".
Jak chcesz doświadczać proroczych snów to dużo literatury, zapisywanie snów też pewnie da jakieś efekty. Kursy to prędzej będą służyły jedynie wyciągnięciu kasy, niż osiągnięciu czegoś, więc lepiej ćwiczyć samemu i mieć z tego na końcu o wiele większą satysfakcję, gdy masz świadomość, że wszystko osiągnąłeś własnymi siłami.
  • 0

#5

Mr. Bad Reputation.
  • Postów: 44
  • Tematów: 1
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

HA HA

A już prawie pomyślałem, że mu uwierzyliście w tą historyjkę po której nawet śmiać się nie chce.
  • 0

#6

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

El Passo, to, że czegoś nie rozumiesz nie znaczy, że jest głupie ;)

Podpisuje się pod De Javu, myślę, że wielu (jeśli nie każdy nas) tego doświadczył. Sam mam takie przebłyski co jakieś 3-4 miesiące, najczęściej dotyczą tak jak u autora zupełnie nieważnych kwestii, np. przechodząc przez drogę wiem, że już byłem w identycznej sytuacji te same samochody, piesi, pogoda itd. Po prostu, w każdym z nas coś siedzi, tylko nie umiemy tego rozwinąć lub w drugą stronę, odpowiednio "zagłuszyć".
  • 0

#7

Mr. Bad Reputation.
  • Postów: 44
  • Tematów: 1
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

crc ! właśnie mi się przypomniało, że już czytałem twoją wypowiedź.. wczoraj :lol
  • 0

#8

Alexi Arduscoini.
  • Postów: 717
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

El Passo słuchaj jeśli ktoś prosi o pomoc to dla czego mamy mu nie pomóc ? Nie rozumiesz o co chodzi to nie pisz. A to czy wierzymy czy nie no to już nasza indywidualna sprawa tak?. Więc jeśli nie rozumiesz tematu to albo omijaj go szerokim łukiem albo poczytaj o takich sprawach może się czegoś nauczysz przynajmniej. ;)

Użytkownik Alexi Arduscoini edytował ten post 27.04.2010 - 08:15

  • 0

#9

WormeX.
  • Postów: 69
  • Tematów: 0
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Już nie robię drugiego tematu.
Miałem to już dawno napisać, ale przypomniałem sobie dzisiaj: z tego co czytałem, Déjà Vu nie może dotyczyć pojedynczego fragmentu, ale jakiejś sytuacji. Mnie natomiast ogarnęło podobne uczucie, że widziałem już napis "Tragedia w Smoleńsku". Tyle, że był to napis made by TVN, tylko ten mi pasował. Sięgając głębiej mogę określić, że sen w którym widziałem ten napis "na modłę TVN" miał miejsce ok. rok temu.
Obecnie nie mogę go nigdzie znaleźć, aby pokazać.
Samo Déjà Vu przeżywałem nie raz, nie dwa, ale kilka razy. Wtedy dotyczyło to właśnie jakichś mało znaczących sytuacji w moim życiu, tym razem już tak nie było.
  • 0

#10

Mr. Bad Reputation.
  • Postów: 44
  • Tematów: 1
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Alexi Arduscoini kochanie moje jedyne nie pomagam, bo nie ma w czym >/

Post WormeX'a mówi sam za siebie, zmyślona parodia i nic więcej. ;(
  • 0

#11

Lost.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale co jeśli sny odnośnie wydarzeń które 1 raz w moim życiu się dzieją bo w wieku sześciu lat śniło mi się że pojadę na kolonię i tak się stało 2 lata później,jak nie ingeruję w te sny to one się spełniają,dobrze że zaingerowałem w 2 sny z przerwą o wybuchach wulkanów i 1 o tym że wulkan czai się pod szkołą w mojej wiosce i 1 pod moim domem i wychodziła szczelina koło ogródka na kwiaty i te wszystkie sny narzuciły mi to że to nie pojedyncze wulkany tylko 1 super wulkan tylko wygasły nawet rzeźba terenu mi to mówi.
  • 0

#12

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Widziałeś kiedyś w Polsce wulkan :/?
  • 0

#13

Yoh.
  • Postów: 617
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ale co jeśli sny odnośnie wydarzeń które 1 raz w moim życiu się dzieją bo w wieku sześciu lat śniło mi się że pojadę na kolonię i tak się stało 2 lata później,jak nie ingeruję w te sny to one się spełniają,dobrze że zaingerowałem w 2 sny z przerwą o wybuchach wulkanów i 1 o tym że wulkan czai się pod szkołą w mojej wiosce i 1 pod moim domem i wychodziła szczelina koło ogródka na kwiaty i te wszystkie sny narzuciły mi to że to nie pojedyncze wulkany tylko 1 super wulkan tylko wygasły nawet rzeźba terenu mi to mówi.

Mi mówi rzeźba twojego posta to, że nie posiadasz albo nie korzystasz z czegoś tak ciekawego jak mózg.
Nie dość że Cię nie rozumiem, to gdzie Ty do cholery masz w Polsce wulkan, jak zauważył słusznie crc.

Jeżeli chodzi o sam temat..
Podpisuję się pod twierdzeniem że całe te 'prorocze sny' to Deja Vu. Głupie uczucie, mam je bardzo często.
  • 0



#14

Lost.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie widziałem ale one pewnie są wygasłe więc wiesz,ale jak może mi się coś śnić co dopiero się zdarzy?
A jestem pewien że to sen bo się z niego wybudziłem.
I z mózgu korzystam,widzę że "no help" dosłownie na tym forum.
  • 0

#15

Cocaine.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja sam nie raz mialem cos co moglbym nazwac proroczym snem. Czesto snily mi sie rzeczy dosc banalne, ktore nie zdarzaja sie czesto,( typu: wybita szyba w oknie) i odziwo kilka takich snow mi sie sprawdzilo w dosc krotkim odstepie czasu.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych